قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

دلایل رد تناسخ در ارتباط با هیپنوتیزم و رد امکان یادآوری زندگی قبلی در هیپنوتیزم

آیا گیاهان احساس دارند؟ نیروهای روانی گیاهان
آیا گیاهان احساس دارند؟ نیروهای روانی گیاهان
تیر ۸, ۱۳۹۷
نقش خواب و رویا در تخلیه روانی
نقش خواب و رویا در تخلیه روانی
تیر ۸, ۱۳۹۷

دلایل رد تناسخ در ارتباط با هیپنوتیزم و رد امکان یادآوری زندگی قبلی در هیپنوتیزم

تناسخ

دلایل رد تناسخ در ارتباط با هیپنوتیزم و رد امکان یادآوری زندگی قبلی در هیپنوتیزم

برخی از افراد به اشتباه تصور می کنند که با هیپنوتیزم می توان زندگی های گذشته را به خاطر آورد و هر چیزی که توسط روش بازگشت به گذشته توسط هیپنوتیزم به خاطر می آوریم مربوط به زندگی قبلی بوده و به نوعی اثبات تناسخ است در حالی که چنین نیست.

چندین سال پیش در یکی از سمینارهای داخلی هیپنوتیزم روحی شرکت کردم که البته بعدا متوجه شدم مجوز هم ندارد و از دوره های زیرزمینی محسوب می شود. در آن جلسه، فرد سخنران و مربی، یکی از حضار را هیپنوتیزم کرد و از او خواست به زمان گذشته بازگردد. برای مثال او را به دوران مدرسه و مقطع دوم ابتدایی بازگرداند. فرد هیپنوتیزم شده دقیقا مانند یک بچه دوم ابتدایی رفتار می کرد. به زور اعداد را جمع می کرد و صدایش هم بچه گانه بود. همین طور او را به عقب و عقب باز میگرداند.

(توجه کنید که هیچ گاه نباید فردی را در هیپنوتیزم های نمایشی به حوادث گذشته برگرداند مگر آنکه این کار توسط هیپنوتراپ و روان پزشک صورت بگیرد. زیرا ممکن است فرد به زمانی بازگردد که در آن خاطرات تلخ زیادی داشته و برای مثال مورد سواستفاده جنسی و آزار روحی و جسمی قرار گرفته است. کنترل چنین شرایطی برای یک هیپنوتیزم گر عادی سخت بوده و تنها تنش روحی فرد هیپنوتیزم شده را بالا می برد و نمی تواند از این خاطره ها برای امور درمانی استفاده کند).

به هر حال فرد از شانس خوبش به لحظات بد دوران کودکی اش برخورد نکرد و همان طور در ذهنش به عقب و عقب برمیگشت و حتی دوره نوزادی خودش را نیز به یاد می آورد. برای مثال از رحم تنگ و تاریک مادر در دوران جنینی خودش صحبت کرد.

سپس فرد مربی، در یک اقدام هیجان انگیز به فرد دستور داد که باز هم در زمان به عقب بازگردد و زندگی قبلی اش را توسط هیپنوتیزم به یاد آورد!

فرد کمی مکث کرد و سپس گفت که در زمان قاجار در خانه ای گلی با فلان مشخصات زندگی می کرده است و جنسیت او زن بوده است. از جزئیات خانه گفت و سپس دچار ترس و نگرانی شدید شد. او گفت که به خاطر عدم تن دادن به تمایلات شوهرش در زندگی قبلی، کشته شده است.

حضار خنده بلندی کردند زیرا جنسیت فردی که هیپنوتیزم شده بود مذکر بود. او گفت که الان در ذهنش به خاطر می آورد که شوهرش دارد با چاقو به او حمله می کند و ….. در آخر هم صدای مردن در آورد….

همچنین بخوانید:   استفاده از تله پاتی در جایی که نمی توان مستقیم گفتگو کرد

هیپنوتیزم و تناسخ

واقعا آیا این خاطراتی که در طی هیپنوتیزم به آن اشاره می شود مربوط به زندگی قبلی و امکان تناسخ است؟ اگر بخواهیم بی طرفانه صحبت کنیم این امکان به چند دلیل رد می شود:

