قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
حس ششم
تشخیص دروغ توسط حس ششم (پست ویژه)
مرداد ۳۰, ۱۳۹۸
احساس انرژی های عجیب
رژیم غذایی ماورایی
مرداد ۳۰, ۱۳۹۸

کارما چیست | حقایقی در مورد کارما

کارما چیست

کارما چیست

کارما چیست | حقایقی در مورد کارما

به زبان ساده، کارما عکس العملی نسبت به اعمال، افکار و احساسات ما است. با هر کاری که انجام می دهیم و یا هر فکری که می کنیم زنجیره ای از واکنش ها را در جهان به وجود می آوریم. هر لحظه که ما نفس می کشیم، تفکر می کنیم و یا اقدامی انجام می دهیم تغییراتی را در عالم اختری و فیزیکی پدید می آوریم. این تغییرات انرژی بعدا و یا بلافاصله تبدیل به وقایعی می شوند که حقیقت زندگی ما را پدید می آورند.

حقایقی در مورد کارما

۱- کارما باعث جلوگیری از رنج در آینده می شود

قوانین کارما برای رنج دادن و یا قضاوت کردن ما نیستند. کارما فقط مکانیسمی است که منشا آن درون خود ما بوده و بخشی از آن هستیم. آزاد شدن کارمای بد در زمان های مختلف از دردسرهای بزرگ در آینده نجاتمان می دهد.

۲- هدف کارما، تکامل روحی ما است

اگر به خاطر اعمال خود دچار رنج، پاداش و یا تقلا می شویم به این دلیل است که راه صحیح زندگی کردن را یاد بگیریم. هر زمان کار زشتی مرتکب می شویم و نتیجه آن را مدتی بعد مشاهده می کنیم متوجه می شویم که جهان بازتاب اعمال ما بوده و آسیب به دیگران، ضرر رساندن به خود ما است.

۳- کارما ایجاد مسئولیت پذیری می کند

وقتی درک کنیم که تقریبا همه چیز نتیجه افکار و اقدامات ما است در این صورت مسئولیت پذیر می شویم. بدون توجه به این حقیقت، ما در جهل، احساس گم گشتگی، نفرت و خشم زندگی می کنیم و حس می کنیم کارهای ما نتیجه لازم را ندارد.

همچنین بخوانید:   چاکرای سوم یا چاکرای شبکه خورشیدی | باز کردن چاکرای سوم

۴- کارما قابل تغییر است

وقتی که ما بدانیم مسئول گذشته، حال و آینده خود هستیم در این صورت فرصت پیدا می کنیم تا کارمای خود را تغییر دهیم. اگر به کسی بدی کرده اید لازم نیست حتما مشابه همان اتفاق برای شما بیفتد بلکه می توانید با معذرت خواهی واقعی از آن شخص، کارمای عمل خود را در آینده تغییر دهید.

۵- کوچکترین اعمال می تواند تغییر بزرگی ایجاد کند

قرار نیست عکس العمل هر کاری که انجام می دهید را به همان شدت و اندازه در زندگی خود مشاهده کنید. گاهی کوچکترین نیت شما می تواند تبدیل به واکنشی عظیم در کائنات شود.

۶- کارما شامل همه افراد می شود

مهم نیست افرادی که به شما بدی کرده اند چه زمانی توسط کائنات مجازات می شوند بلکه مهم این است که بلاخره هر کس نتیجه اعمال خود را چه در دنیای فیزیکی و چه جهان پس از مرگ می بیند و قوانین کارما شامل همه افراد می شود.

مسئله دیگر اینکه علاوه بر کارما، نیروهای دیگری نیز در ترتیب روحی ما نقش دارند و هر سختی که انسان در زندگی می بیند الزاما به خاطر کارمای بد او نیست. برای مثال اگر برخی قدیسان دچار بیماری سخت شده و فوت کرده اند دلیلی بر گناه کار بودن آنها نیست. همچنین اگر فرد ستم کاری از یک زندگی خوب لذت می برد شاید واقعا لایق آن نبوده و این تنها بخشی از آزمایش الهی برای اوست.

 

 

مقالات مرتبط

همچنین بخوانید:   درس هایی برای روح که نیاز به یادآوری دارد
نیلوفر
نیلوفر
- دانشجوی روانشناسی بالینی و مترجم. - وظایف: مشارکت در ترجمه مقالات ماورایی و روانشناسی برای سایت - علایق: علوم ماورا و مراقبه، روانشناسی بالینی، فلسفه، روانشناسی عمومی، قانون جذب، شمنیسم، عرفان و ...
اشتراک
اطلاع از
guest

2 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین
Inline Feedbacks
View all comments
Mobin23
مهمان
Mobin23
4 سال قبل

یک سوال : به فرض من یک فردی را که بیکار است قضاوت می کنم آیا این باعث می شه که من هم بیکار بشم وفردی من را اینجوری قضاوت کند ؟ یا مثلا یکی از اعضای فامیل را به اینکهچقدر لاغر است یادآور میکنم یا عیب هایش را به رویش مییارم آیا باعث میشه این عیب های فامیل بر سر من هم بیاد اگر جوابتون بله هست پس چیکار کنیم؟هیچ راهی نمی مونه .حتی نمیشه ایندفعه صحبت هم کرد .چه برسه با یکدیگر درد دل کرد . من به کارما اعتقاد دارم ولی نمی تون یک چیزی رو درک… بیشتر »

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  Mobin23

با سلام. کارمای یک کار طبق همان کاری که کرده اید اتفاق نمی افتد و ممکن است به شکل دیگری رخ دهد. در هر حال غیبت و بدگویی کار پسندیده ای نیست و ارتعاشات و تعالی روحی خودتان را پایین می آورد حتی اگر به کارما اعتقاد نداشته باشید. در مورد قاضی هم اگر حکم قضاوت او عمدا و یا سهوا اشتباه باشد قطعا در این دنیا و یا در آخرت باید جوابگو باشد به خاطر همین شغل پرمسئولیتی است. می شود همچنان با دیگران درد و دل کرد ولی بهتر است در مورد مشکلات شخصی باشد و یا شخصی… بیشتر »

رفتن به نوار ابزار