قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

شرطی شدن برای ورود سریع به خلسه و هیپنوتیزم شدن

خود برتر
اگر خود برتر به شما کمک می کند پس چرا باز سختی می کشید؟
تیر ۲۶, ۱۳۹۷
تایید اجتماعی چیست؟
تایید اجتماعی چیست؟ چرا یک چیز احمقانه را هر کس تایید کند باز احمقانه است؟
تیر ۲۶, ۱۳۹۷

شرطی شدن برای ورود سریع به خلسه و هیپنوتیزم شدن

هیپنوتیزم

هیپنوتیزم

شرطی شدن برای ورود سریع به خلسه و هیپنوتیزم شدن

رسیدن به حالت خلسه چه برای هیپنوتیزم شدن باشد و چه برای اموری مانند پرواز روح و مراقبه عمیق، اوایل سخت و طولانی است. شما باید ابتدا بدنتان را ریلکس کنید و نفس های آرام و عمیق بکشید. چند دقیقه به همین منوال می گذرد. سپس تلقینات مربوط به افزایش عمق خلسه و یا تصویر سازی های ذهنی صورت می گیرد. اینها ممکن است تا بیست دقیقه هم به طول بیانجامد! انجام مداوم این کار برای هر بار ورود به خلسه و هیپنوتیزم شدن ممکن است خسته کننده باشد!

اگر هیپنوتیزم در جلسات پزشکی و دندان پزشکی انجام شود وقت بسیار غنیمت است و نمی توان برای هر بیمار این همه وقت گذاشت….

بنابراین راه کار چیست؟

از طریق شرطی شدگی ورود سریع به خلسه می توان کم کم یاد گرفت که در عرض چند ثانیه و یا حتی با یک بشکن زدن نیز سریع وارد خلسه شوید! برخی از این حالت استفاده می کنند تا در عرض چند ثانیه وارد خلسه عمیق شده و کارهایی مثل پرواز روح انجام دهند.

برای اینکه بتوانید سریعا وارد خلسه شوید قبلش باید با روش های عادی به خوبی هیپنوتیزم شوید (یعنی با همان روش های طولانی و مفصل). سپس وقتی به عمق خلسه مناسب رسیدید به خود تلقین می کنید که از این به بعد به راحتی و در کمتر از چند ثانیه هیپنوتیزم می شوید. تعیین کنید که با انجام چه کاری قرار است فوری هیپنوتیزم شوید. برای مثال بگویید وقتی تا پنج می شمارم و میگویم بخواب، سریع وارد خلسه عمیق می شوم.

همچنین بخوانید:   هیپنوتیزم سفر به مکانی آرامش بخش

در هیپنوتیزم های نمایشی از این حالت برای به هیجان در آوردن تماشاچیان استفاده می شود. برای مثال گروهی از افراد مستعد را هیپنوتیزم کرده و به آنها گفته می شود که اگر بعد از بیدار شدن، هیپنوتیزور به یک سیب گاز بزند آنها به خلسه عمیق می روند. سپس وقتی افراد بیدار شدند و در حالت نرمال قرار گرفتند، فرد هیپنوتیزم کننده به یک سیب گاز می زند و فورا آن تعداد افراد مجددا وارد حالت خلسه می شوند.

حالت عکس بالا هم ممکن است. برخی روانشناسان از هیپنوتیزم پذیر بودن شدید عده ای از افراد نگران هستند. بنابراین به آنها تلقین می کنند که دیگر هیچ کس جز شخص خودشان قادر نیست آنها را هیپنوتیزم کند. به این نحو آنها از هیپنوتیزورهایی که قصد منفی از هیپنوتیزم کردن آنها دارند محافظت می کنند.

برای مثال خانواده ای به یک مجلس که در آن هیپنوتیزم نمایشی برپا می شد دعوت شدند. دختر آنها شدیدا تلقین پذیر بود و می توانست فورا وارد خلسه شود. از او دعوت شد تا به جلوی حضار بیاید و هیپنوتیزور او را هیپنوتیزم کند ولی هر چه قدر سعی کرد نتوانست. در آخر هم به پدر و مادر آن دختر گفت که دختر آنها اصلا استعداد هیپنوتیزم شدن ندارد. پدر و مادر آن دختر با تعجب گفتند که چه طور ممکن است؟ دختر ما به راحتی در مطب فلان پزشک وارد خلسه می شود! سپس مشخص شد که پزشک آن دختر به خاطر عدم سواستفاده هیپنوتیزورهای دیگر او را چنین شرطی کرده بود که دیگر کسی جز او نتواند او را به خواب مصنوعی و خلسه ببرد.

