قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
داستان ماورایی
داستان ماورایی – ملاقات من با شیاطین (نوشته ماهان)
مارس 17, 2019
کمک
وقتی نمی توانید به خود کمک کنید به دیگران کمک کنید
مارس 17, 2019

رموز هیپنوتیزم با چشم

هیپنوتیزم با چشم

هیپنوتیزم با چشم

رموز هیپنوتیزم با چشم

قبلا در مورد روش انجام هیپنوتیزم چشمی یا هیپنوتیزم با نگاه صحبت شد. اما چرا این روش کار می کند؟ جدای از فرضیه مانیه تیزم، خیره شدن به شیوه اصولی به چشمان یک نفر می تواند آنکه انرژی های عجیبی را به او بفرستد باعث هیپنوتیزم و القای خلسه در او شود.

در زیر به دلایل اینکه چرا و چگونه هیپنوتیزم با چشم کار می کند و از چه راه هایی می توان آن را بهبود بخشید اشاره می شود:

– جذب توجه

اولین اتفاقی که وقتی به چشمان یک نفر نگاه می کنید می افتد جذب توجه آنها است و از موثرترین کارها برای غرق کردن شخص در شماست. حتی حفظ نگاه و خیره شدن به چشمان یک نفر در یک مکالمه می تواند معنی زیادی داشته باشد. البته به شرطی که نگاه با ملایمت و با حالتی دعوت کننده باشد و نه نگاهی خشونت آمیز.

شخصی که اسیر نگاه شما شده خود را ملزم به واکنش و پاسخ دهی می داند. واکنش دهی از اولین مراحل ورود به پروسه خلسه که در نهایت موجب هیپنوتیزم می شود است.

– افزایش واکنش دهی

نگاه خیره هیپنوتیزمی می تواند سطح تنش را بین هیپنوتیزور و فرد مقابل بالا ببرد و همان تنش باعث می شود که فرد حتما واکنشی به هر نحوی نشان دهد. وقتی این رفتار واکنش گرایانه اولیه تقویت شد می تواند تفکر منطقی و دروازه ناخودآگاه شخص را هم پشت سر بگذارد و او را وارد حالتی که فکر از ناخودآگاه و به صورت بی طرفانه برمی خیزد کند.

– القای خلسه به طور نامحسوس

هیپنوتیزم چشمی کم کم باعث می شود که شخص به صورت نامحسوسی وارد حالت خلسه شود. وقتی خود شما به یک حالت ذهنی یا آگاهی خاص برسید در واقع همان را هم به صورت غیر کلامی به شخص القا می کنید.

 

هیپنوتیزم با چشم

 

– انتقال اراده مثبت

بسیار مهم است که نیات و افکار خوب را به آنها انتقال دهید تا آنها در برابر شما احساس امنیت کرده و ذهن خود را در برابر شما باز نگه دارند و واکنش پذیری بیشتری نشان دهند. این برای رسیدن به خلسه هیپنوتیک لازم است.

اگر احساسات و افکاری همراه با حس ناامنی و غیر دوستانه را به آنها انتقال دهید آنها هم یا همان ها را به شما منتقل می کنند و یا کلا همه را رد می کنند و نسبت به تاثیر نگاه شما مقاومت می کنند و به نوعی می توان گفت که از شما می ترسند.

برای اینکه بتواند حرف های تلقینی ظریف خود را به آنها انتقال دهید باید داشتن زبان بدن مناسب و حفظ روحیه خوب را تمرین کنید.

– اعتماد به نفس شما عامل موفقیت شما در این کار است

در هر روش القای هیپنوتیزم، داشتن اعتماد به نفس و اینکه حتما در این کار موفق می شوید عامل مهمی در هیپنوتیزم شدن سوژه است. شما باید به طور مطلق به خودتان اعتماد داشته باشید چون هر نشانه ای از ناامنی و ترس و شک می تواند منجر به عقب افتادن نتیجه مثبت شود.

به همین جهت نباید کارهایی انجام دهید که نشان دهنده ضعف درونی شما نسبت به انجام کار است مثل:

– زیادی پلک زدن
– چشمان اشک آلود
– خمیازه
– نگاه تند و سریع به طرف
– تغییر زبان بدن و حالت روانی
– سرعت و ریتم حرف زدن شما

اگر حالات بالا را نشان دهید در این صورت به شخص این طور القا می کنید که در کار خود اعتماد به نفس ندارید. نگاه مداوم و عمیق و کشیدن نفس های آرام باعث این می شود که اعتماد به نفس شما بالا دیده شود.

حالا اگر علائم بالا را شخص مقابل داشت نشانه خوبی است زیرا بدین معنی است که او تحت فشار درونی بوده و ممکن است به نحوی که شما می خواهید واکنش دهد. در واقع نشانه آن است که آن فرد یا دارد وارد حالت خلسه می شود و یا پتانسیل آن را دارد. اگر فقط در حد پتانسیل است باید فشار درونی را بر او با نگاه عمیق و مستمر و داشتن زبان بدن صحیح بیشتر کنید تا دیگر نتواند هیچ مقاومتی نسبت به ورود به حالت هیپنوتیزم نشان دهد.

 

نیلوفر
نیلوفر
- دانشجوی روانشناسی بالینی و مترجم. - وظایف: مشارکت در ترجمه مقالات ماورایی و روانشناسی برای سایت - علایق: علوم ماورا و مراقبه، روانشناسی بالینی، فلسفه، روانشناسی عمومی، قانون جذب، شمنیسم، عرفان و ...
اشتراک
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
رفتن به نوار ابزار