قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

اعماق مختلف خلسه | اهمیت درجه سومنامبول هیپنوتیزم برای امور ماورایی

از کجا فهمیم واقعا هیپنوتیزم شدیم؟ | عمیق تر کردن خلسه
از کجا بفهمیم واقعا هیپنوتیزم شدیم؟ | آموزش عمیق تر کردن خلسه
می 11, 2018
جن
انواع موجودات غیرارگانیک
می 14, 2018

اعماق مختلف خلسه | اهمیت درجه سومنامبول هیپنوتیزم برای امور ماورایی

اعماق مختلف خلسه | اهمیت درجه سومنامبول هیپنوتیزم برای امور ماورایی

اعماق مختلف خلسه | اهمیت درجه سومنامبول هیپنوتیزم برای امور ماورایی

اعماق مختلف خلسه | اهمیت مرحله سومنامبول هیپنوتیزم برای امور ماورایی

ذهن انسان میتونه بازه های مختلفی از هوشیاری و حالات ذهنی رو تجربه کنه. یعنی حتی در حال بیدار بودن هم میتونه حالتی که مربوط به خواب عمیق هست رو تجربه کنه. از کجا میشه فهمید که شخص واقعا با حفظ هوشیاری به مرحله خواب عمیق رفته؟ علاوه بر یک سری نشانه های ظاهری و ذهنی، میشه امواج مغزی شخص رو توسط دستگاه EEG بررسی کرد و دید که مثلا اگه امواج مغزی دلتا در اون شخص ظاهر شده یعنی در مرحله خواب عمیقه چه با حفظ هوشیاری و چه بدون اون.

تو این پست میخوایم اعماق مختلف هیپنوتیزم و خلسه رو با هم دیگه بررسی کنیم.

به طور کلی چهار عمق هیپنوتیزم در افراد دیده میشه:

– خلسه سبک

– مرحله شبه سومنامبول

– مرحله سومنامبول

– مرحله کما

 

اعماق مختلف خلسه | اهمیت درجه سومنامبول هیپنوتیزم برای امور ماورایی

 

خلسه سبک:

تو این درجه از هیپنوتیزم، شخص حالت ابتدایی و سبک خلسه رو تجربه میکنه و آرامش و ریلکسیشن نسبی به سراغ اون میاد. ذهن تا حدودی تلقین پذیره و میشه تلقینات رو وارد ضمیرناخودآگاه کرد. بسیاری از مردم تنها تا این درجه از خلسه رو پیش میرن و همین هم برای امور درمانی و ورود تلقینات کافی هست.

مرحله شبه سومنامبول:

تو این حالت شخص انگار به ریلکسیشن عمیق رفته و شبیه حالت سومنامبول هست با این تفاوت که واقعا خود سومنامبول نیست و شخص نسبت به درد حساسیت داره. برای مثال اگه سوزنی به بدنش زده بشه واکنش درد رو نشون میده. هر چند که این مرحله کمی نسبت به خلسه سبک عمیق تره و تلقین پذیری بهتر جواب میده ولی نمیشه از اون برای اموری مثل جراحی استفاده کرد.

 

اعماق مختلف خلسه | اهمیت درجه سومنامبول هیپنوتیزم برای امور ماورایی

 

مرحله سومنامبول:

تو این مرحله شخص عمیقا به صافی ذهن و ریلکس شدید بدن رسیده و ذهنش از افکار خالی شده. در واقع هیچ فکری ذهنش رو مشغول نمیکنه و از این نظر که بخش نگهبان دروازه ناخودآگاه به خواب رفته تلقینات اثردهی بهتری دارن. همچنین تو این مرحله حس دریافت درد از بین میره و اگه سوزنی هم وارد گوشت بدن شخص بشه عکس العملی نشون نمیده. بنابراین برای جراحی هایی مثل جراحی دهان و حتی عمل باز قلب مورد استفاده قرار میگیره.

همچنین از دید ماورا هم این مرحله برای اموری مثل آینه بینی، رویابینی، کتابت غیرارادی، کار با تخته ویجا و … بسیار مناسب هست.

 

اعماق مختلف خلسه | اهمیت درجه سومنامبول هیپنوتیزم برای امور ماورایی

 

توهم های شنیداری و بینایی و حسی هم تو این حالت راحت تر ایجاد میشن و حتی میشه صحنه هایی رویا گونه رو در شخص القا کرد. این مرحله از هیپنوتیزم یا خلسه رو هر کسی نمیتونه بهش برسه. البته با تمرین و ممارست و انجام تمرینات عمیق تر خلسه میشه بهتر و زودتر به درجه سومنامبول رسید. تمریناتش رو میتونید در پست آموزش عمیق تر کردن خلسه مشاهده کنید.

