قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

اثرات منفی خود ارضایی بر انرژی درونی و پیشرفت معنوی

تجربه ماورا
تجربه ماورایی – چشم سوم (نوشته عرفان عظمی)
آگوست 26, 2018
تجربه ماورا
تجربه ماورایی – شیاطین یا اجنه (نوشته رها)
آگوست 27, 2018

اثرات منفی خود ارضایی بر انرژی درونی و پیشرفت معنوی

خودارضایی

خودارضایی

اثرات منفی خود ارضایی بر انرژی درونی و پیشرفت معنوی

مقالات علمی مختلفی در مورد مضرات استمنا یا خود ارضایی و اثرات مخربی که بر جسم و روان می گذارند وجود دارند. البته برخی از مقالات سعی در توجیه مثبت بودن این کار و خالی از ضرر بودن آن دارند. در این پست قصد داریم اثرات منفی خود ارضایی بر انرژی درونی و پیشرفت معنوی و اختلالات فکری که از استمنا کردن ناشی می شود را بررسی کنیم.

اگر در هند به گروه خاصی از مرتاضان برخورد کنید به شما خواهند که یک قطره از دست دادن اسپرم مساوی است با از دست دادن چهل روز کار سخت روحی و جسمی. بنابراین اثرات منفی خودارضایی تنها از جنبه های مذهبی معرفی نمی شود بلکه از دید افرادی که دستی در علم ماورا و مباحث انرژیکی دارند هم این کار می تواند به ضرر شما تمام شود.

اثر منفی خود ارضایی بر تلقینات ذهنی

در لحظه اوج جنسی، ذهن در خلسه شدید قرار می گیرد و به شدت تلقین پذیر می شود. گفتن جملات ذهنی مخرب مانند “این چه کاری بود کردم و احساس بدی دارم” یا “نکند کور شوم؟” و … می تواند شدیدا در عمق ناخودآگاه شما نفوذ پیدا کرده و اثرات مخرب جسمی و ذهنی و عاطفی بر جای گذارد.

البته نوع دیگری از شرطی شدگی ها هم در ضمیر ناخودآگاه شما پدید می آید:

وقتی شما عادت به لذت جویی از جسم خود در هنگام تماشا صحنه های غیر اخلاقی می شوید خود به خود ذهن شما نسبت به آن تصاویر شرطی شده و هورمونها و مواد شیمیایی مسئول ایجاد حس پاداش را در مغز تحریک می کند و از آن تصاویر غیر اخلاقی برای شما بت می سازد. این حالت کم کم جای رابطه واقعی با همسر را می گیرد. حتی اگر سعی کنید با همسر خود رابطه اخلاقی داشته باشید اگر قادر نباشد همچون فیلمهای قبلی برای شما جذاب باشد و شما را راضی نکند بدن در حالی که تحریک شده و منتظر اتفاق خوشایند (ارضا شدن) است به ناگهان به نقطه ناامیدی می رسد و کم کم این طور شرطی می شود که در رابطه سالم و اخلاقی، لذتی نیست و خود به خود مغز دیگر هورمونها و ترکیبات پاداش دهنده را ترشح نکرده و نوعی سرد مزاجی نسبت به همسر ایجاد می شود.

به خاطر همین است که گاهی افرادی با وجود داشتن شرکای متعدد، همچنان استمنا را بر رابطه دو نفره ترجیح می دهند و این حالت در خانمها هم بسیار مشاهده می شود.

اثرات منفی خود ارضایی بر انرژی درونی

شما برای کارهایی چون پاکسازی انرژی های درونی، پرواز روح، بالا بردن کیفیت رویابینی و افزایش انرژی های روانی، نیاز به ذخیره انرژی پرانا در بدن دارید. اگر چهل روز خودارضایی را ترک کنید خود به خود افرایش انرژی و سبکی زیادی را تجربه می کنید. ولی با عمل استمنا شما بخش زیادی از انرژی حیاتی موجود در بدنتان را از طریق چاکراهای پایینی به سمت بیرون خارج می کنید و این می تواند روی انجام کارهای ماورایی شما اثرگذار بوده و قدرت شما را کاهش دهد.

