قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
ایده کسب و کار در رویاها
گرفتن ایده کسب و کار در رویاها (+ تجربه کاربران)
فروردین ۱۱, ۱۳۹۸
تجربه ماورا
تجربه ماورا – تجربه عمل کردن به شهود (نوشته مریم)
فروردین ۱۱, ۱۳۹۸

شنیدن صدا در هنگام خواب

شنیدن صدا در هنگام خواب

شنیدن صدا در هنگام خواب

شنیدن صدا در هنگام خواب

افرادی که مدیوم هستند می توانند در زمانی که در مراقبه عمیق یا ریلکس شدید هستند صداهایی را در ذهن خود و یا حتی از محیط خارج از سر خود بشنوند. ولی افرادی که توانایی مدیومی ندارند هم گاهی صداهایی را در زمان به خواب رفتن می شنوند که به خاطر ندانستن دلیل آن ممکن است از داشتن چنین تجربه هایی وحشت کنند. البته این حالت با افرادی که اسکیزوفرنی دارند و در بیداری صداهای توهمی می شوند تفاوت دارند که می توانید برای دانستن بیشتر این تفاوت ها به این پست مراجعه کنید.

ممکن است شنیدن صدا در هنگام خلسه عمیق و یا رفتن به خواب به همراه دیدن تصاویر رندم و سریع همراه باشد. اگر فقط صداهایی بشنوید احتمالا قدرت غیب شنوایی شما فعال شده و اگر بیشتر تصویر می بینید توانایی غیب بینی شما موقتا در حالت بین خواب و بیداری فعال شده. اگر هم فقط چهره و صدای ارواح و موجودات غیر ارگانیک دیگر را دارید در این صورت یک مدیوم هستید.

البته دیدن تصاویر سریع و داشتن حسی مثل افتادن از تخت در قبل از خواب، حالتی عادی بوده و به عنوان یکی از حالت های هیپنوگوگیک است ولی اگر پیام ها دارای معنی و مفهوم هستند و قادر هستید آنها را به صورت طولانی تری تجربه کنید در این صورت دیگر تراوشات ذهنی شما نیستند و واقعا نیروهای درونی شما فعال شده اند.

برای فهم بهتر این موضوع می توانید تجربه یکی از کاربران به نام مهسا را بخوانید:

شبها برای من کابوس است چون از شنیده شدن صداهای عجیب می ترسم. وقتی سرم را روی بالش می گذارم با اینکه می دانم بیدار هستم ولی صداهای ترسناکی مثل شکستن وسایل آشپزخانه و جا به جایی صندلی را می شنوم. وقتی بلند می شوم ببینم چه خبر است همه چیز سالم و سر جای خود است. شاید نیرویی دارد با من شوخی می کند. البته فقط این صداها نیست. وقتی می خواهم بخوابم بعد از اینکه تمام بدنم شل و گرم می شود صدای پچ پچ محسوسی را از اطرافم می شنوم. چند بار هم صدایی نام من را گفت. صداهای دیگری مثل قدم زدن و راه رفتن یکی از اعضای خانواده را هم می شنوم ولی وقتی کامل بیدار می شوم می بینم کسی نیست و همه خواب هستند. این صداها اصلا برای من خوشایند نیستند و می خواهم هر چه زودتر قطع شوند. به خاطر این ترسها مجبور هستم کنار بقیه بخوابم چون وقتی تنها هستم این تجربه ها را دارم.

ولی چرا در زمان نزدیک به خواب میزان این تجربه ها بیشتر شده ولی در روز خبری نیست؟

به طور کلی هر چه قدر ذهن و جسم شما ریلکس تر باشد مقاومت ذهنی شما کمتر شده و قوای روحی شما تشدید پیدا می کند. خود خواب اصلی هم که می تواند به عنوان دروازه ای برای ارتباطات معنوی قوی تر باشد ولی چون معمولا در آنها آگاهی نداریم و یا آنها را به یاد نمی آوریم و ضمیر ناخودآگاه ما هم فعالیت بیشتری در زمان خواب دارد بنابراین ممکن است پیامها دارای روشنی بالایی نباشند.

همچنین بخوانید:   قانون جذب واقعا وجود دارد یا خیر؟

 

شنیدن صدا در هنگام خواب

 

منظور از مقاومت ذهنی که اجازه نمی دهد از قوای روحی خود در بیداری استفاده کنیم چیست؟

این مقاومت می تواند مربوط به ترس و نداشتن اعتماد به توانایی های درونی باشد و ذهن منطق گرا و مادی گرای ما مانع از رسیدن پیام های غیبی به ما شود. به علاوه به دلیل بیداری جسم و محبوس شدن حواس در آن، امکان بیداری حواس غیبی کمی دشوارتر است. به همین خاطر است که برخی مدیوم ها فقط در خلسه شدید می توانند ارتباطات روحی داشته باشند.

آیا باید از این صداها ترسید؟

این صداها اگر مربوط به دنیای اختری باشند در زمان بیداری هم وجود دارند و فقط ما قادر به شنیدن آنها نیستیم. در حالت خلسه فقط این تفاوت وجود دارد که گیرنده های ما قوی تر شده و آنها را می شنویم و حتی می توانیم ارتباط دو طرفه ایجاد کنیم. بنابراین وجود آنها به خودی خود خطرناک نیست چون مادی نیستند. خیلی وقت ها هم توهم ذهنی ما هستند. هر چه قدر به زمان صبح نزدیک شوید و خواب آلودگی بیشتری داشته باشید احتمال توهمی بودن آنها بالا است چون در حال رویا دیدن هستیم و ممکن است صداهایی از عالم رویا باشند. هر چه قدر در اوایل شب و در خلسه سبک تر تجربه شوند واقعی تر هستند چون ذهن ما در آن شرایط امکان رویا دیدن و توهم زدن کمتری دارد.