همچنین بخوانید:   تلقینات پس هیپنوتیزمی

مکانیسم شرطی شدگی سریع برای ورود به خلسه شبیه تلقینات بعد هیپنوتیزمی عمل می کند. در دومی قرار است یک سری کارها در بعد از بیداری توسط سوژه انجام شود و آن کارها در همان خلسه به او القا شده است. در حالت شرطی شدگی هم تقریبا همین است و تلقین ورود به خلسه سریع بعد از زمان بیداری به او داده شده تا بعدا آن حالت را در شرایط بعد از هیپنوتیزم انجام دهد و مجددا وارد خلسه شود.

مقالات مرتبط

admin
admin
درباره ردای سیاه (ادمین): تمرین کننده و نشر دهنده علوم روحی و روانشناسی (بیشتر)
اشتراک
اطلاع از
guest

15 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین
Inline Feedbacks
View all comments
جهانگردم
مهمان
جهانگردم
5 سال قبل

سلام
به فرض اینکه،ما پرواز روح کنیم و با موفقیت از جسممون خارج شیم
بعد چه کار باید بکنیم که دوباره برگردیم ؟؟؟
یه سوال دیگه اگه یه نفر دیگه مثل ما پرواز روح کرده باشه و ما از قبل هماهنگ کنیم
می تونیم سریع ببینیمش و اون هم بفهمه؟؟؟؟
تو پرواز دنیا چه رنگیه یعنی ما میتونیم رنگو عوض کنیم یا مثلا همه جا سفیده یا اصن من
دارم در این مورد چرت میگم؟؟؟؟؟
ادامه دارد ….

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین

با سلام. در پرواز روح رنگ ها می توانند حتی از رنگ های جهان ما بیشتر و شاداب تر باشند و یا بسته به محیطی که داخل آن می روید فضا دلمرده و تاریکی باشد. برای بازگشتن به بدن فقط کافی است اراده کنید به آن برمی گردید. بله پرواز روح مشترک هم ممکن است ولی کم اتفاق میفتد مگر برای راهبان بودایی.

جهانگردم
مهمان
جهانگردم
5 سال قبل

….. شما توی سایت فقط چند تا از چاکرا های فرعی رو گفتید و خوب ما نمی دونیم بقیه چجوری اند و اصن کدوم ها هستن؟؟
ارتعاش جن بیشتره یا انسان؟؟؟( برا این کلی فکر کردم نفهمیدم آخه پس ما روح بشیم که میبینیم)؟؟؟
ارتعاشمون نمی تونه به اندازه فرشته هابشه راهی نیست؟؟
اینکه یدفعه برا چند ثانیه آدم هیچی نمی فهمه چیه ربطی به خلسه و دوستانش داره یا فشار روانی هست مثلا توی بالارفتن از کوه؟؟؟؟؟
و کلی سوال بی جواب دیگه

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین

با سلام. چاکراهای اصلی همان ۷ چاکرای معروف هستند. ارتعاش هر موجودی بالاتر باشد از حالت فیزیکی و جامد فاصله می گیرد بنابراین جنها که دیده نمی شوند ارتعاش بیشتری نسبت به بدن ما دارند ولی روح ما چون مادی نیست و الهی هم است ارتعاش بالاتری نسبت به همه موجودات دارد. حالت گیجی می تواند به خاطر افت فشار و کمبود آهن و دلایل دیگر باشد که باید به پزشک مراجعه کرد تا آزمایش بگیرد.

جهانگردم
مهمان
جهانگردم
5 سال قبل

سلام راستی میشه با خود هیپنوتیزم به خودمون تلقین کنیم که مثلا هر موقع گفتم ۱ ۲ ۳ ۴ ۵بخواب برم تو خلسه عمیق با خود هیپنوتیزم
لطفاوچند تا لینک از پست های خود هیپنوتیزم بدید تو جواب
ممنون دستتون درد نکنه

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین

با سلام. بله به پست شرطی کردن خلسه مراجعه کنید.

