قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

آموزش قدم به قدم روش رويای القایی برای خواب روشن

پارادولیا و رویابینی
پارادولیا و خواب روشن
سپتامبر 4, 2017
اثر مراقبه
شناخت دلايل اغتشاشات ذهنی و نحوه اثر مراقبه | اثرات مراقبه
سپتامبر 4, 2017

آموزش قدم به قدم روش رويای القایی برای خواب روشن

تمرین خواب روشن

آموزش قدم به قدم روش رويای القایی برای خواب روشن

قسمت اول تمرین خواب روشن

يکی از بزرگترين اشتباهات در عرصه رويابينی آگاهانه  و خواب روشن تصور غير واقعی بودن روياهاست و اينکه اگه تو رويا باشيم چيزها اون قدر غير واقعی هستند که ما فورا متوجه رويا بودنشون می شيم. ولی حقيقت اينه که روياها حتی از واقعيت هم می تونن واقعی تر باشن.
برای مثال به نمونه ای از يکی از خاطرات رويابين ها توجه کنين:
” من داشتم از نيروهای ناشناخته ای فرار می کردم که ناگهان در رويا آگاه شدم. نمی دونم اون نيروها چی بودن و خودمم حس می کنم شخصيت ديگه ای تو اون لحظه داشتم که الان محو شده و خودم هستم. من در يک مزرعه ای هستم که دارم به علف ها نگاه می کنم. حتی می تونم رگ برگ های اونا رو ببينم. وقتی به لبه برگ دست می زنم تيزی اون احساس می شه و پوستم رو خراش می ده. باور نکردنيه و واقعی تر از واقعيته. سپس به درختان دور دست نگاه کردم و با اين که از من فاصله دارن ولی به خوبی می تونم اونا رو ببينم. می تونم به راحتی برگ های سوزنی درختان کاج رو ببينم. می تونم دستم رو دراز کنم و لمسشون کنم. رنگ ها و جزئيات بسيار شگفت انگيزه. ”
می شه نتيجه گرفت که گاهی روياهای معمولی و یا خواب روشن درست مانند بيداری هستن و هيچ وجه تمايزی ندارن. حتی حس های پنجگانه در رويا تقويت می شن و زنده تر از حالت بيداری می شه.
بنابراين اولين مانع بر سر راه تمايز خواب و بيداری هنر ديدن هست. يعنی ما شرطی شديم که هر چيزی که می بينيم و به جزئياتش دقت می کنيم رو به عنوان واقعيت می پذيريم. تو تمرين زير می خوايم يکی از اسرار خواب که ديدن و مشاهده کردن هست رو با هم تمرين کنيم و ذهنمون رو آماده پذيرش واقعی بودن رويا کنيم تا ديگه برامون ناآشنا و گول زننده نباشه.

تمرين اول خواب روشن:

وقتی ما تو رويا يه جسمی رو برمی داريم و بررسيش می کنيم از جزئيات کامل اون شگفت زده می شيم. بافت، رنگ و بو و احساسی که به ما می ده همه واقعی هستن.
تو بيداری هم همين کارو کنين ولی به جای اينکه پيش فرضتون اين باشه که بيدار هستين تصور کنين که دارين يک رويای آگاهانه خيلی شفاف رو می بينين. بنابراين يک شیء رو بردارين و خوب جزئياتشو بررسی کنين. وقتی که از واقعی بودن و مشاهده تمام جزئيات اون شیء شگفت زده شدين اون رو کنار بذارين و شیء ديگه ای رو بردارين. البته اين پيش زمينه فکری رو هم داشته باشين که مثلا دارين رويا می بينين. اين کارو ۱۵ دقيقه انجام بدين.

