قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

آیا افراد کور مادرزاد می توانند مشاهدات غیبی داشته باشند؟

فلج عضلات
حقایق جالب در مورد فلج عضلات
ژانویه 14, 2019
داستان ماورایی
داستان ماورایی – سفر روح – قسمت دوم (نوشته صاعقه)
ژانویه 15, 2019

آیا افراد کور مادرزاد می توانند مشاهدات غیبی داشته باشند؟

کور مادرزاد

کور مادرزاد

آیا افراد کور مادرزاد می توانند مشاهدات غیبی داشته باشند؟

حتما شنیده اید که افراد کور مادرزادی قادر به دیدن رویا و شکل های موجود در آن نیستند و تجربه رویا دیدن آنها مانند زمان بیداری است. یعنی در رویاها با حس شنوایی و لامسه و … (ولی نه بینایی) محیط رویا را درک می کنند. البته کسانی که کور مادرزاد هستند ولی بخش بینایی مغز آنها سالم است می توانند تجسماتی در عالم رویا داشته باشند.

چنانچه فرد بعد از هفت سالگی بینایی خود را از دست دهد می تواند بر اساس چیزهایی که در زمان کودکی دیده رویاهایی را مشاهده کند و تصاویری را ببیند.

عالم خواب تا حد زیادی برگرفته از فعالیت ذهنی و ضمیر ناخودآگاه ما است بنابراین چیزهایی که در رویا دیده می شود محدود به قوای جسمی و ذهنی ما است.

 

کور مادرزاد

 

ولی در مورد تجارب غیبی چه طور؟ آیا کسانی که کورمادرزاد هستند و به هیچ وجه حتی رویا هم نمی توانند ببینند قادرند با حواس های اختری، جهان های دیگر را مشاهده کنند؟

برای پاسخ به این سوال به نتایج تحقیقات دکتر رینگ و کوپر در مورد مشاهدات غیبی افراد کور مادر زاد در زمان تجربه نزدیک به مرگ مراجعه می کنیم.

آنها بیش از سی مورد از چنین افرادی را مورد مصاحبه قرار دادند که یکی از آنها خانمی ۴۵ ساله به نام ویکی بود. او کور مادرزاد بود و حتی اعصاب بینایی خود را در زمان تولد به خاطر بالا بودن میزان اکسیژن داخل انکوباتوری که در آن نگهداری می شد از دست داد. با این حال او تجربه نزدیک به مرگی داشته که مشابه افرادی با بینایی سالم بوده است. نه تنها او بلکه تعداد زیادی از مصاحبه شونده ها توانسته اند چیزهایی را برای اولین بار توسط دید غیبی در هنگام تجربه نزدیک به مرگ مشاهده کنند.

ویکی شرح کاملی را از لحظه ای که از بدن خارج شده و مشخصات اتاق جراحی را که به یاد سپرده گزارش داده که همه آنها مطابق واقعیت بوده. او همچنین حس رهایی روح خود و ملاقات با آشنایان و گذر از تونل نور را به طور کامل شرح داده.

البته این افراد معمولا به دلیل آنکه برای بار اول قادر به دیدن می شوند کمی در تفسیر چیزهایی که مشاهده می کنند (حتی رنگ و نورها) مشکل دارند چون کاملا برای آنها جدید است. ویکی می گوید مثل این می ماند که هیچ گاه حس شنوایی نداشته باشی ولی بتوانی یک قطعه موسیقی را برای اولین بار بشنوی که درک این موضوع می تواند برای انسانی که همیشه ناشنوا بوده و یک مرتبه آهنگی را می شنود دشوار باشد.

مشابه حالاتی که در تجربه نزدیک به مرگ در افراد کور مادرزاد دیده می شود در زمان تجربه خروج از بدن و پرواز روح هم دیده می شود. بنابراین به نظر می رسد با وجود آنکه مغز انسان توانایی خود را برای به کار گیری حواس پنجگانه از دست داده باشد ولی می تواند اطلاعات غیبی را دریافت کند و آنها را به خوبی مشاهده کند و این می تواند اثبات دیگری برای مادی نبودن کامل انسان و وجود روح مستقل از بدن باشد.

برای مطالعه بیشتر چنین تجاربی می توانید به کتاب Mindsight: Near-Death and Out-of-Body Experiences in the Blind مراجعه کنید.

 

نیلوفر
نیلوفر
- دانشجوی روانشناسی بالینی و مترجم. - وظایف: مشارکت در ترجمه مقالات ماورایی و روانشناسی برای سایت - علایق: علوم ماورا و مراقبه، روانشناسی بالینی، فلسفه، روانشناسی عمومی، قانون جذب، شمنیسم، عرفان و ...
اشتراک
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
رفتن به نوار ابزار