همچنین قدرت مراقبه و تمرکز فکر هم با این عمل ناپسند تحت تاثیر قرار گرفته و باعث ایجاد حالاتی چون جدایی از محیط و گیجی موقت می شود و این مخالف با اصول مراقبه که آگاهی از خود، اطراف و افکار است و مراقبه باید در هوشیاری کامل صورت گیرد است.

تجربه های جنسی وقتی در شما حالت تعالی ایجاد می کنند که به همراه همسر خود و در حالی که هر دوی چاکرای دوم و چاکرای قلب فعال باشند و انرژی هر دو نفر با هم هماهنگ و آمیخته شوند وارد رابطه شوید.

اثرات مخرب استمنا بسیار است و تنها به چند مورد که به حوزه ماورا مربوط می شدند بسنده کردیم. اگر امکان ازدواج ندارید می توانید قوای جنسی خود را از طریق کم خوردن غذا، ورزش زیاد و …. کنترل کنید. پس از ترک عمل خود ارضایی به مدت طولانی، انرژی درونی و اراده بسیار قوی را حس خواهید کرد…

admin
admin
درباره ردای سیاه (ادمین): تمرین کننده و نشر دهنده علوم روحی و روانشناسی (بیشتر)
اشتراک
اطلاع از
27 Comments
قدیمی ترین
جدیدترین
Inline Feedbacks
View all comments
ILIYA
مهمان
ILIYA
4 سال قبل

یه روش ماورایی ترکش رو بزارید لطفا

علی
مهمان
علی
4 سال قبل

متاسفانه افرادی هستند که میگویند این کار حتی برای مثال ماهی یک بار و…..مفیده…….اما حتی یک صدم هم این کار مفید نیست و شدیدا ضرر و ناقص کننده از همه لحاظه….تا ابد باید پاک بود از هر گونه نجس کننده معنوی و مادی

شب زنده دار
مهمان
شب زنده دار
4 سال قبل

سلام به رفقا…آقا اول به خودم میگم بعد به بقیه…این کارو نکنید!…به کجا میرسی؟به ضررهاش می ارزه؟هروقت وسوسه شدی یه دفعه به خودت بیا و بهش فک نکن و فقط بس کن…اون لحظه سریع بپّر یا بُدو دور خونه یا داد بزن کنترل بدنتو به صورت بداهه انجام بده که از فکرش بیای بیرون…چه میدونم خودتو بزن که از فکرش بیای بیرون…امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم.

Reza
مهمان
Reza
4 سال قبل

ببخشید استاد بزرگ شما گفتید یه قطره اسپرم معادل با چهل روز کاره ولی هر چند روز یک بار آدم خود به خود ارضا میشه وهردفعه خیلی بیشتر از یه قطره هدر میره؟؟

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  Reza

با سلام. فکر کنم آن جمله را هندوها گفتند و نه نویسنده مقاله و نوعی اغراق در اهمیت انزال نشدن باشد. البته بنده هم در کتابی خوانده ام که برخی مرتاضها یک عمر رابطه جنسی ندارند و فقط یک بار رابطه برقرار می کنند و اسپرم هایشان را به همراه انرژی به صورت آگاهانه تخلیه می کنند و با انزال خود به خودی شبانه فرق دارد.

hossein
عضو
4 سال قبل

روش ترک ندارین؟

hossein
عضو
4 سال قبل
Reply to  admin

ممنون

مهدی
مهمان
مهدی
4 سال قبل

سه تا سؤال: ۱-اگر این مطلب درسته پس سکس هم باید همین اثرو داشته باشه.چرا میگید سکس با خودارضایی در این زمینه فرق میکنه؟(مثالی که زدید درباره ی چاکرای جنسی و قلب باز بود و باهمسر من سکس به طور کلی رو میگم) ۲- گیرم که خودارضایی نکردیم چندروزی یک بار که تو خواب محتلم میشیم!خوب چه چندروز یه بار خودمون رو ارضا کنیم چه نکنیم تا دقیقا طی همون مدت تو خواب ارضا بشیم فرقش چیه؟ ۳-من با کوچکترین تجربه ی ماورائی مثل حتی برونفکنی ناقص به شدت برانگیخته ی جنسی میشم شما میدونید دلیل این مسئله چیه؟برام خیلی… بیشتر »

