قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
اعتقاد مشترک فرهنگ ها در مورد پرواز روح
اعتقاد مشترک فرهنگ ها در مورد پرواز روح
مهر ۱۰, ۱۳۹۷
حدس زدن
حدس زدن هایی که می تواند درست باشد
مهر ۱۰, ۱۳۹۷

میزان شیوع پرواز روح غیرارادی و دلایل آن

پرواز روح

پرواز روح

میزان شیوع پرواز روح غیرارادی و دلایل آن

هر چند که پرواز روح اختیاری معمولا در اثر تمرین و ممارست فراوان به دست می آید ولی مواردی هم از پرواز روح غیرارادی در مورد اشخاص عادی وجود دارد و طبق آمارها حدودا ۵ الی ۱۰ افراد حداقل یک بار تجربه پرواز روح را در زندگی خود داشته اند.

یادم است وقتی حدودا ده ساله بودم یکی از خانمهای فامیل که در بیمارستان کار می کرد با نهایت شگفتی از تجربه غیرارادی پرواز روح خود صحبت می کرد و البته نام آن را نمی دانست (من هم آن زمان اطلاعی در مورد این موضوع نداشتم). او تصور می کرد قرار بوده بمیره و بسیار ترسیده بود. او گفت بعد از کار به دلیل خستگی مفرط روی تخت دراز کشیده و ناگهان حس کرده اعضای بدن جدیدی از جسم فیزیکی اش خارج می شود و به سمت سقف نزدیک می شود. این حالت ادامه داشت تا اینکه زنگ تلفن او را بیدار کرد. سپس اضافه کرد که آن حالت برایش خیلی دردناک بود و استخوانهایش به شدت درد می کرد. او قبلا چیزی در مورد پرواز روح نشنیده بود و مسلما تمرینی هم انجام نداده بود. فقط تصور می کرد روحش از بدنش در آمده تا برای همیشه او را ترک کند.

تجربه این فامیل ما تنها یک نوع پرواز روح غیرارادی در حالت هوشیاری کامل بوده و چندان عجیب نیست ولی برای افرادی که چندان با این قضیه آشنا نیستند بوی مرگ می دهد و می تواند وحشت آفرین باشد…

چه مواقعی معمولا پرواز روح غیرارادی را تجربه می کنیم؟

حدودا ۸۵ درصد از افرادی که این نوع برون فکنی را تجربه کرده اند در حالات زیر دچار این تجارب شده اند:

همچنین بخوانید:   هدف علوم ماورا

– آستانه خواب (حالت بین خواب و بیداری)
– استراحت پس از خستگی مفرط (مانند تجربه بالا)
– بیماری و دوران نقاهت بیماری
– استعمال مواد مخدر و محرک (هر چند پرواز روح به خودی خود خطری ندارد ولی اگر با این شیوه برون فکنی کنند و دچار مشکل شوند، آسیبها به خاطر مصرف همان مواد بوده و نه خود پرواز روح)

نوعی از پرواز روح غیرارادی هم در نتیجه حرکت با سرعت های بالا ایجاد می شود. برای مثال خلبانان و موتورسوارانی که با سرعت بالا حرکت می کنند توانسته اند حالات مشابهی از برون فکنی و احساس معلق بودن در هوا را احساس کنند. این حالت معمولا برای آنها خطری ایجاد نکرده و همچنان روی کار خود متمرکز بوده اند زیرا آگاهی می تواند به طور همزمان هم در بدن فیزیکی و هم کالبد اختری باشد.

همچنین پرواز روح غیرارادی می تواند در بین دوندگانی که به طور طولانی مدت مسافتی را طی می کنند مشاهده شود و برای لحظاتی خودشان را بالای جسمشان مشاهده می کنند. در واقع انجام یک کار تکراری سخت می تواند باعث تغییر در سطح هوشیاری شود و از آنجا که پرواز روح الزاما به فلج عضلات نیاز ندارد و می تواند در طی حرکت هم القا شود بنابراین وقوع آن برای دوندگان عجیب نیست و حتما نباید در تخت خواب باشد.

البته ما در این مقاله تنها به موارد عادی القا شدن پرواز روح غیرارادی اشاره کردیم وگرنه این حالات در تصادفات و بی هوشی هم می تواند رخ دهد ولی معمولا آن را در دسته جداگانه ای به نام تجارب نزدیک به مرگ طبقه بندی می کنند.

همچنین بخوانید:   اثر افکار و کلمات بر ماده – آزمایشاتی مشابه آزمایش ایموتو این بار بر روی برنج (+ویدیو)

جالب است بدانید که میزان شیوع پرواز روح غیرارادی معمولا در بین افراد بزرگسال و زنان است. البته اگر فردی در کودکی این تجارب را زیاد داشته باشد در بزرگسالی هم مستعد تجربه بیشتر آن است.

مقالات مرتبط

admin
admin
درباره ردای سیاه (ادمین): تمرین کننده و نشر دهنده علوم روحی و روانشناسی (بیشتر)
اشتراک
اطلاع از
guest

2 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین
Inline Feedbacks
View all comments
Ali gh
مهمان
Ali gh
5 سال قبل

سلام بر ادمین عزیز و با تشکر از سایت خوبتون
یکی از دوستای من دارای این توانایی های ماورایی هستش و چن مورد پیش بینی اینده یا تعریف کردن گذشته رو بهم گفته تا حرفش رو باور کنم و من هم حرفشو باور دادم
ولی میگه این چیزارو اگه زیاد ازش استفاده کنه قدرتش کم میشه یا میگفت اگه این چیزارو در جای ناصحیح استفاده کنه قدرتش کم میشه
ایا این دو مورد رو قبول دارید؟
و سوال دیگه من اینه که من یه جورایی عاشق این رفیقم هستم و ایا اون باتوجه قدرتش میفهمه که من عاشقش شدم؟؟

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  Ali gh

با سلام. پست مخفی کردن تجارب ماورایی را مطالعه کنید.

رفتن به نوار ابزار