فایده این صداها چیست؟

می توانید با آنها گفتگوی دوطرفه داشته باشید. در ذهن خود از آنها سوال کنید. شاید صداها از حالت رندم خارج شده و به سمت پاسخگویی به سوالات شما تمایل پیدا کند. امکان برقراری ارتباط با راهنمایان در این حالت زیاد است. بنابراین به جای ترسیدن از این حالت می توانید برای مشورت گیری در امورات زندگی خود از آنها استفاده کنید. البته قبل از آن ارتعاشات خود را بالا ببرید تا موجودات مزاحم را از خود دور کنید.

همچنین بخوانید:   ارتباط مذموم برخی جادوگران سیاه با هتک حرمت

چه کار کنیم که دیگر این صداها را نشنویم؟

اگر در اکثر شب ها این صداها را در زمان خوابیدن می شنوید به این دلیل است که به طور ناآگاهانه ذهن خود را با شیب ملایمی وارد حالاتی از خلسه کرده و سپس به خواب می برید. بنابراین تنها زمانی به خواب بروید که کاملا خسته هستید. در این صورت مراحل کامل عبور از بیداری به خواب را تجربه نکرده و فورا به خواب می روید. همچنین می توانید موسیقی خواب آور ملایمی را گوش دهید تا هم به خواب راحت و سریع شما کمک کند و هم صداهای عجیب محیط را کمتر بشنوید. موسیقی مورد نظر هم ترجیحا دارای پس زمینه ای از امواج دلتا باشد تا شما را زودتر به خواب عمیق ببرد. می توانید انواع آن را در پست امواج مغزی پیدا کنید.

 

 

مقالات مرتبط

همچنین بخوانید:   استاد معنوی یا استاد زپرتی
نیلوفر
نیلوفر
- دانشجوی روانشناسی بالینی و مترجم. - وظایف: مشارکت در ترجمه مقالات ماورایی و روانشناسی برای سایت - علایق: علوم ماورا و مراقبه، روانشناسی بالینی، فلسفه، روانشناسی عمومی، قانون جذب، شمنیسم، عرفان و ...
اشتراک
اطلاع از
guest

73 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین
Inline Feedbacks
View all comments
Y.n
مهمان
Y.n
5 سال قبل

سلام،،آقا جدیدا که مدیتیشن میکنم بعد از حدود یه ربع احساس میکنم بدنم داره میچرخه و سرگیجه و تهوع میگیرم، و بعضی وقتا هم به یه سمت خاص کشیده میشم انگار که مثلا جاذبه زمین میخاد برعکسم کنه،ولی جسمم ثابته در جای خودش و این حسها تقریبا میشه گفت از درون حس میشه،،و همیشه یا چون سرگیجه و تهوع میگیرم یا چون نمیدونم این کشش جریانش چیه مدیتیشن رو قطع میکنم،،خواستم لطفا راهنماییم کنین ببینم جریانش چیه ، و اینکه ادامه بدم به مدیتیشنم یا هر وقت رسیدم به اون وضعیتها قطعش کنم،ممنون

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  Y.n

با سلام. حالت چرخش بدن و یا بی وزنی به خاطر جدایی نسبی کالبد اولیه و شارژ آن است و نشانه تمرکز فکر بالا و ورود انرژی زیاد به کالبد های شماست. بنابراین نگران نباشید و تمرین خود را ادامه دهید ولی به این علائم توجه نکنید و اجازه دهید تجربه های جانبی بیایند و بروند. موفق باشید.

Y.n
مهمان
Y.n
5 سال قبل

مرسی

Behruz
مهمان
Behruz
4 سال قبل
Reply to  Y.n

منم همینجوریم اخه این چه م‌ریضی کوفتی اخه تو خوابم ارامش نداریم

hana
مهمان
hana
5 سال قبل

سلام.من مراقبه میکردم که وارد رویا بشم … تاجایی که میشد هشیاریمو حفظ کردم که یهو بدنم شروع به لرزش شدید کرد و همزمان صدایی که اصلا نمیتونستم تشخیص بدم صدای مرد هست یا زن گفت “ضربان من همان قلب من است” و هیچ تصویری هم ندیدم .دیگه از شدت ترس با زور خودمو از خلسه نجات دادم .بنظرتون این صدا و این جمله منشا واقعی داره یعنی کسی میخواسته بام ارتباط برقرار کنه؟

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  hana

با سلام. حالات شما مربوط به شروع پرواز روح بوده است. تشخیص اینکه منشا صدا چه بوده سخت است. ممکن است خودبرتر یا راهنمای شما بوده باشد. موفق باشید

1397
مهمان
1397
5 سال قبل

سلام من تا حالا چند بار شده که خواب بازیگرای یک فیلمو دیدم و همون لحظه که از خواب بیدار شدم دیدم همون فیلم در حال پخشه. انگار صدای تلویزیونو توی خوابم میشنیدم. چطوری میشه که خواب باشی ولی صداهای اطرافو بشنوی؟

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  1397

با سلام. اگر این کار ممکن نبود در صورتی که موقع خواب، نام شما توسط اعضای خانواده صدا می شد متوجه نمی شدید. همچنین می توانید به پست شهود کاذب در رویاها مراجعه نمایید. موفق باشید