قسمت دوم تمرین خواب روشن

تو اين بخش بيشتر در مورد نحوه اثر آزمون واقعيت و تمرين صحيح اون که در ۹۹% مواقع به صورت اشتباه انجام می شه تمرکز می کنيم. آزمون های واقعيت به عنوان پايه اساسی رويای القایی و خواب روشن شناخته می شند. اما استفاده ناصحيح از اونها معمولا نتيجه خيلی خوبی برای آگاه شدن در رويا نداره. گاهی وقت ها با انجام اين آزمون در رويا به هيچ وجه آگاه نمی شيم و گاهی حتی بدون انجامش هم می تونيم در رويا هوشياری مون رو به دست بياريم. پس چه چيزی موجب هوشيار شدن شده؟ جواب: آگاهی.
برای مثال به دو تجربه زير دقت کنين:
فردی در داخل رويا مشغول خريدن ساندويچ از مغازه ای هست و به ماشين می ياد و همون طور که در داخل سناريو رويا هست به طور عادت و از روی تيک، آزمون واقعيت رو انجام می ده و بعدش هم ساندويچشو می خوره و به رانندگیش ادامه می ده.
تجربه دوم:
فردی در داخل رويا در حالی که هزاران فکر در ذهنش است به ناگهان مانند برقی از آگاهی يادش مياد که آزمون واقعيت رو انجام بده و حالت اون مثل کسی هست که سرش رو از برف بيرون آورده و يک تغيير و شيف اساسی در آگاهيش ايجاد شده. لحظه ای مکث می کنه و جريان بيرونی که داره به عنوان صحنه های رويا اتفاق می افته رو نگاه می کنه و به خودش می ياد و حتی قبل از انجام آزمون واقعيت در خواب آگاه می شه.
پس در بالا خود اين آزمون مهم نبوده بلکه آگاهی ذهنی در لحظه قبل از انجام اين آزمون مهم بوده و موجب آگاهی در خواب شده.
بنابراين هدف اين آزمون، پرسش عميق از خواب يا بيدار بودن است تا در نهايت به جای ديگه ای ختم بشه. در واقع با هر بار استفاده از اون بايد شيف عميق و اساسی در ميزان آگاهی ما ايجاد شه و چنين آگاهی پرورش يافته ای هست که به رويا منتقل می شه و نقش هوشيار کننده ما در خواب رو داره و نه خود فعل خشک آزمون واقعيت مانند گرفتن منافذ بينی.
پس وقتی آزمون واقعيت رو انجام می دين ابتدا جهشی رو در آگاهی ايجاد کنين و واقعا ببينين چه حسی داره بيدار بودن و محيط شما چگونه هست و سپس اين آگاهی رو کم کنين و خود آزمون واقعيت مثل نگاه کردن به کف دست رو انجام بدين. در حقيقت اين افزايش و کاهش آگاهی نکته کليدی آزمون واقعيت هست. اون لحظه ای که شما از روی آگاهی و کنجکاوی محيط خودتون و حس هاتون رو بررسی می کنين به شما هنر بيرون آوردن سر از برف رو در روياها ياد می ده.
در واقع به کمک اون شما از اسارت فيزيکی و ذهنی و عاطفی در رويا فارغ می شين و می تونين به سادگی اطرافتون رو ببينين و قضاوت صحيح کنين.
بنابراين به عنوان تمرين بعدی سعی کنين که هر بار که آزمون واقعيت رو انجام می دين حتما به همراه تغيير در آگاهی تون در لحظه قبل از انجام آزمون و سپس کاهش آگاهی به سطح عادی و انجام خود آزمون باشه.
بهترين حالت هم صرف زمان يک الی دو دقيقه ای برای اين آزمون هست. برای مثال شما مشغول خوردن نهار هستين. يک مرتبه يادتون می افته که آزمون واقعيت رو انجام بدين. مثل کسی که برق گرفته باشتش و ندونه کجاست و خودش رو گم کرده باشه لحظه ای مکث کنين و خوب به اطرافتون نگاه کنين. ممکنه خونه ای که توش هستين خونه ای باشه که در زمان کودکی اونجا بودين؟ حتما خواب هایی رو داشتين که در خانه چند سال پيش خودتون بودين ولی فکر کردين واقعيت هست و کاری نکردين. پس شايد الانم تو اون حالت باشين. خوب به ليوان آب نگاه کنين آيا درخشش نور در آب به صورت طبيعی و منطقی هست؟ به دور دست نگاه کنين آيا می تونين اون رو شفاف ببينين يا تار و محو می شه؟ در روياها معمولا نگاه کردن به دور دست کمی تار و محو شونده هست. به خودتون بگين نکنه من خواب باشم؟ شايد اينم يه بازی ديگه هست همون طور که بارها تو رويا منو بازی دادن و فکر کردم واقعيته پس ديگه نمی خوام گول بخورم. قاشق داخل دستتون رو لمس کنين آيا حس فلزی بودنش رو حس می کنين يا نرم و سيال ماننده؟ بعد در نهايت برای اينکه از اين سردرگمی بيدار يا خواب بودن بيرون بياين آزمون واقعيت رو انجام بدين مثل نگاه کردن به دست و شمردن انگشتان يا گرفتن منافذ بينی و بررسی عبور هوا از اون و …
اگر در اين کار مهارت پيدا کنين و داخل رويا باشين حتی قبل از انجام آزمون واقعيت هم می تونين آگاه شين. خيلی از افراد آزمون واقعيت رو به عنوان فرصتی برای افزايش آگاهی در روز استفاده می کنن و با اينکه در خود رويا به صورت خودکار آگاه می شند و به کمک اين آزمون نبوده ولی همچنان در بيداری به عنوان وسيله قدرت مند آگاهی دهنده ازش استفادش می کنن.

