قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
مدیتیشن جفت روحی
مدیتیشن پیدا کردن ماورایی شوهر
ژانویه 8, 2018
آموزش چاکرا
آموزش جامع تمرینات کاربردی چاکراها و کندالینی + فایل صوتی (رایگان)
ژانویه 12, 2018

استاد معنوی یا استاد زپرتی

استاد

استاد معنوی یا استاد زپرتی

خیلی ها رو دیدم تا یک نفر رو که کمی معلومات داره استاد خطاب میکنن. در مورد منم این کار رو میکنن و بهم استاد میگن ولی صادقانه و به دور از فروتن بازی میگم که استاد نیستم و خودم شاگردی هستم که در حال یاد گیری هستم و چون تجربه ام کمی بیشتر هست و ممکنه این تجارب به درد بقیه بخوره اونها رو به اشتراک میذارم. اگرم دستاورد جدیدی به دست بیارم اونها رو هم قرار میدم و از تجارب بقیه هم استفاده میکنم.

اینکه شما هر کسی رو میبینید بهش میگید استاد خطرناکه. این طوری خیلی راحت فریب میخورید. خیلی ها تنها کتاب سخنگو هستن و چیزهایی که خوندن رو بلغور میکنن و همونا رو قرقر میکنن و واسه شما تلاوت میکنن. این استاد بودن نیست. استاد کسی هست که ده ها سال تجربه کسب کرده و بیشتر راه ها رو رفته و چم و خم همه چیز رو در آورده و در نهایت قادر هست به شما هم آموزش بده و راهبری تون کنه. این که میبینم یک بچه ده ساله تو فضای اینترنتی میشه استاد واقعا شگفت انگیزه. من از والدینشون تقاضا میکنم تا به فرزندانشون بیشتر توجه کنن تا برای جبران کمبود محبت و دیده شدن نیان ادعای استادی راه بندازن.

اساتید بیکار نیستن شب و صبح تلگرام بگیرن دستشون و مردم رو ارشاد کنن پس کی خودشون تمرین میکنن؟ این فاجعه باره که مردم این قدر ساده لوح هستن. البته خوشبختانه در فضای این سایت و تلگرامش، افراد فهمیده هستن و چنین اشتباهاتی رو معمولا نمیکنن ولی قبلا که به گروه های ماورایی دیگه میرفتم طرف عکس یک روحانی بلند پایه رو میذاشت و حرف زدنش رو ملا لغتی میکرد و مردم رو ارشاد میکرد و همه هم له له میزدن که ایشون استاد هست. حرفهاشم نوارخوانی از دو تا کتاب بود. واقعا من نمیدونم بعضی افراد در خودشون چه کمبودی مشاهده میکنن که میخوان با این راه ها جلب توجه کنن و حس برتری پیدا کنن.

البته این فقط مشکل اونها نیست بلکه مشکل افراد ساده دل هم هست که به خاطر بی اطلاعی گرفتار این افراد میشن. من حتی سایت های خون آشامی دیدم که طرف میگه فلان قدر خون بخورید تا خون آشام شید بعد صدها نفر پیام گذاشته بودن که استاد، خون باید از کدام حیوان باشه و فلان. آدم اینها رو میبینه تاسف میخوره. خواهشا اگر مردم هم این طوری به شما اعتماد کردن شما خودتون خجالت بکشید و استادبازی در نیارید.

اشتراک تجربه و دانش و معرفی کتاب و …. خیلی عالیه به شرطی که حداقل خودتون انجامش داده باشید و نتیجه گرفته باشید یا اون قدر به نویسنده اون کتاب اعتماد داشته باشید که بدونید اگر هم رو خودتون جواب نداده حداقل شاید به درد بقیه بخوره. از یک نویسنده کتاب پرفروش آموزش کسب ثروت پرسیدن خودت چه طوری ثروتمند شدی؟ گفت با فروختن کتابم به شما. اولش هم نوشته بود که خودم نتونستم اون روشهای درآمدزایی رو پیاده کنم شاید شما بتونید انجام بدید. خوبی این آدم این هست که صادق هست و اگر هم خودش با اون روشها موفق نشده نام استاد رو در اون زمینه روی خودش نمیذاره و فقط در واقع کار گردآوری و ترجمه رو انجام داده. این طوری مردم بهتر تصمیم میگیرن که آیا اون روش رو با ریسک خودشون انجام بدن یا نه.

از افرادی که در بالا اشاره کردم بدتر اونهایی هستن که خودشون به خودشون میگن استاد! گاهی فرد ادعای استادی نداره و بقیه از سر جهل بهش میگن استاد و هر چه قدرم که تذکر میده بابا من استاد نیستم بازم فایده نداره و مردم همچنان میگن. چیزی که در مورد خودم رخ میده. ولی بعضی خودشون رو با لقب استاد معرفی میکنن و میگن من استاد فلانی هستم و شما رو ارشاد میکنم. چه کسی به شما مدرک استادی داده؟ از روی چه استنادی به خودتون این لقب رو میدید؟ متاسفانه این افراد کم نیستن. نکنید این کار رو. بهتون میخندن و سوژه میشید. من دیدم که میان از این کار اونها عکس میگیرن و تو گروه ها بشون میخندن. در واقع نامیدن خودتون به عنوان استاد اون قدر ضایع هست که مشابه فردی هست که به خودش میگه من جناب آقای فلانی هستم. خب میخندن بهش. یا میگن خودخواهه یا کم داره. بگذریم از اینکه برخی شون قصد بازارگرمی دارن و منبع درآمدی از اینکارهاشون دارن که از پولی از این راه فریب مردم به دست میاد از نجاست هم بدتر هست.

