قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

کارهای غیر عمدی که باعث کاهش ارتعاشات شما می شود

گروه خونی RH منفی
مردمان عجیب با گروه خونی RH منفی
نوامبر 26, 2018
میدان انرژی
میدان انرژی بسیار قوی برخی افراد
نوامبر 26, 2018

کارهای غیر عمدی که باعث کاهش ارتعاشات شما می شود

ارتعاشات

ارتعاشات

کارهای غیر عمدی که باعث کاهش ارتعاشات شما می شود

اگر به لحظاتی که شاد یا غمگین هستید توجه کنید متوجه تفاوت میزان ارتعاشات خود در این دو لحظه متفاوت می شوید. هنگامی که شاد هستید احساس سبکی و ارتعاش بالا و شعف همراه شما است و هر چه قدر غمگین تر باشید ارتعاشات شما کم و در نتیجه حالت سنگینی و کسالت و خستگی دارید.

سطح ارتعاشات شما حتی جذب کننده اتفاقات و افراد و موقعیت های گوناگون به زندگی شماست. میزان ارتعاشات ما بسته به افکار و اعمالی که در طی روز انجام می دهیم بستگی داشته و اگر دچار کاهش میزان ارتعاش وجودی مان شویم علائمی همچون افسردگی، خستگی، بیماری، منفی نگری و … را احساس می کنیم. عواقب ثانویه آن هم جذب انسانهای منفی و موقعیت های ناراحت کننده است.

زندگی مدرن معمولا به شیوه ای است که خود به خود دچار افت ارتعاشات می شویم. برخی رفتارهای غیرعمدی هم می تواند بر این موضوع تاثیرگذار باشند مانند:

۱- قضاوت

قضاوت های ما اکثرا حاصل فرافکنی صفات منفی خود در دیگران است. وقتی کسی را قضاوت منفی می کنیم در واقع بخش منفی از وجودمان را در او دیده ایم که تمایل نداریم همان را عینا در خودمان به طور مستقیم مشاهده کنیم. این مانع از خودشناسی و رفع عیب های درونی می شود و با خودمان فاصله می گیریم در حالی که صفات منفی همواره سر جایشان هستند و با هر بار قضاوت دیگران، بیشتر شدت می گیرند در جهل ما رشد می کنند و فرصت را برای شفای آنها پیدا نمی کنیم.

۲- ترس

ترس های درونی می تواند باعث ایجاد اختلال در انرژی و ذهن ما شده و تصمیمات عجولانه و غلطی را در مورد مسائل مختلف بگیریم. ترس حتی مانع عشق ورزی که پرارتعاش ترین شکل انرژی است می شود و ما از پیشروی مثبت در زندگی باز می دارد.

۳- حسرت خوردن

حسرت خوردن برای چیزهایی که از دست داده ایم و یا به دست نیاورده ایم می تواند انرژی روانی زیادی را از ما بگیرد. باید بتوانیم از شر افکار گذشته و آینده که سودی به ما نمی رسانند خلاص شویم و در لحظه حال زندگی کنیم.

حسرت خوردن گاهی نشان دهنده کمال طلبی و ایده آل طلبی بیش از حد ماست. بهتر است اشتباهات خود را بپذیریم و بدانیم که هر کسی ممکن است اشتباه کند و هیچ کس صد در صد کامل نیست.

۴- سرزنش دیگران

هر فردی که وارد زندگی ما می شود معلم ما است و قرار است چیزهای جدیدی را به ما یاد دهد. برخی از این درسها تلخ هستند و باید از آنها عبرت بگیریم تا به شناخت و شفای خود کمک کنیم. فرار کردن از آنها باعث می شود که همان درس را افراد جدید در شرایط جدید به ما مجددا بیاموزند و درد را دوباره تجربه کنیم.

۵- حس قربانی بودن

شما یا حس می کنید قربانی شرایط مثل ازدواج بد یا کار خسته کننده و … هستید و یا اینکه خودتان کل جهان هستید. افراد دسته دوم می پذیرند که همه اتفاقات بیرونی انعکاسی از باورها و افکار درونی آنهاست. بنابراین برای رفع مشکلات بیرونی، به درون مراجعه می کنند و باورها و احساسات خود را مورد ارزیابی و اصلاح قرار می دهند تا شفا پیدا کنند.

۶- احساس گناه

احساس گناه از بدترین عواملی است که می تواند انرژی شما را شدیدا تخلیه کند. حس گناه و ترس دو عاملی هستند که در کنار هم می توانند زندگی یک جمعیت را فلج کنند.

شما نیازی ندارید خود را با استانداردهای دیگران تنظیم کنید. اگر کار اشتباهی در گذشته انجام داده اید درسی بوده برای رشد روحی شما که با توبه و جبران کردن و به کارگیری درس آموخته شده در زندگی می توانید با خرد بیشتری زندگی خود را پیش ببرید.

۷- نگرانی زیاد

وقتی شما نگران اتفاقات بیرونی هستید یعنی از درون به خودتان اعتماد ندارید و شرایط را غیرقابل کنترل می دانید. شما سعی در کنترل بیش از حد اوضاع و گرفتن نتایج پیش بینی شده دارید.

قرار نیست همه چیز مطابق انتظار شما پیش برود. ناخودآگاه شما در هر شرایطی بهترین جواب را پیدا می کند.

۸- عدم تمایل به تغییر

از سخت ترین کارها عشق ورزیدن بدون وابستگی است. معمولا شکست های عشقی و وابستگی های بعدی آن از مهمترین عوامل کاهش ارتعاشات روحی هستند. ما نمی توانیم رفتار و بازتاب کارهای دیگران و اینکه آیا در آینده با ما خواهند بود یا خیر را پیش بینی کنیم بنابراین باید بتوانیم عشق ورزیدن بدون ایجاد وابستگی را در خود تقویت کنیم و تغییرات پیش آمده را بپذیریم. آرزو برای اینکه شرایط خوب عاشقانه قبلی بازگردد مانع تجربه شرایط بهتر از قبل می شود.

 

+7
نیلوفر
نیلوفر
- دانشجوی روانشناسی بالینی و مترجم. - وظایف: مشارکت در ترجمه مقالات ماورایی و روانشناسی برای سایت - علایق: علوم ماورا و مراقبه، روانشناسی بالینی، فلسفه، روانشناسی عمومی، قانون جذب، شمنیسم، عرفان و ...
اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین
Inline Feedbacks
View all comments
Anihilation
مهمان
Anihilation
1 سال قبل

با سلام و تشکر فراوان
این موارد و موارد دیگری مانند غیبت و خشم و کینه و بدگویی و غیره، همه در قرآن نیز توسط خالق عوالم منع شده و او به وضوح فرموده این کارها را انجام ندهید و اگر سعی کنید و ببخشید خیلی بهتر است، و در پایان فرموده این برای شما بهتر است اگر بدانید.

+3
رفتن به نوار ابزار