قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

دید ماورایی در افراد نابینا در هنگام تجربه نزدیک به مرگ

برتری جویی
حس برتری جویی، صفت افرادی که احساس ناامنی می کنند
ژوئن 13, 2020
تصویربرداری از رویا
با تکنولوژی تصویربرداری از رویا چه قدر فاصله داریم؟
ژوئن 13, 2020

دید ماورایی در افراد نابینا در هنگام تجربه نزدیک به مرگ

تجربه نزدیک به مرگ

تجربه نزدیک به مرگ

دید ماورایی در افراد نابینا در هنگام تجربه نزدیک به مرگ

افرادی که به طور مادرزادی نابینا هستند حتی در خواب هم رویایی نمی بینند که در آن تصویری موجود باشد بلکه حس های دیگر آنها که در طول روز نیز استفاده می شود فعال می شود. پس رویای آنها شامل صدا، محرک لمسی، عطر و بو و مزه است. رویاهای آنها بدون تصویر است چون مغز آنها هیچ وقت در زندگی، چیزی را به چشم ندیده است که همان را در رویا شبیه سازی کند.

ولی از بین همین افرادی که به طور مادرزادی نابینا بوده اند موارد زیادی گزارش شده اند که در هنگام تجربه نزدیک به مرگ یا NDE دارای قدرت بینایی موقت شده و تصاویری را برای اولین بار مشاهده کرده اند. حتی افراد عادی که نابینا نیستند تصاویر و رنگ هایی را در NDE می بینند که قابل مقایسه با چیزهایی که توسط چشم های فیزیکی می بینند نیست و این شواهد نشان می دهد که تجارب نزدیک به مرگ، ساخته مغز نیست و چیزی فراتر از خیال پردازی های ذهنی است و اتفاقی است که در سطح ماورایی رخ می دهد.

دکتر کنت رینگ (Kenneth Ring) از جمله دانشمندانی است که مطالعات مربوط به تجربه نزدیک به مرگ در افراد نابینا را انجام داده است. او در یکی از تحقیقات خود ۳۱ فرد نابینا یا کسانی که ضعف بینایی داشتند را مورد بررسی قرار داد. از بین این ۳۱ نفر، ۱۰ نفر از آنها در هنگام تجربه خارج از بدن، در موقعیتی که خطر جانی داشته باشد نبوده اند پس تجربه آنها تجربه نزدیک به مرگ نبوده است. ۱۴ نفر نیز از زمان تولد، نابینا بودند و ۹ نفر از آنها در تجربه نزدیک به مرگ، تصاویر و مناظر ماورایی را دیدند. هدف این پژوهش بررسی تجارب وابسته به بینایی افراد نابینا در طول تجربه نزدیک به مرگ بوده است.
یکی از آنها که دختر بچه ای ۵ ساله و نابینا بوده تجربه نزدیک به مرگ خود را این طور توصیف کرد:

من در آب به آرامی نفس می کشم و بی هوش می شوم. زنی زیبا که لباسی سفید درخشان داشت من را بیرون آورد. آن زن به چشم های من نگاه کرد و پرسید چه می خواهم. من نمی توانستم در آن لحظه به چیزی فکر کنم تا اینکه در طول دریاچه قدم زدیم. من چیزهایی را دیدم که هیچ وقت در دنیای فیزیکی ندیده بودم. من می توانستم هر جا بروم حتی بالای درختان. این کار به سادگی و با نیت من انجام می شد. من که همیشه نابینا بودم می توانستم در طول تجربه ام برگ های درختان را ببینم همین طور پرهای پرندگان، چشم های پرندگان و جزئیاتی از کابل های برق و حیاط مردم. من از دید ۲۰/۲۰ هم بهتر می توانستم ببینم و بعدا معنی همه آن شکل ها را از خانواده خود پرسیدم.

در تحقیقی دیگر از ۱۱۲۲ نفر که دید سالم داشتند و تجربه نزدیک به مرگ را پشت سر گذاشته بودند سوالاتی در مورد تغییرکیفیت تصاویر دیده شده در طول تجربه خارج از بدن پرسیده شد مثل میزان شفاف بودن مناظر، رنگ ها، درخشانی، میزان وضوح و ثبات تصاویر و …

در جواب، ۷۲۲ نفر یعنی ۶۴٫۳% آنها پاسخ مثبت دادند. ۱۸۲ یا ۱۶٫۲% آنها مطمئن نبودند و ۲۱۸ یا ۱۹٫۴% آنها پاسخ منفی دادند. به طور کلی دید کسانی که تجربه نزدیک به مرگ داشتند با حالت عادی تفاوت های زیادی داشته است. برای مثال چنین پاسخ هایی از داوطلبان شنیده شد:

– رنگ ها طور دیگری نسبت به چیزی که من قبلا دیده بودم بودند.
– هر چیزی بسیار رنگی تر و درخشان تر از حد معمول دیده می شد.
– دید من خیلی بیشتر شده بود. می توانستم هر چیزی را از نزدیک نزدیک و یا دور دور ببینم. هیچ فشاری هم در کار نبود و مثل زوم کردن دوربین بود.
– من دید ۳۶۰ درجه داشتم. می توانستم بالا، پایین، سمت راست، سمت چپ و پشت سر خود را ببینم. من می توانستم همه چیز را به طور همزمان مشاهده کنم.

پس نتیجه می گیریم که قدرت دید ماورایی انسان ها در تجربه نزدیک به مرگ فعال شده و با دید عادی تفاوت های بسیاری دارد و حتی افراد کور مادرزاد هم قادر به دیدن تصاویری شگفت آور هستند.

