قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

هیپنوتیزم دسته جمعی | هیپنوتیزم گروهی

هیپنوتیزم حیوانات
هیپنوتیزم حیوانات
تیر ۲۱, ۱۳۹۷
تله پاتی در هیپنوتیزم
گزارش هایی از تله پاتی و کارهای ماورایی در حین هیپنوتیزم
تیر ۲۱, ۱۳۹۷

هیپنوتیزم دسته جمعی | هیپنوتیزم گروهی

هیپنوتیزم دسته جمعی | هیپنوتیزم گروهی

هیپنوتیزم دسته جمعی | هیپنوتیزم گروهی

هیپنوتیزم گروهی به حالتی گفته می شود که یک یا چند نفر، افراد زیادی را به صورت همزمان هیپنوتیزم کنند و به دو صورت ارادی و غیرارادی صورت می گیرد.

برخی از سخنرانان قادرند با کلام خود حضار را به نوعی هیپنوتیزم کرده و عقاید آنها را تا حدودی تغییر بدهند و انرژی و انگیزه مضاعفی را در آنها پدید بیاورند. البته از این کار برای شستشوی مغزی و ترغیب افراد به خشونت نیز استفاده می شود. برای مثال فردی که دد زندگی خود تماما یک صلح طلب واقعی بود می گفت که یک روز اتفاقی به جمع یک گروهک شورشی رفته و بعد از شنیدن سخنان رئیس دسته شدیدا منقلب شده و آماده بود کارهایی که هیچ گاه فکرش را هم نمی کرد انجام دهد. پس از چندی که اثر تلقین گونه صحبت های سردسته شورشیان از بین رفت ناگهان به خود آمده و از افکار و اعمالی که میخواست برای آنها انجام دهد متعجب شده بود…

در هند هیپنوتیزم گروهی افراد در مراسم بالا رفتن از طناب بسیار رایج است. در این صحنه های نمایشی، یک طناب به بالا انداخته می شود و تعدادی کودک از آن بالا می روند و در انتهای طناب که به سمت آسمان است غیب می شوند. در واقع آنها غیب نشده اند و فقط به حضار تلقین شده که آنها را نمی بینند و این روش در علم هیپنوتیزم، ایجاد توهم منفی است. یعنی چیزی در برابر شما وجود دارد ولی آن را نمی بینید و مغز شما آن را سانسور می کند مگر اینکه از خلسه بیدار شوید و یا تلقین عکس آن به شما گفته شود.

همچنین بخوانید:   تست هیپنوتیزم و تلقین پذیری

بنابراین اگر در جایی بودید که افراد کارهای خارق العاده می کردند و دلیل اینکه اثبات کنید دچار توهم نشده اید این باشد که همه افراد آن چیز را دیده اند دلیل درستی نیست چون همانطور که گفته شد میتوان توهمات یکسانی را به صورت دسته جمعی در افراد ایجاد کرد.

هیپنوتیزم گروهی علاوه بر استفاده در کارهای نمایشی در درمان گروهی افرادی که بیماری یکسانی دارند نیز کاربرد دارد. با این کار در وقت و زمان هم صرفه جویی می شود. همچنین با سرعت بیشتری می توان سوژه های مستعد را شناسایی کرد تا در جلسات درمانی عمیق تر با هیپنوتیزم شرکت کنند.

اگر قصد دارید به نحو ساده ای گروهی از افراد را هیپنوتیزم کنید می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

– از حضار بخواهید که به یک نقطه خیره شوند و پلک نزنند…..سپس بگویید: پلکهای شما لحظه به لحظه سنگین و سنگین تر می شود….چشمان شما خسته شده و تمایل دارند بسته شوند…حالا پلک های شما بسته شده و انگار به هم قفل شده است…یک….دو….قفل تر و قفل تر….سه….شما نمیتوانید چشمان خود را باز کنید و هر چه قدر بیشتر تلاش کنید آنها را باز کنید بیشتر بسته می شوند…مگر آنکه من به شما بگویم.

– سپس تلقین کنید که خلسه آنها با هر شماره عمیق تر شده و بهتر هیپنوتیزم می شوند…(تا پنج بشمارید)… به آنها بگویید: دست راستتان بسیار سبک شده و مثل بادکنک شده است….از یک تا ده می شمارم و با هر شماره دستتان سبک و سبک تر شده و به سمت بالا می آید…(شمارش را انجام دهید)….دستان شما کاملا سبک است و بی اراده بالا می آید….حالا می توانید دستان خود را به حالت اولیه بازگردانید.

همچنین بخوانید:   آیا هیپنوتیزم فقط تلقین است؟ | تاثیرات هیپنوتیزم بر مغز

– سپس از آنها بخواهید انگشتان دو دست را به هم قفل کنند و بگویید: دستان شما کاملا در هم قفل شده…از یک تا پنج می شمارم و آنها کاملا به هم چسبیده می مانند. هر چه قدر تلاش کنید آنها را باز کنید بیشتر میچسبند…(شمارش از یک تا پنج)….دستانتان کاملا به هم چسبیده و جدا نمی شوند مگر آنکه من بگویم….

در انتها آنها را به حالت اولیه برگردانید و از آنها بخواهید به آرامی چشمهایشان را باز کنند.

مقالات مرتبط

همچنین بخوانید:   آیا یک تلقین پس هیپنوتیزمی تا آخر عمر پایدار است؟
admin
admin
درباره ردای سیاه (ادمین): تمرین کننده و نشر دهنده علوم روحی و روانشناسی (بیشتر)
اشتراک
اطلاع از
guest

0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
رفتن به نوار ابزار