مریم
مهمان
مریم
4 سال قبل

سلام حدود سه سال قبل هرشب وقتی تنها میشدم و واسه خواب اماده میشدم به محض بستن چشمهام صدای جیغی رو میشنیدم که سریعا بهم نزدیک میشد و تا چشمم رو باز میکردم قطع میشد واین ها همه توی حالتی بود که من حتی گرم خواب هم نشده بودم یک مرتبه چشمم رو باز نکردم وکاملا هوشیار بودم که تمام بدنم توی خواب کاملا قفل شد جوری که بجز نفس کشیدن و تکان چشم هام هیچ کاری نمیتونستم بکنم وصدای جیغ به صورتی بود که یه دختر بچه دهانش رو به گوشم چسبونده و جیغ میزد صدا کاملا طبیعی و… بیشتر »

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  مریم

با سلام.
با توجه به اینکه به حالت فلج عضلات رسیده بودید بنابراین احتمال توهم زدن و یا مشاهده موجودات دیگر ممکن است. سعی کنید نترسید چون ترس و هیجان باعث بدتر شدن تجربه شما می شود. وقتی به این حالت رسیدید از خود برتر خود بخواهید شما را به جای بهتری رهنمود کند.
موفق باشید

AYNAZ
مهمان
4 سال قبل

سلام منم تا میخوادخوابم ببره بدنم شروع به لرزش میکنه و منم سریع خودمو از حالت خلسه خارج میکنم ولی دوباره تا گیج میشم همین اتفاق میفته و انگار که یکی بخواد وارد بدنم شه. و فقط بعضی وقتا تو این حالت صدایایی میشنوم کنار گوشم در حد زمزمست..ولی دیگه نمیترسم چون زیاد اتفاق افتاده. دیشبم چندبار همین اتفاق افتاد اما اینبار صدای واضحی شنیدم ولی خیلی عجیب غریب حرف میزد اصلا زبانشو نتونستم بفهمم صداش انگار مینیاتوری بود یا متعلق به یه جهان دیگه بود حتی من اون لحظه که حرف میزد داشتم فکر میکردم شاید موجود فضاییه اخه… بیشتر »

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  AYNAZ

با سلام.
همه چیز ممکن است. معمولا در خلسه های عمیق تر، صداها منشا توهمی دارند ولی در حالت هوشیارانه تر می توانند نوعی غیب شنوایی باشند.
موفق باشید

...
مهمان
...
4 ماه قبل
Reply to  AYNAZ

منم دقیقا همینطوری صدای واضح شنیدم .

masome
مهمان
masome
4 سال قبل

سلام من حدود ساعت ۳:۴۰نصفه شب خوابم برد و قبل خواب هم سعی کردم بدنمو ریلکس کنم و سریع هم خوابم برد بعد ریلکس.بعد نمیدونم چقدر گذشته بود ک بین خواب وبیداری بودم که صدای یه زنه رو شنیدم.داشت باهام حرف میزد.اسم کسی که دوسش دارم آورد ومیگفت که اون شخص عاشقته.همش این جمله رو تکرار میکرد و بهم میگفت ک اون شخص عاشقمه.دست و پام قفل شده بود و چشمام به زور باز میشد و همه جا رو ب سختی میدیدم ودوباره بسته میشدن.بعدش خیلییی واضح ضدای برادرم ومادرم شنیدم در حالیکه تو واقعیت خواب بودن.صداشون خیلی واضح میشنیدم.یه… بیشتر »

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  masome

با سلام.
بستگی دارد در چه حالتی این اتفاق رخ داده باشد. اگر در امواج تتای مغزی که نزدیک صبح است رخ داده در این صورت به احتمال زیاد توهم است. ولی اگر در خلسه سبک و حالت نزدیک به هوشیاری عادی رخ داده باشد درجه شهودی بالاتری دارد. حتی اگر کار یک موجود غیرارگانیک بوده است به این راحتی اطمینان نکنید و بیشتر در مورد حس آن خانم تحقیق کنید.
موفق باشید

علی
مهمان
علی
1 ماه قبل
Reply to  masome

سلام در این خصوص من میتونم شمارو راهنمایی کنم فقط اینو بگم که نه خواب دیدی و نه توهم بوده صدای واقعی رو شنیدی اون طرف داشته با شما حرف میزده

علیرضا
مهمان
علیرضا
4 سال قبل

سلام خسته نباشید این یه نوع بیماری هستش به نام سندرم انفجار سر و منم حدود ۷ ساله دچار این بیماری همراه با فلجدخواب یا همون بختک هستم،هر چند در طول روز هم صدایی با فرکانس بسیار پایین، مثه صدای کامیون،میشنوم،پیش بیش ازده تا متخصص هم رفتم و در نهایت تجویزشون مشتی قرصهای آرام بخش بوده که فقط کبد رو داغون میکنن و البته حس بسیااااار بد گیجی و خشکی دهان و… شاید خیلیا قبول نداشته باشن ولی من تجربه خودم رو میگم شاید حتی یک نفر به کارش بیاد واگه بدردتون خورد لطفا فقط دعام کنین شب و صبح… بیشتر »

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  علیرضا

با سلام.
به خاطر ابتلای شما به این بیماری متاسف هستم.
شنیدن صدا اگر فقط در هنگام خواب و خلسه باشد امر طبیعی است و ناشی از توهمات ذهنی و یا بیداری حواس اختری است ولی اگر مانند مورد شما، این صداها در بیداری هم شنیده شوند چندان طبیعی نیستند و می تواند نوعی بیماری و یا برعکس، نوعی غیب شنوایی اولیه باشد.
موفق باشید

الناز
مهمان
4 سال قبل

سلام آقای علی خانی ، خواهر من چند وقته میگه شب که میشه یه صداهایی میشنوه ، حتی یه مدت دارو ام مصرف کرد ولی فایده نداشته ، یکبارم یه صدایی بهش گفت آیا حقیقت به شما انگیره نمیدهد ؟ ، خسته شده انقد صدا میشنوه اوایل فقط شبا بود جدیدن روزاهم صدا میشنوه ، صدای پچ پچ چند نفر ، بعضی وقتام میگه یهو یه بوی تعفنی به دماغش میخوره ، لازمه بکم کاااااملا سالم و عادیه ، هیچ مشکلی نداشته که بگم روانی بوده و اینا ولی الان نمیدونیم چیکار کنیم ، پیش دکترم میریم کلللی قرص میده… بیشتر »