مرحله کما:

تو این حالت شخص به بی فکری و ریلکسیشن شدید جسمی و روانی رسیده و کاملا از عالم بیرون جدا شده و یا میلی به توجه به اطرافش نداره و در حال تجربه لذت روحی بی پایان عمیقیه.

تعداد بسیار کمی از افراد میتونن به این عمق از خلسه وارد بشن. برخی هم به اختیار خودشون میتونن در عرض چند دقیقه وارد این سطح از هیپنوتیزم بشن. عده ای تصور میکنن که تلقینات در این حالت بهتر جذب ناخودآگاه میشه ولی شواهدی در این زمینه وجود نداره. حتی ممکنه اثردهی این عمق از خلسه در بحث دریافت تلقینات خیلی کمتر از اعماق دیگه هیپنوتیزم باشه و اون هم به خاطر بی میلی طرف به توجه آگاهانه به تلقینات هست و ففط سرگرم لذت درونی خودش هست. تو این مرحله هم واکنش به درد از بین میره و میشه برای جراحی های سنگین از اون استفاده کرد.

 

اعماق مختلف خلسه | اهمیت درجه سومنامبول هیپنوتیزم برای امور ماورایی

 

ما چه قدر میتونیم وارد خلسه بشیم؟

در این مورد باید خودتون تمرین کنید (گاهی تا چند ماه) و تست های بررسی عمق هیپنوتیزم رو انجام بدید و خودتون رو محک بزنید. استعداد هر فرد هم متفاوته. یکی از عوامل تاثیرگذار برای عمیق تر کردن خلسه، داشتن ذهن متمرکز و همراه کننده هست که پرورش اون مسلما زمان بره. استفاده از فایل های صوتی تنظیم کننده امواج مغزی خیلی میتونن تو این زمینه به فرد کمک کنن.

فقط اینکه هدفتون رو از ابتدا مشخص کنید. اگر به دنبال افزایش تلقین پذیری برای تغییر و بهبود مسیر زندگی تون هستید خلسه های سبک هم میتونه کار شما رو راه بندازه و اصلا نیازی نیست که دنبال هیپنوتیزم عمیق باشید.

اگر به دنبال تحقق مسائل ماورایی و تقویت قدرت های اون مثل گوی بینی و آینه بینی و کتابت با ارواح و غیب بینی و غیب شنوایی هستید در این صورت مسیر طولانی تری در پیش دارید و لازمه به مرحله سومنامبول برسید. همچنین برای اموری مثل انجام جراحی های بدون درد رسیدن به مرحله سومنامبول و گاهی کما ضروری هست.

 

admin
admin
درباره ردای سیاه (ادمین): تمرین کننده و نشر دهنده علوم روحی و روانشناسی (بیشتر)
اشتراک
اطلاع از
16 Comments
قدیمی ترین
جدیدترین
Inline Feedbacks
View all comments
Mohamed
مهمان
Mohamed
4 سال قبل

با سلام ۳۵ سالمه و از ۱۵ سالگی با علاقه ای که داشتم به سمت این علوم و کسب دانش و تجربه آن پرداختم.من سخت پسندم ولی شما و سایتتان با تمام سایتهای مزخرف دیگر متفاوتید خوشحالم از دانش و تجربه تان استفاده کنم.من دیکر بعد چند سال خوب میدونم کی حالیشه واقعا درود بر شرفت .اگر وقت کنم تجارب خودم را در سایت خوبت میذارم دوستم.اگر هم بتونم کمکی در ارتقا کارت و سایتت کنم در خدمتم.خوشحالم از وجود با معرفت کسی مثل شما موفق باشی

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  Mohamed

با سلام. ممنون از لطف و حمایت شما دوست عزیز. منتظر تجارب و پیشنهادات شما برای ارتقای بیشتر کیفیت سایت هستیم.

مهدی
مهمان
مهدی
4 سال قبل

سومنامبول در هیپنوتیزم همان خلسه عمیق است؟ چگونه میتونیم به این درجه برسیم؟آیا با فایل های هیپنوتیزم میتونیم به درجه سومنامبول در هیپنوتیزم برسیم؟

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  مهدی

با سلام. سومنامبول یکی از مراحل عمیق هیپنوتیزم است ولی عمیقتر از آن هم وجود دارد. بله با فایلهای صوتی هم میشود به شرط آنکه تمرین و تمرکز فکر لازم را داشته باشید چون هر کسی قادر نیست به راحتی به آن درجه برسد (احتمالا هوشیاری اش را از دست می دهد و به خواب می رود یا به خاطر حواسپرتی اصلا وارد خلسه عمیق نمیشود).

