قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
تجربه ماورا
تجربه ماورایی – خواب تو خواب طولانی و مکرر (نوشته ستایش.ب)
دسامبر 27, 2020
عشق
عشق درمانی توسط ارتباطات درونی و هیپنوتیزم
دسامبر 27, 2020

برآورده شدن خواسته ها در حالت تسلیم بودن

عبادت یا امید به کرامت؟

عبادت یا امید به کرامت؟

برآورده شدن خواسته ها در حالت تسلیم بودن

انتظار داشتن بیش از حد در مورد اینکه وقایع چگونه به میل شما پیش می رود باعث می شود ترس ها و نگرانی هایی را در مورد اینکه آیا آرزوی شما برآورده می شود به وجود آورد. اگر خود را از انتظارات خلاص کنید و فقط تلاش صحیح خود را انجام دهید در این صورت سوار بر جریان کائنات بوده و نگرانی در مورد نتایجی که با آنها رو به رو می شوید ندارید. هر نتیجه ای هم که به دست بیاید باعث می شود درک بیشتری نسبت به آرزوها و خواسته های خود پیدا کنید.

ولی وقتی به یک نتیجه می چسبید انتظار دارید چیزها در زمان خاص و آن طور که شما می خواهید رخ دهند. ولی شاید خواسته شما در این زمان مقرر و یا به شیوه ای که دوست داشتید برآورده نشود که در این صورت شاید دچار ناامیدی و ترس شوید. انتظار داشتن در مورد اینکه خواسته های شما چگونه متجلی می شوند می تواند باعث بروز احساسات منفی شده و فکر کنید هیچ وقت به آنها نمی رسید.

پس بهتر است انرژی و تلاش خود را روی نیتی که دارید بگذارید و انتظاری در مورد اینکه کی و کجا این خواسته ها برآورده می شوند نداشته باشید.

قطعا ترس، شک و نیز ناامیدی آخرین چیزهایی هستند که می خواهید در پروسه برآورده کردن خواسته ها تجربه کنید. پس یکی از راه های اینکه بتوانید خواسته خود را در جهان متجلی کنید از طریق رهایی و جدا شدن است. یعنی روی خواسته های خود بدون وابستگی و دخالت بیش از حد کار کنید. شما چیزهایی که قلب می گوید را دنبال می کنید ولی درستی مسیر خود را بنا به آن چیزی که به دست می آورید سنجش نکنید.

تا زمانی که اقدامات شما دارای هدف باشد در این صورت کارهایی که می باید انجام می دادید را بدون توجه به اینکه چه اتفاقی قرار است بیفتد دنبال می کنید.

ممکن است کائنات در بخش هایی از نیات شما همراه کننده باشد ولی در جاهای دیگر حس کنید همه چیز دارد خراب می شود. این فقط برداشت ناقص شما است چون هنوز قادر نیستید تمام تصویر را مشاهده کنید و فقط بخشی از حقایق را می بینید.

انتظار داشتن می تواند باعث شود که رنگ خاصی به ادراک خود بدهید. بنابراین قادر نیستید ببینید چیزها وقتی که شما انتظار خاصی از آنها دارید چگونه در حال رخ دادن هستند. پس شاید سریع دچار قضاوت شوید که برخی چیزها مطابق میل شما هستند و عالی اند ولی بقیه ناخوشایند و بد هستند. اگر چیزی مطابق میل شما پیش نرفت فکر می کنید دارید وقت خود را تلف می کنید و گرفتار ناامیدی و حتی دست کشیدن از ادامه تلاش می شوید. ولی شاید همه این مراحل پیش آمده، درست و به جا بوده و فقط ما قبل از آنکه نتیجه نهایی حاصل شود از کار خود دست کشیده ایم.

پس انتظار داشتن از نتیجه کارهای خود را فراموش کرده و مشغول خود فرآیند شوید و اجازه دهید تسلیمانه، نتایج در زمان و موقعیت مناسب خود رخ دهند. ما گاهی نمی دانیم برخی از تلاش های ما چه نتیجه ای می دهد و فقط باید اعتماد کنیم.

شاید بهترین شیوه زندگی، الهام گیری از زندگی کودکان باشد. آنها به چیز خاصی اهمیت نمی دهند و انتظاری ندارند. آنها چیزهایی را انجام می دهند که برای آنها لذت و شادمانی به همراه داشته و بتوانند در هر لحظه، خود واقعی خود را بدون ترس نمایان کنند و با پذیرش کامل خود، بدون قضاوت به دنبال چیزهایی که قرار است رخ دهد باشند.

مزیت دیگر این نوع باور تلاش تسلیمانه این است که شکست در آن معنایی ندارد چون قرار نیست نتیجه از پیش معلوم شده خاصی را انتظار داشته باشیم. در این صورت ادامه چیزهایی را می دهید که به آنها باور دارید و اجازه می دهید خود واقعی شما نمایان شود. در این حالت دیگر درگیر حس های منفی و ناامیدانه نمی شوید و چیزی نمی تواند شما را از ادامه مسیر انتخاب شده باز دارد.

البته منظور از نداشتن انتظار این نیست که کلا نتیجه کار را فراموش کنید و فقط به جلو بتازید بلکه منظور این است که به یک نتیجه خاص نچسبید و در کنار اینکه آماده پذیرش نتیجه مورد نظر خود هستید، از نتایج جانبی دیگر هم استقبال می کنید.

 

 

+1
مهدی کریمی
مهدی کریمی
مهدی کریمی. علاقه مند به طب اسلامی، ترجمه مقالات معنوی، انرژی درمانی، دعا درمانی و سایر علوم ماورایی
اشتراک
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
رفتن به نوار ابزار