قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
چشم سوم
دوره آموزشی باز کردن چشم سوم توسط تنفس سایشی به صورت فایل صوتی
ژوئن 28, 2018
دلایل عدم تمرکز فکر
دلایل عدم تمرکز فکر
ژوئن 28, 2018

خلسه هیپنوتیک چه ویژگی هایی دارد؟

خلسه هیپنوتیک چه ویژگی هایی دارد؟

خلسه هیپنوتیک چه ویژگی هایی دارد؟

خلسه هیپنوتیک چه ویژگی هایی دارد؟ حالت خلسه چیست؟

وقتی شما هیپنوتیزم شده و وارد خلسه می شوید چه ویژگی های حسی، ذهنی، فیزیولوژیکی و حرکتی ای دارید؟

وقوع برخی از حالات زیر در هنگام هیپنوتیزم شدن و ورود به حالت خلسه بسیار رایج می باشد:

– ممکن است میزان حساسیت حس های فیزیکی کاهش پیدا کرده و تنها به چند محرک توجه کنید. برای مثال زیاد به صداهای اطراف توجه نمی کنید و حواستان به صدای فرد هیپنوتیزم کننده است.

– اگر خلسه عمیق تر شود ممکن است قدرت همان حسها بسیار افزایش یابد و صداهایی که در دور هستند را بشنوید و یا حتی حس های کاذبی داشته باشید و بوها و مزه های توهمی را تجربه کنید. حتی می توان عمدا توهم حسی ایجاد کرد و به شخص گفت که در دستش گلوله آتش است و واقعا هم دستش داغ شود.

– همچنین ممکن است در خلسه (خصوصا در حالت عمیق)، بی حسی ناقص تا کامل را به وجود آورد به طوری که اگر سوزنی هم به بدن سوژه فرو کنید واکنشی ندهد.

– در حالت خلسه هیپنوتیک شخص قدرت منطق و تجزیه و تحلیل را از دست داده و به راحتی قبول می کند که الان به ده سال گذشته بازگرده و دقیقا هم مثل کودکان رفتار می کند. در واقع تسلیم پذیری او بالا رفته و تلقینات فورا در او اثر می کنند.

– امواج مغزی فرد به سمت آلفا رفته و اگر خلسه عمیق تر شود به دلتا هم می رسد.

– تعداد ضربان قلب و تعداد تنفس کاهش پیدا کرده و شخص مانند فرد خواب به خاطر نداشتن تحرک بالا و نبود تنش عصبی، نیازی به تنفس سریع ندارد.

– وقتی میزان آرامش فرد در طی هیپنوتیزم بالا می رود تعداد گلبولهای سفید نیز بیشتر می شود. این در حالی است که احساسات منفی، خشم و غم می توانند از تعداد گلبولهای سفید بکاهند و سیستم ایمنی بدن را تضعیف کنند.

– اگر به فرد در هنگام خلسه تلقین شود که اکنون در حال غذا خوردن است واقعا در معده او آنزیم های گوارشی ترشح می شود با اینکه واقعا هیچ غذایی وارد معده نشده و تنها در ذهن متصور شده بوده.

– می توان در طی هیپنوتیزم کاری کرد که شخص بدنش خشک و منقبض شود و مانند یک تکه چوب شود و یا اینکه دستش خود به خود حرکت کرده و یا دچار بی وزنی شود و به بالا حرکت کند. گاهی حرکات به قدری غیرارادی و عجیب هستند که خود سوژه ای که هیپنوتیزم شده است ممکن است تعجب کرده و خنده اش بگیرد.

admin
admin
درباره ردای سیاه (ادمین): تمرین کننده و نشر دهنده علوم روحی و روانشناسی (بیشتر)
اشتراک
اطلاع از
7 Comments
قدیمی ترین
جدیدترین
Inline Feedbacks
View all comments
saeed21
عضو
4 سال قبل

با سلام . میخواستم بدونم آیا با چشمان باز هم میشه وارد خلسه (ترجیحا عمیق) شد ؟ اگر بله لطفلا مختصری در موردش مطلب یا مقاله ای بنویسید . سپاس

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  saeed21

با سلام بله امکان هیپنوتیزم با چشمان باز هم وجود دارد. از تیم نویسندگان درخواست می کنم که پستی در این باره ایجاد کنند.

رضا صالحی فر
مهمان
رضا صالحی فر
3 سال قبل

سلام
ادمین جان من تو حالت هیپنوتیزم وقتی وارد خلسه میشم دست هام بدون ارداه بالا میان و اینور و اونور میرن و احساس میکنم یه چیزی یا حسی از بدنم میاد بیرون و تو هوا معلق هستم مثل یک پر شدم

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین

با سلام.
اگر دستان فیزیکی شما حرکت می کنند یعنی در خلسه عمیق هستید و تلقین پذیری بالایی دارید. اگر حس خروج آگاهی و شناور بودن دارید در این صورت تجربه رویابینی یا پرواز روح دارید.
موفق باشید

naghib
عضو
3 سال قبل

سلام یه سوال. من تو حالت خلسه ضربان قلب اهسته نمیشه و بعضی مواقع تند میزنه خواستم بدونم مشکلی هست یا نه. ممنون

Last edited 3 سال قبل by naghib
naghib
عضو
3 سال قبل

سلام خسته نباشید. یه سوال
من تو حالت خلسه ضربان قلبم اروم و اهسته نمیشه و بعضی موقع تند میزنه،خواستم بدونم مشکلی هست؟

سینا تقی نژاد (مسئول روابط عمومی)
ادمین
Reply to  naghib

سلام
اگر خلسه شما طوری پیش رود که به حالت پرواز روح نزدیک شوید در این صورت این حالت تندی ضربان قلب که معمولا هم به چاکرای قلب مربوط است دیده می شود که نیازی نیست به آن توجه کنید.

رفتن به نوار ابزار