– شما حتی اگر در طی هیپنوتیزم به دوران کودکی تان هم بازگردید (مربوط به همین چند سال پیش خودتان و زندگی فعلی تان) باز هم همه خاطراتی که به یاد می آورید واقعی نیستند و مغز قادر است این خاطره ها را از خودش بسازد. درست مانند رویا دیدن شبانه که مغز ما خاطره های کاذب و تجارب عجیب برای ما میسازد و حتی ممکن است خواب ببینیم فرد دیگری هستیم و خودمان هم باور کنیم و شک نکنیم که دروغ است. تنها وقتی متوجه دروغ بودن رویا می شویم که از خواب بلند شویم. در هیپنوتیزم هم ممکن است چنین اتفاقی بیفتد. برای مثال برخی از افرادی که توسط هیپنوتیزم به خاطرات دوران کودکی شان باز می گردند ادعا می کنند که توسط فلان کس مورد تجاوز جنسی قرار گرفته اند ولی در واقع هرگز چنین اتفاقی تیفتاده است. چه بسیار افرادی که به خاطر چنین خاطرات کاذبی به پای محاکمه رفته و با وجود بی گناه بودن مورد ظن قرار گرفته اند. در اینجا فرد هیپنوتیزم شده و فردی که به او اتهام زده اند هر دو بی گناه هستند و گناه کار واقعی مغز فرد اولی است که به طورناخودآگاه خاطرات دروغین را از خود تولید کرده و خود فرد هم ممکن است متوجه نشود که مغزش به او دروغ گفته است.

یکی از دوستان روانشناسم برایم تعریف می کرد که یکی از بیماران روانی اش در طی هیپنوتیزم به ارتکاب قتل اعتراف کرده است و گفته پسر خاله اش را کشته است. روانشناس تا مدتی مردد بود که با این اطلاعات به دست آمده چه کند تا اینکه موضوع را کم کم به خانواده بیمار گفت تا اگر سرنخ هایی به دست آورد آن قضیه را قانونی دنبال کند تا خونی پایمال نشود. برای مثال شروع کرد از پرسش در مورد خاله و پسرخاله بیمار. خانواده بیمار با تعجب به روانشناس نگاه کردند و گفتند اصلا بیمار پسرخاله ای ندارد و خود خاله هم سالهاست در خارج زندگی می کند!

در واقع بیمار در ذهنش یک پسرخاله خیالی ساخته بود و خودش هم از آن آگاه نبود و تصور می کرد در کودکی با چنین فردی ملاقات کرده و حتی او را کشته است ولی چیزی یادش نمی آید و به غلط فکر می کند به کمک هیپنوتیزم آن را به یاد آورده است.

همچنین بخوانید:   اثر جینسینگ قرمز بر سطح انرژی بدن

در مورد فرآیند تناسخ و به یاد آوری زندگی گذشته توسط هیپنوتیزم هم ممکن است چنین حالاتی پیش بیاید و مغز خاطرات دروغینی را بسازد و شما تصور کنید که آن خاطرات واقعا مربوط به زندگی قبلی است.

کسی هم نمی تواند چک کند ببیند آیا واقعا شما در فلان خانه گلی در زمان قاجار زندگی کرده اید یا نه چون میلیون ها نفر در زمان قاجار در آن خانه ها زندگی کرده اند و چیز عجیبی نگفته اید. حتی نمی توان فهمید آیا فلان همسایه شما را کشته بوده است یا نه. برای مثال فردی ادعا می کرد که هزاران سال او توسط یکی از رومیان کشته شده است! چه کسی می تواند به هزاران سال پیش برگردد و بررسی کند تا ببیند آیا او درست گفته است یا نه؟ به قول معروف، خالی بستن کنتور نمی اندازد و می توان دروغ گفت و رفت. منتها این دروغ عمدی نیست بلکه دروغ ناخودآگاه در حالت هیپنوتیزم است و ممکن است خود فرد هم باورش شود که چنین اتفاقاتی رخ داده است.

هیپنوتیزم زندگی قبلی

برخی از افراد طرفدار تناسخ ادعا می کنند که پس چه طور فردی توانسته است مشخصات دقیق بناهای تاریخی و وسایل مربوط به آن زمان را در هیپنوتیزم به یاد آورد؟

برای این کار چندین دلیل محتمل است:

– همه ما عکس ها و فیلمهایی از زمان های مختلف تاریخی دیده ایم. برای مثال همه ما ذهنیت کلی در مورد بناهایی که در زمان فرعونیان ساخته می شدند داریم زیرا تصاویر زیادی از اهرام مصر و فیلمهایی که مربوط به بازسازی آن دوران می شدند دیده ایم (مانند فیلم حضرت یوسف و زلیخا). ذهن میتواند با همانها بازی کند و عناصر تاریخی را در تجربه ما در زمان هیپنوتیزم بگنجاند و تصور کنیم که واقعا در آن دوران بوده ایم.

