قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
داستان ماورایی
داستان ماورایی (گوی اسرارآمیز) – قسمت ۴ – نوشته محمد
مرداد ۲۲, ۱۳۹۷
آیا می شود همه را راضی کرد؟
آیا می شود همه را راضی کرد؟
مرداد ۲۲, ۱۳۹۷

تقلید رفتارهای گاوهای شیرده

گاو شیرده

گاو شیرده

تقلید رفتارهای گاوهای شیرده

یک سری افراد مانند گاو شیرده هستند. به افراد خوبی می رسانند و محبت می کنند و خرج مالی فراوانی میکنند ولی با رفتارها و زبان تند خود همه چیز را بر باد می دهند درست مانند گاوی که شیر میدهد ولی با پا آن را به زمین می اندازد.

حتما چنین افرادی را در اطرافتان می شناسید. ترجیح می دهید یک دهم آنچه که برای شما خرج می کنند را صرف اصلاح بیان و رفتار خود کنند. در عوض افرادی هم هستند که خرج خاصی نمیکنند و فایده مادی هم از آنها نمیبینید و خدمتی هم به شما نمیکنند ولی چنان شیرین زبان و مهربان هستند که ترجیح می دهید وقت خود را با آنها بگذرانید تا افراد غرغرویی که فقط می خواهند دل شما را با پول به دست بیاورند.

عشق و محبت چنان موثر است که روایتهای مختلفی از داستان دخترانی که حاضرند به مردان فقیر ولی مهربان ازدواج کنند و از شر خاستگار پولدار خود خلاص شوند وجود دارد.

نمونه بارز افرادی که محبت کردن بلد نیستند و فقط آن را به صورت اهدای چیزهای مادی به شما نشان میدهند پدران خانواده های سنتی هستند. بهتر است در کنار زحمات بی نظیر خود برای خانواده و فرزندان، اندکی هم به آنها محبت کنند و دست نوازش روی سر آنها بکشند. برخی ترجیح می دهند پدری دلسوز و مهربان ولو کم درآمد داشته باشند تا پدری پولدار ولی خمشگین و بی عاطفه.

افرادی هم هستند که عادت دارند در جشن تولد و مراسم سنگ تمام بگذارند و هدایای گران قیمت بخرند و یا پول غذا را حساب کنند. ولی در عین حال رفتار سردی دارند و انتظار دارند آنها هدایاها و پولها باعث جلب محبت و احترام بقیه شود. باید بدانید که هیچ کس محتاج پول غذایی که حساب می کنید نیست مگر فقیرانی که در خیابان هستند. همه آن قدر پول دارند که برای خود مقداری غذا و لباسی بهتر از آنچه که هدیه دادید بخرند. تنها چیزی که از شما نیاز دارند محبت و توجه شماست. تنها از آن طریق است که می توانید به آنها نزدیک شوید.

همچنین بخوانید:   صحبت کردن به زبان دیگر در خواب

البته دادن هدایا و … هم میتواند نشانه خوبی از محبت شما به آنها باشد و در کنار هم کلامی زبانی می تواند مفید باشد. به طوری که حرف خشک و خالی نیز فایده ای ندارد و گهگاه به هدیه دادن در مناسبتها برای استحکام روابط خود نیاز داریم ولی آن طور نباشد که تکیه فقط روی بخش مادی باشد.

بنابراین خودتان را گاو شیرده نکنید. این گونه نه تنها دوست و همراهی به دست نمی آورید بلکه ممکن است انتظار مادی افراد از خودتان را بالا برده و موجب شوید که لقمه چرب و نرمی برای اهدای کادو و کمکهای مالی به بقیه شوید.

خانمی در خیابان از مرگ شوهرش می گریست. از او پرسیدند خیلی او را دوست داشتی؟ گفت نه! از این ناراحتم که از این به بعد چه کسی مخارج خانه را بدهد؟

آدم خوب همیشه خوب است حتی اگر به او بدی کنی. آدم بد همیشه بد است حتی اگر انگشتت را عسل کنی و در دهان او بگذاری.

یک سری از افراد ذاتا نمک نشناس هستند و شما هر کاری هم بکنید حتی نمیتوانید کاری کنید ذره ای از شما خوششان بیاید. اگر هم با شما رفتار ظاهری خوب داشته باشند این رفتار تا زمانی ادامه دارد که شما به آنها خدمات و سرویس بدهید و به زور به آنها کمک کنید تا حداقل گازتان نگیرند. این افراد نوعی هاری شدید دارند و ممکن است این رفتارشان ناشی از خاطرات و اتفاقات بد گذشته خصوصا دوران کودکی باشد.

اینها ذاتا با همه دعوا دارند و طلب کار میباشند. خوبی به آنها مشابه ریختن و هدر دادن عسل در فاضلاب است. شما نمی توانید آنها را متاثر یا شرمنده کنید و بدتر آنها را پرتوقع می کنید. ممکن است فکر کنند از آنها ترسیده اید یا لنگ آنها هستید و مجبورید به آنها خدمت کنید. برعکس اگر با آنها تند برخورد کرده و محل نگذارید رام تر و مهربان تر خواهند شد. انگار این دفعه آنها از شما حساب میبرند و آن قدر ها هم که فکر می کردند حق به جانب نیستند.

همچنین بخوانید:   توهمات در مغز سالم

مقالات مرتبط

admin
admin
درباره ردای سیاه (ادمین): تمرین کننده و نشر دهنده علوم روحی و روانشناسی (بیشتر)
اشتراک
اطلاع از
guest

0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
رفتن به نوار ابزار