قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

بررسی یک تحقیق علمی در مورد مشاهده پرانای هوا

رویابینی آگاهانه
آیا می شود در رویاهای آگاهانه چیزهای جدید یاد گرفت؟
اسفند ۲۹, ۱۳۹۷
مسابقه شهود در خواب
مسابقه شهود در خواب (نتیجه مسابقه)
اسفند ۲۹, ۱۳۹۷

بررسی یک تحقیق علمی در مورد مشاهده پرانای هوا

پرانای هوا

پرانای هوا

بررسی یک تحقیق علمی در مورد مشاهده پرانای هوا

اگر با مفهوم پرانا آشنا باشید می دانید که منظور ما همان انرژی حیاتی است که در کل کائنات یافت می شود. طبق باور انرژی درمان گران و کسانی که از طب سوزنی برای مداوای بیماران استفاده می کنند با متعادل سازی جریان پرانا در بدن می توان بسیاری از بیماری ها را شفا داد. در عوض اگر چاکراها و مجاری عبور انرژی در بدن دچار گرفتگی انرژیکی و آلوده شدن به انرژی های منفی و راکد شود انواع بیماری ها ابتدا در کالبد اتری و سپس در کالبد فیزیکی نمایان می شوند.

پرانا از سه منبع مهم به ما می رسد. ۱- خورشید. ۲- زمین و ۳- هوا

در این مقاله در مورد پرانای هوا و اینکه آیا توسط افراد عادی هم قابل مشاهده می باشد بحث می شود. به همین منظور به آزمایشی که توسط Srikanth N. Jois و همکاران او در موسسه جهانی پرانیک هیلینگ (سبکی از انرژی درمانی) بر روی ۱۷۸ شرکت کننده با میانگین سنی حدودا ۲۷ سال، صورت گرفته است استناد می گردد. این تیم قصد داشتند ببینند که آیا افراد عادی هم می توانند با توجه به انتظار و اشتیاق خود برای دیدن پرانای هوا، قادر به مشاهده آن شوند؟

آنها آزمایش خود را در دو نوبت انجام دادند. ابتدا از افراد خواسته شد که بدون هیچ انتظار و آموزش قبلی به آسمان آبی نگاه کنند و اگر چیزی مشاهده کردند آن را یادداشت کنند. در نوبت دوم به آنها دستوراتی برای مشاهده بهتر پرانای هوا در آسمان داده شد و از افراد خواسته شد این بار مشاهدات خود را ثبت کنند.

همچنین بخوانید:   آیا افراد دارای قدرت ماورایی می توانند بدون اجازه شما، فکرتان را بخوانند؟ (مطلب ویژه)

در نوبت اول، نزدیک به ۸۰% شرکت کنندگان فقط چیزهای عادی مثل خورشید، ابر را مشاهده کردند و مورد عجیبی رویت نکردند.

در نوبت دوم نزدیک به ۷۳ درصد آنها توانستند پرانای هوا را به صورت دایره های کوچک معلق در آسمان مشاهده کنند. بیشتر آنها این دوایر را روشن توصیف کردند. ۴۱ درصد آنها گفتند که دایره های کوچک دارای حرکت تصادفی در آسمان هستند. حدود ۲۵ درصد آنها به تعداد بالای دایره ها و ۴۲ درصد آنها به سرعت بالای آنها نیز اشاره کردند. در این آزمایش، جنسیت نقش مهمی در توصیف این دایره های معلق نورانی در آسمان داشت به طوری که آقایان قادر بودند دایره ها را نورانی تر ببینند. سن هم نقش مهمی در تعداد دایره های مشاهده شده داشت. افرادی که جوان تر بودند و زیر ۲۰ سال سن داشتند تعداد بیشتری از پرانای هوا را در آسمان دیدند. میزان تحصیلات و سابقه محل زندگی آنها تاثیر چندانی در کیفیت مشاهدات این گروه نداشت. دیدن پرانای هوا همان طور که توسط تحقیقات قبل هم اثبات شده بود برای افراد اثر آرامش دهنده داشت و درجاتی از شفای درونی را موجب شد.

 

پرانای هوا

 

شاید شما هم چنین ذرات معلق براقی را در یک روز آفتابی در آسمان دیده باشید. دیدن آنها معمولا نیازی به قدرت چشم سوم و توانایی غیب بینی ندارد. حالا از کجا بفهمیم که این حالت توهم بینایی نیست؟ حالتی که به آن Blue field entoptic گفته می شود. یعنی اگر فردی به پس زمینه ای روشن مخصوصا رنگ آبی نگاه کند گلبول های سفید چشم به صورت ذرات معلق بی رنگ در هوا دیده می شوند که با حرکت چشم از این رو سو به آن سو می روند. در واقع در این حالت به جای مشاهده پرانای هوا فقط گلبول های سفید خود چشم ما دیده شده و نوعی خطای دید است.

