قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

چاکرای سوم یا چاکرای شبکه خورشیدی | باز کردن چاکرای سوم

میزگرد ماورایی
میزگرد ۱ (سوالات پرواز روح)
مرداد ۱۵, ۱۳۹۷
فکر خوانی
آموزش فکر خوانی | خواندن ذهن دیگران
مرداد ۱۵, ۱۳۹۷

چاکرای سوم یا چاکرای شبکه خورشیدی | باز کردن چاکرای سوم

چاکرای سوم

چاکرای سوم یا چاکرای شبکه خورشیدی | باز کردن چاکرای سوم

سومین چاکرا با نام چاکرای شبکه خورشیدی شناخته می شود و عنصر مربوط به آن آتش است. رنگ مربوط به آن زرد بوده و همان طور که چاکرای اول به زمین و چاکرای دوم به آب و دریا مرتبط است، این چاکرا هم تحت تاثیر خورشید قرار دارد.

محل چاکرای سوم در زیر قفسه سینه تا بالای شکم می باشد و اندازه آن نسبت به سایر چاکراها بزرگتر است. نام دیگر آن مانیپورا می باشد.

 

چاکرای سوم

 

وظایف چاکرای سوم:

– اعتماد به نفس
– قدرت درونی
– قدرت اراده
– توانایی های ذهنی و هوش
– مسئولیت پذیری
– قدرت تصمیم گیری و پیاده سازی آنها
– قضاوت صحیح
– مستقل بودن
– هویت شخصیتی
– قدرت شخصی
– تبدیل طرح ها و برنامه ها به واقعیت
– در سطح بالاتر باعث خرد میشود
– تعادل در روابط بین ما و دیگران

به کمک قدرت چاکرای سوم است که می توانیم در زندگی به جلو حرکت کنیم و به آرمانهای خود تحقق ببخشیم. دارای اعتماد به نفس باشیم و بتوانیم برای زندگی خود تصمیم گیری انجام دهیم و مستقل از دیگران رفتار کنیم. با قدرت و خردی که چاکرای سوم می آورد می توانیم امیال و آرزوها و اهداف درونی خود را بشناسیم و تمایل به حرکت برای رسیدن به آنها داشته باشیم.

مانند سایر چاکرا ها، چاکرای سوم در صورتی به خوبی فعالیت می کند که مانعی برای جریان انرژی در آن نبوده و نه خیلی فعال باشد و نه خیلی بسته. در صورت خروج از حالت تعادل می تواند اثرات منفی بر عواطف، افکار و بدن فیزیکی بگذارد.

همچنین بخوانید:   باز کردن چاکراها توسط کریستالها و سنگها

وظیفه چاکرای سوم در قبال جسم فیزیکی، اثرگذاری بر متابولیسم است و باعث تبدیل بهتر ذخایر به سوخت می شود. محل این چاکرا به دستگاه گوارش نزدیک است و به همین خاطر روی اعمال گوارشی و سوخت و ساز هم اثر می گذارد.

نماد چاکرای شبکه خورشیدی دارای ۱۰ گلبرگ و یک مثلث برعکس است. این مثلث نماد آتش و اثر آن در تبدیل ماده به انرژی است و گلبرگها را به عنوان شعله های آتش در نظر می گیرند.

 

چاکرای سوم

 

اگر چاکرای سوم از تعادل خارج شود علائم زیر پیدا می شود:

– اگر این چاکرا بیش از حد فعال باشد باعث اعمال کنترل و اعتبار شخصی زوری بر دیگران می شود ولی اگر چاکرا بسته باشد فرد به موجودی بیچاره و غیر مسئولیت پذیر تبدیل می شود و استقلال شخصی اش را هم از دست می دهد.

– سوء استفاده از قدرتها

– ریزبینی بیش از حد و از دست دادن قدرت کلی نگری

– بی انگیزگی و بی هدفی

– از دست دادن اعتماد به نفس و عزت درونی

– گم کردن هدف زندگی و پوچ گرایی

– بی برنامگی (یا داشتن برنامه ها و ایده های بسیار آن هم بدون عمل کردن به آنها)

علائمی که انحصارا در صورت فعالیت بالای چاکرا دیده می شود:

– پرخاشگری
– کنترل بیش از حد افراد
– کمال گرایی در هر کار
– بیش از حد منطقی بودن
– مشکلات گوارشی

چاکرای سوم ممکن است خودش به طور مستقیم دچار گرفتگی و مشکل نداشته باشد بلکه تحت تاثیر چاکراهای پایین تر یا بالاتر خود دچار کمبود و یا اجتماع انرژی شود. برای مثال اگر چاکرای چهارم بسته باشد انرژی در چاکرای سوم تجمع میابد زیرا جایی ندارد که از آن طریق بالا برود. ولی اگر چاکرای چهارم باز باشد انرژی می تواند از طریق چاکرای شبکه خورشیدی بالا رفته و دیگر تجمع پیدا نکند. همچنین اگر چاکرای اول و دوم بسته باشند چاکرای سوم از کجا می خواهد انرژی لازم را بیاورد؟ زیرا معمولا انرژی از سمت چاکراهای پایین به بالا حرکت می کند.

