قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
گیاه خواری اسلام
مزمت گیاهخواری در اسلام و اثبات این موضوع توسط علم | باور غلط رژیم غذایی گیاهخواری برای پیشرفت ماورایی
می 7, 2020
گربه سیاه
تجربه ماورا – خواب با قدرت پارانرمال (ترجمه شده)
می 9, 2020

پروژه آگاهی جهانی یا Global Consciousness Project چیست؟

پروژه آگاهی جهانی یا Global Consciousness Project

پروژه آگاهی جهانی یا Global Consciousness Project چیست؟

گفته می شود که آگاهی دسته جمعی انسان ها می تواند تاثیرات فیزیکی قابل اندازه گیری بر جای گذارد. مثلا مولدهای اعداد تصادفی یا RNG که بر اساس کوانتوم تونلینگ کار می کنند اعداد صفر و یک کاملا غیرقابل پیش بینی تولید می کنند. ولی وقتی افکار و احساسات میلیون ها انسان با هم متحد می شود شبکه RNG ممکن است سازمان یافته تر و معنادارتر عمل کند. شانس اینکه این اتفاق به طور تصادفی جور شود و الگوی مشخصی بدهد یک در تریلیون است. شواهد نشان می دهد که میدان آگاهی انسان که در بیشتر تمدن ها به آن اشاره شده می تواند نتایج غیرتصادفی ایجاد کند و اثر هماهنگی آگاهی بر سیستم های فیزیکی را ثابت کند.

پروژه آگاهی جهانی یا Global Consciousness Project یک پروژه بین المللی بین دانشمندان و مهندسان بوده است. پروژه آگاهی جهانی در اصل در بخش تحقیقات نامعمول دانشگاه پرینستون ایجاد شده و توسط راگر نلسون و همکاران او هدایت می شود. آنها به طور پیوسته اعداد تصادفی تولید شده توسط دستگاه هایی که در ۷۰ نقطه از جهان بود را اندازه گیری کردند. همه اطلاعات آنها به یک سایت مرکزی که حدود ۲۰ سال است این اطلاعات را جمع آوری می کند فرستاده می شود. از کشورهایی که این دستگاه های اندازه گیری کوانتومی در آنها وجود دارد می توان به آمریکا، کاندا، هند، ژاپن، چین، روسیه، برزیل، تایلند، استرالیا و برخی کشورهای قاره آفریقا و اروپا اشاره کرد.

 

پروژه آگاهی جهانی یا Global Consciousness Project

 

هدف پروژه این بوده است که ببینند آیا بین اعداد تصادفی ایجاد شده و لحظاتی که احتمال می رود آگاهی جهانی یا منطقه ای به سمت و سوی خاصی رفته همبستگی و ارتباطی یا نه. فرضیه اولیه این بود که احتمال می رود زمانی که وقایع جهانی بزرگی که ذهن و قلب انسان ها را تحت تاثیر قرار می دهد تصادفی بودن اعداد تولید شده کاهش پیدا کرده و به سمت معنادار شدن پیش می روند.
وقتی انسان ها احساسات و نیات مشترکی پیدا می کنند (شاید به خاطر وقوع برخی اتفاقات در جهان)، اطلاعات شبکه GCP/EGG اطلاعات معنی دار و دور از انتظاری تولید می کند. این موضوع کاملا علمی بوده و توسط دانشمندان، فیزیکدانان، مهندسان و هنرمندان زیادی بررسی می شود.

 

پروژه آگاهی جهانی یا Global Consciousness Project

 

وقتی محققین، حدود ۵۰۰ اتفاق بسیار مهم را در طی تاریخ ۲۰ ساله این پروژه بررسی کردند به این نتیجه رسیدند که شانسی بودن الگوهای اعداد به دست آمده یک تریلیون به یک است. این نشان می دهد که واقعا اتفاقی افتاده است که بر روی الگوهای تولید اعداد تصادفی اثرگذاشته است ولی هنوز دلیل اتفاق مشخص نیست. یک احتمال این است که برخی خصوصیات جهان فیزیکی می تواند توسط آگاهی دسته جمعی مردم در مورد یک پدیده خاص تحت تاثیر قرار گیرد. برای مثال در حادثه ۱۱ سپتامبر، مرگ مشاهیرو وقایع ورزشی بزرگ، الگوهای تولید اعداد بسیار معنادار بودند و از حالت تصادفی خارج شده بودند. حدس دیگر این است که این آزمایشات به طور کورکورانه و متعصبانه فقط برخی وقایع را که در آن زمان، تولید اعداد، معنادار شده بودند را انتخاب کرده است. بنابراین نیاز است که تعداد و گستردگی این آزمایشات بیشتر شود تا ثابت گردد که کدام حدس درست بوده است.

 

 

مهدی کریمی
مهدی کریمی
مهدی کریمی. علاقه مند به طب اسلامی، ترجمه مقالات معنوی، انرژی درمانی، دعا درمانی و سایر علوم ماورایی
اشتراک
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
رفتن به نوار ابزار