قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
قلب
مغزی که در قلب وجود دارد | وجود ادراک در قلب
شهریور ۲۶, ۱۳۹۷
پیدا کردن شغل مورد علاقه
پیدا کردن شغل مورد علاقه
شهریور ۲۶, ۱۳۹۷

گوش دادن به ندای قلب و بیدار کردن آن

ندای قلب

گوش دادن به ندای قلب و بیدار کردن آن

بسیاری از عواطف و احساسات ما در ناحیه قلب احساس می شود. وقتی حس کنیم قلب ما (چاکرای قلب) باز است احساس گرما، انبساط و شیرینی و زندگی را داریم و پیوستگی بین ما و افراد صورت می گیرد و احساس نیاز کمتری به دانستن از طریق حواس معمولی داریم و می خواهیم چیزها را از دریچه قلبمان حس کنیم و توجهمان در آنجا ساکن شود و جهان را به طور شهودی ادراک کنیم. ولی وقتی به یاد فرد یا موقعیتی بیفتیم که از او متنفریم و یا حس خوبی نداریم قلب ما بسته می شود و حالت خشکی، گرفتگی و سنگینی پیدا می کند و خودمان را در برابر لذت های شیرین زندگی محدود می کنیم.

 

قلب روحی

 

وقتی قلب بسته شروع به باز شدن می کند ترسها، نگرانی ها و عواطف منفی کهنه و فروکش شده از آن بلند می شود. حتی ممکن است تبدیل به حالت فوبیا شود. برای مثال اگرچه عشق ورزیدن به افراد خوب است ولی در مورد شخصی که بارها در زندگی اش خیانت دیده و قلب او شکسته شده نشان دادن عشق ناگهانی به او باعث ایجاد حالت ترس و تنش و حتی واکنش فرار می شود. این فوبیا در افراد شرف ازدواج که حوادث عشقی تلخی را در گذشته تجربه کرده اند بیشتر دیده می شود. صحبت از شروع زندگی تازه و ملاقات با افراد جدید برای ازدواج باعث می شود علائم حملات پانیک در آنها دیده شود و قلبشان سراسر ترس و پر از استرس شود. این افراد با مشاوره و هیپنوتراپی قابل درمان هستند ولی تا قبل از آن مطرح کردن ازدواج و روابط جدی فقط باعث بروز علائم فوبیا مثل تپش قلب، گرفتگی قلب، تنگی نفس و حتی حالات تشنج می شود.

این گرفتگی قلب می تواند در مورد سایر مسائل زندگی هم دیده شود. در برابر دوستان، خانواده و حتی حقایق معنوی.

افرادی که شدیدا به مادی گرایی و انکار معنویات روی آورده اند خشکی و تنگی قلب را در هنگام رویارویی با مسائل معنوی بیشتر احساس می کنند. انگار قلب آنها کاملا نسبت به این مسائل بسته شده و حتی اگر خودشان بخواهند هم نمی توانند این مسائل را بپذیرند و قلبشان را بگشایند.

بسته شدن قلب به هر دلیلی که باشد لذت زندگی را از ما گرفته و مانع دریافت های شهودی ما و ایجاد ارتباط موثر با افراد و اطلاعات می شود. بنابراین برای هماهنگی و شفای آن باید تلاش، خودکاوی و تمرین زیادی انجام داد.

 

قلب روحی

 

آیا اگر قلب ما بیمار و دچار احساسات سرخورده و غمگین باشد قابل اعتماد است؟ آیا گوش دادن به ندای چنین قلبی عاقلانه است؟ از کجا بفهمیم واقعا به صدای حقیقی قلب خود گوش می دهیم و یا اسیر ترسها و توهمات قلبی که هنوز شفا نیافته است شده ایم؟

پیش از دنبال کردن ندای قلب و انتقال فکر از مغز به قلب لازم است که دردهای کهنه آن را بشناسیم و برطرف کنیم.