همچنین بخوانید:   اعتقاد کارل یونگ به طالع بینی

برای حل مشکل چاکرای سومی که بیش از حد فعال است نه تنها نباید به آن انرژی بیشتری بدهید بلکه باید انرژی اضافه را از آن بگیرید. می توانید در تاریکی مدیتیشن کنید و تصور کنید که یک توپ طلایی در مقابل چاکرای سوم شما است. توپ با چاکرا برخورد پیدا کرده و انرژی اضافه آن را دریافت می کند و تعادل مناسبی بین خود و چاکرا ایجاد می کند.

روش های باز کردن چاکرای سوم:

– گفتن تلقیناتی مثل:

* من خودم را دوست دارم و می پذیرم
* من می توانم به هر چیزی که دوست دارم برسم
* من به خودم اعتماد دارم
* زندگی ام به خوبی تحت کنترلم است

– انجام مدیتیشن به این صورت که تصور کنید یک گل زرد رنگ بر بالای شکم شما در حال شکوفا شدن است و شعله و حرارت و زردی خودش را به چاکرای سوم شما می دهد. مراقبه رنگ زرد هم می تواند به شما کمک کند تا این چاکرا را متعادل کنید. در این مراقبه شما تصور می کنید که نوری زرد رنگ با تنفس، وارد چاکرای شبکه خورشیدی می شود و آن را پرنورتر می کند.

 

چاکرای سوم

 

– آروماتراپی با روغن های حیاتی مرکبات

– از آنجا که چاکرای سوم تحت تاثیر خورشید است پس می توانید بخشی از مراقبه های روزانه خود را زیر نور خورشید انجام دهید تا باعث تحریک این چاکرا شود.

 


مقالات دیگر در این زمینه:

همچنین بخوانید:   درس هایی برای روح که نیاز به یادآوری دارد

 

نیلوفر
نیلوفر
- دانشجوی روانشناسی بالینی و مترجم. - وظایف: مشارکت در ترجمه مقالات ماورایی و روانشناسی برای سایت - علایق: علوم ماورا و مراقبه، روانشناسی بالینی، فلسفه، روانشناسی عمومی، قانون جذب، شمنیسم، عرفان و ...
اشتراک
اطلاع از
guest

22 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین
Inline Feedbacks
View all comments
tanha
مهمان
tanha
5 سال قبل

سلام دوباره. واسه متعادل سازی هر کدوم از چاکرا یک بار باز کردن ان چاکرا کافی است یا باید به صورت مداوم روش ها را انجام دهیم؟
چند بار باز کردن چاکرا برای انجام برونفکنی کافی است؟
از کجا بفهمیم هر کدوم از چاکرا متعادل شده است؟(به غیر از علائم ذکر شده)

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  tanha

با سلام. چاکراها بسته به میزان تمرینات شما همچنان امکان بازتر شدن دارند بنابراین باید به صورت منظم آنها را پاکسازی کرد. هر کالبد چاکراهای مجزایی دارد که اگر تا آخر عمر هم کار کنید ممکن است نتوانید همه لایه های آن را باز کنید. پس مسیر شما یک شبه تمام نمی شود. برای برون فکنی کالبد اختری حداقل چاکراهای کالبد اثیری باید باز شوند که آن هم می تواند هفته ها طول بکشد. اگر به راحتی می توانید گردش انرژی را در چاکرایتان حس کنید احتمالا باز شده است. روش پاندول هم روش خوبی برای تشخیص باز بودن چاکراهاست.

امیر
مهمان
امیر
5 سال قبل

سلام من دانشجوی اتاق عملم.کلا نمیتونم کار کنم هیچ کار دستی مخصوصا وقتی نگام میکنن.کلا اعتماد به نفس هیچ با تنهایی حال میکنم و خجالتیم فوق العاده.احتمالا هم ب خاطر بچگیم و پدر عصبیمه و هنوزم ادامه داره کلا جرات هیچ کاری هم ندارم فقط فکر میکنم باید چیکار کنم با این چاکراه اگه بهش ربط داره ابن مسائلم وی ادم معمولی شدنم.ی تست هم بود دادم گفته بود ۱۲۴ بازه بقیه بسته

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  امیر

با سلام. از آنجا که در علوم پزشکی تخصص دارید شاید بهتر باشد نگاهی به مقاله سوشال فوبیا بیندازید و ببینید آیا مشکلات شما علائم این نوع فوبیا را دارد یا خیر. چون احتمالا درمان آن هم متفاوت خواهد بود و تنها با چاکرا درمانی حل نمی شود. موفق باشید

Toofan
مهمان
Toofan
5 سال قبل

از کجا بفهمم فعال شده ؟

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  Toofan

به پست تست چاکراها مراجعه کنید.