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  الناز

با سلام. اگر خواهر شما زیر نظر متخصص بالینی است حتما دارو درمانی خود را ادامه دهد چون درمان چنین مواردی ممکن است تا چند سال طول بکشد. اگر دلیل ماورایی داشته باشد سعی کند به جای فرار از این صداها با آنها صحبت کند و مقصود آنها از این ارتباط را متوجه شود. شاید حامل پیام مهمی برای او باشند. معمولا اگر کسی از آنها نترسد و حتی وارد مکالمه با آنها شود و حالت خصمانه ای مشاهده نکند نه تنها می تواند از این توانایی در راه مدیومی استفاده کند بلکه شدت صداها کمتر شده و فقط صداهای… بیشتر »

علی
مهمان
علی
1 ماه قبل
Reply to  الناز

خواهر شما بیمار نیست به خدا قسم از همه شما سالم تره و قدرت شنوایی زیادی داره اگر پیگیر نشین ببینین کیه و مانع این کارش نشین حال خواهرت بدتر میشه یکی داره با روح و روانش بازی میکنه بهش بگو خوب گوش کنه ببینه صدای کیه همینجور که خواهرت صدای اون میشنوه اونم صدای خواهر شمارو میشنوه و میتونه باهاش حرف بزنه

اشکان
مهمان
اشکان
4 سال قبل

سلام اقای علی خانی لطفا جواب سوال منو بدین.نزدیک ده روز پیش کمی استرس توی کاری داشتم بعد اون ی چیزی توی رخت خوابم احساس میکنم ی موجود کوچیکی فقط منو لمس میکنه شب اول ی سیلی کوبید به پشتم اکثر شبیه موشه یا از روی صورتم رد میشه یا پهلوهامو لمس میکنه یا دستامو دو شبم از رو صورتم رد شد مو زنانه داشت از روی صورتم کشید موهای خیلی نرمی بود این اتفقا توی خواب نیست تازه چشمام گرم خواب میشن شبای اول نترسیدم قران میخوندم بره ولی دیگه برام ترسناک شد جریان. توی رختام میترسم برم ی… بیشتر »

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  اشکان

با سلام.
اگر مشکل پزشکی نباشد سعی کنید از روش های دفاعی مثال ایجاد هاله دفاعی، کمک خواستن از خودبرتر و راهنمایان روحی خود برای دوری موجودات مزاحم و یا خواندن ۴ قل استفاده کنید. همیشه ارتعاشات خود را بالا نگه دارید تا موجودات غیر هم سنخ با ارتعاشات شما، دور شوند.
موفق باشید

shahab
مهمان
shahab
4 سال قبل

سلام من سال ۹۰ الی ۹۲ شبها قبل خواب این صداها رو می شنیدم. اون موقع دانشجو بودم و البته مجرد. خیلی نامفهوم حرف می زدن و البته من هم بهشون گوش نمیدادم . چون کم کم و طی چند ماه قبل خواب از کم به زیاد این حرف زدنها اضافه شد , نمیترسیدم و بعد چند ماه یهو دیدم که این صداها از طرف مرد و زنهایی به زبان مادری خودم هستن و وقتی عمق ماجرا رو فمیدم حدود ۱۰ نفر بودن. یه شب گفتم من ازشون سوال بپرسم (نا گفته نمونه که فکر میکردم ساخته و پرداخته مغز… بیشتر »

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  shahab

با سلام.
ممنون از اشتراک تجربه خود
موفق باشید

شقایق
مهمان
شقایق
4 سال قبل

حدود ۲سالی میشه ک اوایل خواب تو سرم صداهای عجیب میشنوم اوایل صداها مفهوم نداشتن صدای جیغ و فریاد بود با فرکانسای دردناک ولی کم کم صداها شبیه کسایی شد ک تو روز زیاد باهاشون در ارتباط بودم صدام میکردو میخواست ک بیدار شم بعد انگار خودش بزور چشامو باز میکرد.گاهیم احساس میکنم یکی پامو گرفته و منو رو تخت میچرخونه اما امشب بدترین حالتش بود باصدای خواهرم باهام حرف زد و ازم خواست بغلش کنم اما امشب خواهرم اصلا پیشم نبود واسه همین کاملا از ترس هوشیار شدم دست و پاشو رو تنم حس کردم حتی ب گمونم یه… بیشتر »

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  شقایق

با سلام.
تشخیص اسکیزوفرنی تنها بر عهده روانپزشک و متخصصان مربوطه است.
اگر مراجعه کردید و سالم بودید احتمالا دارای قدرت غیب شنوایی و غیب لمسی هستید. برای اینکه مورد آزار قرار نگیرید همیشه هاله دفاعی ایجاد کنید و از خدا و خودبرتر خود بخواهید که موجودات ناخواسته را دور کنند.
موفق باشید

Behruz
مهمان
Behruz
4 سال قبل

منم چند وقت اينجوريم تا ميخوابم درست بيست دقيقه بعد از خواب ميپرم انگار هشت ساعت يا نه ساعت خواب بودم بعد كه تو خواب ميرم سر م شروع ميكنه به لرزيدن از داخل انگار مته كردن تو سرم ميدونم بيدارم هي ميخام خودم از اون حالت بكشم بيرون بعد چند بار تكرار ميشه صداهاي عجيب مياد جيغ انگار هي يكي داره صدات ميكنه