– دلیل دیگر اینکه طبق نظر کارل یونگ، روانشناس و روانپزشک برجسته، ممکن است آن تصاویر توسط ناخودآگاه جمعی از اجداد و پدران ما وارد ناخودآگاه ما شده باشند همان طور که خودش در یکی از خوابهایش توانسته بود صحنه هایی را که مربوط به قرنها پیش میشد را مشاهده کند. در واقع گفته می شود که اطلاعات و خاطرات می تواند به نسل بعدی برسد که البته چنین موردی هنوز از نظر علم اثبات نشده است.

– نظریه دیگر اینکه همان طور که ما در بیداری و یا در رویاها می توانیم حوادث آینده را ببینیم، دیدن حوادث گذشته به طور دقیق نیز امکان پذیر بوده و این یکی از توانایی های روحی انسان است و نه دلیلی بر اینکه حتما در آن دوران، زندگی کرده باشیم.

همچنین بخوانید:   خطرات کانال روحی شدن

بسیاری از افرادی که ادعا می کنند زندگی قبلی خود را می دانند تجربه هایی ناواضح و برگرفته از اخبار و داستانها دارند. تجربه هایی که با بررسی دقیق آنها نمی توان به فردی که ادعا می شود مربوط به زندگی قبلی بوده رسید. برای مثال شخصی می گفت من در زندگی قبلی، سربازی ژاپنی بودم که با گلوله کشته شدم! کدام سرباز؟ در کجا؟ نام او چه بوده؟ آیا فرد معروفی بوده و اطلاعات او لو رفته و شخص ادعا کننده آن اطلاعات را کش رفته تا بگوید واقعا او بوده است یا خیر؟ کلی گویی و یا سرقت اطلاعاتی افراد وفات یافته نمی تواند ادله محکمی مبنی بر وجود تناسخ و زندگی قبلی باشد.

حتی اگر فردی بتواند با جزئیات دقیق در مورد زندگی قبلی احتمالی اش در قالب فرد وفات یافته ای که اصلا از او اطلاعاتی موجود نیست و فرد نمی توانسته آن اطلاعات را سرقت کند و تماما به صورت شهودی در مورد آن بگوید باز هم دلیلی بر اینکه روح آن فرد در داخل جسم کنونی اش آمده نیست. زیرا به روشهای مختلفی می توان اطلاعات غیبی را به دست آورد. برای مثال افراد فالبینی هستند که می توانند بدون اینکه از شخصی چیزی بدانند تمام جزئیات زندگی او را بگویند. شخصا نمونه هایی از چنین غیب گویان را در زندگی ام مشاهده کردم. حتی برخی از افراد می توانند توسط سایکومتری و لمس اشیای قدیمی و دریافت ارتعاشات آنها، به وقایعی که در محل افتاده بوده است پی ببرند…

مقالات مرتبط

admin
admin
درباره ردای سیاه (ادمین): تمرین کننده و نشر دهنده علوم روحی و روانشناسی (بیشتر)
اشتراک
اطلاع از
guest

22 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین
Inline Feedbacks
View all comments
علی
مهمان
علی
5 سال قبل

اطلاعات اشتباه به خورد جامعه ندین
خود بنده بارها به گذشته سفر کردم و وسایل گمشده و یا فراموش شده رو پیدا کردم. ذهن ناخودآگاه هر چیزی رو ثبت میکنه بر خلاف دایره دید چشم.

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  علی

در این پست منظور از سفر به گذشته، سفر به چند سال قبل خودمان نیست بلکه منظور زندگی های قبلی هست. یعنی شما قبل از اینکه به دنیا بیایید قبلا در جسم دیگری بودید و در خانواده دیگزی زندگی می کردید و بعد از مرگ وارد جسم فعلی تان شده اید. حالت دوم در این مقاله رد شده است.

افسانه
مهمان
افسانه
5 سال قبل

سلام. به نظر من نباید سطحی از این مسعله گذشت وقتی که بنا به نظر یه پزشک دونفرکه هیچ شناختی از هم ندارن ر از یه داستان زندگی درگذشته صحبت میکنن مشخصا نمیتونه تصادفی باشه (برگرفته از کتابهای دکتر برایان ال وایس) ویا انسانهای زیادی عالم برزخ رو مشابه هم شرح میدن (کتابهای دکتر مایکل نیوتن) این نمیتونه قصه سازی مغز باشه وتوجیه منطقی نیست

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  افسانه

با سلام. ممنون از نظرتان. علت های مختلفی می تواند این حالات داشته باشد. مثل آگاهی از اطلاعات آکاشیک افراد دیگر. روح ها می توانند حتی به کتابخانه آکاشیک سفر کنند و اطلاعات گذشته و آینده دیگران را هم بفهمند. این حالت می تواند ارادی یا غیرآگاهانه و حتی وقتی برون فکنی نمی کنیم اتفاق بیفتد.