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  مهدی

با سلام. بین خودارضایی و رابطه دونفره فرق زیادی است. هم از لحاظ شرطی شدن ذهن و هم تبادل انرژی بین دو نفر. خودارضایی مفرط با احتلام طبیعی که هر چند مدت یک بار رخ می دهد و انرژی اضافی بدن را هم خارج می کند تفاوت دارد. در هنگام برون فکنی ممکن است چاکرای جنسی شما به خاطر عبور انرژی از آن تحریک شود و این اتفاقات در پرواز روح و رویابینی زیاد دیده می شود. بهتر است به آن توجه نکنید.

مهدی
مهمان
مهدی
4 سال قبل

جوابتون به سؤال اول و سومم منطقی بود و قانع شدم
ولی درباره ی سؤال دوم:خب اگر ما به صورت مفرط خودارضایی نکنیم و طبق همون روند طبیعی محتلم شدن (که میتونه از چندروز یکبار تا دوهفته یک بار برای اشخاص مخنلف متفاوت باشه)خودارضایی کنیم نه بیشتر از اون پس قاعدتا نباید اثر سوئی برای فعالیت های ماورائی ما داشته باشه درسته؟

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  مهدی

با سلام. اینکه خودارضایی عمدی با ملتحم شدن طبیعی چه فرقی می تواند داشته باشد را دقیق نمی دانم و حتی مشخص نیست التحام موقع خواب همان میزان انرژی را آزاد می کند که در بیداری با خودارضایی آزاد می شود چون الگوی گردش انرژی ما در خواب و بیداری هم متفاوت است و در خواب بدن انرژی بیشتری را هم دریافت و جبران می کند.

Zjfnskqvdknqoifhak
مهمان
Zjfnskqvdknqoifhak
3 سال قبل
Reply to  مهدی

داداش . سکس تستستورون آزاد میکنه و خود ارضایی این کار رو نمیکنه . و این که التحاب شبانه به خاطر خالی شدن فشار جنسی هست که اونم بعد یک مدت تموم میشه . زمانی که ذهن و روحت از این کار کاملا دست برداره که دیگه عالیه . سکس هم خیلی مفیده. و کسی هم نگفته بده

محمد
مهمان
محمد
3 سال قبل

وقتی می‌گیرد ذهنت دست برداره مثل این میمونه که بگی تشنگی خودش از بین میره .

hossein
عضو
3 سال قبل

با سلام
اگر موافق باشید بنده یک پست درباره ترک این عادت زشت تهیه کنم و در سایت منتشر بشه.نظرتون چیه؟

راستی یه سوال هم قبلا درباره این کردم که دعانویسان از کجا و چطوری شروع کردن؟شما گفتین به آقای کریمی میگین یه پست دربارش تهیه کنن ولی خبری نشد

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  hossein

با سلام. اگر مقاله از خودتان یا ترجمه باشد حتما به نام خودتان در سایت می گذاریم. در مورد پست جدید هم معمولا در تعطیلات رسمی مطلبی منتشر نمی شود چون نویسندگان مشغول کار خود هستند. موفق باشید

Kia
مهمان
Kia
3 سال قبل

سلام. آیا تمرینات کندالینی باعث تحریک جنسی میشه؟ در این شرایط چه کار باید کرد؟ ممنون

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  Kia

با سلام. بله اگر چاکرای دوم که در محل آلت تناسلی است بیش از حد تحریک شود این حالت رخ می دهد. گاهی با بیداری شدید کندالینی حالاتی مثل ارگاسم و برون فکنی هم رخ می دهد. بهتر کار کردن پیشرفته بر فعال سازی کندالینی را نزد یک استاد به صورت حضوری (کلاس های یوگا معمولا چنین مربیانی دارند) بگذرانید. موفق باشید

Reza
مهمان
Reza
3 سال قبل

سلام مرقبه ای برای این کار سراغ ندارید؟؟

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  Reza

با سلام.
خیر و بهتر است از خودهیپنوتیزم ترک عادات منفی استفاده شود.
موفق باشید

3aaa
مهمان
3aaa
3 سال قبل

سلام متاسفانه من هم تو دام این وسوسه افتادم اما جالب اینجاست که هروقت اراده ترک داشتم بعد چند روز توی خواب یه رابطه جنسی شدید دارم و همین عامل باعث میشه تا دوباره این کارو بکنم .
من الان روی چاکراهام دارم کارمیکنم .اولی رو خیلی راحت باز کردم اما چاکرای دوم که همون جنسی هست نمیتونم باز کنم .نمیدونم چرا ؟ ازتون هم پرسیدم گفتین احنملا انرژی زیادی اونجا مونده .
میتونه خودارضایی مانع باز شدن چاکرای دوم بشه ؟ اگه اینطوره باید چیکار کنم ؟
خسته نباشید

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  3aaa

با سلام.
اگر در دوران بلوغ هستید به خاطر عادت نداشتن به افزایش میزان تستوسترون در بدن، میزان لیبیدو و شهوت به طور زیادی بیشتر میشود بنابراین مشکل شما بیشتر به مسائل هورمونی مربوط می شود. بهتر است در مورد کنترل نفس به یک مشاوره حضوری مراجعه کنید چون تحریک سرخود یک چاکرا و یا سرکوب فکری می تواند اوضاع را بدتر کند.
موفق باشید

MoHaMaD
مهمان
MoHaMaD
3 سال قبل

با سلام موضوع پر اهمیتی رو مطرح کردین ممنون.من هم مانند بقیه افراد خود ارضایی داشتم.و همیشه بین این مورد و نتایج تمرینات ماوراییم یه نا هماهنگی بوده.ولی چند مطلب رو تو این سالها از استمنا فهمیدم.اول اینکه چون به صورت فطری و نیز تلقینات منفی طی عمرمون این عمل بسیار قبیح و اندوه آوره بالطبع بعد استمنا اصولا آدم روحیش خراب میشه.دوم اینکه من مخالف اینم که بعضی ها میگن فکرتو منحرف کن و انجامش نده چون بالاخره دوباره میزنه بالا و تسلیم میشی‌.سوم اینکه استمنا شدیدا آدمو از انرژی خاای میکنه و اگه طولانی مدت باشه تن پوش… بیشتر »

----
مهمان
----
2 سال قبل

سلام
من هر وقت محتلم یا احتلام شدم،احساس سبکی و سرزنگدگی و امید کردم. احتلام بد نیست و یک چیز طبیعی هستش و همینطور مفید برای بدن.

سینا تقی نژاد (مسئول روابط عمومی)
ادمین
Reply to  ----

سلام
اگر عمدی باشد یعنی در خواب نباشد انژی درونی شما را کم می کند. حس سبکی و آرامش با این کار فقط به خاطر ترشح هورمون های آرامش بخش در هنگام ارضا شدن است و مرتبط با انرژی نیست.

علی
مهمان
علی
2 سال قبل

متاسفانه این کار بسیار رایجه شاید بعد از عیبت رایج ترین گناه باشه تنها راه خلاصی از دستش اینه که بیکار نباشید مدام برای خودتون برنامه بریزید. اگه درس دارید برای کنکور اگه سرکار میرید بچسبید به کار. خودم مدتی هست از دست این کار رها شدم امیدوارم همه نجات پیدا کنن

maha
عضو
4 ماه قبل

پس دلیل اینکه ذهنم از مدیتیشن فراری و تمرکز ندارم تو تمرینات همین خود ارضای لعنت به من این همه تمرین می کنم اخرش با خود ارضای همه چی خراب می کنم😭سعی می کنم این عادت وترک کنم امیدوارم موفق بشم

رفتن به نوار ابزار