قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

آيا کار بر چاکرا ها خطرناک است؟ | خطر چاکرا ها چیست؟

دیدن نور در مدیتیشن
دیدن نور و مناظر در مدیتیشن | دیدن نور در مدیتیشن
شهریور ۱۲, ۱۳۹۶
رویابینی و پرواز روح
باور اشتباه در مورد رویابینی و پرواز روح
شهریور ۱۲, ۱۳۹۶

آيا کار بر چاکرا ها خطرناک است؟ | خطر چاکرا ها چیست؟

چاکرا

آيا کار بر چاکرا ها خطرناک است؟

به طور کلی، وقتی سيستم انرژیکی بدن خودمان را فعال می کنيم، نه تنها انرژی های مثبت پرانا را حس می کنيم، بلکه حس های منفی درونی مانند خشم، کينه، نفرت، حسادت و ساير عقده های روحی را نيز به وضوح در خودمان تشخيص می دهيم.

حتی گاهی اين حس های منفی به قدری برای ما بارز می شوند که کوچکترين تحريک آنها موجب بروز رفتارهای راديکال و انزجار در ما می شود.

افراد زيادی هستند که در تحريک چاکراهای خود استاد شده اند و حتی انرژی درمانی هم می کنند ولی به همان نسبت، متاسفانه زودرنج و حساس و کمی عصبی هستند. زيرا آنها به راحتی انرژی های منفی درون خود که توسط افراد ديگر (در اثر مشاجره کلامی و حتی يک نگاه بد) تحريک می شود را سريعاً حس کرده و به همين دليل، اين افراد، غالباً حضور در جامعه را به سختی تحمل کرده و تمايل زيادی برای انزوا دارند. حتی اگر مجبور به تحمل حضور افراد باشند، سريع شکسته می شوند.

گفتن يک کلام نامربوط به آنها می تواند تا چندين روز حس بدی را در آنها ايجاد کرده و طغيان انرژی منفی را در خودشان به وضوح حس کنند و با آن کلنجار بروند.

حتماً می پرسيد خوب چرا با انرژی درمانی و شارژ چاکرا ها، آن انرژی های منفی را از بين نمی روند؟

حتی اگر هزاران سال هم چاکراها را شارژ کنيد هيچ ارتباطی به از بين بردن اين حالات روحی عاطفی ندارند. اين دردها در ذهن ما وجود دارد و تا مسير ذهنی خود را تغيير ندهيم هيچ اتفاقی نمی افتد.

در واقع اين افراد، نصف راه را رفته اند….مشکل خود را شناسايي کرده اند و می دانند که ضعف روحی آنها و اين انرژی منفی از کجا بر می خيزد….ولی نمی توانند آن را درمان کنند. حالت آنها مانند افرادی است که عمل جراحی را قرار است انجام دهند و مراحل اوليه يعنی باز کردن بخش وسيعی از زخم را برای عمل جراحی انجام داده اند ولی تا اين مرحله توقف کرده اند و با اين زخم باز در جامعه حرکت می کنند و افراد به راحتی به آن نمک پاشيده و آنها در رنج روحی هستند.

همچنین بخوانید:   عبادت یا امید به کرامت؟

پس چه بايد کرد؟

کليد گمشده آنها و خيلی از افرادی که دنبال رهايي از زجر روحی هستند، ويپاسانا است…. ويپاسانا يعنی هنر مشاهده درد و رنج و رهايي از آن!

در واقع در اين نوع مراقبه یا مدیتیشن ياد ميگيرند که هر نوع انرژی منفی و به عبارت ديگر، هر نوع خشم، کينه، حسادت و …. تنها شکلی از انرژی است و فقط نوسانات آن متفاوت است! برای مثال، هنگامی که ما استرس داريم، حالت بی تابی در ناحيه شکم را حس می کنيم…اگر تنها بر روی چاکراها کار کرده باشيم، اين حس را بيشتر از افراد ديگر درک می کنيم و مسلماً فقط رنج بيشتری می کشيم. تنها ممکن است سعی کنيم به طور موقت با دادن انرژی مثبت به آن نقطه، دقايقی آن ناحيه را ساکت کنيم.

