قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
دوست داشتن
شهامت دوست داشتن
ژانویه 27, 2018
جاذبه
ارتباط چاکرا و کاریزما یا جذبه
ژانویه 29, 2018

مدیتیشن تخلیه روانی | مراقبه پویا

مراقبه داینامیک

مدیتیشن تخلیه روانی | مراقبه دینامیک

ما تو جامعه عادت کردیم که مدام از خودمون یک شخصیت دیگه بسازیم تا بتونیم هماهنگ با بقیه بشیم و زندگی اجتماعی از هم نپاشه. به همین خاطر یک سری قوانین اخلاقی طرح ریزی شده تا افراد با پیروی از اون بتونن در چهارچوب جامعه زندگی کنن. این چیز بعدی نیست و اگر نباشه زندگی اجتماعی میشه قانون جنگل.

ولی ما متاسفانه اون قدر به اون شخصیت اجتماعی مون عادت میکنیم که حتی توی خلوت خودمونم باورمون میشه همونیم. حتی فکر کردن در مورد کلمات زشت هم مارو آزار میده و حس میکنیم انگار الان کسی داره ذهن ما رو میخونه. ما نمیتونیم خودمون رو گول بزنیم و روی عواطف سرکوب شدمون درپوش بذاریم. اگر شما میخواستید امروز صبح به رئیستون فحش بدید و مجبور شدید به خاطر حفظ کارتون اون فحش رو ندید و در خودتون فرو بخورید (که تا اینجا کار خوبی هم کردید) اون حس فحش و خشم قراره به کجا بره؟ مسلما در جایی از روحتون سرکوب میشه و تبدیل به عقده میشه. کم کم چند شخصیته میشید و حتی از چند شخصیته شدنتونم باخبر نمیشید. یک شخصیت شما مربوط به زندگی اجتماعی و مودب بودن شماست و شخصیت دیگه همون بخش فروخورده شماست و حتی ممکنه ازش خبر دار هم نشید. کم کم این حسهای منفی که سرکوبشون کردید از درونتون بیداد میکنه و فوران میکنه و ممکنه همون فحشی که قرار بود به رئیستون بدید رو به همسرتون بدید و اصطلاحا عقدتون رو سر اون خالی کنید.

برای خشم مهم نیست کجا تخلیه بشه. فقط مهمه که انرژیش خالی بشه. شما میتونید همون خشم رو روی یک بالش پیاده کنید و اون قدر اون متکا رو کتک بزنید تا خالی شید و حس سبکی پیدا کنید. اگر دقت کرده باشید افراد مظلومی که به حرف های بد دیگه جواب نمیدن و ناراحتی شون رو در درون خودشون میریزن بیشتر عذاب میکشن و گوشه گیر میشن ولی افراد بددهن به محض ناراحت شدن، فحششون رو میدن و خلاص میشن و دوباره رفتار دوستانه دارن. البته این کار کمی دور از ادب اجتماعی هست و بهتره آدم تا میتونه در برابر ابله بودن بقیه سکوت کنه و بعدا بیاد تو خلوت خودش اون عقده ها رو خالی کنه.

این حالت در قدیسین هم به طور دیگه ای دیده میشه. اگر شنیده باشید امام علی دردش رو در چاه خونه اش میگفت و خودش رو تخلیه میکرد. شما حتی اگر قدیس هم باشید و از اشتباهات مردم بگذرید به هر حال نیاز دارید جایی خودتون رو خالی کنید و داد بزنید و درد دل کنید.

در مراقبه هایی چون مدیتشن داینامیک هم قراره که قبل از رسیدن به مرحله مراقبه در سکوت، اون قدر حرکت کنید و صدا در بیارید و دیوانه بازی در بیارید تا تخلیه شید. اشکال رقص آزاد هم هست و شخص الکی بی اختیار واسه خودش میرقصه و حرکت میکنه تا انرژیش تخلیه شه و روان و جسمش به آسودگی برسه. تازه بعد از طی این مراحل هست که باید بشینه تو سکوت و سکون مراقبه کنه وگرنه اگر بخواد از همون اول در سکوتش مراقبه کنه ممکنه حتی کارش به جنون و چند شخصیتی برسه.

