قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
تلقین به خود
چرا گاهی تلقین به خود اثر ندارد؟
اسفند ۲۴, ۱۳۹۷
هیپنوتیزم دسته جمعی
خطرات هیپنوتیزم دسته جمعی
اسفند ۲۶, ۱۳۹۷

یک راه ساده برای افزایش شهود

افزایش شهود

یک راه ساده برای افزایش شهود

شهود، قابلیت دانستن چیزها بدون واسطه فیزیکی و بدون استفاده از منطق است. شهود یک نوع دانستن محض است. مثلا شما یک مرتبه به دلتان می افتد که فردا باران می آید با اینکه آسمان کاملا آفتابی است. عجیب اینکه فردای آن روز واقعا باران می بارد. این یک نوع شهود است. شهودی از نوع آینده بینی…

اما چگونه قدرت شهود را در خود زیاد کنیم؟ چگونه افکار مزاحم را از نجواهای شهودی تشخیص دهیم؟ صدای شهود همیشه در شما طنین انداز است. فقط کافی است آن را بشناسید و تقویت کنید.

یکی از راه های تقویت شهود، مراقبه است تا ذهن از افکار مزاحم خالی شود و صدای حقیقی درونی از فیلتر آن فکرهای مزاحم عبور کند و به آگاهی شما برسد. پس حداقل روزی یک ربع مراقبه کنید.

 

افزایش شهود

 

راه ساده تقویت شهود که قرار است در این جا معرفی شود روش خواندن کور است. سه کارت یک شکل تهیه کنید و پشت هر یک کلمات “بله”، “خیر” و ” مشخص نیست” را بنویسید. پس شما سه کارت دارید که پشت هر کدام فقط یکی از آن کلمات نوشته شده است.

حالا کارت ها را طوری روی زمین قرار دهید که کلمات نوشته شده رو به زمین باشند و دیده نشوند. کارت ها را هم باید از قبل بر زده باشید تا ندانید پشت هر کارت چه نوشته شده. سعی کنید در طول تمرین هم به طور مستقیم به آنها نگاه نکنید.

حالا پس از چند دقیقه مراقبه، سوالی را از خود بپرسید که جواب آن را می دانید. مثلا بپرسید آیا اسم من شیما است؟ سپس دستتان را با فاصله روی هر کارت بگیرید و چند ثانیه نگه دارید. چه حسی در مورد هر کدام دارید؟ کدام یک از آنها انرژی ای دارد که شما را جذب خود می کند؟ ندای درونی شما چه می گوید؟ سپس کارتی را بردارید که حس می کنید پاسخ صحیح شما در آن نوشته شده. این تمرین را چند بار تکرار کنید تا از هر ده بار، حداقل ۷ بار آن را درست بگویید.

وقتی توانستید نوع انرژی های صحیح و نحوه تشخیص ندای شهود را از صداهای مزاحم ذهن تشخیص دهید سراغ تمرین بعدی بروید.

حالا سوالی بپرسید که جواب آن را نمی دانید و نیاز به مشورت دارید. سه راه حل ممکن برای رفع آن مشکل در پشت کارت ها یادداشت کنید. سپس مانند قبل آنها را بر زده و روی زمین بچینید به طوری که جواب ها دیده نشوند. سپس دستتان را بالای هر یک گرفته و ببینید به سمت کدام کشش دارد. به صدای شهود خود نیز توجه کنید و ببینید چه نظری دارد. سپس آن کارت را برداشته و به راه حلی که در آن آمده فکر کنید و ببینید واقعا انجام آن درست است یا خیر.

هر چه بیشتر تمرین کنید نتایج بهتری می گیرید. سعی کنید حسی که اول به سراغتان آمد را دنبال کنید و تفکرات منطقی خود را دخالت ندهید چون دیگر جواب شهودی نیست و راه حل های منطقی روش های جمع آوری اطلاعاتی مخصوص به خودشان را دارند و به درد کار با کارت هایی که اطلاعات موجود در آنها مخفی بوده و توسط بخش منطق مغز پردازش نمی شود نمی خورد.

 

 

نیلوفر
نیلوفر
- دانشجوی روانشناسی بالینی و مترجم. - وظایف: مشارکت در ترجمه مقالات ماورایی و روانشناسی برای سایت - علایق: علوم ماورا و مراقبه، روانشناسی بالینی، فلسفه، روانشناسی عمومی، قانون جذب، شمنیسم، عرفان و ...

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از
رفتن به نوارابزار