ولی در ويپاسانا چه اتفاقی می افتد؟

برای مثال، ما حس دلشوره و رنج در ناحيه شکم را حس می کنيم و آن را آن گونه که هست مشاهده می کنيم و کم کم به اين پی می بريم که اين حس بد، تنها نوعی از ارتعاش انرژی است و سپس اين حالت بر طرف می شود. در موقعيت های ديگر برای مثال، اگر شخصی ما را خشمگين کرد سعی نمی کنيم اين حس انرژی منفی را با دادن انرژی مثبت، سرکوب کنيم بلکه سعی می کنيم خشم را همانگونه که هست مشاهده کنيم و می بينيم که آن هم نوعی از ارتعاش انرژی است و می تواند لحظه ای به وجود بيايد و لحظه ای ديگر از بين برود…

همچنین بخوانید:   تمرینات ماورایی را از کجا شروع کنیم؟

بدين گونه پی به بی ثباتی پديده ها نيز می بريم و حس های مختلف هر لحظه به وجود می آيند و از بين می روند و نيازی نيست خود را در گير آنها کنيم.

البته حتی اگر قادر به درک انرژی منفی پديده ها نباشيم، باز هم به طور ناخودآگاه به آنها واکنش نشان می دهيم….منتها با کار کردن بر چاکراها، اين انرژی ها را بهتر لمس می کنيم تا با مراقبه ويپاسانا، پی به ماهيت پوچ بودن حس ها برده و برای هميشه از درد و رنج آزاد شويم. آن وقت حتی اگر شخصی، بدترين طعنه ها را به ما بزند، می دانيم که حس منفی ايجاد شده در ما، تنها فرکانسی از انرژی بوده و ماهيت ديگری ندارد و دليلی برای ناراحت شدن نيست!

در هند، چون مذهب آنها عموماً اين مسائل را پوشش می دهند به خاطر همين، افرادی که اين گونه تمرينات را انجام می دهند، آنها را کامل ياد گرفته و تبديل به انسان های آرام و خوشنودی می شوند.

ولی متاسفانه در کشورهای ديگر، اين تمرينات به طور ناقص به افراد ياد داده می شود (برای مثال تنها کار بر روی چاکراها به آنها ياد داده می شوند و خيلی از آنها حتی نام مراقبه ويپاسانا را هم نشنيده اند) و به همين دليل تبديل به انسان های ناهنجاری می شوند…به گونه ای که کار آنها به انزوا کشيده و گرفتار بيماری های روحی روانی هم می شوند.

بنابراين اگر قصد داريد در کنار مذهب اصلی خود، از تمرينات مذاهب ديگر نيز برای پيشرفت سريع معنوی خود استفاده کنيد، حداقل آنها را کامل ياد بگيريد تا دچار مشکلات جبران ناپذير نشويد….

همچنین بخوانید:   پارادولیا و خواب روشن

 


مقالات دیگر در این زمینه:

 

admin
admin
درباره ردای سیاه (ادمین): تمرین کننده و نشر دهنده علوم روحی و روانشناسی (بیشتر)
اشتراک
اطلاع از
guest

24 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین
Inline Feedbacks
View all comments
Amir
مهمان
Amir
5 سال قبل

چقدر جالب اشو هم در صحبت هاش گفته بود كه مثلا براى از بين بردن خشم كافيه كه فقط اون رو در عمق خودتون نظاره كنيد.
ممنون ???

Keyvan
مهمان
Keyvan
5 سال قبل

سلام خیلی عالی بود ممنوون از نوشتهای خوب و کار امدتون.?

الهام
مهمان
الهام
5 سال قبل

ادمین عزیز دوتا سوال دارم شاید جایش اینجا نباشه ،عذرخواهی میکنم .من آخرش نفهمیدم که این رنگهای هاله انسان مربوط به چاکراها هست یا مربوط به کالبدهای دیگرمون ؟ و اینکه بعد از مرگ این چاکرا هامون بازم همراه روحمون هستن یا نه ؟ کلا چاکراها در کدوم یکی از کالبد هامون هستن؟ ممنون

مهدی
مهمان
مهدی
5 سال قبل

سلام. کدام چاکرا برای شفا بخشی و شفادادن است؟

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  مهدی

با سلام. از چاکرای قلب به بالا به همراه چاکرای دستان

مهدی
مهمان
مهدی
5 سال قبل

میشه با این چاکراها همه بیماری هارو درمان کرد؟

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  مهدی

با سلام. خیر مخصوصا بیماری هایی که آسیب مستقیما به جسم وارد شده باشد با چاکرادرمانی به سختی درمان می شود.

مهدی
مهمان
مهدی
5 سال قبل

سلام. برای باز کردن چاکرای قلب و چاکرای کف دست از کدوم عنصر یا سنگ باید استفاده کرد؟ لطفا روش استفاده ش رو هم بگین.

