قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

آثار باقيمانده در چشم پس از ديدن یک شی (After-image) و تفاوت با هاله انرژی

اثر افکار و کلمات بر ماده
اثر افکار و کلمات بر ماده – آزمایشاتی مشابه آزمایش ایموتو این بار بر روی برنج (+ویدیو)
فوریه 10, 2021
تجربه ماورا
تجربه ماورا – جن و تهدیدهای آنها (نوشته ملیکا)
فوریه 15, 2021

آثار باقيمانده در چشم پس از ديدن یک شی (After-image) و تفاوت با هاله انرژی

عکس شمع خیره شدن

عکس شمع خیره شدن After-image

آثار باقيمانده در چشم پس از ديدن یک شی (After-image) و تفاوت با هاله انرژی

وقتی که به یک شی به مدت طولانی خیره میشید و بعد به جای دیگه ای نگاه می کنید هنوز تصویر اون شی قبلی رو می تونید تا لحظاتی روی دیوار یا وسایل دیگه نگاه کنید. به این پدیده، “پس تصویر” یا “آثار باقی مانده در چشم پس از دیدن اشیا” و یا After-image گفته می شه و چیزی هست که شاید با هاله انرژی اشتباه گرفته بشه.

“پس تصویر” می تونه پدیده ای طبیعی باشه که به اون پس تصویر سایکولوژیک می گن و یا مربوط به بیماری مثل پالینوپسیا یا Palinopsia. اولی واکنش طبیعی چشم ها بعد از اینکه به مدت طولانی به چیزی خیره می شیم و تصویر اون هنوز به مدت خیلی کوتاه توسط چشم دیده می شه هست و برای همه اتفاق میفته ولی پالینوپسیا حالت اغراق شده نوع اوله و فعالیت شبکه چشم حتی بعد از اینکه ما به اون شی دیگه نگاه نمی کنیم ادامه داره و مدت بیشتری طول می کشه تا تصویر محو بشه و وضوح خیلی بیشتری نسبت به “پس تصویر” طبیعی داره.

انواع پس تصویر یا Afterimage

دو نوع کلی “پس تصویر” وجود داره: نوع مثبت و منفی.

وقتی “پس تصویر” با همون رنگ اصلی چیزی که بهش نگاه می کردیم مشاهده بشه نوع مثبت و اگه جای رنگ ها عوض بشه نوع منفی هست.

عوامل مختلفی می تونن احتمال دیدن پس تصویر رو افزایش بدن مثل:

– در تماس بودن با محرک های نورانی: که این اثر اون وقتی محیط اطراف تاریک تر هست بیشتر می شه. برای مثال وقتی در شب به چراغ روشن خیره بشید “پس تصویر” قوی رو ایجاد می کنید و اگه به جای دیگه نگاه کنید هنوز می تونید برای چند لحظه شکل لامپ و نور اون رو ببینید با اینکه دیگه به خود لامپ نگاه نمی کنید. وقتی به اشیای خیلی نورانی خیره بشه معمولا “پس تصویر” نوع مثبت به وجود میاد. یعنی اگه رنگ لامپ زرد بوده، پس تصویر اون هم زرد هست.

– خیره شدن طولانی به یه محرک رنگی: حتی اگه نور به همه محیط به طور یکسانی برسه خیره شدن به یک شی در حدود ۱ دقیقه یا بیشتر می تونه کاری کنه که وقتی به دیواری روشن نگاه کردید “پس تصویر” اون شی رو مشاهده کنید. این کار معمولا باعث می شه که پس تصویر منفی به دست بیاد.

اگه هنوز پس تصویر نوع منفی رو متوجه نشدید می شه مثال زد که اگه به یه شی قرمز رنگ خیره بشید، برای مدت خیلی کوتاهی، پس تصویر سبز رنگ اون رو مشاهده می کنید چون قرمز و سبز، رنگ عکس هم هستن.

تفاوت “پس تصویر” با هاله انرژی

برای افرادی که هاله بینی می کنن شاید حتی اگه هاله انرژی رو واقعا دیده باشن تصور کنن که فقط پس تصویر اون رو مشاهده کرده باشن یا اینکه برعکس این اتفاق بیفته. چه طوری تفاوت این دو رو متوجه بشیم؟

موقع شروع تمرین هاله بینی دیدن همزمان اون دو تا یا فقط دیدن پس تصویر طبیعیه و نباید به ناامیدی راه داد. وقتی تجربه و تمرین کافی باشه فقط هاله مشاهده میشه و تفاوت اون با پس تصویر هم بهتر تشخیص داده میشه. از جمله این تفاوت ها میشه گفت که:

– پس تصویرها در تاریکی مطلق یا نور خیلی کم ایجاد نمیشن ولی هاله انرژی برعکس اون هست.

– مرحله تشکیل هاله با پس تصویر تفاوت داره. اگه به چیزی نگاه کنید و هاله اون رو ببینید و بعد به جای دیگه ای خیره بشید اون هاله فورا ناپدید میشه در حالی که پس تصویرها ماندگاری طولانی تری دارن.

– اندازه و سایز پس تصویرها به اندازه همون چیزی هست که بهش خیره شدید. ولی هاله انرژی وسایل و افراد معمولا بزرگتر و ضخیم تر هست و هر چه قدر مهارت هاله بینی شما بیشتر باشه شعاع اون هاله هم بیشتر می شه.

– پس تصویرهای یک وسیله یا یک انسان، همیشه رنگ ثابتی دارن. البته هاله انرژی اشیا هم معمولا رنگ ثابتی داره ولی هاله انسان ها می تونه بسته به عوامل مختلف روحی روانی متغییر باشه و اگه مدتی سبز هست شاید چند لحظه بعد به خاطر خشم و هیجان منفی، تبدیل به رنگ قرمز بشه و شاید چند مدت بعد هم به خاطر پیشرفت های روحی رنگ دیگه ای پیدا کنه.

– هاله انرژی می تونه حالت مواج و بخارگونه داشته باشه ولی “پس تصویر” ها محدوده جامدگونه و ثابتی دارن.

– رنگ پس تصویرها یا شبیه خود شکل اصلی اشیا و انسان ها هستن یا رنگ برعکس اونها. در هر صورت رنگ جدیدی به اونها اضافه نمی شه ولی هاله انرژی می تونه بیش از یک رنگ داشته باشه و حتی طیف های مختلفی از نور در اون مشاهده بشه.

 

 

+1
مهدی کریمی
مهدی کریمی
مهدی کریمی. علاقه مند به طب اسلامی، ترجمه مقالات معنوی، انرژی درمانی، دعا درمانی و سایر علوم ماورایی
اشتراک
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
رفتن به نوار ابزار