قسمت سوم  تمرین خواب روشن

همنطور که گفته شد هدف انجام آزمون واقعيت برانگيختن شما به پرسش سوال بنيادين و همراه با آگاهی هست. بنابراين بايد وقتی که می گيد آيا من بيدار هستم؟ اين سوال رو نه از روی عادت ذهنی بلکه به عنوان جمله ای که می تونه شما رو عميقا بيدار کنه به کار بره. همين الان اين سوال رو از خودتون  بپرسين. چه احساسی بهتون دست می ده؟ اين پرسش فقط توی ذهن شما نباشه بلکه واقعا در دنيای پشت اون غرق بشين. برای مثال به خودتون بگين که چه حسی دارين؟ آيا حس بيدار بودن رو دارين؟ وقتی اين پرسش ها مطرح می شه سطح آگاهی و بيداری شما افزايش پيدا می کنه و با اتمام سوال دوباره به وضعيت عادی خودش برمی گرده.
بعد در مورد اثر انتظار بر روی نتيجه آزمون واقعيت به اختصار اشاره شد و اين که نتيجه ای که آزمون واقعيت در رويا به ما می ده ممکنه کاملا با بيداری يکی باشه. مثلا اگه ما انتظار داشته باشيم که متن يک کتاب تو عالم رويا ناپيداره و کلمات تغيير پيدا می کنن واقعا هم اون طور ديده می شه و اگر مثل استفان لابرج انتظار داشته باشيم که نوشته های متن ثابت باشن باز هم طبق انتظار ثابت خواهد بود و راحت می شه اونها رو خوند. اين حالت شايد برای خودتونم پيش افتاده. مثلا می خواين از ديواری در داخل رويا عبور کنين. اگه باور داشته باشين که سفت و سخته در اين صورت نمی تونين ازش عبور کنين ولی اگه عميقا بدونين که اين کار قابل انجامه در اين صورت خيلی راحت ازش رد می شين و به سمت ديگه ديوار می رين. شايد همين مسئله باعث می شه که هيچ آزمون واقعيتی به طور ۱۰۰% کار نکنه و گاهی ما رو فريب بده. به همين خاطر لازمه که از چند نوع آزمون واقعيت استفاده کنيم.
تمرين: تعدادی آزمون واقعيت انتخاب کنين. برای مثال روشن و خاموش شدن چراغ. اگه شما انتظار داشته باشين که لامپ در رويا روشن نمی شه در اين صورت روشن نخواهد شد. ولی شما برای اين تمرين تصور کنين که بيدارين و نور لامپ به کمک پريز برق طبق خواسته شما کار می کنه. يعنی اگه بخوايد که روشن شه با زدن پريز برق روشن می شه و ديگه مثل حالت معمولی رويا خاموش نمی مونه. به دقت ببينين که چه طور انتظار شما باعث شکست آزمون واقعيت شده و خودتون همه چيز رو تعيين کردين. آزمون واقعيت بعدی رو امتحان کنين مثل بالا و پايين پريدن. جاذبه تو رويا معمولا به طور عادی کار نمی کنه ولی گاهی هم طبيعی عمل می کنه. به خودتون بگين که من الان با اينکه دارم رويا می بينم ولی جاذبه مثل بيداری کار می کنه و چيز عجيبی پشتش نيست. پس انتظارم باعث تغيير نتيجه آزمون واقعيت شده. به اين توجه کنين که رويای شما چه قدر واقعی عمل می کنه. اون قدر انواع مختلف آزمون واقعيت رو امتحان کنين تا ديگه باورتون شه که هيچ آزمونی نمی تونه به شما بگه که الان بيدار هستين يا خواب.
در نهايت می خوايم به اين نتيجه برسيم که فرمول آگاه شدن در رويا به اين صورته:

مکث کردن+ پرسش عميق از وضعيت خواب و بيدار بودن + رسيدن به مرحله نمی دانم = آگاهی در رويا و خواب روشن

پس ما سعی می کنيم که به اين مرحله از آگاهی برسيم. ما می خوايم که فرمول بالا در ما به عنوان يک استعداد عميق بشه. به عبارت ديگه اين آزمون واقعيت نيست که ما رو در خواب آگاه می کنه بلکه نتيجه فرمول بالاست که اون وظيفه رو داره. به همين دليل با انجام آزمون واقعيت معمولی نمی شه به سطح آگاهی مورد نياز برای آگاه شدن در رويا رسيد. به خاطر همينه که معمولا چنين آزمون هایی رو اگه خشک و بدون توجه انجام بديم به  روياهای ما وارد نمی شن.
اگر ما آگاهی که تو فرمول بالا گفته شد رو برای مدت زمانی مشخص انجام بديم و آگاهی مون رو حفظ کنيم بهتر از صد ها باز آزمون واقعيت بدون توجه بر روی روياها اثر گذاره.
پس تمرين بالا رو حدود ۲۰ تا ۳۰ دقيقه انجام بدين و سعی کنين که تو اون مدت در مرحله نمی دانم باقی بمونين. شما مدام آزمون واقعيت انجام می دين و می گه که بيدارين ولی همچنان بهش اعتماد نکنين و در سردرگمی عميق باقی بمونين. اون وقت تغييرات شديدی رو تو ميزان آگاهی تون حس می کنين. هر وقت که تاثير اين نوع آزمون واقعيت از بين رفت دوباره نوع ديگش رو انجام بدين تا به آگاهی ويژه مربوط به حس نمی دانم برسين.

قسمت چهارم رویابینی آگاهانه

يکی از مهمترين خصوصيت رويا، ايجاد حافظه کاذب است. مثلا شما در يک رويا مربوط به قرن های گذشته هستين و در کوچه های مصر باستان در حال قدم زدنيد و تصور می کنين همه چيز واقعیست. ذهن شما در حالت خواب، ارتباط خود را با حافظه اصلی شما قطع می کند و می تواند هر نوع حافظه و زندگی نامه ای برای شما بسازد تا شما هرگز شک نکنيد که خواب هستين. به دليل همين عامل مهم است که انجام آزمون واقعيت و شک کردن به خواب يا بيدار بودن سخته چون ذهن ما چنان ارتباط حسی عاطفی با محيط اطراف خود برقرار می کند که باور تعلق نداشتن به آن محيط بسيار سخت است. اگر اين تعصب سخت نسبت به اطمينان از بيدار بودنمان نبود هر شب می توانستيم در رويا آگاه باشيم چون هميشه شک می کرديم که مبادا خواب باشيم و محيط را بررسی کرده و آگاه می شديم. همان قدر که الان شما از بيدار بودن خود مطمئن هستين همان قدر هم در روياها به بيدار بودن خودتان اطمينان دارين. يکی از دلايل حس بيدار بودن در همه حالات اين است که همه چيز را در اطراف خود منطقی می دانيم. تصور می کنيم هر چيزی که ديده می شود پايه اصولی و حقيقی دارد.
برای مثال اگر الان موجودی ۷ سر در مقابل شما ظاهر شود چی می گين؟ حتما خواهيد گفت که جن است يا روح خبيث و اينکه به خانه شما حمله کرده اند. ولی آيا پيش خودتون می گين که نکنه من دارم خواب می بينم؟ اين اتفاق در رويا هم می افتد. شما عجيب ترين چيزها را می بينين ولی توجيهات مختلفی براش می آوريد جز آنکه قبول کنين که خوابين.