سینا تقی نژاد (مسئول روابط عمومی)
ادمین
Reply to  Behruz

سلام
لطفا به این پست و این پست مراجعه شود

سلین
مهمان
سلین
3 سال قبل

سلام، من هر چند وقت یکبار اینطوری ميشم، که از ترس تا چن روز نمیتونم بخوابم حتی اگر کسی هم کنارم باشه، همش از خواب می پرم.نزدیکای صبح یکی اسممو صدا میزنه، ی خانوم جوونی، دیشب هم بعد چن ماه دوباره نزدیکای ۵صبح صداشو شنیدم ک ازم کمک میخواد. اتفاقاي خاص دیگه ای هم واسم ميوفته، مثلا هر کسی که ميميره همون زمان حال بدی مثل ضعف و تهوع و استرس شدید بهم دست میده، یا حس کردن چیزای دیگه قبل از اتفاق افتادنشون. ی سری تصاویر و تفکرات ذهنی ی دفعه ای راجع به اون اتفاق سراغم میاد. احتمال… بیشتر »

سینا تقی نژاد (مسئول روابط عمومی)
ادمین
Reply to  سلین

سلام
اگر توهم بودند در عالم واقعیت نظیر آنها رخ نمی دادند. فقط باید کنترل شوند. البته تجارب نزدیک به حالت بیدار شدن از خواب یا به خواب رفتن را تا حد زیادی می توان ناشی از توهم دانست.

رضوان
مهمان
رضوان
3 سال قبل

سلام خسته نباشید.ببخشیدمن دوروزه که اسم خودم رو صدامیزنن مادرم یانامزدم نزدیکای صبح ومن بیدارمیشم ویبارم جواب دادم بله وبیدارشدم البته اینم بگم من مدیتیشن میکنم واینکه یه جورحسی مثل اینکه مورچه روی بدنم راه میره دارم ممنون میشم راهنماییم کنین

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  رضوان

با سلام
حس راه رفتن هزاران مورچه روی بدن مربوط به جریان انرژی در بدن می شود که اگر به آن عادت کنید و پاکسازی ها بیشتر شود از شدت آن کمتر می شود. شنیدن این صداها در زمان بین خواب و بیداری به احتمال زیاد ناشی از توهم مغز و ادامه نوعی از رویا باشد. ولی اگر در بیداری کامل شنیده شود می تواند واقعی تر باشد و مربوط به حس غیب شنوایی شود (البته در صورت داشتن سلامت کامل تا خدای ناکرده با اختلالات دیگر اشتباه گرفته نشود.)
موفق باشید

fatimah.sph
مهمان
fatimah.sph
3 سال قبل

سلام… من معمولا بعضی چیزا که از اینده است بهم گفته میشه توسط صدای کسی ک جز خانوادمه بعد میپرسم تو بودی میگ نه من نبودم…میدونم ک اذیتم نمیکنه اون فرد توی حالت خواب و بیداری و قفل شدن بدنم هست ک نمیتونم معمولان هم وقتی تنهام این اتفاق میوفته یکبار یکی همون شخص گفت لباس بپوش بریم بیرون بعد وقتی اماد شدم گفت من نبودم..البته فقط صداش رو میشنوم….یبارم گفت داداشت داره میاد بیدار شو وقتی رفتم دیدم کسی نیست بعدش داداشم اومد… البته خیلی کم اتفاق میوفته چون تنها نمیخوابم… دیروز تنها توی اتاق به حالت خواب و… بیشتر »

سینا تقی نژاد (مسئول روابط عمومی)
ادمین
Reply to  fatimah.sph

سلام
شنیدن صدا در خلسه برای آدم های سالم هم اتفاق می افتد و جای نگرانی ندارد. اگر در بیداری کامل باشد باید بررسی کرد دید منشا روانی دارند یا غیب شنوایی. اگر صداها بیشتر اوقات به شما اطلاعات درست می دهند شاید از ناحیه خودبرتر یا راهنمایان و موجودات غیرارگانیک باشند.

fatimah.sph
مهمان
fatimah.sph
3 سال قبل

راستی یادم رفت بعضی وقتا حس چرخش دارم انگار از زمین بلند شدم البته دوباره اتفاق افتاده

حمید
مهمان
حمید
3 سال قبل

سلام من در لحظات اولیه خوابم صدایی در گوشم می‌شنوم یک ویز خاصی که میره میاد هر وقت میاد و میره من کاملا هوشیار هستم ولی جسمم به خواب رفته بعد ویز ویز های بیشتر میشه و تصاویری از جایی میبینم که منو به سمت مرگ می‌خواهند ببرن البته احساس میکنم که این نیت دارن من در هفته دست کم ۴ شب اینطوری به خواب میرم که خیلی میترسم چی کار کنم؟؟؟

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  حمید

با سلام
احتمالا این حالات مربوط به فلج عضلات است. یا توهم هستند و یا نشانه اولیه پرواز روح. در هر صورت ترسی ندارند و اگر صبر کنید یا قطع می شوند و یا برون فکنی می کنید.
موفق باشید

لااچ
مهمان
لااچ
3 سال قبل

سلام فکر کردم این سایت تنها چیزیه که جواب منو داده با خوشحالی اومدم ولی باز جوابمو نگرفتم اینایی که میگین عجیبن میشه شخصا به این سوالم جواب بدید : من از ساعت ۷ تا ۹-۱۰ صبح اینجوری میشم مثلا میخوام یکم بعد از نماز صبح بخوابم خیلی هم خواب آلود هستم ولی بعد از اینکه قشنگ به خواب میرم صدای صحبت کردن یک آدم که تصویر هم داره یا همین جدیدا تو خوابم صدای موسیقی که تابحال نشنیده بودم پخش شد تا چند لحظه بعد از بیداری هم میتونم برات بخونم!،خیلی صداهای طبیعی ای ان اکثرا شبا خواب نمیبینم… بیشتر »

سینا تقی نژاد (مسئول روابط عمومی)
ادمین
Reply to  لااچ

سلام
احتمال برون فکنی و یا رویابینی بعد از چند ساعت بیداری و ماندن در حالت خلسه بیشتر است. شنیدن این صداها هم یا منشا اختری دارد یا توهم ذهن. صدای خش خش را مثل عوض شدن فرکانس رادیو بدانید. همان حالت یعنی عوض شدن فرکانس آگاهی برای ورود به عالم دیگر.