 

مدیتیشن پویا

 

بنابراین همین امروز شروع کنید و به جای خلوت برید و به در و دیوار فحش بدید. بزنید وسایل به درد نخور رو بکشونید و به متکا ضربه بزنید و تیکه پارش کنید. تمام خشم های فرو خورده شما در طول زندگی باید به اون نحو تخلیه بشه و اگر نشه در بهترین حالتش روی بقیه به صورت انتقام پیاده میکنید که بدتره. هیچ وقت به موجودات زنده آسیب نرسونید و دلشون رو نشکنید مگر اینکه بدونن که شما قصدشون تخلیه انرژی هست و نه ابراز خشم و نفرت.

خودم آدمی هستم که در اجتماع، آدم مودب و مهربان و اصطلاحا سوسول و تعارفی هستم. ولی در جمع های خودمونی که اشخاص میدونن قصدم تخلیه انرژی درونی و خشم هست طوری صحبت میکنم که اصطلاحا پشم هاشون میریزه. شما هر مرحله جدیدی از زندگی رو طی میکنید بارهای عاطفی منفی روی دوش شما سوار میشه و باید اون قدر نعره ها و برون ریزی ها رو انجام بدید تا انرژی اونها تخلیه بشه. پس اگر حس میکنید با انجام مراقبه های سکون مثل تمرکز بر تنفس، حالتون بدتر شده و حساس تر شدید و رنجور میشید در این صورت نشون میده که بحث مراقبه دینامیک که همون تخلیه کردن انرژی های منفی به صورت حرکات آزاد و رقص ابلهانه و فحش دادن و کتک زدن اجسام هست رو انجام ندادید و بارهای عاطفی منفی در شما تنها مخفی شده ولی خالی نشده.

در برخی از کشورهای غربی، اتاقهایی موسوم به اتاق جیغ وجود داره که افراد پول میدن و میرن اونجا جیغ میزنن تا تخلیه شن. هیچ وقت در آپارتمان شخصی خودتون داد و هوار نکنید چون متاسفانه ساختمانها طوری ساخته شده که اگر عطسه هم کنید صداش تا اون ور کوچه هم میره. خودم چند سال خواستم روی بالش امتحان کنم و بالش رو گذاشتم در دهنم و فریاد زدم تا تخلیه انرژی شم بعد از چند دقیقه دیدم همسایه مون در رو میزنه و فکر کرده وسایل افتاده روم و کمک میخوام.

اگر از شخصی بدتون میاد هیچ وقت جلوی خودش دلش رو نشکونید. میتونید به جاش یک نماد عروسکی بسازید و فکر کنید اون شخصه بعد تا میتونید اون عروسک رو زیر پاتون له کنید و فحشش بدید تا خالی شید و قهقهه های آزادی و شادی رو بزنید. دفعه بعد که خود اون آدم رو میبنید دیگه یادتون نمیاد چه بدی به شما کرده بوده و راحت میبخشیدش.

خلاصه با خودتون راحت باشید. بذارید در نظر خودتون یک آدم لش باشید که با خودش صادقه. جلوی خودتون ادای آدمهای قدیس رو در نیارید. آخرش بهتون فشار میاد و از یک ور دیگه میزنه بیرون. اگر در بین مردم همون قدر باآبرو و خوب هستید در خلوت خودتون، همون قدرم تخلیه انرژی منفی کنید و خل بازی در بیارید و خالی شید تا بازم ظرفیت خالی مونده باشه برای قدیس نمایی بعدی جلوی افراد.