darkgamer13v
مهمان
darkgamer13v
4 سال قبل

آقا وجدانن بهترین سایت عالم رو دارید بقیه سایت ها همش خزعبلات میگن.مطالبتون عالیه.ممنون

niaki
عضو
4 سال قبل

سلام. مرحله کما رو بعضیا بهش لتارژی میگن یا مرحله مرگ کاذب. اگه به فرد در این حالت نگاه کنیم انگار مرده ست و حتی تو لایه های عمیق تر این مرحله کالبد مثالی (اختری) خارج میشه. بهترین حالت برای تلقین و برنامه نویسی ذهنی زمانیه که مغز امواج آلفا تولید میکنه حتی تتا هم به اندازه آلفا مفید نیست چرا؟ شما در حالت آلفای ذهنی نیمه آگاهید ولی در لایه های عمیقتر ذهن (تتا و دلتا) ناآگاه (ناخودآگاه). بعبارت دیگه انرژی تتا و دلتا هر چند قوی ترن ولی چون شما نمی توانید به اونا جهت بدید پس نمیشه… بیشتر »

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  niaki

با سلام. بله و به همین خاطر است که اعماق کم خلسه مثل آلفا و نهایتا تتا برای تلقین درمانی به کار می رود.

مونا
مهمان
مونا
3 سال قبل

با سلام
من تازه با هیپنوتیزم آشنا شدم و اطلاعات زیادی ازش ندارم. این کمائی که می گید آیا همون کمائی هست که افراد در اثر بیماری یا غیره به آن دچار می شوند و ممکن است به زندگی برنگردند؟
با تشکر

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  مونا

با سلام.
خیر. بیهوشی که در اثر هیپنوتیزم ایجاد می شود در یک فرد کاملا سالم قابل القا بوده و هر زمان که خواستیم هم می توانیم سوژه را بیدار کنیم. ولی افراد بیماری که دچار کما می شوند یا در اثر تصادفات و آسیب به مغز و یا به خاطر بیماری های مختلف به آن دچار می شوند.
موفق باشید

امیر
مهمان
امیر
3 سال قبل

من وقتی وارد حالت آلفا میشم درحالی که غرق در سیاهی پشت پلکمم یه سری تصویر میاد جلو چشمم
این تصاویر پیام خاصی میتونه داشته باشه ؟

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  امیر

با سلام.
به این پست مراجعه نمایید.
موفق باشید

mojtaba hemmaty
مهمان
mojtaba hemmaty
2 سال قبل

سلام من حدود یکی دو سال هست تمرین مدیتیشن و خوداگاهی و خلسه میکنم.نه هر روز ولی چندروز درمیون انجام میدم.یه مدتی هست یه اتفاقات جدیدی داره برام میوفته که مراحلش هم مثل همه ۱ – حس میکنم کمرم یهو صاف میشه (تخت بیمارستان دیدین قسمت بالاییش میاد بالا؟ منهتا تو یه آن این اتفاق میوفته) ۲ – و بعدش یهو کل بدنم این اتفاق براش میوفته.حس میکنم هیچ وزنی ندارم مثل یه قاصدک دارم رو هوا اینور اونور میشم ۳ – یه مدتی تو این حالتم و اصلا هیچی نمیفهمم نه تصویری میبینم نه صدایی میشنوم ( چشمام بستس.منظور… بیشتر »

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین

با سلام آیا با بدن فیزیکی خود بلند می شوید و می نشینید؟ شاید با کالبد اختری خود بلند شده اید. حس آن شبیه بودن در کالبد فیزیکی است. در این زمان اگر شد آزمون واقعیت انجام دهید. مثلا با دهان بسته سعی کنید فوت کنید. اگر هوا خارج شد یعنی در جسم فیزیکی خود نیستید. اگر هم با جسم فیزیکی خود کمر شما صاف شده و نشسته اید و احساس سبکی و دیدن تصاویر واضح را دارید به هر حال مغز شما یا در حالت امواج مغزی تتا است و نوعی رویابینی رخ داده و یا اینکه کالبد اولیه… بیشتر »

mojtaba hemmaty
مهمان
mojtaba hemmaty
2 سال قبل

نه بدن فیزیکیم هیچ تحرکی نداره.

mojtaba hemmaty
مهمان
mojtaba hemmaty
2 سال قبل

تو یه هفته گذشته ۵ بار اینجور شدم

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین

با سلام
اگر با بدن فیزیکی خود نبوده بنابراین شما تجربه برون فکنی یا رویابینی داشته اید. حس خروج از بدن در هر دو آنها دیده می شود ولی دو پدیده کامل جدا هستند. لطفا به توضیحات این پست هم مراجعه نمایید.
موفق باشید

رفتن به نوار ابزار