ایرانی
مهمان
ایرانی
3 سال قبل
Reply to  افسانه

پزشک هم یک نفر مثل ماست که درصد بیشتری از دروس رو توی کنکور زده. تصورات یک انسان دانشمند هم در بزرگی، در بسیاری از موارد، همان تصورات گذشته اما رشد یافته او هستند

دکتر حیدرپناه
مهمان
دکتر حیدرپناه
5 سال قبل

نکته عجیبی نیست که روح بارها برای تجربه و درک و رشد وارد دنیای مادی بشه! در قدیمی ترین مکاتب روحانی میتونیم جزئیات کاملش رو پیدا کنیم! ولی طبق ادیان ابراهیمی که بر روی انسان و نفسانیت تمرکز دارن، شخصیت و نفسانیت انسانی فقط یکبار وارد میشه و یک تجربه داره که به روح اضافه میشه! اگر دقت کنید در تمام ادیان ابراهیمی بدن یا کالبد های دیگر انسانی پاداش و جزا میبینن نه روح که فقط قابلیت دریافت لطف الهی رو داره! برای همین حرف شما هم درست هست هم غلط! این فرد با این خصوصیات زندگی قبلی ندارد… بیشتر »

هیچ
مهمان
هیچ
3 سال قبل

احسنت برشما کاملا درسته بنده هم باشما موافقم آگاهی یا روح بعنوان ذات ابدی ما که خدا مینامیم وارد یک خیال بزرگ وبا شکوه یعنی زندگی شده تا خودش رابه تجربه وشناخت برسونه وسپس بعداز شناخت وبیداری نسبت حقیقت وجودی خود دوباره به حالت اصلی خود که بدون شکل وفرم هست برگرده اما تا زمانی که آگاهی یاروح به بیدارگری وروشنگری (اشراق)نرسیده میل به حلول وتجسم درفرمها واشکال مادی راخواهد داشت وبه همین خاطر بار ها به جسم باز خواهد گشت تا آگاهی از مرحله تجلی در فرمهاواشکال گذر کند وبه مراحل متعالی ترکه بدون شکل وفرم هست صعود کند… بیشتر »

امین
مهمان
امین
4 سال قبل

بر فرض تناسخ درست باشه ، باید روح بچرخه بعد بیاد دنبال یک نتفه برگرده بعد حلول کنه داخلش ، دلیل غیر منطقی و کاملا تخیلی هست . حالا فرض کنید در یک جنگ هسته ای ۳ نفر در کل دنیا زنده ماندند بقیه روح ها منتظر می‌شوند که اون ۳ نفر بر فرض یکی مرد دوتا زن و اون دو بچه دار بشند بعد روح ها روی حلول کردن دعوا می کنند . یا روح ما توی میکروب حلول می‌کنه .
تناسخ به نظر من غیر منطقی هست .

MoHaMaD
مهمان
MoHaMaD
4 سال قبل
Reply to  امین

پس کسی که بعد از دوساعت از تولدش میمیرد یا دیوانه در نظر شما چطور توجیه میشود

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  MoHaMaD

با سلام. در اسلام این افراد تکلیف الهی به گردن ندارند و وارد بهشت می شوند چون خدا از هر کس به اندازه وسع او انتظار دارد. اینکه فکر کنیم آنها خوشبخت بوده اند که در کودکی فوت کرده و بهشت رفته اند و خدا تبعیض گذاشته درست نیست چون حتما در پشت این کار حکمتی بوده و شاید اگر آن روح زندگی سالم و کاملی هم داشت باز لایق بهشت می شد. البته چون در این سایت متخصص دینی نداریم خیلی مباحث مذهبی را بخش نظرات بسط نمی دهیم و حتی گاهی نمی توانیم برخی نظرات را منتشر کنیم…ممنون… بیشتر »

پيمانى
مهمان
پيمانى
4 سال قبل
Reply to  امین

زمينها و جهانهاى متفاوت وجود دارد حتى اگر زمين نابود شود مشكلى در چرخه پيش نمياد جهانهاى ديگه وجود دارن

دانیال
مهمان
دانیال
3 سال قبل
Reply to  امین

مشکل سوال شما اینجاست که فکر میکنید فقط دنیا یی که درونش هستید و کره زمینی که روش زندگی میکنید رو میشناسید و این امکان و فرض رو نمیدید که روح انها در کالبد هایی دیگر در جهانی موازی با جهان ما ، یا جهان هایی موازی با جهان ما تناسخ پیدا کند که نه فقط تناسخ که فسخ و مسخ نسخ حتی