Ami
مهمان
Ami
3 سال قبل

سلام من یه مدته که شبها وقتی میخوام ..در حالت خواب و بیدار که بدنمو نمیتونم تکان بدم یک صدای سوت داخل گوش هام کشیده میشه و از کم شروع میشه و چندین برابر میشه منم دیگه به این موضوع واکنش خاصی نشان نمیدم صداش قط میشه و میتونم تکان بخورم .. اما امروز که اتفاق افتاد صداش ۱۰برابر دفعات قبل بود و علاوه بر اون یک صداهای عجیب دیگه هم همراه با سوت میشنیدم … به نظر شما چی میتونه باشه

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  Ami

با سلام
شنیدن این صداها در هنگام خروج روح از بدن، بیشتر شایع است و مربوط به تغییر فرکانس آگاهی است. می توانید روی آنها مراقبه کنید تا زمانی که برون فکنی رخ دهد.
موفق باشید

Ami
مهمان
Ami
3 سال قبل

عذر میخوام میتونید کامل تر توضیح دهید منظور از خروج روح از بدن یعنی مرگ دیگه درسته?در مورد تغییر فرکانس آگاهی میتونید توضیح بدید ممنون میشم چون من خیلی درگیر مسائل خودشناسی هستم

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  Ami

با سلام خیر برون فکنی کالبد اختری پدیده طبیعی است که هر شب زمان خواب هم رخ می دهد. به همین علت است که خواب برادر مرگ است. تا مرگ مقدر نشده باشد و به کالبد فیزیکی آسیب نرسیده باشد کسی نمی میرد. در مورد برون فکنی کالبد اختری به این پست مراجعه شود. تمرینات برون فکنی فقط موجب می شود که این کار آگاهانه صورت بگیرد و قابل کنترل باشد. روح، کامل خارج نمی شود و ارتباطی با مرگ ندارد. در مورد فرکانس آگاهی سعی می شود مقاله ای جدا در سایت نوشته شود. در مورد شنیدن صدای سوت،… بیشتر »

Ami
مهمان
Ami
3 سال قبل

ادمین عزیز خواهشا در مورد موضوعی دگر منو راهنمایی کنید ممنون میشم .. من ده یازده سالم که بود خواب دیدم یک فرشته امد و منو بیدار کرد با اینکه بازهم خواب بودم.. به من گفت میخوام بریم پیش خدا .. به یک جای رسیدم که دوازده تا جکوزی مانند یاهفت تا یادم نیست ..به من گفت برای رسیدن به خدا باید شنا کنی ..جکوزی ها طبقه طبقه و رو به بالا میرفت همه رو که شنا کردم به خدا رسیدم …خدا یک نور بود و بهم گفت فقط به یک علت تو رو به زندگی فرستادم و تنها ماموریتت… بیشتر »

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  Ami

با سلام
خواب شما ظاهرا بسیار نمادین است و بنده تعبیر خواب را بلد نیستم. ماموریت اصلی هر انسانی طبق آنچه در قرآن آمده عبادت خدا است. کمک به خلق هم نوعی خداست. ولی اگر این خواب باعث گمراهی و سردرگمی شما شده است بهتر است آن را فراموش کنید. واضح بودن و یا الهی بودن یک خواب دلیل بر حقانیت آن نیست و می تواند زایده ذهن و یا القای موجودات دیگر باشد.
موفق باشید

Ami
مهمان
Ami
3 سال قبل

اخه مشکل اینجاست که یک انرژی یا هرچیزه دیگه ای که هست نمیزاره فراموش کنم و دائما منو یادآوری میکنه.. بعد میشه بگید القای موجودات دیگر یعنی چی ؟اصلا چه دلیلی میتونن داشته باشه موجوداب برای القای همچین خوابی.. و یه چیز دیگر منظور شما از گمراهی چیه

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  Ami

با سلام وقتی بحث ارتباط با خدا و معنویات در خواب و یا عوالم دیگر است لازم است بدانیم موجودات شیطانی هم می توانند خود را ظاهرا نورانی نشان دهند و نصحیت هایی کنند. باید مراقب بود که در دام آنها نیفتیم و به محتوای سخنان آنها توجه کنیم. اگر سخنان آنها خیر بود به آنها عمل کنید و اگر شر بود و یا معنای خاصی نداشت و انسان را به سمت آرزوهای باطل می کشاند در این صورت باید مراقب بود و به آنها توجه نکرد. اگر به یک مفسر خواب دسترسی دارید می توانید از او راهنمایی بخواهید.… بیشتر »

