قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
تایید اجتماعی چیست؟
تایید اجتماعی چیست؟ چرا یک چیز احمقانه را هر کس تایید کند باز احمقانه است؟
تیر ۲۷, ۱۳۹۷
هیپنوتیزم زوری
تیر ۲۷, ۱۳۹۷

هیپنوتیزم و چشم سوم

هیپنوتیزم و چشم سوم

هیپنوتیزم و چشم سوم

هیپنوتیزم و چشم سوم

آیا با هیپنوتیزم می توان بر روی چشم سوم اثر گذاشت؟

شکی نیست که با استفاده از هیپنوتیزم و رفتن به حالت عمیق خلسه، برخی توانایی های ماورایی انسان شدت پیدا می کند. برای خواندن مثالهایی از این موضوع می توانید به پست گزارش هایی از قدرت های ماورایی در هیپنوتیزم مراجعه کنید.

در خلسه، حساسیت های انسان (حتی حواس پنجگانه او) به شدت افزایش پیدا میکند. برای مثال اگر سوژه دارای استعداد خوب و تلقین پذیری عالی باشد می توان کاری کرد که او صداهایی را از فواصل بسیار دور بشنود. همچنین گفته می شود که سوژه می تواند منابع مغناطیسی موجود در اتاق را به راحتی تشخیص دهد (چه آهنربا و چه مغناطیس حیوانی). به همین دلیل اگر حتی یک آهنربا را پشت سر او قرار دهیم متوجه وجود آن می شود. حتی اگر فردی دستانش را با فاصله کمی به بدن سوژه هیپنوتیزم شده نزدیک کند و یا حرکت دهد، سوژه به راحتی متوجه آن می شود.

اما آیا با هیپنوتیزم می توان روی چشم سوم و غیب بینی افراد اثر گذاشت؟

در یکی از تحقیقات هولاندر، او فردی را به حالت خلسه عمیق برد و حدودا یک ساعت در اتاق کاملا تاریک قرار داد. سپس یک آهنربا در دستش گرفت و به سوژه گفت که بدون خروج از خلسه چشمانش را باز کند و بگوید چه چیزی مشاهده می کند. سوژه پاسخ داد که یک منبع نور عظیم در دستانش می بیند (آهنربا). این نور را حتی در نوک انگشتان او نیز مشاهده کرد و می تواند اشاره به خروج انرژی داشته باشد.

همچنین بخوانید:   دید ماورایی در افراد نابینا در هنگام تجربه نزدیک به مرگ

چگونه چنین چیزی قابل توجیه است؟ اتاق کاملا تاریک بوده و چیزی مشاهده نمی شود ولی او توانسته آهنربا و انرژی نور مانندی که از آن خارج می شود را مشاهده کند. یا واقعا دید ماورایی او فعال شده است و یا اینکه صرفا به خاطر حساس شدن و قوی شدن قدرت بینایی در اثر خلسه، توانسته چیزهای مختلف را در تاریکی به کمک نورهای هر چند خیلی خیلی ظریف مشاهده کند.

همچنین در آزمایش دیگری چشمان سوژه بسته شد و کارتی مقابل پیشانی او گرفته شد و از او خواسته شد تا بگوید عدد روی کارت چیست. تعداد جوابهای درست به طور معنی داری بالا بودند.

البته این توانایی ها محدود به زمان فرو رفتن به خلسه هستند و بنابراین خیلی نمی توان بر نقش هیپنوتیزم روی چشم سوم اتکا کرد و آن را وسیله ای برای تقویت همیشگی دید ماورایی دانست مگر آنکه از آن استفاده کرد تا موانع ضمیرناخودآگاه را برای دریافت اطلاعات غیبی از بین برد. در حالت عادی اطلاعات شهودی زیادی ذهن ما را بمباران می کند ولی ضمیر ناخودآگاه ما آنها را سانسور می کند و اجازه نمی دهد به سطح آگاهی ما برسد. این اطلاعات میتواند شامل تصاویر غیبی هم باشد. با برنامه ریزی مجدد ناخودآگاه توسط هیپنوتیزم می توان مانع از سانسور برخی از این اطلاعات و تصاویر غیبی شد.

نکته مهم دیگر اینکه از آنجا که با هیپنوتیزم به راحتی می توان القای توهم و هذیان کرد بنابراین نباید به هر چیزی که در طی خلسه در جلویتان ظاهر شود اعتماد کنید. زیرا ممکن است تنها زاییده تخیلات خودتان باشد.

