قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

چه کسانی راحت تر هیپنوتیزم می شوند؟ | معیارهای سنجش میزان هیپنوتیزم پذیری افراد

احساس گناه افراطی
رهایی از احساس گناه افراطی | فرق عذاب وجدان و احساس گناه
ژوئن 28, 2018
اعتقاد کارل یونگ به طالع بینی
اعتقاد کارل یونگ به طالع بینی
ژوئن 29, 2018

چه کسانی راحت تر هیپنوتیزم می شوند؟ | معیارهای سنجش میزان هیپنوتیزم پذیری افراد

چه کسانی راحت تر هیپنوتیزم می شوند؟

چه کسانی راحت تر هیپنوتیزم می شوند؟

چه کسانی راحت تر هیپنوتیزم می شوند؟ | معیارهای سنجش میزان هیپنوتیزم پذیری افراد

معیارهای گوناگونی برای اینکه بفهمیم افراد تا چه قدر می توانند هیپنوتیزم شوند وجود دارد که در زیر به تعدادی از آنها اشاره می کنیم. دقت کنید که این معیارها با تست هیپنوتیزم پذیری متفاوت است زیرا اولی جنبه عمومی داشته و دومی فردی است.

– سن:
کودکان به دلیل آنکه مقاومت زیادی در برابر دستورات ندارند و مطیع تر هستند و تفکر انتقادآمیز آنها نیز هنوز شکل نگرفته است راحت تر از سایرین هیپنوتیزم می شوند. معمولا با افزایش سن (خصوصا بعد از چهل سالگی) میزان هیپنوتیزم پذیری کاهش می یابد. البته استثناهایی هم وجود دارد. برای مثال مردی هفتاد ساله خیلی بهتر از نوجوانی پونزده ساله توانسته بود هیپنوتیزم شود. بنابراین مواردی که گفته می شوند کلی هستند.

– جنسیت:
زنان نسبت به مردان توانایی بهتری برای هیپنوتیزم شدن دارند زیرا آنها هم آرامش بیشتری دارند و استقامت روانی آنها بالا است (به همین دلیل است که خودکشی در زنان کمتر از مردان است) و هم اینکه آنها سریع تر احساساتی می شوند و هیجانی شدن زیاد آنها موجب می شود که تلقین پذیری شان بالاتر رود.

– اعتقادات و پیش فرض های ذهنی:
اگر فردی عمیقا باور داشته باشد که هیپنوتیزم نمی شود و یا اصلا به این پدیده ها اعتقادی ندارد در این صورت وقت خود را تلف نکنید و سعی در هیپنوتیزم کردن آنها نداشته باشید چون حتی اگر قدرت هیپنوتیزم شدگی بالا هم داشته باشند ولی بخواهند آن را انکار کنند، واقعا هم هیپنوتیزم نمی شوند.

– شغل افراد:
کسانی که کارای کم تحرک و تکراری ( مثل تایپ و رانندگی) انجام می دهند معمولا راحت تر هیپنوتیزم می شوند. همچنین کسانی که به رشته های هنری علاقه مند هستند و احساسات را بر عقل ترجیح می دهند نیز توانایی بالایی برای ورود به خلسه دارند.

– اخلاقیات:
افرادی که سریعا تحریک احساسی می شوند و مثلا زود خشمگین ک عصبانی می شوند بر عکس آنچه که ما فکر می کنیم سریع تر هیپنوتیزم می شوند زیرا حساسیت عصبی فرد بالا بوده و گیرندگی شدیدی دارد. منتها برای هیپنوتیزم کردن آنها باید از روشهای سریع تر استفاده کرد چون ممکن است از فرآیند کند کار خسته و عصبی شوند. مخصوصا سر القای پیامهای آرامش بخش ممکن است بیقراری کنند و تحملشان کم باشد.

– افراد مایل به تکرار افکار تکراری:
افراد احساساتی خصوصا کسانی که عاشق هستند مدام دوست دارند مضامین احساسی تکراری را در ذهن خود مرور کرده و از این حالت خسته هم نمی شوند. بنابراین موارد خوبی برای هیپنوتیزم شدن هستند و از شنیدن دستورات هیپنوتیزم نه تنها دچار ملال نمی شوند بلکه آرامش و یکنواختی آن را دوست دارند.

admin
admin
درباره ردای سیاه (ادمین): تمرین کننده و نشر دهنده علوم روحی و روانشناسی (بیشتر)
اشتراک
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
رفتن به نوار ابزار