قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
علایم پاک شدن کالبد انرژی
علایم پاک شدن کالبد انرژی
آذر ۲۱, ۱۳۹۷
نسان عادی هم میتواند قاتل بی گناهان شود
نتیجه تحقیق علمی: یک انسان عادی هم میتواند قاتل بی گناهان شود
آذر ۲۱, ۱۳۹۷

اهمیت توجه به رویاها

اهمیت توجه به رویاها

اهمیت توجه به رویاها

اهمیت توجه به رویاها

رویا ها دریچه ای به سمت عالم درونی هستند و می توانند کوچکترین جزئیات را در مورد افکار و احساسات واقعی ما برملا کنند. همچنین برخی از آنها دارای پیامهای معنوی بسیار مهم هستند.

ما حدود یک سوم زندگی خود را در خواب سپری می کنیم و خواب های زیادی را در هنگام شب می بینیم ولی ممکن است کوچکترین اهمیتی به این بخش از زندگی خود ندهیم. یکی از دلایل اهمیت ندادن به رویاها این است که شاید برای ما عجیب و بی معنا و بیش از حد سمبلیک باشند و حتی شاید خیلی از بخش های آن را به یاد نیاوریم.

زبان رویاها زبان سمبل و قصه گفتن است و به همین دلیل است که در طول تاریخ معبران خواب زیادی در زمینه رمزگشایی خوابها فعالیت داشته اند ولی اگر خودمان هم پس از مدتی به طور دقیق رویاهایمان را بررسی کنیم می توانیم زبان آن را یاد بگیریم.

جنبه مثبت رویاها این است که بدون هیچ تعارفی، خود واقعی ما را به همراه اعتقادات و احساسات قلبی بر ملا می کند و برای کسی که در زمینه خودشناسی کار می کند می تواند اطلاعات بسیار مفیدی را به او ارائه کند.

برای مثال ممکن است تصور کنید همسران را دوست دارید و مشکلی با او ندارید ولی مدام در خواب های خود مشاهده می کنید که او را با چاقو می کشید. شاید این قضیه مربوط به مشکلات عاطفی مخفی بین شما باشد که به طور هوشیارانه از آنها خبر ندارید و باید یاد بگیرید با احساسات خود رو راست باشید و اگر چیزی شما را آزار می دهد ولی ماهیت دقیق آن را نمی دانید از روش هایی مثل نوشتن عواطف خود استفاده کنید.

همچنین بخوانید:   مبارزه با احساس بیهودگی و پوچی

برای کار کردن با رویاها و استخراج اطلاعات مهم از آنها ابتدا باید قدرت یادآوری شما بالا باشد. برای این کار می توانید یک لیوان آب را کنار تخت خود بگذارید. قبل از خواب نصف آن را بنوشید و به خود بگویید این کار کمک می کند تا خوابهایتان را به خاطر بسپرید و نیت کنید که وقتی از خواب بلند شدید و نصفه دیگر را نوشیدید تمام خوابها یادتان می آید. نوشیدن نصفه بعدی آب باید بلافاصله بعد از بیداری انجام شود.

سپس خواب های خود را همراه با تاریخ در دفترچه ای یادداشت کنید. تشریح کنید که چه حسی در رویاهای خود داشته اید. آیا غمگین بودید یا هراس خاصی داشتید؟ چه چیزی باعث رنجش یا خوشحالی شما شده است؟ چه افرادی را ملاقات کردید؟ وقتی به خواب خود فکر می کنید و در آن غرق می شوید آیا احساس فشار خاصی را در یکی از چاکراهای خود حس می کنید؟ احتمالا آن خواب تحت تاثیر عواطف مربوط به آن چاکرا بوده و اگر حسی ناخوشایند دارد یعنی در آن چاکرا انرژی های نامتوازن و گرفتگی وجود دارد و باید برای پاکسازی آن بیشتر تلاش کنید…

هر چه قدر بیشتر به تمرین نوشتن خواب ها ادامه دهید نکات جدید و مهمی در مورد زوایای شخصیتی خود پیدا می کنید.

 

مقالات مرتبط

همچنین بخوانید:   تفاوت حس ششم و احساس ترس
نیلوفر
نیلوفر
- دانشجوی روانشناسی بالینی و مترجم. - وظایف: مشارکت در ترجمه مقالات ماورایی و روانشناسی برای سایت - علایق: علوم ماورا و مراقبه، روانشناسی بالینی، فلسفه، روانشناسی عمومی، قانون جذب، شمنیسم، عرفان و ...
اشتراک
اطلاع از
guest

0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
رفتن به نوار ابزار