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  دانیال

با سلام.
مشکل دیگر هم محدودیت ما در مورد بحث در مورد چنین مواردی است که طبق قوانین کشور ممنوع است و ما ملزم به رعایت این محدودیت ها هستیم.
موفق باشید

Arash
مهمان
Arash
4 سال قبل

جناب بهتره بدونین مغز به هیچ عنوان قابلیت ساخت چهره های جدید و یا مسخصات دقیق مکانی و عمارتی رو نداره, دوما تعداد زیادی از مواردی مه برگشتن به گذشته اطلاعات دقیقیاز وفرادی که حتی برای اجدادشون هم غریبه بودن دادن,

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  Arash

با سلام. انسان دارای قدرت شهود است و همان طور که می تواند گاهی اطلاعاتی از آینده به دست آورد چرا نتواند از افرادی که در گذشته زندگی می کرده اند به دست آورد؟ برخی فال گیرهای واقعی به راحتی می توانند سرگذشت افراد را متوجه شوند ولی دلیل نمی شود حتما روح آنها در کسی حلول کرده باشد.

اینکه گزارشات معمولا از اجداد است به خاطر به ارث رسیدن ژن های مربوط به رفتار و اطلاعات نیاکانی است که در پست رزونانس مورفیک به صورت علمی به آن پرداخته شده است.

هادی
مهمان
هادی
4 سال قبل

خداوند راه همه انسانها را جدا گانه آفرید ه که تک تک انسانها راه خودشان را ادامه بدهند که این باور غلط بوداییان که از گذشته سالیان سال اعتقاد بر این بودند که تناسخ یک باور جدی ست و این کاملا مفهوم اشباه که بیشتر ما را در فضای مجازی درگیر کرده است

سینا
مهمان
سینا
3 سال قبل

تناسخ حقیقتی غیر قابل انکار است لطفا کتابهای سفر روح و سر گذشت روح مایکل نیوتن را بخوانید تا بدانید ماهیت واقعی انسان روح است نه جسم

سینا تقی نژاد (مسئول روابط عمومی)
ادمین
Reply to  سینا

سلام
سینای عزیز که هم اسم من هستید، من هم آن کتاب ها را خوانده ام. چیزهایی که خلاف قوانین کشوری باشند (مثل تناسخ) در مورد آنها در این سایت صحبت نمی شود.

......
مهمان
......
3 سال قبل

باسلام،درست است میشود گفت که گاهی ذهن ما خود تصاویری را میسازد که برای مثال ما شب هنگام خواب آنها را میبینیم ولی یک سوال ،،چگونه ذهن چیز هایی را میسازد که ما اصلا به آنها فکر نمیکنیم؟مگر اینکه آگاهی از خود داشته باشد و آن آگاهی از تجربه های گذشته نیز استفاده میکند که یعنی احتمال زندگی قبلی را بیشتر میکند انسان یک موجود پیچیده است با تمام تصوراتی که ما از خودمان داریم ولی خیلی پیچیده تر از ظاهرمان هستیم درست است در هیپنوتیزم میتوانیم به سال های گذشته از همین زندگی برویم ولی اگر بخواهیم به این… بیشتر »

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  ......

با سلام
دیدن چیزی که زندگی گذشته می نامیم می تواند نوعی دسترسی به اطلاعات آکاشیک و آگاه شدن از زندگی مردمان گذشته باشد. حتما نباید آنها را شخصی دانست. افرادی هستند که با قدرت های درونی می توانند جزئیات زندگی افراد زنده را هم بگویند. پس یعنی خود آنها هستند؟ از دید ادیان ابراهیمی تناسخ رد است و ما هم به عنوان مسلمان باید به آن اعتقاد داشته باشیم.
موفق باشید

mehdi
مهمان
mehdi
3 سال قبل

سلام من کاملا ایمان دارم که زندگی بصورت دوره میباشد بعد از مرگ بنا به موقعیت وتلاش در زندگی قبلی درمرتبه پله بالاتری در زندگی جدید قرار میگیری در غیر این صورت واقعا مسخره است این زندگی و عدل خدا از اولش زیر سوال میره

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  mehdi

با سلام
قرار نیست عدالت کامل در این جهان برقرار شود و عدالت واقعی در آخرت است. ارواح پس از مرگ نیز امکان تربیت و رشد در عالم برزخ دارند مخصوصا کودکان.
موفق باشید

رفتن به نوار ابزار