قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

وقتی شهودم درون بد افراد را فاش می کند چه کار کنم؟

جن
جنیان، مادی هستند یا غیر مادی؟ بررسی این موضوع از دیدگاه اسلامی
دسامبر 14, 2020
جفت روحی
چگونه اعتقاد به جفت روحی می تواند مانع ایجاد روابط سازنده شود؟
دسامبر 14, 2020

وقتی شهودم درون بد افراد را فاش می کند چه کار کنم؟

درون بد افراد

شهود و درون بد افراد

وقتی شهودم درون بد افراد را فاش می کند چه کار کنم؟

یکی از مواردی که در این سایت در مورد فعال شدن قدرت شهودی، زیاد گزارش شده این است که فرد می گوید نیروهای شهودی او قوی بوده و گاهی می تواند نیت ها و رفتارهای بد مخفی افراد را متوجه شود و ناراحت شده و یا دیگر به آنها اعتماد نکند. در این مواقع چه کار باید انجام دهد؟

بسته به دلایل ایجاد این حس، لازم است واکنش های مختلفی داده شود:

حالت اول:

اول از همه ضروری است بدانیم که همیشه نیروی شهودی ما در ایجاد این احساسات دخالت نمی کند. شاید در بیشتر مواقع، قضاوت های ذهنی نادرست و سریع ما باعث شود که فکر کنیم فلان کس نیت بدی دارد و یا قرار است کار نادرستی در حق ما انجام دهد. قضاوت هایی که شاید از روی جهل، شتاب، نتیجه گیری از روی گذشته افراد و یا حتی ظاهر و گفتار آنها باشد.

برای مثال شاید فردی به خاطر بیماری یا خستگی، در برخورد با سایرین اندکی سرد عمل کند. از قضا همان موقع هم کار شما به او می افتد. ندایی از درون به شما می گوید: “او حتما نقشه ای در سر دارد و رفتار او عادی نیست.” حقیقت این است که شما از آن بعد ماجرا و اتفاقاتی که برای آن شخص رخ داده خبر ندارید و فقط نتیجه چیزهایی که بر او گذشته را در زمان ملاقات مشاهده می کنید و همه چیز را شخصی برداشت می کنید. این کار شهود نیست بلکه قضاوت بر مبنای اطلاعات ناقص است. ذهن ما مدام به قضاوت و نتیجه گیری می پردازد تا وضعیت ها را برآورد کند و راه های جدیدی پیش روی ما بگذارد. ولی این را هم بدانیم که ذهن می تواند اشتباه کند! تا به حال چند بار در عمر خود قضاوت هایی کردید که اشتباه بوده است و از باور به آنها پشیمان شده اید؟ شاید این بار هم همان وضعیت باشد. حتی اگر چنین برداشت هایی در ذهن شما شکل گرفت، اندکی صبر کرده و قضایا را بیشتر بررسی کنید. برای مثال اگر کسی دیر سر قرار آمد شاید در راه به مشکل خورده است. اگر ندای درونی شما گفت او قبلا جایی بوده و خائن است به آن اهمیت ندهید تا دلایل منطقی تری پیدا کنید. همیشه رفتار افراد، منظور خاصی ندارد و همان قدر که ممکن است مشکلی برای خود شما پیش بیاید برای بقیه هم همین طور است.

حالت دوم:

حالت دوم این است که خود شما از قبل، برداشت هایی از افراد داشته اید و تا کوچک ترین دلیلی برای تحقق آن در افراد می بینید فورا آنها را به این افراد نسبت می دهید. برای مثال شاید از روی ظاهر کسی تصور کنید او معتاد است. چند بار که در مهمانی ها دیر از دستشویی، خارج می شود پیش خود می گویید پس حس شهودی ام درست گفته است! او معتاد است و در اجابت مزاج مشکل دارد. ولی شاید واقعا مشکل گوارشی دارد یا تغذیه خوبی در این چند مدت نداشته است…شما که تست اعتیاد از او نگرفته اید!

حالت سوم:

حالت سوم، نداهای شیطانی برای خراب کردن رابطه شما با دیگران است. یکی از راه های دریافت اطلاعات شهودی، دریافت اطلاعات از موجودات غیر ارگانیک، ولو به صورت ناآگاهانه و به شکل وسوسه است. افرادی که دریافت های حساس تری دارند، بیشتر تحت تاثیر این وسوسه ها هستند و آنها را راحت تر دریافت می کنند. تا وقتی دلیل منطقی برای منفی دیدن دیگران نیافتید، چندان به حس های درونی خود اعتماد نکنید. گاهی اوقات هم ممکن است برعکس باشد. برای مثال حس خوبی نسبت به یک آدم بد پیدا کنید و تصور کنید او فرشته نجات شما است ولی در حقیقت دامی شیطانی است.