(برای کسانی که فکر می کنند تجربه نزدیک به مرگ به خاطر ترشح مواد توهم زا از مغز است باید گفته شود که قرص های روان گردان و توهم زا نمی توانند باعث تولید توهمات تصویری در افراد کور مادرزاد شوند و فقط اگر شرایط کوری متفاوت باشد ممکن است در موارد خیلی نادر، تصاویر مختصر بی معنا ببیند ولی نمی توانند مثل کسانی که تجربه نزدیک به مرگ داشته اند تصاویر طولانی و پرمعنا و چیزهایی که نمونه آنها در دنیای واقعی هم وجود دارد را ببینند.)

 

 

مهدی کریمی
مهدی کریمی
مهدی کریمی. علاقه مند به طب اسلامی، ترجمه مقالات معنوی، انرژی درمانی، دعا درمانی و سایر علوم ماورایی
اشتراک
اطلاع از
9 Comments
قدیمی ترین
جدیدترین
Inline Feedbacks
View all comments
ramchush
مهمان
ramchush
2 سال قبل

یک سوال اون بچه ۵ ساله چطور فهمید درخت دریاچه یا فرشته چیه ؟ مگه نابیناها میفهمن درخت یا دریاچه چیه حتی اگه یکی بهشون توضیح بده

سینا تقی نژاد (مسئول روابط عمومی)
ادمین
Reply to  ramchush

سلام
نمی دانم شاید چیزهایی که دیده را توصیف کرده و بقیه آنها را تفسیر کرده اند که دیده های او به چه چیزهایی شباهت دارد. شاید هم آنها را نقاشی کرده است.

Annihilation
عضو
2 سال قبل

سلام، ممنون از مقالات و مطالب بسیار خوبتان. یک سوال داشتم در مورد دید با چشم بسته. چطور می شود دیدن حرکت آهسته اشیاء را با چشمان کاملا بسته شده (همراه چشم بند) و در اتاقی کاملا تاریک، توجیه کرد؟ آیا یک توانایی ماورایی است؟ دید بصورت سیاه و سفید و متفاوت از دید معمول است. و فقط فواصلِ نزدیک را شامل میشود. ممنون میشم اطلاعاتی در این مورد بمن بدهید.

سینا تقی نژاد (مسئول روابط عمومی)
ادمین
Reply to  Annihilation

سلام
Annihilation عزیز این حالت به خاطر باز شدن چشم سوم است. وقتی چشم سوم فعال شود در تاریکی مطلق یا با چشم های بسته هم می توان بعد اختری اجسام و آدم های اطراف را مشاهده کرد. اگر این قدرت پرورش پیدا کند به جز فواصل نزدیک، فواصلی کیلومترها دورتر هم مثل حالت دید از راه دور قابل مشاهده می شود.

Annihilation
عضو
2 سال قبل

ممنون، فقط عرض کنم اشیاء ساکن دیده نمی شوند و تنها اشیاء متحرک آنهم اگر حرکت آهسته داشته باشند چیزی مانند هاله آنها دیده می شود. اول فکر کردم شاید تابش گرمایی بدنها باشد ولی حرکت اشیاء بی جان هم دیده می شود. البته در این نوع باز شدن چشم سوم موجودات غیر ارگانیک دیده نمی شوند. با این تفاصیر جهت پرورش این توانایی چه تمریناتی پیشنهاد می دهید؟ ممنون و سپاسگذار

سینا تقی نژاد (مسئول روابط عمومی)
ادمین
Reply to  Annihilation

سلام
متاسفانه من چندان متوجه نشدم. اشیای بی جان در اتاق شما مگر حرکت می کنند؟ اگر توضیح دهید ممنون می شوم.

Annihilation
عضو
2 سال قبل

سلام آقا سینا عزیز، منظورم این بود که اشیائی مثل تخت و میز و صندلی که یک گوشه به حالت سکون هستند را نمی بینم که بهشون برخورد نکنم، چون انتظار داشتم وقتی بهشون نزدیک میشم بصورت هاله ببینمشان و به آنها برخورد نکنم، مثل بعضی نابینایان که موانع سر راه خود را تشخیص می دهند، اما فقط چیزهایی که متحرک باشند می بینم، هم حرکت انسان را بررسی کردم (که دارای گرما است) و هم اشیائ بی جان را حرکت دادیم (که گرما ندارند) و هر دو حالت دیده شدند، و متوجه شدم ملاک دیده شدن فقط متحرک بودن… بیشتر »

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  Annihilation

با سلام اگر در حالتی که نور باشد با چشمهای بسته عبور آنها را ببینید این به چشم سوم مربوط نمی شود و حالتی است که وقتی چیزی از جلوی پلک بسته شما رد شود به خاطر تغییر میزان نوری که به چشم شما می رسد گذر آن چیز را می بینید. ولی اگر در تاریکی مطلق این اتفاق بیفتد امری است که زیاد تجربه شده است. برخی کسانی که برای اولین بار هاله دست خود را در تاریکی دیده اند در حالتی بوده است که آن را تکان داده اند و از جلوی چشم خود عبور داده اند. هاله… بیشتر »

کندالینی(مهدی)
مهمان
کندالینی(مهدی)
2 سال قبل
Reply to  Annihilation

دوست عزیز سلام
مدیتیشن بهترین تمرین برای چشم سوم هست و تمریناتی که جناب ردای سیاه توی سایت قرار میدن

رفتن به نوار ابزار