تمرين: هدف اين تمرين بر هم زدن عادت پذيرفتن همه چيز به عنوان واقعيت منطقی است. تصور کنين که در رويا هستين. به اطراف خودتون نگاه کنين و حس کنين که چه قدر اشيای اطرافتون عجيب غريب و نامانوس هستن. از کجا معلوم قوری که در مقابل شماست يکی از عجيب ترين چيزهایی نباشد که هيچ گاه در عالم بيداری يافت نمی شود و فقط در خواب می بينين؟ چه کسی گفته که پايه های صندلی حتما بايد به سمت پايين باشد و در عالم بيداری به شکل ديگری نيست؟ شايد اصلا شما انسان نيستين و موجودی ديگر در کره ای ديگر هستين؟ حتما خواب هایی با اين مضمون ديده ايد که کس ديگری هستين ولی هيچ وقت شک نکردين که خواب هستين. اين کار را ۱۵ الی ۳۰ دقيقه انجام دهيد و به اندازه ای تکرار کنين که ديگه هيچ چيزی برای شما عادی و منطقی نباشه و هميشه ديد کنجکاوانه و پرسش گرايانه و شک برانگيز به پديده های اطراف خود داشته باشين.

17+
admin
admin
درباره ردای سیاه (ادمین): تمرین کننده و نشر دهنده علوم روحی و روانشناسی (بیشتر)
اشتراک
اطلاع از
guest
28 Comments
قدیمی ترین
جدیدترین
Inline Feedbacks
View all comments
Emad
مهمان
Emad
2 سال قبل

سلام و خسته نباشید و همچنین تبریک سال نو خدمت استاد و ادمین محترم.

سوالی که ذهنمتو تا حدودی مشغول کرده و به کرات واسم اتفاق میفته, اینه که بعضی مواقع, صبح ها بیدار میشم, چشممو باز میکنم و شروع میکنم به کارهای اول صبح, از قبیل شستن دست و صورت و حتی بیرون رفتن و …
ولی بعد از یه مدت کوتاه میبینم که من هنوز خوابم, این مورد خیلی واسم اتفاق میفته
ممنون میشم اگر دلیلش رو بفرمایید.
سپاس

3+
محمد
مهمان
محمد
2 سال قبل

سلام یه سوال داشتم میشه راهنمایی کنید من به روش درجه بندی می خواستم مستقیم وارد رویا روشن بشم ولی موقعه وارد شدن احساس کردم روحمم داره جدا میشه و یهدفعه شروع به تپش قلب شدید گرفتم و چشم هایم باز کردم و تمرین قطع کردم میشه راهنمایی کنید و این طبیعیه یا نه

2+
علی خانی (تیم مدیریت)
ادمین
Reply to  محمد

با سلام. شما تجربه پرواز روح رو داشتید که با باز کردن چشمها متوقف شد.

2+
جهانگرد
مهمان
جهانگرد
1 سال قبل

من همیشه زیر پام خالی میشه میفتم بیدار میشم!

2+
علی خانی (تیم مدیریت)
ادمین
Reply to  جهانگرد

اوایل طبیعی است که هول شوید و بیدار شوید ولی بعدا کنترلتان بیشتر می شود.

