قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
چاکرا
روغن های حیاتی و رایحه درمانی برای چاکراها
ژوئن 14, 2018
تیپ شخصیتی برون گرا و درون گرا
ژوئن 19, 2018

ارتباط وضعیت خوابیدن و فعالیت هر چاکرا

ارتباط وضعیت خوابیدن و فعالیت هر چاکرا

ارتباط وضعیت خوابیدن و فعالیت هر چاکرا

اینکه شما چند ساعت در شبانه روز می خوابید و نحوه خوابیدن شما به چه شکل است می تواند نشان دهنده این باشد که بیشتر با کدام چاکرا زندگی می کنید و کدام یک در شما غالب تر است که در مورد آن در برخی کتب سنتی آسیایی صحبت شده است.

افرادی که بیشتر از طریق چاکرای اول زندگی می کنند معمولا میزان خواب در آنها زیاد است و به ۱۰ الی ۱۲ ساعت در روز می رسد و حالت خوابیدن آنها بیشتر بر روی شکم است.

در مورد افرادی با غالبیت چاکرای دوم، ساعت خواب بین ۸ تا ۱۰ ساعت بوده و معمولا به حالت جنینی می خوابند .

در مورد چاکرای سوم، افراد خوابشان ۷ تا ۸ ساعت بوده و بیشتر به پشت می خوابند.

دقت کنید که منظور ما از این مقدار ساعات خواب آن است که فرد با چنین ساعاتی احساس خواب کافی می کند و نه اینکه مجبور باشد به خاطر کار و مدرسه زودتر از خواب بیدار شده و احساس خواب آلودگی کند. بنابراین باید تعداد ساعات خوابی که فرد بدون هیچ دغدغه ای در آن به استراحت کافی می پردازد در نظر گرفته شود.

کسانی که با غالبیت چاکرای چهارم زندگی می کنند به میزان ۵ الی ۶ ساعت خواب نیاز داشته و جهت خوابیدن آنها به سمت چپ است.

در مورد چاکرای پنجم این عدد به ۴ الی ۵ ساعت می رسد و به هر دو جهت چپ و راست به صورت تناوبی میخوابند.

شخصی که چاکرای ششمش فعال باشد گاهی به ۴ ساعت خواب هم قناعت می کنند و معمولا هم خواب آگاهانه زیاد می بینند.

کسانی که به زندگی از طریق چاکرای هفتم رسیده اند تنها جسم آنها به منظور استراحت به خواب رفته ولی ذهن آنها آگاه است و خوابشان نیز آگاهانه می باشد. دیگر چنین افرادی به صورت عادی نمی خوابند. برای یک انسانی که به روشنی میرسد دیگر بیهوش شدن در حین خواب معنا ندارد و خوابش همچون بیداری اش همراه با آگاهی است.

البته دقت کنید که این آمارها در مورد اشخاص عادی است وگرنه برخی از افراد ممکن است به دلیل برخی بیماریهای ژنتیکی و یا کار مفرط و خستگی بیش از حد به خواب بیشتری نیاز داشته باشند و الزاما به میزان فعالیت چاکراهای آنها مربوط نباشد.

بنا بر موارد گفته شده شما خودتان را چگونه ارزیابی می کنید؟ حتما دقت کرده اید که هر چه قدر معنویت اطرافیان شما بالاتر باشد معمولا سحرخیز تر بوده و به خواب کمتری هم نیاز دارند و هر چه قدر بصیرت آنها کم بوده و غرق در مادیات باشند خوابشان نیز بیشتر بوده و اگر هم مجبور باشند کمتر بخوابند ممکن است به خاطر اجبار انجام کارهای روزانه باشد و نه اینکه آن مقدار خواب برایشان کافی باشد.

+11
admin
admin
درباره ردای سیاه (ادمین): تمرین کننده و نشر دهنده علوم روحی و روانشناسی (بیشتر)
اشتراک
اطلاع از
6 Comments
قدیمی ترین
جدیدترین
Inline Feedbacks
View all comments
fatemrtar
مهمان
fatemrtar
1 سال قبل

من زمانی بسیار خوب میخوابیدم اما الان تمام مدت خوابم هشیار و بیدارم و رنج میبرم ازش. هیچ بیماری جسمی که توی آزمایش مشخص باشه هم ندارم الان که این مطالب رو خوندم فکر میکنم چاکرای شش و هفتم درست کار نمیکنه یا بیش فعاله. برای بهبودش چکار باید بکنم. خیلی ممنونم از پاسختون پیشاپیش

+1
علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  fatemrtar

با سلام.
بهتر است قبل از خواب به جای فکر کردن به چاکراهای بالایی، به پاهای خود تمرکز کنید تا انرژی از سر دور شود. همچنین تصور کنید که با دستان خیالی، انرژی را از هاله خود از قسمت بالا به سمت پایین بدن می آورید. قبل از خواب نوشیدنی های محرک مثل قهوه و چای مصرف نکنید و حتی فعالیت های ورزشی شما هم نزدیک ساعت خواب نباشد چون باعث هوشیاری ذهنی می شود. به علاوه می توانید از قرص ملاتونین با مشورت پزشک خود استفاده کنید تا زودتر و بهتر بخوابید.
موفق باشید

+1
پرنیان
مهمان
پرنیان
11 ماه قبل

سلام من‌ چندین سال هست که روی چاکراهام تمریناتی انجام میدم‌ و همیشه در حالت دراز کش به پشت بودم و پاهای راست و‌دراز و از روی نداشتن اطلاعات کافی به شدت چاکرا ۵ و ۶ وشایدهم ۷ فعاله.بدون اغراق اگر کمی تمرکز و انرژی بزارم امکان نداره چیزی که میخوام اتفاق نیافته اعم‌از شفای جسمانی تا امتحان نگرفتن در دانشگاه.حالا برام مشکلی پیش اومده که دیگه به هیچ‌عنوان نمیتونم به پشت خوابم ببره یعنی‌اگه به حالت طاق باز به اصطلاح به مرحله عمیق خوابم‌برسم بلا استثنا خواب وحشتناک با تاثیرات عمیق جسمی میبینم یعنی بیدار شدنم با تپش قلب… بیشتر »

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  پرنیان

با سلام.
هنوز هم دیر نشده است. سعی کنید به صورت اصولی از چاکرای اول شروع کنید تا تعادل را در همه چاکراها برقرار کنید. روش های اتصال را به زمین را هم حتما پس از آن انجام دهید تا دچار سردرد و بی قراری نشوید.
اگر تپش قلب فقط مربوط به زمان فلج عضلات و یا بختک است مشکلی ندارد و به چاکرای قلب مرتبط است و نه قلب فیزیکی.
اگر دوست ندارید فلج عضلات را تجربه کنید این پست را مطالعه نمایید.
موفق باشید

+1
هومهر
مهمان
5 ماه قبل

سلام وقتی زیاد سجده می کنم بعدش احساس فشار و و اضطراب در پیشونیم دارم
و وقتی هم مضطرب میشم اون احساس فشار و دلهره رو که در قبلا در دلم احساس می کردم رو به صورت فشار در پیشونیم احساس می کنم که گاهی خیلی هم شدید میشه
چه کار باید بکنم؟
حالا امشب می خوام کمتر بخوابم شاید درس شه

0
علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  هومهر

با سلام
بهتر است زمان سجده کردن را طوری تنظیم کنید که باعث بروز این حالات نشود. سپس می توانید زمان آن را افزایش دهید.
موفق باشید

0
رفتن به نوار ابزار