قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
پرانا
آزمایشات علمی اثبات یا رد انرژی پرانا
سپتامبر 20, 2017
آموزش پرواز روح
آموزش پرواز روح یا برون فکنی کالبد اختری
سپتامبر 23, 2017

مضرات کابوس های مستمر در رویا

کابوس

مضرات کابوس های مستمر در رویا

 

يادم هست که قبلا در مورد فوايد کابوس تو بخش ديگه انجمن گفته بودم. اونجا کابوس رو نشانه خوبی برای شناسایی مشکلات ناخودآگاه معرفی کرده بودم. در واقع سرکوب اونها باعث می شه که نتونيم ترس های درونی رو بشناسيم و درمانشون کنيم. البته به نظرم اين بيشتر وقتی ارزشمند هست که ما بدونيم اون لحظه خواب می بينيم و درگير عواطف منفی تو رويا نشيم. در اون صورت با آرامش و خونسردی و حتی هيجان و لذت به کابوس هایی که می دونيم واقعی نيستند و تنها در فضای رويا تشکيل می شند و محو می شند نگاه می کنيم.

 

ولی اگر همين حالت در رويابینی ناآگاهانه رخ بده در اون صورت نه تنها مثمر الثمر نيست بلکه می تونه بحران بر انگيز هم باشه. دانشمندان عقيده دارند که کابوس در روياها می تونه باعث تشديد افسردگی بشه چون شرايط روانی و فيزيولوژيکی بدن رو به يکی از منفی ترين حالات درونی می بره و می تونه سبب ادامه اون حالات در بيداری هم بشه.

 

برای مثال خودم وقتی رويابينی آگاهانه دارم و از خواب بيدار می شم خيلی سرحال و پر انرژی هستم ولی وقتی در روياهای معموليم يک کابوس ببينم گاهی تا چند ساعت حالم بد می شه و حالت سنگينی و خمودی و غم درونی رو در خودم احساس می کنم. مهم نيست که بعد از بيداری بدونم اون کابوس تنها يک خواب بوده يا نه بلکه اثرات اون بدون توجه به آگاهی من نسبت به واقعيت يا خيالی بودن رويا همچنان باقی هست.

 

البته حالات روحی هم خودش می تونه منجر به ديدن کابوس شه به طوری که افرادی که سطوح بالایی از استرس رو تجربه می کنند بيشتر کابوس می بينند. برای مثال حتما دقت کرديد که وقتی امتحان مهمی داريد گاهی خواب می بينيد که از امتحان جا مونديد و يا دچار مشکل شديد.

 

نمی دونم چرا از وقتی ديدن کابوس برای من به تجربه ای لذت بخش تبديل شد ديگه کابوس نديدم! چون ديگه حس استرسی در من نسبت به اون وجود نداره. واقعا دلم برای کابوس ديدن تنگ شده! واقعا گاهی مثل فيلم سينمایی ترسناک می مونه…خوابها برای ما انسان ها که تجلی گاه ديگه ای برای ديدن ماورا نداريم بايد هيجان انگيز بمونه و تکراری نشه…قبلا که چند شب ويتامين B6 مصرف می کردم دچار کابوس می شدم. البته نه تنها من بلکه از بيشتر افرادی که پرسيدم گفتند که اين ويتامين برای اونها هم نتيجه مشابه اون داشته. شايد بتونم با مصرف B6 دوباره قادر به ديدن خواب های ترسناک بشم. البته علاوه بر کابوس باعث افزايش وضوح روياها هم می شه و بهتر خواب هاتون رو يادتون می مونه. اگر کابوس ديدم بلافاصله تو انجمن می ذارمش.

admin
admin
درباره ردای سیاه (ادمین): تمرین کننده و نشر دهنده علوم روحی و روانشناسی (بیشتر)
اشتراک
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
رفتن به نوار ابزار