2+
kati
مهمان
kati
1 سال قبل

سلام خسته نباشید من در قسمت هاله بینی و دیدن هاله انرژی هم پیام گذاشتم و شما فرمودین احتمالا چشم سوم شما فعال من پدر بزرگ و مادربزرگم فوت کردن چندسال پیش و سال مادربزرگم نزدیک. دیشب خواب دیدم انگار خونه مادربزرگم هستیم با چندتا از فامیلا مادربزرگم هست و یکی از فامیلای نزدیک که ایشونم فوت کردن نشستن دارن صحبت میکنن. من در خواب ناخود آگاه درک کردم و آگاه شدم که دارم خواب میبینم واقعیت ها یادم اومد جایی که نشسته بودم به همجا دقت کردم و خوشحال شدم که در خواب آگاهم حتی فکر هم کردم و… بیشتر »

علی خانی (مسئول روابط عمومی)
ادمین
Reply to  kati

با سلام. خدا رحمتشان کند.
اگر منظورتان از خواب روشن، رویای آگاهانه است بله قطعا بوده است ولی اگر منظورتان رویای صادقه است خیلی با اطمینان نمی توان گفت که روح خود آنها بوده.
در مورد اینکه چه کارهایی می توان کرد عرض شود که هر کاری که دوست داشته باشید می توانید انجام دهید به شرط آنکه روش های پایدارسازی رویا را هر چند دقیقه یک بار (مثل نگاه کردن به دستها) انجام دهید تا آگاهی شما در خواب از بین نرود.
موفق باشید

2+
Pa
مهمان
Pa
10 ماه قبل

برای من چند بار پیش اومده که در رویا آگاه شدم اما همین که میفهمم دارم خواب میبینم رویا فرو میپاشه و هر چقدر هم تلاش میکنم باز هم از خواب بیدار میشم

0
علی خانی (مسئول روابط عمومی)
ادمین
Reply to  Pa

با سلام.
حتما روش های پایدارسازی رویا را که در متن اشاره شده انجام دهید.
موفق باشید

0
Kab
مهمان
Kab
10 ماه قبل

سلام
ممنون به خاطر مطالب خوبتون
میخواستم بدونم حقایق فیلم تلقین ساخته کریستوفر نولان تا چه حد واقعی است منظورم
تصاعد زمان با رفتن به خواب عمیق تر-تکنولوژی اشتراک گذاری رویا

0
علی خانی (مسئول روابط عمومی)
ادمین
Reply to  Kab

با سلام.
رویای مشترک واقعیت دارد ولی اینکه تکنولوژی در این زمینه وجود داشته باشد فعلا محقق نشده است.
موفق باشید

0
Faraz
مهمان
Faraz
7 ماه قبل

سلام
من یه سوال داشتم . منافذبینی رو تو خواب میبندیم یا واقعیت.

1+
علی خانی (مسئول روابط عمومی)
ادمین
Reply to  Faraz

با سلام.
در بیداری جهت افزایش آگاهی و تمرین آزمون واقعیت تا در خواب برای انجام آزمون واقعیت به طور خودکار انجام شود.
موفق باشید

0
علی
مهمان
علی
6 ماه قبل

سلام من در طول زندگی همیشه موقع رفتن به خواب میدانم که در خواب هستم اصلا نمیدانم چرا اینطوری شدم ولی موقعی که بچه بودم خیلی خواب های ترسناک واضحی میدیدم که اصلا بعد از بیدار شدن دوست نداشتم دوباره بخوابم.من هر شب که میخوابم امکان نداره که نفهمم در خواب هستم همین دیشب بود که خواب دیدم در خانه ی خود هستم و میدانستم که در خواب هستم پدر و مادر را با دو برادر را دیدم و دیدم که یک خواهر برادر دیگه هم بهمون اضافه شده آقای علی خآنی سریع بدو بدو سمت پدرم رفتم تا چهره… بیشتر »

