قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

۵ دانشمند معروفی که به جادو و ماورا علاقه مند بودند

رویابینی آگاهانه و گالانتامین
داروی ضدآلزایمری که رویابینی آگاهانه را تشدید می کند
مهر ۲۹, ۱۳۹۷
طرد شدن چیست
طرد شدن چیست | درمان حس طرد شدگی
آبان ۱, ۱۳۹۷

۵ دانشمند معروفی که به جادو و ماورا علاقه مند بودند

جادو و ماورا

۵ دانشمند معروفی که به جادو و ماورا علاقه مند بودند

معمولا افراد عامی یا مذهبی را علاقه مند به ماورا می دانند در حالی که تعداد زیادی از دانشمندان و از تاثیرگذارترین اندیشمندان بشر هم به ماورا گرایش زیادی داشته اند که به پنج نفر از آنها در زیر اشاره می شود:

۱- آیزاک نیوتون

آیزاک نیوتون سالهای زیادی به یادگیری علم کیمیا پرداخت و اعتقاد داشت می توان با ماده ای خاص عناصر پایه را به طلا تبدیل کرد. او در این راستا دست به آزمایشاتی هم زد. به عقیده او ماورا و سایر علوم در کنار هم ارزش زیادی دارند و او همانطور که به مطالعه علوم طبیعی و پایه می پرداخت به کیمیاگری هم مشغول بود و گفته می شود از شوق آن بوده که به اکتشافات ریاضی معروف خود رسیده است.

۲- جک پارسون

او از پیشگامان علم ساخت راکت است و متاسفانه علاقه او به سمت بعد سیاه ماورا یعنی جادو و کتابهای آلیستر کراولی بود. او حتی هنگام پرتاب راکتها و انفجارهای حاصله مشغول خواندن اوراد جادویی که می دانست بود و در آخر هم به خاطر این بی احتیاطی ها جان خود را از دست داد.

۳- پیر کوری و مادام کوری

این دو دانشمند معروف در حوزه فیزیک و شیمی به خصوص عناصر رادیواکتیو، علاقه زیادی به جلسات احضار روح داشتند و مدیوم هایی را به پیش خود دعوت می کردند که در حضور آنها صندلی در هوا معلق می شد و ارتباط با ارواح شکل می گرفت.

آنها حتی یکی از مدیوم های مشهور را در فرانسه در شرایط کنترل شده آزمایش کردند و هیچ شواهدی در رد قدرت ماورایی او برای احضار ارواح پیدا نکردند و تا آخر عمر به زندگی پس از مرگ و قدرت های جادویی اعتقاد داشتند.

۴- کارل یونگ

کارل یونگ و فروید که روانکاوان و روانشناسان معروفی بودند هر دو به تله پاتی و پدیده های ماورایی مشابه اعتقاد داشتند ولی در حالی که فروید علاقه ای به بروز این اعتقادات خود نداشت یونگ مسئله تله پاتی را حتی با دوست فیزیکدان خود مطرح می کرد و او هم تله پاتی را به نظریات کوانتومی مربوط می دانست.

بیشتر اعتقادات یونگ به ماورا به خاطر قدرت های او در پرواز روح و شناور شدن در بالای بدن و ملاقات با ابعاد دیگر حیات بود و اعتقاد او را در وجود ماورا ثابت کرده بود.

۵- ادیسون

ادیسون در طی سالهای متمادی تلاش می کرد تا در کنار دستگاه گرامافونی که اختراع کرده بود دستگاهی هم برای ارتباط با ارواح و عالم مردگان بسازد که البته سرانجام تحقیقات او مشخص نشد.
همچنین رقیب او، نیکلا تسلا که یافته های ارزنده ای در زمینه الکترونیک و خلق دستگاه های عجیب داشت از دانشمندان معروفی است که اعتقاد زیادی به ماورا داشت و سعی کرد دستگاهی مشابه دستگاه ادیسون ولی برای ارتباط با موجوداتی که در سیارات دیگر بودند اختراع کند.

مهدی کریمی
مهدی کریمی
مهدی کریمی. علاقه مند به طب اسلامی، ترجمه مقالات معنوی، انرژی درمانی، دعا درمانی و سایر علوم ماورایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار