قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
تجربه ماورا
تجربه ماورا – تجارب ماورایی اطرافیانم (نوشته محمد.و)
جولای 24, 2020
قانون جذب پول و ثروت
قانون جذب و برنده شدن در لاتاری؟
جولای 24, 2020

چند نشانه تقلبی بودن اساتید معنوی

استاد ماورا

استاد ماورا

چند نشانه تقلبی بودن اساتید معنوی

در جهان تا چشم کار می کند کسانی پیدا می شوند که ادعای استادی معنوی دارند و برای خود تشکلات و حتی گروهک های خاصی هم تشکیل می دهند و میلیون ها پیرو و مرید دارند.
منظور از استاد معنوی تقلبی یعنی کسی که ادعا می کند به ته خط علوم روحی و ماورایی رسیده و هر چه می گوید حقیقت محض جهان است و مریدان باید بدون چون و چرا گوش به فرمان او باشند و حتی از اعتقادات قبلی خود دست بردارند.

نشانه های تقلبی بودن استاد ماورایی یا معنوی

۱- استاد شما به ایجاد رقابت در بین گروه علاقه زیادی دارد

برای یک استاد واقعی فرقی ندارد کسی چه سطح و توانی دارد. او به همه توجه می کند و نسبت به هر وضعیتی که دارند برای آنها برنامه می چیند. ولی یک استاد تقلبی فقط به آن دسته از افرادی توجه می کند که احساس می کند ارزش دارند. در این صورت دغدغه کسی که در کنار او حضور دارد این است که آیا لیاقت بودن در محضر استاد را دارد یا نه! پس خیلی دقت کنید ببینید آیا استاد شما در برنامه های خود شاگردان خاصی را گلچین می کند و بیشتر به آنها می رسد یا اینکه بیش از حد آنها را تشویق و تمجدید می کند و از بقیه غافل است و به زور به آنها نگاه می کند. این اقدام احمقانه استاد متقلب باعث برانگیخته شدن حسادت و رقابت بین شاگردان می شود و هماهنگی گروه را پایین آورده و وابستگی به استاد را بالا می برد.

۲- منشا اطلاعات استاد شما مشخص نیست

همه اساتید معنوی بلاخره از یک جایی می آیند و مهم نیست خود آنها چه قدر توانایی ذاتی داشته اند. وقتی آنها به شما اطلاعاتی می دهند که معلوم نیست در کجاها اشاره شده و چه قدر اعتبار دارد اعتماد کردن به او سخت است. کسانی که عرفان های کاذب می سازند معمولا از همین استادان تقلبی هستند. عرفان هایی با مفهوم های عجیب و غریب و نامانوس. انسان هر چه قدر هم خردمند باشد نیاز دارد به اطلاعات گذشتگان نیز اشاره کند و فقط خود را عقل کل نداند.

۳- شما سر در نمی آورید که تعلیمات استاد به چه درد شما می خورد

گاهی یک استاد معنوی آن قدر جو کلاس های خود را معنوی و زیبا می کند و در نقاب فضایی خود فرو می رود که غرق در محیط می شوید و اصلا فرصت نمی کنید از خود بپرسید تعلیمات او چیستند و چگونه قرار است به شما کمک کنند؟

حتی اگر چند ساعت در محضر یک استاد معنوی بودید و هیچ تکنیک و روش خاصی برای کمک به پیش بردن اهداف خود یاد نگرفته اید آن وقت یعنی مشکلی وجود دارد. اگر استاد به شما گفت چون درجه معنوی تو کم است چیزی از من نفهمیدی آن وقت به سمت در فرار کنید چون این یعنی که شاگردان نمی توانند چیزی از او یاد بگیرند.

۴- عصبانی شدن یا حالت تدافعی گرفتن استاد در هنگامی که سخنان او مورد پرسش قرار می گیرد

فراموش نکنید که شما شاگرد او هستید و وظیفه دارید برای یادگیری بیشتر، در مورد چیزهایی که آموزش می دهد سوال کنید. بعضی از اساتید معنوی از اینکه از آنها بپرسید چرا فلان چیز را باید انجام داد عصبانی می شوند و می گویند چون ذات کار این است. یک استاد واقعی باید صبور بوده و به شاگردان شکاک خود هم فرصت بدهد که ذهن و قلب خود را تغییر دهند.

البته این طور نیست که استاد نباید دارای مرزهای شخصی باشد بلکه باید مشتاق باشد به شاگرد خود کمک کند تا مسائل و آموزش هایی که فهم آنها سخت است را بیشتر توضیح دهد.

۵- استاد متقلب علاقه زیادی دارد که بگوید او کلید رفتن به مراحل بالاتر است

دنیای معنویات را کسی سرقفلی نزده است. اگر استادی گفت شما فقط به کمک من و نیروی اولیه ای که می دهم می توانید پیشرفت کنید یعنی متقلب است. اساتیدی هستند که تکنیک های ویژه را خلق می کنند و می گویند اینها برای کسی کار نمی کند مگر اینکه من اول به آن شخص انرژی بفرستم و مشرف کنم. بهتر است به این افراد اعتماد نکنید.

۶- گرفتن پول های نجومی

شاید استاد نیاز داشته باشد برای مکانی که اجاره کرده و یا زمانی که می گذارد و زحمتی که می کشد هزینه متناسبی بگیرد ولی اگر احساس کردید این هزینه اصلا معقولانه نیست و باید حقوق چند ماه خود را صرف چند ساعت آموزش او کنید در این صورت با یک استاد شیاد رو به رو شده اید.

نکته دیگری که می توان به آن اشاره کرد این است که تعلیمات معنوی که استاد شما می دهند نباید ناسازگاری های زیادی با مذهب شما داشته باشد حتی اگر او در کار خود وارد باشد. کسی که مسیحی یا مسلمان است نمی تواند از استادی که مدام از متوسل شدن به خدایان هندو مثل شیوا و رام و شاکتی و برهما و ویشنو و شرح وظایف آنها صحبت می کند چیزی یاد بگیرد. با این کار فقط باورهای خود را متزلزل می کنید.

همیشه اصل، را دین خود قرار دهید و اطلاعات معنوی دیگر مثل روش های بهتر کنترل ذهن، راه های دوست داشتن دیگران و تمرینات ماورایی که از مسیرهای شیطانی نمی گذرد را در کنار آن داشته باشید و اجازه ندهید هیچ استادی برای شما جنبه خداگونه داشته باشد و تسلیم محض آن باشید.

اگر استاد خوبی نمی شناسید که شما را در مسیر ماورایی کمک کند خود شما بهترین استاد خود هستید. می توانید مطالعات خود را بیشتر کنید و آهسته و با احتیاط، تمریناتی را انجام دهید که واقعا نیاز شما را رفع کند و به افزایش توانایی روحی شما کمک کند و شرعا و عقلا هم مشکل نداشته باشد.

 

 

5 1 vote
Article Rating
2+
مهدی کریمی
مهدی کریمی
مهدی کریمی. علاقه مند به طب اسلامی، ترجمه مقالات معنوی، انرژی درمانی، دعا درمانی و سایر علوم ماورایی
اشتراک
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
رفتن به نوار ابزار