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  مهدی

با سلام. داخل جزوه باز کردن چاکراها، در مورد سنگ های هر چاکرا و نحوه استفاده آنها گفته شده است.

Reza
مهمان
Reza
5 سال قبل

ببخشید استاد یه مقدار انرژی توقفسه سینه ام مونده بیشترطرف قلبم هرکاری میکنم خارج نمیشه نفس کشیدنم سخت کرده باید چی کارکنم

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  Reza

با سلام. مطمئن هستید انرژی است؟ ابتدا چک آپ قلبی بدهید اگر مشکلی نبود روش متعادل سازی چاکراها را انجام دهید. یعنی یک دور انرژی از همه آنها از چاکرای یک به هفت عبور کند.

Reza
مهمان
Reza
5 سال قبل

خیلی ممنون

نایت کینگ
مهمان
نایت کینگ
4 سال قبل

با سلام لطفا یک توضیح کامل از ویپاسانا بدید, پرسیدم که علم م ناقص نمونه
ویپاسانا:

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین

با سلام. مراقبه هایی که خیلی شرقی باشند و ریشه در ادیان دیگر داشته باشند را نمی توانیم در این سایت معرفی کنیم. می توانید کتاب ویپاسانا، هنر زندگی را تهیه نمایید. موفق باشید.

Ali
مهمان
Ali
4 سال قبل

من کاملا موافق تمرین های کاربردی برای افزایش قدرت ذهن هستم اما راجع به بخش آخر این مطلب ، به نظرم تو جنبه ی معنوی ، دین اسلام بهترین و سریعترین تمرین ها رو برای رشد معنوی داره

pensilver
عضو
4 سال قبل

سلام
واقعن ممنون از مقاله های خوبتان … عالی بود

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  pensilver

با سلام.
ممنون از لطف و توجه شما
موفق باشید

Kyura
مهمان
Kyura
4 سال قبل

با سلام خدمت استاد عزیز من یک مشکلی دارم و اونم اینه که احساس خستگی روحی دارم.اول فکر میکردم شاید از کمبود اهن یا چیزی باشه ولی بعد از ازمایش دیدم هیچ ماده معدنی کم ندارم و هیچ بیماری هم ندارم. در همین حین با چاکراها اشنا شدم و جایی خوندم که می گفت اگر همه ی چاکراها رو باز کنیم پرشورتر و با انرژی تر میشیم و گردش انرژی در بدن بهتر میشه. نمی دونم درسته یانه اما سوالی از شما داشتم. ایا واقعا میتونم خودم رو درمان کنم؟ و سوال دیگه ام هم اینه که میگن اگه چاکراها… بیشتر »

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  Kyura

با سلام.
بله اگر به درستی بر چاکراها کار شود سبکی در جسم احساس می شود. البته علت خستگی روحی نیز باید جستجو شود. در مورد آن می توانید به این پست مراجعه نمایید. باز شدن چاکراها درجات مختلفی دارد و الزاما نیازی در حد فعال شدن برای غیب بینی و غیب شنوایی که کار سختی است ندارد.
موفق باشید

Kyura
مهمان
Kyura
4 سال قبل

خیلی ممنون.
یه سوال دیگه خب چجوری میتونم فقط در حد طبیعی اون ها بازکنم .چون من نمیخوام چیزای عجیب ببینم و فقط میخوام یه زندگی عادی داشته باشم.

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  Kyura

با سلام.
همین فایل های سایت را در حد تعادل کار کنید خوب است. اگر فلش نور و چیزهای عجیب دیدید تمرینات را کمتر کنید.
موفق باشید

Roz
مهمان
Roz
3 سال قبل

با سلام و عرض ادب خدمت شما، من یه سوال در مورد چاکراها داشتم ، برای مثال کسی که روی گلوش تیروئید داره وقتی که چاکرای گلو رو فعال کنه تیروئیدش ازبین میره ؟؟واضح تر بگم آیا وقتی کسی یه چاکرا رو فعال میکنه بیماری مربوط به اون چاکرا رفع میشه؟؟

سینا تقی نژاد (مسئول روابط عمومی)
ادمین
Reply to  Roz

سلام
اگر بیماری به خاطر عملکرد بد چاکرا ایجاد شده باشد در این صورت با به تعادل رسیدن آن چاکرا، بیماری هم از بین می رود در غیر این صورت بعید است درمان شود.

رفتن به نوار ابزار