Ami
مهمان
Ami
3 سال قبل

جالبه استاد اخه امروز که برون فکنی کردم و تقریبا موفق شدم ..درخواست کردم که جواب سوال هام رو بدونم قبل ازین که اتفاق بیفته یک زن در خواب دیدم و بهم گفت .تله. یعنی همین چیزی که شما گفتید ..فک کنم منظورش این بود که توی تله افتادی یا انگار ی جور هشدار بود

arezo
مهمان
arezo
3 سال قبل

سلام چند ساله در خواب چه خواب شب چه خواب ظهر صدای صحبت میشنوم گاهی حس می کنم با من حرف می زنن گاهی مطمئنم با خودشون صحبت می کنن هم غریبه هم آشنا مثلا امروز ظهر خوابیدم بیدار شدم وقتی دوباره خوابم برد چندین نفر باهم حرف زدن که صدای آشنا هم بود ترسیدم سعی کردم بیدار بشم اول نتونستم به زور چشمامو باز کردم صدا قطع شد ولی گیج بودم چشمامو می بستم دوباره صدا و فلج شدن چهار بار این اتفاق افتاد تا از روی ترس بلند شدم نشستم میشه کمکم کنید خسته شدم می ترسم از… بیشتر »

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  arezo

با سلام
این حالات ترسی ندارند. در هنگام خلسه بین خواب و بیداری شنیدن این صداها می تواند یا ناشی از فعال شدن ذهن رویابین و توهم باشد و یا نزدیک شدن به عالم اختری. اگر هم خواستید به این تجربه پایان دهید ریتم تنفس خود را تغییر دهید تا بدن شما متوجه بیداری مغز شده و شما را بیدار کند و از حالت فلج عضلات خارج شوید.
موفق باشید

arezo
مهمان
arezo
3 سال قبل

چطوری ریتم تنفس رو تغییر بدم؟

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  arezo

با سلام
برای مثال تندتر از حالت نفس بکشید. در هنگام خواب یا فلج عضلات معمولا تنفس، آهسته تر و عمیق تر است ولی اگر تندتر و سطحی تر شود مغز شما متوجه می شود که خواب نیستید و بدن شما را بیدار می کند.
موفق باشید

arezo
مهمان
arezo
3 سال قبل

میشه راجع به عالم اختری توضیح دهید واینکه من صداهایی که میشنوم گوش کنم یا همچنان سعی کنم بیدار بشم اگر با من صحبت کردند جواب بدم یا خیر انها برای من مشکلی ایجاد نمی کنند

علی خانی (مشاور سایت)
ادمین
Reply to  arezo

با سلام علاوه بر جهان فیزیکی، جهان های غیرمادی دیگری نیز وجود دارند که نزدیک ترین آنها به ما جهان اختری است و موجودات غیرارگانیک زیادی در آن زندگی می کنند و می توانند در حالتی که ما خواب و یا در حالت خلسه هستیم به دلیل افزایش موقتی قدرت های ماورایی ما، ارتباطاتی با ما برقرار کنند. گوش کردن به سخنان آنها ضرری ندارد درست مثل کابوس های شبانه که هیچ آسیب فیزیکی به انسان نمی زند. ولی به محتوای مکالمات توجه کنید و اگر در آن خیر می بینید انجام دهید ولی اگر شامل مفاهیم شیطانی بود آنها… بیشتر »

الف خ
مهمان
الف خ
3 سال قبل

سلام
زیاد برام اتفاق افتاده ، میخوام چرت بزنم یا بخوابم، چند لحظه بعد از بستن چشمام ، درحالی که صدای محیط رو میشنوم ( صدای تلویزیون ، بوق ماشین ، حرف زدن اطرافیان و …..) اما خواب هم میبینم !
یعنی در حالی که بیدارم ( چون میشنوم)، خواب هم هستم( چون خواب میبینم ) !
این حالت چطور اتفاق میفته ؟

سینا تقی نژاد (مسئول روابط عمومی)
ادمین
Reply to  الف خ

سلام
اگر خواب شما عمیق نشده باشد و حالت بین خواب و بیداری باشد ممکن است این حالت رخ دهد. گاهی هم در برون فکنی امکان دارد این پدیده مشاهده شود.

الف خ
مهمان
الف خ
3 سال قبل

ممنون از جوابتون

ZEINAB
مهمان
ZEINAB
6 ماه قبل

سلام
وقتی که آهنگ گوش میدم و چشمامو میبندم یه حالت عجیبی پیدا می کنم انگاری سرم گیج میره دلیلش چی میتونه باشه؟

admin
ادمین
6 ماه قبل
Reply to  ZEINAB

درود
بستگی داره. اگه بعد چند دقیقه این طوری شدید شاید وارد حالت خلسه شدید. با آهنگای ریتم ملایم و یا احساسی و باینورال احتمالش بیشتره.

Hamideh
مهمان
Hamideh
6 ماه قبل

سلام ،خوبین
من دیشب در خواب صدای افتادن مثلا یه سیاره،یا یه ضربه ی بزرگ رو شنیدم ،میشه علتش رو بدونم.خیلی واقعی بود

admin
ادمین
6 ماه قبل
Reply to  Hamideh

درود
یا به خاطر افزایش قدرت توهم ذهنی توی خواب بوده یا صداهای اختری.

Ghazal
مهمان
Ghazal
6 ماه قبل

سلام . من مدتی میشه که از بیماری فلج خواب و پنیک شبانه رنج می برم به طوری که زمانی که به رختخواب میرم از ترس اینکه مجددا دچار فلج خواب بشوم به جاش دچار پنیک شبانه می شوم یعنی ضربان قلبم به طور ناگهانی و بدون دلیل واقعی افزایش شدید پیدا می کند . فکر می کنم دلیل اینکه دچار این حالت میشم اینه که از فلج خواب وحشت دارم و چند باری هم که در گذشته دچار فلج خواب شدم ، با توهم فکر می کنم همراه بوده چون حضور کسی را احساس می کردم یا صدای صحبت… بیشتر »

Last edited 6 ماه قبل by Ghazal
admin
ادمین
6 ماه قبل
Reply to  Ghazal

درود
اول اینکه این حالت نه تنها ترس نداره بلکه خیلیها سالها تلاش می کنن و تمرین می کنن تا بتونن دچار فلج عضلات بشن و به تجربه های خاص مثل پرواز روح و خلسه عمیق برسن پس هدیه درونی دارید که ازش خوب استفاده نمی کنید. این مقاله رو حتما مطالعه کنید. اگه ترس دارید یه لامپ کوچیکی رو موقع خواب روشن بذارید و قبلش هاله دفاعی ایجاد کنید و مطمئن باشید چیزی باعث آسیب شما نمیشه چون فیزیکی نیستن.