علی خانی (مسئول روابط عمومی)
ادمین
Reply to  علی

با سلام.
شما دارای قدرت رویابینی غیرارادی هستید که دلیل آن می تواند نوع سبک زندگی شما (مثل توجه دقیق به اطراف، خودآگاهی بالا و …) باشد.
احساس درد در رویابینی پدیده ای بسیار نادر است ولی ناممکن نیست. گاهی درد می تواند مانند درد فیزیکی باشد ولی آثار فیزیکی برجای نمی گذارد. معمولا هم به شکل ارتعاشی شدید حس می شود.
موفق باشید

1+
Mobina
مهمان
Mobina
4 ماه قبل

سلام به ادمین های عزیز ارنوشا
من توی حالت خلسه که قرار میگیرم درست همون لحظه ای که میخوام بخوابم و وارد رویابینی بشم یهو یه نیروی زیادی منوبه جلو و عقب هل میده از قسمت کمرم جالبه که این اتفاق رو حتی زمانی که میخوام عادی بخوابم هم تجربه میکنم و باعث میشه یهو از اون حالت بپرم و به عبارتی ازخواب بیدار شم
علتش چی میتونه باشه؟

0
سینا تقی نژاد (مسئول روابط عمومی)
ادمین
Reply to  Mobina

سلام
این حالت در ابتدای پرواز روح به خاطر انبساط و حرکت مختصر کالبد اولیه دیده می شود. شاید حالتی مثل افتادن را هم تجربه کرده باشید. حفظ تمرکز فکر در این شرایط واقعا سخت است ولی اگر تمرکز کنید و به این علائم توجه نکنید شاید به برون فکنی ختم شود.

0
ناشناس
مهمان
1 ماه قبل

سلام.من هر چقدر تلاش میکنم نمیتونم رویا آگاهانه ببینم.یکی دو هفته است که دارم تمرین میکنم.در ضمن من از روش القایی استفاده میکنم و خواب هام رو خیلی کم یادم میاد.لطفا کمکم کنید.ممنون.

0
Last edited 1 ماه قبل by ناشناس
سینا تقی نژاد (مسئول روابط عمومی)
ادمین
Reply to  ناشناس

سلام
اول از همه باید قدرت به یاد آوردن رویاها خیلی زیاد باشد و شبی، دو سه خواب با جزئیات واضح را به یاد آورید در غیر این صورت اگر هم رویای آگاهانه دیده باشید به یاد نمی آورید. پس اول از همه سعی کنید قدرت یاد آوردن خواب های خود را توسط توصیه های این پست تقویت کنید.

0
Cold
مهمان
29 روز قبل

سلام.ممنون آقای تقی نژاد.من دارم روی بیاد آوردن رویا هام کارم میکنم . ولی روش القایی زیاد برام کار نمیکنه . ویه سوال دیگه داشتم.آیا امکان داره یه نفرنتونه فلج خواب ارادی داشته باشه چون من هرچقدر بی حرکت میمونم باز امتحان میکنم ببینم فلج شدم یا نه ولی میتونم بدنم رو تاکنون بدم.

0
علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  Cold

با سلام هر کسی با یک روش رویابینی خاص بهتر می تواند نتیجه بگیرد گاهی هم باید این روش ها ترکیب شوند. بحث مهم، افزایش آگاهی است. انجام آزمون های واقعیت در روز به افزایش این خودآگاهی کمک می کند به شرطی که واقعا ذهن پرسش گر خود را در مورد امکان خواب بودن یا بیدار بودن فعال کنید. اگر سرسری آن را انجام دهید هیچ نتیجه ای نمی گیرید. اگر به خوبی تمرین کنید همان روزهای اول، اولین تجربه رویابینی را خواهید داشت ولی اگر رویابینی مستمر می خواهید باید چندین ماه به خوبی زمان بگذارید و حتی یک… بیشتر »

