قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

چگونه تعيين اهداف بزرگ، مى تواند شما را به موفقيتى باور نكردنى برساند!

تغییر باور
باور خود را عوض كنيد تا زندگی شما تغيير كند!
دسامبر 27, 2020
طرز استفاده از شاقول ابن سینا
ترکیب تمرین شاقول و کارت های زنر
دسامبر 30, 2020

چگونه تعيين اهداف بزرگ، مى تواند شما را به موفقيتى باور نكردنى برساند!

تجربه ماورایی

تجربه ماورایی

چگونه تعيين اهداف بزرگ، مى تواند شما را به موفقيتى باور نكردنى برساند!

با وجود قدرت عظيم تخيل، تقريباً هيچ غير ممكنى وجود ندارد و هيچ چيزى نيست كه نتوان به آن دست پيدا كرد. رسيدن به اهداف بزرگ هم كاملاً وابسته به قدرت تخيلتان است. هميشه به ياد داشته باشيد كه هر چيزى در ابتدا يك روياى بزرگ بوده است! پس موفقيت هم ابتدا در ذهن شكل مى گيرد و اگر تفكرتان نامحدود باشد، واقعاً كيفيت زندگيتان هم نامحدود مى شود و هميشه دلتان مى خواهد به بهترين و بزرگترين اهداف در زندگيتان برسيد.

يكى از مشهور ترين نويسندگان آمريكايى به نام “ويليام آرتور وارد” جمله ى معروفى دارد كه مى گويد: “اگر مى توانى تصورش كنى، پس مى توانى بدستش بياورى و اگر رويايش را داشته باشى پس به آن مى رسى.” خيلى ها از داشتن اهداف بزرگ مى ترسند و اميدى به تحقق آنها ندارند. به اين دليل كه در عمق وجودشان اين اهداف را غير ممكن مى دانند. اين افراد تصور مى كنند كه دستيابى به عالى ترين ها فقط مخصوص عده اى خاص است و همه چيز را به سرنوشت و تقدير مرتبط مى دانند.

در اين مقاله مى خواهيم بررسى كنيم كه چطور با تعيين اهداف والا، مى توانيم به موفقيتى باور نكردنى دست پيدا كنيم.

“اهداف والا” يعنى چه؟

يك هدف بزرگ، تلاشى بزرگ هم مى طلبد. اهداف والا، در واقع هدف هايى هستند كه اولاً استاندارد هاى لازم رو داشته باشند و ثانياً در انتهاى مسير شما رو به شگفت انگيزترين و بهترين نتايجى كه مى توانيد تصورش را بكنيد، برسانند.

اهداف عاليه از هر جهت براى رشد و ترقى ما سودمند هستند. البته براى افرادى كه روحيه ى ضعيفى دارند و خودشان را دست كم ميگيرند، هميشه فقط يك خيال و توهم باقى مى مانند! زيرا از نظر آنها دست نيافتنى هستند. اما براى كسانى كه از عزت نفس بالا و روحيه ى قوى ترى برخوردار هستند، پلى است براى رسيدن به آرزوهايشان.

بنابراين بزرگترين اهداف، همواره بر پايه ى قدرت تخيل و اراده ى شما استوار هستند. زمانى كه بتوانيد آنها را به خوبى تجسم كنيد و شهامت دستيابى به خواسته هاى خود را داشته باشيد، مى توانيد به هر آرزويى برسيد.
پس، از پيله ى خود خارج شويد و جرات ديدن روياهاى بزرگتان را بدست آوريد تا به بهترين ها نائل شويد.

سه قدم اصلى براى رسيدن به روياى بزرگتان

١_ براى خودتان انگيزه درست كنيد:

سعى كنيد بيشتر با افراد موفق و كسانى كه به روياى ديرينه ى خود رسيده اند، تعامل كنيد. زيرا با بودن در كنار اين اشخاص، ذهنيت بهترى نسبت به اهدافتان پيدا مى كنيد و از تجربه ى آنها بهره مى بريد. در نتيجه انگيزه ى شما هر لحظه افزايش مى يابد.

٢_ تصوير سازى ذهنى را در ليست كارهاى روزانه ى خودتان قرار دهيد:

ابتدا زمان و مكان مشخصى براى اينكار در نظر بگيريد و سپس يك قلم و كاغذ برداريد و اجازه دهيد قدرت تخيلتان كار خودش را به خوبى انجام بدهد. نگاهى كلى به زندگيتان بكنيد؛ در حال حاضر در كجاى مسير خواسته هايتان ايستاده ايد؟ مقصدتان كجاست؟ و اگر محدوديتى براى خودتان قائل نشويد، واقعاً تا كجا مى توانيد پيش برويد؟

٣_ از افراد منفى دورى كنيد:

از افرادى كه طرز نگرش و باورشان نسبت به زندگى منفى است، بايد دور بمانيد. زيرا تنها يك مكالمه ى ساده با آنها مى تواند شما را بهم بريزد و انگيزه ى خود را سريعاً از دست بدهيد.
زمانى كه اين سه مرحله رو انجام داديد، حالا نوبت اين هست كه اهداف كوتاه مدت و بلند مدتى در جهت روياهاتون، تعيين كنيد.

*نتيجه گيرى:

براى محقق شدن آرزوها و روياهاتون بايد اونها رو به عنوان هدف ببينيد، نه صرفاً يك آرزو. همچنين بايد با تمام وجود به امكان پذير بودنشان ايمان داشته باشيد و تمام تلاش خودتون رو براى رسيدن به آنها انجام بديد.
سعى كنيد چندين هدف بلند مدت تعيين كنيد. زيرا بايد همواره در جهت اهدافتان حركت كنيد و زمانى كه اين هدف ها در راستاى روياها و آرزوهايتان باشند، بازخورد مثبت تر و انگيزه ى بيشترى در شما ايجاد مى كنند.
اولويت بندى را هم فراموش نكنيد. چون باعث مى شود كه توجه و تمركز اصلى شما فقط به سمت اهداف اصلى باشد. پس اولويت بندى مانع از هدر رفتن انرژى و توجه شما به چيز هاى غير ضرورى و بى اهميت مى شود. در نتيجه دچار درگيرى هاى روزمره نمى شويد.

 

 

 

+1
Lord Minerva
Lord Minerva
مترجم و علاقمند به حوزه ى روان شناسى و ماوراء
اشتراک
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
رفتن به نوار ابزار