همچنین بخوانید:   سایکومتری چیست؟

ادراکی که با چشم سوم پدید می آید بصیرتی عمیق و ژرف بوده و اتصالی حقیقی با جهان های درون و بیرون پدید می آورد و ممکن است به سادگی با هذیان های هیپنوتیزمی اشتباه شود. بنابراین توصیه می شود از هیپنوتیزم برای باز کردن چشم سوم استفاده نکنید زیرا ممکن است نه تنها دید حقیقی شما را باز نکند بلکه دنیا را آمیخته با توهم و خیال نشان دهد و تصاویر هذیان گونه به صورت تلقینات بعد هیپنوتیزمی تا مدت ها پس از بیداری از خلسه باقی بمانند.

البته اگر در طی خلسه بخواهید جریان انرژی به سمت چشم سوم و برطرف کردن موانع ناخودآگاه را تمرین کنید نه تنها اشکالی ندارد بلکه توصیه هم می شود. ولی مشکل از آنجا شروع می شود که شما در شرایط هیپنوتیزم عمیق بخواهید که تصویری شهودی در برابر چشمان شما ظاهر شود و یا اصرار کنید که فلان چیز را ببینید. ممکن است خیلی راحت توهم های عجیب و غریب و بسیار واقعی گونه در برابر چشمان بسته شما ظاهر شود (درست مانند حالتی که در فلج عضلات مشاهده می شود). این توهم ها را اگر با واقعیت محض اشتباه بگیرید نه تنها کمکی به شما نمی کند بلکه می تواند موجب سردرگمی و گمراهی شما نیز بشود.

مقالات مرتبط

همچنین بخوانید:   اگر ریاضت گرسنگی باعث تقویت قدرت های درونی می شود پس چرا گرسنگان آفریقا به این قدرت ها نمی رسند؟
admin
admin
درباره ردای سیاه (ادمین): تمرین کننده و نشر دهنده علوم روحی و روانشناسی (بیشتر)
اشتراک
اطلاع از
guest

10 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین
Inline Feedbacks
View all comments
امید
مهمان
5 سال قبل

سلام خیلی ممنونم از مطلب های شما
یک سوال ذهنم رو درگیر کرده بود :من قبل از اینکه این مطالب و شبیح به این رو بخوانم صورت ها و عکس هایی
را میدیدم که مربوط به افرادی کمی مشهور بودند ولی هیچ علاقه و اشتیاقی برای دانستن اون ها نداشتم
لطفا راه نمایی کنید
چون من از زمانی که عزاداری شهادت امام حسین (ع)بود
اون رو در ذهنم دیدم حتی به گونه ای بود که منو عصبانی
کرده بود .
تا اینکه باهاش تماس گرفتم و همون موقع احساس راحتی به من دست داد.
لطفا کمکم کنید
ممنون

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  امید

با سلام. ممکن است اطلاعاتی که ناخودآگاه شما در طول زندگی از منابع مختلف جمع کرده است به صورت تصاویر سریع و گاهی واضح در ذهنتان فلش بزند. به همین خاطر است که برای افراد مشهور بهتر جواب می دهد چون اطلاعات کافی را از آنها دارید. بهتر است توانایی خود را در مواردی که اطلاعات قبلی از آنها ندارید تست کنید و ببینید آیا می توانید باز هم اطلاعات غیبی کسب کنید یا خیر.

Ava
مهمان
Ava
5 سال قبل

خب پس بالاخره چیکار کنیم؟؟

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  Ava

با سلام. بهتر است برای باز کردن چشم سوم از مدیتیشن و روشهای اصلاح انرژی و تنفس سایشی و … استفاده کنید و نه خلسه خالی.

سینا
مهمان
سینا
5 سال قبل

سلام. امکان‌ داره که چشم سوم رو طوری باز کنیم که فقط به قدرت القای فکر دست پیدا کنیم؟؟

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  سینا

با سلام. اینکه چه قدرتی به دست خواهیم آورد دست خودمان نیست. یکی قدرت مشاهده اختری، یکی قدرت تله پاتی و یکی ممکن است قدرت تمرکز فکر و … را به دست آورد و یا همگی

سینا
مهمان
سینا
5 سال قبل

برای رسیدن به قدرت بدنی بالا باید کدوم چاکرا رو فعال کرد؟

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  سینا

با سلام. چاکرای سوم

سینا
مهمان
سینا
5 سال قبل

سلام. لطفاً راه قوی برای فعال کردن چاکرای سوم بگین

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  سینا

با سلام. چند روش در سایت معرفی شده. اگر در قسمت جستجو عبارت چشم سوم را سرچ کنید پستهای مربوطه را می آورد. موفق باشید

رفتن به نوار ابزار