Zolikha
مهمان
Zolikha
22 روز قبل

من همیشه خوابای ک می بینم رنگی و حتی بو ومزه رو می تونم بچشم 🙂و اواخر کنترل خواب کاملا دست من است به این چیزی که من میبینم چی میگن ،خواب روشن یا رویای صادقانه …؟ بعد بعضی وقتی ک از خواب بیدار میشم و هنوز خواب الود هستم یا روزای ک خیلی خستم و می خوام بخوابم می بینم یه صدای تو گوشام میاد مثل صدای ژژژ… وحس می کنم دارم به یه سمتی کشیده میشم که می ترسم به خودم تلقین می کنم بیدار میشم😥به این حالتی که بهم دست میده چی میگن؟ دو بار که بر… بیشتر »

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  Zolikha

با سلام به حالتی که خواب ها را می توان کنترل کرد خواب روشن و یا رویابینی آگاهانه گفته می شود. اما رویای صادقه منظور خواب هایی است که در آن حقایقی از جهان به واسطه روح کسب شود که اطلاع مندی از آنها بدون واسطه فیزیکی امکان ندارد. شنیدن صدا در حالت خلسه می تواند مربوط به تغییر سطح آگاهی و وارد شدن به حالت جدیدی از آگاهی باشد. درست مشابه امواج رادیویی که وقتی کانالی جدید گرفته می شود قبل از آن صدای برفک می آید تا اینکه کانال، تنظیم شود. حس خروج از بدن می تواند هم… بیشتر »

Zolikha
مهمان
Zolikha
22 روز قبل

مرسی از پاسخگویتون ،دوشب پیش که داشتم دوره ای تنفس سایشی رو می گوشیدم اولین بار بود مدیتیشن تنفس سایشی انجام می دادم که وارد خلسه شدم و انگار تو یه دنیای تاریک که نور وشکلهای عجیب داشت انگار شناور شدم خیلی ترسیدم تو اون لحظه یهوی یاد شما افتادم گفتم آقای علی خانی کممممک🤦🏻‍♀️🤣🤣🤣که سریع به حالت عادی برگشتم چشام باز کردم ولی تو صوتی تنفس سایشی گفته دیدن نور از پشت پلک !دقیقآ نفهمیدم منظورش چی بود؟ اما من چشام می بندم فقط نور بنفش می بینم 😞ارتعاش چشم سوم اصلا حس نمی کنم ،نمی دونم انگار دارم… بیشتر »

Last edited 22 روز قبل by Zolikha
سینا تقی نژاد (مسئول روابط عمومی)
ادمین
Reply to  Zolikha

سلام Zolikha عزیز، پیشرفت های خیلی خوبی داشته اید. دیدن نور از پشت پلک چشم یعنی که چشم خود را باز نکنید و سعی کنید هر الگویی از رنگ و مه چه به صورت کمرنگ را پیدا کنید و روی آنها تمرکز کنید و تنفس سایشی کنید. اگر در حال دیدن نور هستید دیگر ارتعاش را حس نمی کنید و برعکس چون آگاهی شما نمی تواند در دو بدن به طور همزمان باشد. بله با چشم باز معمولا نقاط سفید درخشان و گاهی متحرک دیده می شوند که با افزایش تمرین، سایز آنها و میزان ماندگاری آنها در هوا بیشتر… بیشتر »

Zolikha
مهمان
Zolikha
12 روز قبل

سلام ،گلم مرسی از پاسخگویتون ،گلم آخر تمرین که میگه سعی کنید نورسفید یا مه الود از پشت پلک ببینیدو به آن متمرکز بشید،من فقط نور بنفش با زرد یا ترکیبی از هردو رنگ می بینم منظورش هموناس ،اشکالی نداره بشون متمرکز شم؟

0
علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  Zolikha

با سلام
برای افراد مبتدی معمولا همان نورهای مه آلود و کم رنگ قابل مشاهده است ولی چون شما در سطح پیشرفته تری هستید قطعا تجارب متفاوتی دارید و لازم است تمرینات خود را نسبت به آن تغییر دهید و به نورهایی که فرمودید توجه کنید.
موفق باشید

0
رفتن به نوار ابزار