قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

مدت زمان یک جلسه هیپنوتیزم چه قدر باید باشد؟

معنای مخفی اعداد تکرار شونده
معنای مخفی اعداد تکرار شونده
دسامبر 12, 2019
تجربه ماورا
تجربه ماورا – سرزمین مقدس (نوشته محمد ودادی)
دسامبر 15, 2019

مدت زمان یک جلسه هیپنوتیزم چه قدر باید باشد؟

تلقینات پس هیپنوتیزمی

تلقینات پس هیپنوتیزمی

مدت زمان یک جلسه هیپنوتیزم چه قدر باید باشد؟

بهتر است حداکثر زمانی که به خلسه فرو می روید چه قدر باشد؟ فایل های صوتی هیپنوتیزم تا چه بازه زمانی باشند بهتر است؟

طبق تحقیقات گسترده صورت گرفته در این زمینه، برای اکثر افراد، فایل های صوتی هیپنوتیزم ۲۰ الی ۲۵ دقیقه ای و حداکثر ۳۰ دقیقه ای، مدت زمانی ایده آل دارند.

البته ممکن است جلسات هیپنوتیزم به صورت ۴۰ و حتی یک ساعته هم طراحی شوند که بیهوده طولانی هستند مگر برای مقاصد خاص تر (مانند پرواز روح). در مورد بسیاری از روش های ورود به خلسه و انجام تلقینات، واقعا نیازی به صرف این همه زمان نیست و حتی ممکن است فرد را از گوش دادن روزانه فایلها خسته کند.

همین بازه های زمانی گفته شده در مورد ملاقات حضوری با یک هیپنوتراپیست هم صادق است.

معمولا وقتی جلسه هیپنوتیزم اصلی و ماندن در شرایط خلسه بیشتر از ۲۰ الی ۲۵ دقیقه طول بکشد ذهن افراد احساس خستگی کرده و حس می کنند دیگر کافی است و باید فاز آنها عوض شود. بنابراین به جای آنکه هیپنوتیزم با مدت طولانی، اثرات بهتری رقم بزند باعث دلزدگی افراد و پس زدن اثرات می شود.

اما چرا ذهن اینگونه عمل می کند؟ این به خاطر نوعی چرخه ریتمیک در بدن به نام Ultradian Rhythms است که حدودا ۱۱۰ دقیقه است. این چرخه در زمان بیداری به این صورت عمل می کند که انرژی و تمرکز فکر ما را در ۹۰ دقیقه اول بالا می برد و در ۲۰ دقیقه بعدی، ذهن را به حالت استراحت می برد. این چرخه مدام در طول بیداری تکرار می شود. اگر خود هیپنوتیزم در آن ۲۰ دقیقه انجام شود بهترین بازدهی را دارد. در این لحظات، ذهن ما باز و خلاق است ولی پس از این ۲۰ دقیقه، مغز و بدن ما مجددا آماده فعالیت و انجام کارهای منطقی و با غالبیت نیمکره چپ مغز می شود.

به همین دلیل است که شما معمولا بعد از ۲۰ الی ۲۵ دقیقه پس از انجام هیپنوتیزم، احساس نیاز به برخواستن و انجام فعالیت فیزیکی کرده و تمرکز فکر و قدرت تصویرسازی شما کاهش پیدا می کند.

بنابراین گاهی انجام کوتاه تر یک کار می تواند فایده بیشتری داشته باشد به شرط اینکه به طور پیوسته و روزانه انجام شود. بنابراین اگر یک جلسه یا فایل صوتی هیپنوتیزم طولانی بود دلیلی بر مفیدتر بودن آن نیست. بنابراین فقط سعی کنید تکرار روزانه همان جلسات کوتاه را به صورت طولانی مدت انجام دهید تا نتایج قابل ملاحظه ای را مشاهده کنید. هر چه قدر بیشتر به یک فایل صوتی هیپنوتیزم گوش دهید بیشتر مورد قبول ضمیرناخودآگاه شما قرار می گیرد.

موارد استثنایی هم برای افراد حرفه ای به ویژه در زمینه خودهیپنوتیزم وجود دارد که پس از ورود سریع به خلسه می توانند مستقیما تلقینات مورد نظر خود را مرور ذهنی کرده و دوباره به سطح عادی آگاهی باز گردند. ممکن است کل این کار کمتر از پنج دقیقه طول بکشد ولی همچنان تاثیرات بالایی داشته باشد.

 

 

نیلوفر
نیلوفر
- دانشجوی روانشناسی بالینی و مترجم. - وظایف: مشارکت در ترجمه مقالات ماورایی و روانشناسی برای سایت - علایق: علوم ماورا و مراقبه، روانشناسی بالینی، فلسفه، روانشناسی عمومی، قانون جذب، شمنیسم، عرفان و ...
اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین
Inline Feedbacks
View all comments
سورنا
مهمان
سورنا
3 سال قبل

سلام ب همه—- من ی جلسه رفتم جایی حسابی تبلیغ کرده بود مدرک ان ال پی فلان زیر نظر دکترای امریکا اروپا و کلاسهای …. رفتم کلیم پول گرفتن نشستم جلوش گفت چشاتو ببند فک کن تو ساحلی ….. نگاش کردم بزور حفظشون کرده بود من با اطلاعات کمی ک داشتم ب اون یاد میدادم اخر دسم منت گذاشتن رب ساعنم اضافه وایسادی — فک کنم تو کلاساشون اونام ک واردن چیز خاصی نیس اگه هم بلد باشن میخوان بکشوننت اونجا من ب طرف گفتم من تمرین دارم خودمم بلدم میخوام شما تو ی جلسه نهایت ۲ جلسه منو شرطی… بیشتر »

رفتن به نوار ابزار