قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
غم مرگ
کنار آمدن با غم مرگ عزیزان
شهریور ۱۲, ۱۳۹۷
آتش خشم
ریختن آب در جایی که می سوزد
شهریور ۱۲, ۱۳۹۷

مانیه تیزم و قدرت نگاه

مانیه تیزم و قدرت نگاه

مانیه تیزم و قدرت نگاه

مانیه تیزم و قدرت نگاه

قدرت نگاه برخی افراد چنان زیاد است که می تواند مخاطب را میخ کوب کند و یا حتی باعث هیپنوتیزم آنها شود. ولی چه چیزی موجب قدرتمند شدن نگاه و چشمان آنها می شود؟

نگاه کردن خالی و خیره شدن به چشمان افراد نمی تواند نتیجه یکسانی داشته باشد. اصلا این خود چشمان نیست که مهم هستند بلکه انرژی های روانی و مانیه تیزم شخص است که در قالب نگاه کردن به ما منتقل می شود و باعث نفوذ شخصیتی او در ما می گردد.

این مسئله در مورد جذبه هم صادق است. شکل رفتار و نحوه سخن گفتن خالی نمی تواند عامل تعیین کننده در میزان جذبه افراد باشد. هیچ کس بهتر از هنرپیشگان نمی تواند ادای افراد بانزاکت و خوش سخن را در بیاورد ولی همانها ممکن است در خارج از نقش خود، افرادی ضعیف باشند.

علاوه بر زبان بدن، مانیه تیزم و میزان انرژی و قدرت روانی که از خود ساطع می کنند نقش اساسی در جذبه آنها دارد.

همینها در مورد بحث نفوذ نگاه هم صادق است. والدین وقتی به فرزندانشان چشم غره می روند واکنش های متفاوتی را در فرزندان ایجاد می کنند. ممکن است در حالی که یکی از آنها از ترس میخکوب شود دیگری خنده اش بگیرد و یا با بی تفاوتی به چشمان والدین نگاه کند. یعنی ممکن است فقط احساسات شخصیمان با خیره شدن به چشمان فرد مقابل در ما برخیزد و ارتباطی با قدرت نگاه او نداشته باشد.

شکل چشمان هم می تواند در اثرگیری روانی و عاطفی موثر باشد. غالبا چشمان ریز درخشنده و روشن را به عنوان چشمان نافذ و چشمان گرد و بی روح و قهوه ای را به عنوان نگاهی یخ می شناسیم در حالی که ممکن است صاحب چشمان اول فردی ضعیف و عصبی و دومی فردی مهربان و پر قدرت و با اراده باشد.

همچنین بخوانید:   نتیجه تحقیقی علمی: ادامه آگاهی بعد از مرگ

از قدرت نگاه در هیپنوتیزم هم استفاده می شود ولی همیشه به خاطر نافذ بودن چشمان و مانیه تیزم نیست. می توان با لامپ کم نور و یا صفحه چرخان هیپنوتیزم (هیپنودیسک) هم فرد را به خلسه برد. از چشمان به عنوان نقطه ثابتی استفاده می شود تا فرد هیپنوتیزم شونده به آن خیره شود و با سوزش و خستگی در چشمان، مجبور به بستن پلکها شود و بخوابد.

اگر از نفوذ چشمان کسی نگران هستید می توانید به وسط دو چشم او نگاه کنید. او تصور می کند به چشمانش نگاه می کنید و متوجه انحراف دید شما نمی شود.

اگر خواستید با مانیه تیزم از طریق چشمانتان روی کسی اثر بگذارید باید ابتدا نیت فرستاده شدن انرژی مغناطیس حیوانی را از طریق چشمانتان داشته باشید. می توانید به فردی که در انتهای اتوبوس نشسته خیره شوید و تصور کنید که نیروهای روانی از چشمانتان خارج می شوند و فرد را وادار می کنند که مثلا صورتش را بخاراند. شاید او عین همین کار را انجام دهد و یا واکنش عصبی نشان دهد و از جایش تکان بخورد زیرا ممکن است از درون متوجه شود که تحت کنترل نیروهای بیرونی قرار دارد و بخواهد به نحوی مقاومت کند.

مقالات مرتبط

همچنین بخوانید:   روش هایی برای تربيت ذهن به منظور ورود مستقيم به رويا
نیلوفر
نیلوفر
- دانشجوی روانشناسی بالینی و مترجم. - وظایف: مشارکت در ترجمه مقالات ماورایی و روانشناسی برای سایت - علایق: علوم ماورا و مراقبه، روانشناسی بالینی، فلسفه، روانشناسی عمومی، قانون جذب، شمنیسم، عرفان و ...
اشتراک
اطلاع از
guest

6 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین
Inline Feedbacks
View all comments
شب زنده دار
مهمان
شب زنده دار
5 سال قبل

من یه جاهایی خوندم که آموزش بیهوش کردن و ایجاد توهم یا ترس و از اینجور چیزا به وسیله قدرت چشم

102falah
مهمان
102falah
4 سال قبل

سلام مغناطیس حیوانی چیست؟

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  102falah

با سلام.
به پست مغناطیس حیوانی مراجعه نمایید.
موفق باشید

امین
مهمان
امین
4 سال قبل

جالب بود چون خودم به شخصه با نگاه بعضی افراد زود تحت تاثیر قرار میگیرم خصوصن زمانی که قبلن با آن ها دعوا یا مشاجره لفظی داشته ام.

M.v
عضو
4 سال قبل

سلام ضمن تشکر من چندین سال روی مغناطیس حیوانی یا همون جذبه فیزیولوژی و نیز مانیتیسم فردی که اولی در برابر دومی قدرت دهی کمتری دارد ولی تغریبا پیش نیاز رسیدن به دومی که جذبه روانی و روحی هم میشه بهش گفت میباشد حسابی کار کردم و خیلیهارو با تشعشعات چشمی میتونستم خواب کنم.یادمه میخواستم تو اتوبوس روی مثلا مردی که دو ردیف جلوی من بود جوری تاثیر بذارم که کامل سرش برگردونه به من نگاه کنه تمرینات چشمی مخصوصا دایره سیاه رو خیلی انجام میدا م و میتونستم تا یک ساعت هم پلک نزنم اولین روز با نگاهی مصمم… بیشتر »

سید
مهمان
سید
5 ماه قبل

سلام. تمرین دایره سیاه رو در یک کتاب خونده بودم. شما اسم اون کتاب رو بخاطر دارید؟

رفتن به نوار ابزار