 

admin
admin
درباره ردای سیاه (ادمین): تمرین کننده و نشر دهنده علوم روحی و روانشناسی (بیشتر)
اشتراک
اطلاع از
9 Comments
قدیمی ترین
جدیدترین
Inline Feedbacks
View all comments
amir
مهمان
amir
3 سال قبل

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما ادمین گرامی و دوست داشتنی
میشه یه مدیتیشن مخصوص تقویت اراده بذارید که اگه این کار رو بکنید کمک زیادی به خیلی ها میکنه
با تشکر و قدردانی فراوان از همه ی زحمات شما…

amir
مهمان
amir
3 سال قبل
Reply to  admin

ممنون…………………..

amir
مهمان
amir
3 سال قبل
Reply to  amir

با عرض تشکر فروان و خسته نباشید خدمت شما
چگونه از اذکار الهی برای باز کردن چاکراها استفاده کنم؟
کتابی در این رابطه میشناسید؟
متاسفانه بر خلاف عرفان هندی ها عرفان ایرانی ها اصلا برنامه مشخصی نداره و خسته کننده میشه
خیلی دوست با ذکر های خدا چاکرا ها رو باز کنم؟
اگه توصیه ای در این مورد دارید کمک زیادی به من میکنه
با تشکر و سپاس فراوان……………………..

محمد حسین
مهمان
محمد حسین
3 سال قبل

با سلام خدمت شما ، بنده از سایت خوب شما ممنونم جهت مطالب اموزنده سوالی خدمتتون داشتم در مورد طی الارض که میدونم بر دو قسم هست، یک قسمش طی الارض به وسیله اجنه هستش و قسم دوم طی الارض خود انسان که در واقع زمین زیر پای انسان به حرکت در میاد میخواستم بپرسم که اگر میشه مطلبی در مورد طی الارض هر دو نوعش در سایت قرار بدید و اینکه کدوم مورد اسان تر بدست میاد به عنوان سوال اخرم هم اینکه فیلمهایی در اینترنت هست که مطمعنا بیشتر انها فیک هستش ولی بعضی از انها به نظر… بیشتر »

پیمان
مهمان
پیمان
3 سال قبل

سلام وقتتون بخیر
من اکثر مشکلات روحی مربوط به چاکراهارو دارم البته بعده ۵ ماه بهتر شدم
کلی امیال و احساسات و عقده های سرکوب شده دارم
دنبال ی روش حرفه ای برای برون ریزی هستم تا به نقطه ی صفر برسم و حالم خوب شه (رو مرز رد دادن هستم)
تکنیک های ساده برون ریزی هم مثلا رو کاغذ احساسات و نوشتن و این حرفا جوابگوم نیست و در ضمن کلی از این موارد سرکوب شده هم حتی یادم نمیاد در اعماق وجودمه؟
چه کار کنم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.

niaki
عضو
2 سال قبل

باسلام این روشیه که اوشو استفاده میکرد و انتخاب هوشمندانه ای بود برای برون ریزی قبل مدی تیشن چیزی که باعث شد نظر بزارم اینه که تو مکاتب تبتی و هواپونوپونو و … میگن اجسام هم دارای روح هستن مثلا دکتر هولن از هواپونوپونو میگه سالن تیمارستان که رنگ برای دیوار رو قبول نمیکرد با پاکسازی براحتی رنگ شد و یا برای برگزاری همایش قبلش میرفت تو سالن باهاش صحبت میکرد و ازش اجازه میگرفت و پاکسازی میکرد میخوام بگم خالی کردن عقده های درونی روی بالش و بعد سرتو روی بالشی بزاری که سراسر آلودگی و برون ریزی های… بیشتر »

diako
عضو
1 ماه قبل

با سلام.
یه مدته حس میکنم همه ش توی فکرم زندگی میکنم نه توی‌دنیای واقعی.
حس میکنم دچار دو یا چند شخصیتی شدم.
بعضی وقت ها حرفایی میزنم یا مارایی میکنم که انگار خودم پشت فرمون نیستم یکی دیگم.
پیشنهادتون چیه؟ به غیر از رفتن پیش روانپزشک ، چون این تو برنامه خودمم هست.
مراقبه ای ، پاکسازی خاصی یا همچین چیزی؟
ممنون از سایت خوبتون

رفتن به نوار ابزار