قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

روح وزن ندارد و از مجردات است (پس چرا کاهش وزن در زمان مردن؟)

تجربه ماورا
تجربه ماورا – حرف های یک غیب شنوا (نوشته سجاد)
ژانویه 30, 2020
تجربه ماورا
تجربه ماورا – ارتباط با جن (نوشته سجاد)
فوریه 3, 2020

روح وزن ندارد و از مجردات است (پس چرا کاهش وزن در زمان مردن؟)

متوجه شدن زمان مرگ

متوجه شدن زمان مرگ

روح وزن ندارد و از مجردات است (پس چرا کاهش وزن در زمان مردن؟)

چندین سال پیش، دکتر دوکال و توی نیگ در آمریکا آزمایش حساسی ترتیب دادند. آنها با ترازوهای بسیار دقیق، وزن بدن افراد را بلافاصله قبل و بعد از مرگ اندازه گیری کردند و متوجه مقداری کاهش وزن در هنگام مردن افراد شدند و این طور نتیجه گیری کردند که این کاهش وزن یعنی که چیزی از بدن متوفی بیرون رفته و همان روح است. ولی همه ما طبق عقاید اسلامی و حتی ادیان شرقی می دانیم که روح از مجردات است و مادی نیست که بخواهد وزن داشته باشد. روح، جوهر بی وزن است. کالبد مثالی هم فقط ظاهر جسم ما را دارد ولی فیزیکی نیست و قطعا وزنی هم ندارد.

پس چرا کاهش وزن در زمان مردن اتفاق افتاده است؟

در خروج روح از بدن هنگام مرگ شکی نیست ولی وزن کم شده در محتمل ترین حالت به خاطر خروج کالبد ظریف تر دیگر انسان از بدن (به جز کالبد مثالی و خود روح) است و جسم قالبی یا کالبد اتری نام دارد که کمی دارای وزن و خصوصیات مادی است.

جسم قالبی یا کالبد اتری چیست؟

این کالبد، ظریف ترین جسم بعد از بدن فیزیکی است و واسطه کالبد فیزیکی و کالبد های ظریف تر است. دلیل نام گذاری جسم قالبی این است که درست مانند و قالب بدن است ولی اندکی بدن را از بیرون می پوشاند و احاطه می کند. کسانی که هاله بین هستند آن را به شکل ابر باریک کم رنگ در اطراف بدن مشاهده می کنند. این کالبد هیچ وقت در زمان حیات از بدن جدا نمی شود و فقط انبساط و انقباض پیدا می کند.

جسم قالبی چون ماهیتی تقریبا مادی دارد بنابراین تحت تاثیر عوامل فیزیکی مثل اشیا مغناطیسی، آهنربا، کریستال و انرژی نور خورشید قرار می گیرد به طوری که حتی بخش قابل توجهی از انرژی خود را از نور خورشید دریافت می کند و به بدن می دهد. وظیفه دیگر آن انتقال ادراکات حسی فیزیکی به کالبد مثالی است.

اجزای این جسم قالبی یا کالبد اتری یا همان کالبد انرژی، از اتر (ماده ای لطیف تر از بخار و هوا) است و کسانی که در جلسه احضار روح به عنوان مدیوم شرکت می کنند بخشی از این انرژی را به موجودات غیرارگانیک قرض داده تا بتوانند تجلیات فیزیکی مثل تولید وسایل کوچک و یا نشان دادن اعضای بدن خود انجام دهند.

در قبرستانها پس از دفن مرده ها ممکن است شبح هایی حتی توسط کسانی که دید اختری ندارند دیده شوند که مربوط به جسم قالبی است.

از آنجا که قوه ادراکی خود کالبد قالبی یا اتری بسیار ضعیف بوده و شعور ذاتی ندارد به خاطر همین است که نمی تواند پس از مرگ انسان، حامل روح باشد و وظیفه حمل روح بر عهده کالبد مثالی است.

برای شما شاید تا به حال سوال باشد که چرا فردی که مرگ مغزی شده با اینکه روح در کالبد او همچنان حضور دارد ولی آگاهی او تقریبا از بین رفته است؟ جواب این است که چون جسم قالبی از مغز (و یا هر عضو دیگر) ابطال می شود در این صورت رابطه قوه درک از آن قسمت از بدن بریده شده و دیگر اطلاعات حسی بدن به کالبد های ظریف تر و روح و مسیر برعکس آن فرستاده نمی شود.

 

 

مهدی کریمی
مهدی کریمی
مهدی کریمی. علاقه مند به طب اسلامی، ترجمه مقالات معنوی، انرژی درمانی، دعا درمانی و سایر علوم ماورایی
اشتراک
اطلاع از
6 Comments
قدیمی ترین
جدیدترین
Inline Feedbacks
View all comments
بهروز کالج
مهمان
بهروز کالج
3 سال قبل

با سلام و تشکر از آقای کریمی بابت مطلب قابل توجهی که ارایه نمودین البته در مورد میزان کاهش وزن جسد انسان متوفی نسبت به زمان حیاتش اشاره نفرمودین که چقدر است؟ ولی تا جاییکه من شنیده ام این کاهش وزن چیزی در حدود ۲۰ گرم است (فیلمی هم به نام ۲۱ گرم توسط گارگردان مکزیکی الخاندرو اینیاریتو و بازیگری شُن پِن در سال ۲۰۰۳ در این زمینه ساخته شده) ولی اگر دقت کنید ۲۰ گرم در واقع یک پنجاهم یک کیلو (هزار گرم) و اگر شخص متوسطی وزنش در حدود ۷۰ کیلوگرم باشد نسبت وزنی که یک مِیت ۷۰… بیشتر »

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین

با سلام.
ممنون از اطلاعات تکمیلی شما. کالبد اتری هیچ وقت از بدن فرد زنده حتی در زمان خواب هم جدا نمی شود و متاسفانه نمی توان تفاوت وزن را هنگام خواب متوجه شد.
در مورد عدد گفته شده نظرات دیگری هم وجود دارد مثل ترشح رطوبت و … که ما واقعا نمی دانیم آیا این آزمایش در محفظه ای بسته انجام شده تا هم هوای خارج شده و رطوبت بیرون زده را هم توسط تراز حساب کند یا خیر. امیدوارم آزمایشات دقیق تری در این زمینه انجام شود.

موفق باشید

زهرا
مهمان
زهرا
3 سال قبل

سلام خسته نباشید من چند روز پیش پدربزرگم فوت کردن ، بعد چون سال پیش هم دخترشون فوت کرده بودن قرار بر این شد که در مقبره ی ایشون خاک شون کنیم ، روز دفن قبل از اینکه جنازه رو بیارن ما زودتر رسیدیم و دیدیم که قبر رو کندن و خواهرم تعریف میکنه که یه نور زرد پر رنگی رو به صورت مورب در اطراف قبر دیده
میخواستم بدونم علتش چی بوده؟🤔

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  زهرا

با سلام.
خدا رفتگان شما را بیامرزد.
واقعا اطلاعی در مورد تفسیر رنگ های اختری ندارم.
موفق باشید

Ali_zero
مهمان
3 سال قبل

با سلام.آیا در برون فکنی امکان سفر در زمان وجود دارد؟

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  Ali_zero

با سلام.
لطفا به این پست مراجعه شود.
موفق باشید

رفتن به نوار ابزار