همچنین بخوانید:   ما چند نوع روح داریم؟ | انواع روح از نظر فلاسفه اسلامی

ولی آیا دایره های ریز معلقی که شرکت کنندگان در آزمایش بالا مشاهده کردند همان خطای دید است و یا واقعا پرانای هوا را دیده اند؟

از آنجا که شرکت کنندگان در نوبت اول چنین چیزهایی را در آسمان مشاهده نکرده اند بنابراین بعید می رسد خطای دید باشد چون در این صورت باید گلبول های سفید چشم در هر دو نوبت دیده می شدند نه اینکه فقط در مرحله دوم مشاهده شوند. شرکت کنندگان فقط زمانی آن دایره ها را دیدند که میل و اراده و مهارت لازم برای مشاهده را داشتند. منظور از مهارت همان دستور العمل های ساده ای است که توسط آزمایش کننده به شرکت کنندگان داده شد. دلیل دیگر اینکه این دایره ها خطای دید نبودند این است که در حالت Blue field entoptic معمولا ذراتی که دیده می شوند حالت بی رنگ دارند و با تغییر جهت نگاه فرد جا به جا می شوند ولی افراد شرکت کننده در آزمایش فوق، دایره ها را نورانی و مایل به سفید مشاهده کردند که این مشخصه پرانای هوا است. با وجود تمام این تفاسیر، قضاوت نهایی با خودتان است.

 

 

مقالات مرتبط

همچنین بخوانید:   اثر دوپامین بر رویاها
admin
admin
درباره ردای سیاه (ادمین): تمرین کننده و نشر دهنده علوم روحی و روانشناسی (بیشتر)
اشتراک
اطلاع از
guest

13 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین
Inline Feedbacks
View all comments
hana
مهمان
hana
4 سال قبل

سلام .ممنون از مطالب مفیدتون. من فقط یه انتقاد کوچیک از سایت دارم اینکه مطالب رو نمیشه در پنجره جدیدی باز کرد/ویندوز/ .

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  hana

با سلام. ممنون از توجه شما. در مورد باز کردن پنجره جدید کلا کلیک راست برای جلوگیری از کپی مطالب بسته شده است.

Mahdi
عضو
4 سال قبل
Reply to  hana

تب جدید
Ctrl + Alt + Click

پنجره جدید
Shift + Alt + Click

بابک
مهمان
بابک
4 سال قبل

من خودم وقتی در آسمان نگاه می کنم نقاط نورانی ریزی می بینم که بسیار زیاد هستند و حرکات تصادفی و شبیه اسپرم دارن اونها چین؟

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  بابک

با سلام. اگر براق و نورانی هستند به احتمال زیاد پرانای هوا هستند.

بابک
مهمان
بابک
4 سال قبل

روشن و تا حدود کمی نورانی هستند، دیدن پرانا دلیلش چی می تونه باشه؟

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  بابک

با سلام. از آنجا که بیشتر افراد می توانند این نوع پرانا را در آسمان مشاهده کنند دلیل بر توانایی خاص نیست ولی اگر در پس زمینه های تیره تر و حتی در تاریکی توانستید آنها را ببینید یعنی چاکرای ششم شما فعال است.

Annihilation
عضو
4 سال قبل

سلام، من هم یک بار در حالیکه اصلا به یاد این موضوع نبودم، وقتی به خورشید نگاه کردم ذراتی اطراف آن دیدم و خیلی تعجب کردم، و هربار نگاه کردم این ذرات نورانی با حرکت تصادفی اطراف خورشید دیده میشد. باید بگویم خیلی زیبا و حیرت انگیز بود.
ممنونم بخاطر دانشی که بدون چشم داشتی به ما می آموزید.

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  Annihilation

با سلام.
ممنون از لطف شما. البته هیچ گاه به خورشید به طور مستقیم نگاه نکنید و فقط بخش های آبی آسمان را مشاهده کنید.
موفق باشید

hossein
مهمان
hossein
3 سال قبل

سلام بابت مطلالبتون ممنون فقط یه سوال دارم چاکرای ششم چه قابلیت هایی داره یعنی منظورم اینه که اگه این چاکرا فعال باشه یا فعالش کنیم به چه دردی میخوره

سینا تقی نژاد (مسئول روابط عمومی)
ادمین
Reply to  hossein

سلام
فوایدی مثل:
– افزایش توان تمرکز فکر
– تغییر دید نسبت به زندگی
– باز شدن دید نسبت به زندگی و معنوی تر شدن
– غیب بینی
– تله پاتی
– مراقبه راحت تر

farshad khosravi
مهمان
farshad khosravi
3 سال قبل

سلام ممنون بخاطر این همه لطف من تو بچگی یه حسی داشتم مثلا به دست خودم نگاه میکردم و از خودم میپرسیدم تو کی هستی چ موجودی هستی بعد اون حرفا کلا از این دنیا میرفتم بیرون نمیدونستم کی هستم چ موجودی هستم احساس وجود نمیکردم تا اینک یکی صدام میکرد الان هر کاری میکنم نمیتونم ب اون حس دوباره برسم ایا تو متافیزیک تو جیه داره و اینکه راهی هست بتونم دوباره اون حسو زنده کنم؟ ممنون میشم اگه راهی بلد باشید راهمایم کنید

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین

با سلام
زنده کردن تجاربی که دیگر از دست رفته اند انگیزه خوبی نیست و بهتر است برنامه ریزی بهتری برای افزایش آگاهی خود داشته باشید. شاید به چیزهای جدیدی رسیدید که آن تجارب کودکی در مقابل آنها کم رنگ تر باشد.
موفق باشید

رفتن به نوار ابزار