حالت چهارم:

حالت چهارم، افکاری است که به خاطر مشکلات روحی روانی در افراد پدید می آید. برای مثال، کسانی که اختلال اسکیزوفرنی پارانوئیدی دارند بیشتر اوقات فکر می کنند بقیه افکار شوم و نقشه های بد در مورد آنها دارند. این قطعا حس شهودی نیست و با مطالعه سایر علائم این اختلال، لازم است که مشکل را حدودا تشخیص داده و نسبت به درمان آن اقدام کنند. البته افراد عادی هم بنا به گذشته سخت و بدی که داشته اند ممکن است مدام در مورد افراد، بدون هیچ دلیلی قضاوت های منفی کنند. برای مثال کسی که چند بار سر او در معاملات، کلاه رفته است نمی تواند به خوش بینی افراد دیگر در این زمینه باشد یا کسی که چند ازدواج ناموفق داشته است نمی تواند راحت به افراد دیگر اعتماد کند و همه افراد جنس مخالف را به یک دسته می راند.

حالت پنجم:

حالت پنجم این است که شاید واقعا حس بدی که از سایر افراد می گیرید، واقعی بوده و دلیل شهودی داشته باشد. بارها هم به شما ثابت شده است اشتباه نمی کنید. هر چند که اگر چند بار حدس شما درست بوده دلیلی نمی شود دفعه های بعد هم درست حدس بزنید ولی احتمال بیشتری وجود دارد که حس شما درست باشد. اگر حس کردید فردی نیت بدی در مورد شما دارد یا آدم خوبی نیست سعی کنید از طریق همان حس شهودی خود، دلیل پشت پرده این نیت بد یا منفی بودن کارها و شخصیت او را پیدا کنید. قدرت شهودی شما در این زمینه ها هم قابل تقویت است. اگر این هدیه ماورایی ارزشمند به شما داده شده است می توانید از آن برای درک افراد و حتی کمک به دیگران استفاده کنید. قرار نیست به محض پی بردن به درون بد افراد از آنها منزجر شوید.

اگر این طور بود اولیای الهی هیچ وقت نمی توانستند کسی را تحمل کنند چون درون بد دیگران را تا آنجا که ستار العیوبی الهی اجازه دهد می شناختند. پس تلاش کنید درک کنید چرا فلان کس به این وضع افتاده است و بهترین راه برای رو به رو شدن و حتی کمک به او چیست. اگر نقشه های بدی در مورد شما دارد گاهی لازم است خود را به ندیدن و چشم پوشی زد و با احتیاط، دلیل اینکه چرا می خواهند به شما ضربه بزنند را پیدا کنید. شاید آرزوی هدایت و فرستادن انرژی مثبت به آنها کمک کند. شاید اقدام مخفیانه یا آشکار و یاری رسان شما به آنها بتواند مسیر زندگی آنها را عوض کند.

پس داشتن حس شهودی در مورد فهمیدن بدی درون دیگران نه تنها آزار دهنده نیست بلکه فرصتی است که بتوانید بهتر به دیگران کمک کنید و اگر کاری از دست شما بر نمی آید حداقل مراقب خود باشید که از ناحیه آنها آسیب نبینید و یا نحوه تعامل خود با آنها را به طور عاقلانه تغییر دهید.

معمولا افراد شکایت می کنند که ناراحت می شوند وقتی شهود آنها می گوید که نزدیک ترین فرد آنها چنین خصوصیات و نیات بدی دارد. بلاخره داشتن یک توانایی ماورایی، جنبه، درک و دل بزرگی می خواهد. فرقی نمی کند آن افراد از نزدیکان ما باشند یا غریبه…بلاخره همه آدم هستند و آدم ها نیز دارای عیوب و مشکلات شخصی هستند و باید آنها را قبول کرد. وقتی باید ناراحت شد که این عیوب را دید و کاری انجام نداد. این کار می تواند در حد دعا و دادن انرژی مثبت باشد و یا کمک مستقیم تر.

هر قدرت و نعمتی که به ما داده می شود مسئولیت هم می آورد. مسئولیت این حس نوع حس شهودی هم این نیست که زود به افراد پشت کنیم و یا خود را آزار روانی دهیم بلکه لازم است قدر این نعمت و توانایی را دانسته و جهت دهی کنیم.

 

 

+3
admin
admin
درباره ردای سیاه (ادمین): تمرین کننده و نشر دهنده علوم روحی و روانشناسی (بیشتر)
اشتراک
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
رفتن به نوار ابزار