Ghazal
مهمان
Ghazal
5 ماه قبل
Reply to  admin

خیلی ممنونم

مهرداد
مهمان
مهرداد
4 ماه قبل

با سلام خدمت شما من ساکن شهر ساوه هستم و حدود ۹ ماه پیش از ته خیابان کارگر شروع به پیاده روی کردم و میخواستم برم اوایل همون خیابان یکم که قدم زدم دایی م زنگ زد و منم جواب دادم و چون صدای ماشین زیاد بود پیچیدم داخل یکی از کوچه ها و حین حرف زدن دو سه باری کوچه رو بالا پایین کردم و وقتی که کلی با دایی حرف زدم دیدم اول خیابان کارگرم .چطور میشه که بپیچی داخل فرعی و یکباره کل مسیرو رفته باشی در صورتی که اصلا طول خیابونه راه نرفتی من فرد حواس… بیشتر »

admin
ادمین
4 ماه قبل
Reply to  مهرداد

درود
شاید بهتر باشه دوباره مسیر رو چک کنید. ممکنه به هم راه داشته باشن. گاهی اوقات ممکنه چنان گرم صحبت با کسی بشیم که وارد سطح عمیقی از خلسه بشیم و نفهمیم چه طور راهی رو رفتیم و وقتی به خودمون اومدیم چیزی یادمون نمونده باشه. البته این حالت خیلی کم اتفاق میفته ولی شدنیه.

محمد
مهمان
محمد
4 ماه قبل

سلام. من خیلی وقته با این موضوعات هیپنوتیزم و… کاری ندارم هفت سالی هست ک ماورا رو کنار گذاشتم انواع تجربه های پرواز روح دیدن ارواج در قبرستان مخصوصا اونایی ک تازه مرده بودن و شنیدن درخواستشان( میفهمیدن که من میتوتم ببینمشون) دیدن موجودات غیبی و. آزار و اذیتشون شنیدن صداهای عجیب دیدن خواب هایی از الهه هایی که اسمشم نمیدونسم و تو عمرم دنبالش نبودم ولی با تحقیق دیدم قبلا وجود داشتن و…. من خیلی تجربه ها و خاطرات زیادی دارم که ۹۹٫ ۹۹درصدش خوشایند نیستن حتی یه بار فکنم مردم چون داشتم از کره زمین دور میشدم یکیم… بیشتر »

admin
ادمین
4 ماه قبل
Reply to  محمد

درود
چون توی بیداری این صدا رو شنیدید و خانمتون هم شاهد بوده و نمیشه ۲ نفر یه جور توهم بزنن بنابراین ممکنه کار موجودات غیرارگانیگ باشه. البته مطمئن شید که حیوانات کوچک مثل موش توی وسایل نبوده باشن و صدا از اونا نباشه. دلایل اینکه موجودات غیرارگانیک بخوان این کار رو بکنن زیاده مثلا جلب توجه شما یا ایجاد رعب و وحشت. اگه فرد مذهبی و خوبی باشید احتمال شنیدن این صداها بیشتره و قصد اذیت دارن.

...
مهمان
...
4 ماه قبل

سلام . من خوابیدم اکثراً توی خواب هام میفهمم که خوابم . خلاصه زور زدم بیدار شم و بیدار شدم ، ولی هنوز کاملاً به هوش نبودم که صدایی شبیه صدای یه زن انگار توی سرم یه چیزایی میگفت . امشب به صبح نمیرسه ، خیلی حواستو جمع کن ، این دو تاجمله رو یادمه . نمیدونم یعنی چی .

admin
ادمین
4 ماه قبل
Reply to  ...

درود
اگه حرفش درست در نیومده یعنی توهم بوده که توی حالت خواب و بیداری به خاطر اینکه ممکنه مغز هنوز در حال رویا دیدن باشه ممکنه رخ بده.

مارال
مهمان
مارال
2 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر من همیشه مدیتیشن میکنم وهم ذکر میگم قبل خواب با تمرکز می‌خوابم دیشب همین که آخرین ذکر رو گفتم بدنم تو حالت خلسه رفت و یه صدای موج رادیو خیلی شدید بیشتر انگار که صدای موتور یه هواپیما بود گوشم شدید درد گرفت هنوزم صداش رو تو گوشم ممتد دارم و تو این حالت دستام رو گوشم گذاشتم موقعی که بلند شدم نصف بدنم تو رختخواب بود یه دفعه پنجره که سه متر عرض و طولش بود پشت سرم بود رو روبه روم تو دیوار دیدم پرده کنار رفت یه نور خیلی سفید به چشمم خورد و… بیشتر »

admin
ادمین
2 ماه قبل
Reply to  مارال

درود
ممکنه نمادین باشه و باید ببینید عروسکها نماد چه چیزی توی زندگی شماست و این چیز شخصیه. آیا همون اعضای خانواده هستن یا نماد تجمل و صرف هزینه برای اشخاصی که خیلی ارزش ندارن و فقط چاپلوسی می کنن یا نماد بی احساسی و عدم توجه به اطرافیان و …

رفتن به نوار ابزار