مهدی
مهمان
مهدی
5 سال قبل

سلام. برای اینکه از لحاظ قدرت بدنی خیلی قوی بشیم باید چکارکنیم؟

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  مهدی

قدرت بدنی به حجم عضلات شما بستگی دارد. برای عضله سازی هم قاعدتا باید ورزش کرد و تغذیه پروتئینی سالم داشت. به نظرم مشاوره با متخصص تغذیه هم می تواند گزینه خوبی باشد.

masoom
مهمان
masoom
5 سال قبل

سلام از کجا بدونم کدوم چاکرای من بسته هست>؟

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  masoom

با سلام. علائم بسته بودن هر چاکرا در پست مربوط به هر کدام نوشته شده است.

ایلیا
مهمان
4 سال قبل

من مدت زیادیه که در محل چاکرای دومم احساس خارش میکنم .
آیا این ناشی از تجمع انرژی در اون چاکرا و انسداد مسیر چاکرای سومه ؟

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  ایلیا

با سلام.
ممکن است به خاطر فعال شدن اولیه آن باشد که موجب حس ارتعاشات جدید شود. اگر حالت گرفتگی انرژی (مثل بغض در گلو) در آن چاکرا حس شود در این صورت مربوط به انسداد چاکرای سوم است.
موفق باشید

ایلیا
مهمان
4 سال قبل

سلام
آیا رنج های ناشی از انسداد چاکرا ممکنه خودش نوعی ریاضت باشه و منجر به بازشدن چاکرا بشه؟

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  ایلیا

با سلام.
سوال متفاوتی است. متاسفانه خیر… مثل اینکه بگوییم اگر تیغی به پای ما فرو رود آیا باعث قوی شدن عضلات پای ما می شود؟ وقتی یک چاکرا دچار انسداد می شود یعنی انرژی های منفی و راکد در آن جریان دارند و باعث هیچ پیشرفتی نمی شوند (حتی گاهی باعث بیماری می گردند) مگر اینکه رفع شوند.
موفق باشید

ایلیا
مهمان
4 سال قبل

آیا کائنات و خدا هم از ما بابت تحمل رنجی که در ایجادش مقصر نبودیم تشکر نخواهد کرد ؟
و مثلا یه انرژی خیلی خوبی برامون از چاکرای تاج بفرسته که موجب تعالی و رشد ما بشه
یا چه میدونم مثلا این رنج ها،کندالینی رو تحریک کرده باشه و باعث شکوفایی سریع ترش بشه
یا هر چیز دیگه ای که پاداشی برای رنج هامون حساب بشه

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  ایلیا

با سلام.
در این مورد اطلاع ندارم ولی چیزهایی مثل استرس شدید می تواند تا حدودی کندالینی را تحریک کند و دلیل آن انقباض عضلات ناحیه انتهای ستون فقرات و ایجاد حالتی مثل قفل انرژی است. اطلاعات بیشتر در این پست.
موفق باشید

علی
مهمان
علی
3 سال قبل

سلام من اکثر نشانه های پرکاری این چاکرا دارم با بقیه سرد برخورد میکنم بسیار کمال گرا هستم و این باعث میشه خیلی به خودم سخت بگیرم چکار باید بکنم؟

سینا تقی نژاد (مسئول روابط عمومی)
ادمین
Reply to  علی

سلام کمال گرا بودن و داشتن انتظار بالا از خود صفت خوبی است ولی اگر بیش از حد است بهتر است دلایل روانی عمیق تر آن را بررسی کنید. شاید والدینی داشته اید که از کودکی از شما توقع بالا داشته اند و این طور بار آمده اید که تا اندازه ای خوب است ولی بیش از حد آن ممکن است باعث شود که خود را دیر ببخشید و بیش از حد کار کنید. سعی کنید خود را هر طور که هستید بپذیرید و برنامه ریزی دقیقی برای زندگی داشته باشید که تفریحات مختلف هم در آن باشد و از… بیشتر »

giso charli
مهمان
giso charli
3 سال قبل

از کجا بفهمیم چاکراهامون باز هستن یه بسته یا مسدود یا کار میکنن یا نمیکنن

Last edited 3 سال قبل by giso charli
علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  giso charli

با سلام
لطفا به این پست مراجعه شود.
موفق باشید

مهدی
مهمان
مهدی
3 سال قبل

با سلام .درمورد سنگ چاکرا شبکه خورشید صحبتی نشده.ایا میتوان از مهره قدیمی به نام زردیون که در قدیم به گردن بچه هایی که یرقان می گرفتن اویزون می کردن استفاده شود؟باتشکر از شما

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  مهدی

با سلام
در داخل جزوه چاکراها (این لینک)، سنگ های مختلفی برای چاکراها معرفی شده است.
موفق باشید

رفتن به نوار ابزار