پویا پوتک
مهمان
پویا پوتک
4 سال قبل

سلام
من وقتی تمرین حالت خلسه را انجام میدهم
به خواب فرو میروم.آیا این همان خلسه است یا فقط خواب است. لطفا شکل صحیح رفتن به حالت خلسه را توضیح دهید ممنون

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین

با سلام.
به پست خلسه عمیق مراجعه نمایید. بله با حالت خواب آلودگی تفاوت دارد.
موفق باشید

Mrlonely
مهمان
4 سال قبل

سلام بهترین زمان برای ورود به خلسه کی هست من صبح موقعی که خورشید هست بعضی موقع ها می تونم ولی شب که کاملا تاریک هست خیلی برام سخته که خودم رو کنترل کنم لطفا ساعت که احتمالش خیلی بالاست رو بگید ممنون

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  Mrlonely

با سلام.
هر زمان که راحت هستید. اگر تاریکی شما را اذیت می کند در این صورت در شب تمرین نکنید. ایده آل این است که ذهن شما آن قدر خسته نباشد که در حین هیپنوتیزم به خواب بروید.
موفق باشید

constantine
مهمان
constantine
4 سال قبل

سلام من چند بار برونفکنی کردم اما دیگه هرچی سعی میکنم نمیتونم به خلسه برسم یا خوابم میبره یا خسته میشم بیخیال میشم وسط تمرین

مرتضی
مهمان
مرتضی
4 سال قبل

سلام
من میخوام از طریق خودهیپنوتیزم به حالت عمیق خلسه برسم و در حالت عمیق کمبود خواب خودم رو جبران کنم ولی از روش های مختلف خودهیپنوتیزم استفاده کردم و نتیجه نگرفتم حتی روش هیپنوتیزم با چشم باز، در ضمن میخوام بدون نیاز به استاد به این حالت برسم
لطفا من رو راهنمایی کنید چجوری میتونم با خودهیپنوتیزم کمبود خوابم رو تو چند دقیقه جبران کنم؟!
چه پکیج یا محصولی رو خریداری کنم یا از چه روشی؟!
ممنون

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  مرتضی

با سلام. باید دید علت کمبود خواب شما چیست و مدت زمان آن چه قدر است. حتما ابتدا به یک پزشک مراجعه کنید و آزمایشات مربوطه را بدهید. شاید کم خوابی شما به دلیل نامتعادلی های فیزیکی باشد. کسانی که در مدت زمان کوتاه مثل دو سه ساعت در روز می توانند توسط مراقبه کاملا سرحال شوند و به خواب بیشتر نیاز نداشته باشند اغلب از مراقبه گران حرفه ای هستند که بیش از چند دهه در این راه زمان گذاشته اند. هیپنوتیزم هم نمی تواند جای خواب عمیق را بگیرد چون بدن به چند ساعت خواب عمیق برای بازسازی… بیشتر »

سورنا
مهمان
سورنا
4 سال قبل

ایا جایی یا شخصی هست و معرفی میکنید ک بتواند کسی و ک زیاد مراقبه و تمرکز انجام نداده را شرطی کند ک شخص بتواند بدون کمک از کسی ن بسرعت زمانش یکم طول بکشه مهم نیست وارد درجات مختلف خلسه مثلا عمیق شود البته درجه بالایی ک اسمش خاطرم نیس مورد انتظار نیست خلسه عمیق تا نسبتا عمیق؟؟

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  سورنا

با سلام. بحث هیپنوتیزم از مراقبه جدا است. افرادی هستند که هیچ وقت مراقبه انجام نداده اند ولی استعداد بالایی در ورود به خلسه دارند (کسانی که این استعداد را ندارند اگر مراقبه کنند خیلی کمک کننده است). چنین افراد مستعدی را می توان همان بار اول به چنان سطحی از خلسه برد که بتوانند با چشمان باز توهم بزنند، افراد داخل اتاق را نبینند و یا کارهای عجیب دیگر انجام دهند که البته باید تحت راهنمای فردی که هیپنوتیزم گر نمایشی است باشند. نمونه این کلیپ ها در اینترنت با نام stage hypnosis موجود است. بدون راهنما و با… بیشتر »

رفتن به نوار ابزار