قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
رازهای پول در آوردن سریع
رازهای پول در آوردن سریع
اسفند ۲۹, ۱۳۹۶
ماورا
تجربه ماورا – خاطره مادربزرگ (نوشته میناگلرو)
اسفند ۲۹, ۱۳۹۶

کنترل خشم و دشنامی که در دل به افراد میدیم

کنترل خشم و دشنامی که در دل به افراد میدیم

کنترل خشم و دشنامی که در دل به افراد میدیم

کنترل خشم و دشنامی که در دل به افراد میدیم

بسیاری از مردم رو اگر نگاه کنید ظاهرشون آروم به نظر میرسه و انگار فقط در افق خیره شدند و فکری در ذهنشون نیست. ولی اگر بتونید به دل اونها نفوذ کنید میبینید که هزاران فکر از سرشون میگذره و حتی ممکنه خودشون رو وسط جنگ و دعوای لفظی با فامیل و دوستان ببینند.

برای مثال فرد هی داره تو دلش به فلان فامیل فحش میده که چرا اون کار رو کرد و چرا فلان حرف رو زد. حتی ممکنه تو دلش طرف رو کتک بزنه و موهاش رو بکشه. وقتی داره غذا میخوره به جای اینکه از غذا خوردن لذت ببره مدام تو ذهنش میاد که فلان کس ده سال پیش بهش تیکه انداخته و داره جواب اون رو تو دلش میده.

این حالات هر چند عجیب هستند ولی در مورد نود درصد مردم صدق میکنه و هر کس مشغولیت های ذهنی رو در این مورد داره و حس میکنه شب و روز باید تو دلش به بقیه فحش بده تا روحش آرام بشه.

 

فحش

 

کنترل این وضعیت خیلی سخته. حسی که ایجاد میشه واقعیه و حتی ممکنه تغییراتی در چهره فرد دیده شه. دقت کنید که اگر شما تیکه ای رو به کسی میندازید شاید برای شما تموم شده باشه ولی اون فرد ممکنه روزها و حتی ماه ها و سالها به یاد اون تیکه ای که بهش انداختید بیفته و هی تو ذهنش کلنجار بره و شب و روز به شما فحش عمه بده. در خیلی از این موارد شخص واقعا دست خودش نیست و افکار بهش حمله میکنند و گرنه کی دوست داره ذهن خودش رو با این چیزهای احمقانه و آزار دهنده پر کنه؟ پس در درجه اول مراقب حرف زدن هاتون باشید. ممکنه یک اخم ساده شما باعث بشه طرف مقابلتون عذاب سختی روحی بکشه و هی به کار شما فکر کنه.

همچنین بخوانید:   فرق جن زدگی با اختلالات روانی از دید چند روان پزشک | چگونه اختلالات روانی را از جن زدگی تشخیص بدهیم؟

البته نمیخواد مدام مردم رو راضی نگه دارید چون در بیشتر موارد، آخرش اون فحشه رو میخورید ولی تا اونجا که میتونید رعایت کنید و بی خودی روی اعصاب بقیه نرید. هر حرف ابلهانه ای رو به زبونتون نیارید. بعضی از مردم هر چی تو ذهنشون میاد میگند و ساده وار حرفاشون رو میزنند. این افراد خیلی زود مورد نفرت قرار میگیرن. کمی تودار باشید و بقیه رو عذاب ندید. شما تا یه حدی رعایت کنید بقیش مشکل فرده که بتونه روی احساسات و خشم خودش کنترل داشته باشه.

برای کنترل خشم و فحشی که تو دلمون به افراد میدیم چه کار کنیم؟

برخی از افراد میان اون لحظه رو مراقبه میکنند و سعی میکنند به چیز دیگه ای تمرکز کنند. این کار خوبه ولی اوایل خیلی سخته و انگار که بهتون تجاوز کرده باشند و چیزی نگید. دقت کنید که وقتی افکار نفرت آلود به سطح آگاهی ما میان ما اون لحظه دیگه خودمون نیستیم و داریم از خشم منفجر میشیم. بنابراین صرف اینکه افکارمون رو به سمت دیگه جهت بدیم یک کار ناکارآمد هست و دوباره اون فکر ولو با قدرت ضعیف تر به سراغ ما میاد. بعد هم ما تو این روش صورت مسئله رو پاک کردیم ولی نتونستیم دیدمون به اون فرد رو تغییر بدیم. در واقع فقط خود فرد رو برای خودمون کم اهمیت کردیم و از جلوی چشممون افتاده. چنین چیزی مد نظر ما نیست.

یکی از راه های خیلی خوب که ادیان هم به بشر توصیه کرده این هست که در موقع احساس غضب به یک نفر، سعی کنیم که اون فرد رو ببخشیم و براش دعا کنیم. با این کار در درجه اول فشار روانی زیادی رو از خودمون دور کردیم و ذهنمون شل تر میشه و به آرامش می رسیم. برای مثال شما میخواید تو دلتون به فلان کس به خاطر فلان کارش فحش بدید. شما میتونید انتخاب کنید. یا تو فحش دادن و خشمتون غرق بشید و خودتون رو پاره کنید و له له بزنید و یا اینکه برای شخص دعا و طلب خیر کنید تا حداقل خودتون به آرامش برسید. کدوم یک از اینها بهتره؟

همچنین بخوانید:   آیا شخصیت انسان به ژن او بستگی دارد؟ وراثت مهم تر است یا تربیت؟

جالب اینکه کم کم ذهنتون عادت میکنه و هر وقت هر فکر منفوری تو ذهنتون بیاد با این روش خودتون رو آروم میکنید و کم کم میبینید که از تعداد این افکار مزاحم کم میشه. بعدش مراقبه کردن هم راحت تر میشه.

هیچ وقت به صورت بلند بلند به جان طرف دعا نخونید. برای مثال در یک مشاجره واقعی یک شخص به شما توهین میکنه. نگید برو حلالت کردم خدا شفات بده. این نه تنها دعا نیست بلکه نوعی توهین هست و با فحش فرقی نداره. دعای شما باید قلبی و در سکوت و از ته وجود باشه. هر چه قدر بیشتر تمرین کنید براتون راحت تر و طبیعی تر خواهد شد.

الان هم نزدیک عیده و احتمالا فامیل هایی دارید که احساس میکنید اگر از در وارد شید شما رو تیکه بارون میکنند. این روش بالا رو مد نظر قرار بدید تا عید خوشی رو داشته باشید. 🙂

مقالات مرتبط

همچنین بخوانید:   تیپ شخصیتی شمی و حسی
admin
admin
درباره ردای سیاه (ادمین): تمرین کننده و نشر دهنده علوم روحی و روانشناسی (بیشتر)
اشتراک
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین
Inline Feedbacks
View all comments
Zahra
مهمان
Zahra
3 سال قبل

سلام مطالبتون خیلی آموزنده بود کاش بیشتر توضیح میدادید…🌹

رفتن به نوار ابزار