من اینها رو از روی دلسوزی تمام میگم و عواقب این کارها رو در بین افراد زیادی دیدم. نکنید این کارها رو.

حالا بریم سر اینکه اصلا استاد معنوی کیست؟ و از کجا بیاریم؟

بذارید خیالتون رو راحت کنم. حتی در بین علمای اسلامی هم معروف هست که برای یافتن استاد اگر نصف عمرتون رو هم بگردید باز هم کمه. یعنی این قدر این افراد کم هستن و مسلما تو تلگرام و سایتا نریختن. شما باید تا مرحله زیادی از عرفانی که متعلق به دین و آیین خودتون هست پیشرفت کنید تا بعد تازه اون استاد کم کم پیدا شه و این کار ممکنه ده ها سال طول بکشه. بعضی افراد تازه فهمیدن معنویت رو با کدوم ع مینویسن بعد انتظار دارن اساتید بیان دست اینا رو بگیرن. کک اساتید هم برای این افراد نمیگزه و باید خودشون تا مراحل زیادی رو توسط تلاششون بگذرونن و نام آوران عصرشون بشن بعد تازه شاید استاد واقعی رو پیدا کردن.

تا اون موقع میتونید کتابهای زیادی رو مطالعه کنید (تا حداقل آگاهی تون بره بالا و گول افراد سودجو یا روانی رو نخورید) و تمریناتش رو کم کم انجام بدید. ممکنه بگید خب من به ساز کدوم آیین برقصم؟ اگر مطمئن نیستید که بلاخره کدومشون درسته اول چیزهایی که بین همه شون مشترک هستن رو انجام بدید مثل مراقبه. مراقبه بخش مهم همه ادیان و مذاهب هست و هر کدوم به شیوه خاصی اجرا میشن شما اولش بی طرف ترینش رو انجام بدید و بعد با مطالعه بیشتر و با بصیرتی که کشف کردید متوجه میشید کدوم راه براتون بهتر هست.

از همه مهمتر اینکه به موقعیت های زندگی به دید استادتون نگاه کنید. استاد کسی هست که منیت شما رو میشکنه و شما رو به چالش میکشونه. اگر تو محل کار همکاری رو دارید که عادت داره آزارتون بده و عصبی تون کنه در این صورت اون استاد شماست چون تونسته این عیب خود کم بینی و عصبی بودن شما رو نشون بده. اگر از رفتن به جایی بدتون میاد و ازش هراس دارید در این صورت این موقعیت استاد شماست چون داره نقاط تاریک درون شما رو نشون میده و میخواد بگه یه چیزی درون شما مشکل داره و باید بیشتر برید به سمت اون موقعیت تا خودتون رو بهتر بشناسید.

استاد کسی نیست که ریش سفید و قیافه مهربان داره و شما رو نوازش میکنه بلکه استاد کسی هست که شما رو نابود میکنه و از نو میسازه. حتما هم لازم نیست در قالب یک انسان باشه و هر موقعیتی از زندگی تون که شما  رو متزلزل و پخته تر میکنه استادتونه. وقتی این مراحل طی شد تازه ممکنه استاد به صورت یک انسان هم به سراغ شما میاد. دقت کنید که اون به سراغ شما میاد نه اینکه شما دنبالش بگردید. وقتی به اندازه کافی آمادگی پیدا کنه حتی ممکنه اون رو دم در خونتون ببینید که سراغتون اومده و نمونه این حالاتی برای عرفای زیادی رخ داده.

 

admin
admin
درباره ردای سیاه (ادمین): تمرین کننده و نشر دهنده علوم روحی و روانشناسی (بیشتر)
اشتراک
اطلاع از
8 Comments
قدیمی ترین
جدیدترین
Inline Feedbacks
View all comments
faraz
مهمان
faraz
5 سال قبل

سلام خدمت استاد عزیز من در یوتویوب فیلم هایی رو دیدم که زده اموزش باز کردن چاکراها توسط فرکانسها میخواستم بدونم این کار شدنیه یعنی عملیه

faraz
مهمان
faraz
5 سال قبل

میشه یکم بیشتر توضیح دهید

مهسا
مهمان
مهسا
4 سال قبل

استاد میشه در مورد همزادجنی و اثراتش کمی صحبت کنید…اگر پستی دراین سایت هست بمن بگید.گشتم پیداش نکردم.سپاس

ترانه
مهمان
ترانه
2 سال قبل

سلام. می خواستم بپرسم شما خودتون این همه اطلاعات درباره موضوعات ماورایی و علوم غریبه رو تنهایی به دست آوردین مثلا با خوندن کتاب واینا یا استاد داشتین؟
ماها که توی شهرای کوچیک زندگی می کنیم و دسترسی به استاد نداریم و علاقه به کسب این اطلاعات و رشد توانایی های ماورایی داریم باید چه کار کنیم؟

سینا تقی نژاد (مسئول روابط عمومی)
ادمین
Reply to  ترانه

سلام
استاد در ایران در زمینه ماورا کم است اگر باشد هم معمولا تقلبی هستند. بهتر است کتاب بخوانید یا از سایت های معتبر استفاده کنید.

رفتن به نوار ابزار