سپس می توانیم به قلبمان اعتماد کنیم هم در سطح انرژیکی، هم در سطح عاطفی، و هم در ذهنی…

برای شفای قلب می توانید مراقبه های مختلفی را انجام دهید. یکی از بهترین کارها دست گذاشتن روی قلب و به یاد آوری احساسات و عواطف و بلند گفتن آنها در مکانی که هیچ کس نیست است. هر چند نوشتن هم روش خوبی است ولی با صدای بلند گفتن احساسات و تجارب تلخ تاثیر شگرف دیگری دارد. توجه کنید که این مسائل را پیش کس دیگری اعتراف نکنید چون خود به خود قلب شما محافظانه کارتر عمل می کند و حقایق تلخ درون خود را بازگو نمی کند. به علاوه درست نیست کسی از اسرار درون شما باخبر شود. حقایق تلخ درون قلب شما قرار است خالی شوند و بروند و شفا پیدا کنید ولی این حرفها تا ابد در گوش شنونده باقی خواهد ماند و ممکن است شما را به دید دیگری نگاه کند.

شاید در حین انجام تمرین، احساس نیاز به گریه و فریاد هم پیدا کنید. اگر می توانید این کارها را انجام دهید تا تخلیه شوید. خودتان و دیگران را ببخشید و در آخر تصور کنید نوری آرامش بخش وارد قلب شما می شود.

شاید یک جلسه تمرین برای شما کافی نباشد و بخواهید مراحل بالا را چندین روز دیگر هم انجام دهید تا از سختی و گرفتگی چاکرای قلب شما کم شود (موارد حادتر احساسی حتما باید تحت نظر روانشناس و روانپزشک معالجه شود).

 

قلب

 

برای زندگی از دیدگاه قلب، تمرینی را از کتاب زندگی کردن از قلب بازگو می کنم:

آگاهی شما در حالت عادی در چشم سوم شما قرار دارد. تصور کنید خودتان کوچک شده اید و در آنجا قرار گرفته اید. حالا به سمت پایین بیایید و از گلو هم عبور کنید و به چاکرای قلب وارد شوید. در آنجا میزان پراکندگی فکری شما شدیدا کاهش پیدا می کند. سعی کنید محیط قلبتان را به خوبی حس کنید و با آن مانوس شوید. مسئله ای را با آن مطرح کنید….منتظر جواب به صورت ندای درونی باشید….این جواب از قلب شما می آید. هر چه قدر تمرین شما بیشتر باشد جوابها بهتر خواهند بود و نماینده واقعی قلب شما می شوند. حتی وقتی احساس می کنید واقعا قلب شما نظرش را ابراز کرده ممکن است حالت خوشایند هیجان را در آن حس کنید….

پس از انجام مراقبه مجددا حس کنید که به سمت چشم سوم خود برمی گردید و حتی دید شما رو به جلو است.

اگر در این حالت همان پرسش های قبل را از خود کنید ممکن است جواب های متفاوتی را دریافت کنید زیرا این بار از مغز و فکر خود مشورت می گیرید.

با انجام روزانه مراقبه قلب، کم کم راه نفوذ ندای قلب به آگاهی شما بیشتر شده و تعادلی بین فکر منطقی شما و نظرات آن ایجاد می شود.

نیلوفر
نیلوفر
- دانشجوی روانشناسی بالینی و مترجم. - وظایف: مشارکت در ترجمه مقالات ماورایی و روانشناسی برای سایت - علایق: علوم ماورا و مراقبه، روانشناسی بالینی، فلسفه، روانشناسی عمومی، قانون جذب، شمنیسم، عرفان و ...

2
دیدگاه بگذارید

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 نظر دهندگان
علی خانی (تیم مدیریت) معین نظردهندگان اخیر
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی ترین
اطلاع از
معین
مهمان
معین

سلام ۷ چاکرام بازه و کندالینی هم در حدی فعال شده تو این ۲ ماه که کندالینی شروع کردم که از نزدیک میتونم از بین ۱ تا ۹۹ با درصد خطا کم بتونم عدد بفرستم میخوام پسوورد یک نفر و حتس بزنم و بدست بیارم یعنی مجموعه اعداد یا حروف و میخوام بفهمم اون ادم هم در دسترس نیست روشی هست که بتونم عدد و بدست بیارم و بفهمم؟

علی خانی (مسئول روابط عمومی)
ادمین

با سلام. بیداری کندالینی تدریجی است و برای شما فعلا به اندازه سه ماه فعال شده. ممکن است تا بیداری کامل ده سال طول بکشد. کندالینی از طریق نادی ها به بالا حرکت می کند و نه چاکراها پس کار روی نادی ها را هم انجام دهید. سرقت ذهنی اطلاعات افراد هم اخلاقا درست نیست و شما را از پیشرفت معنوی باز می دارد. به هر حال می توانید از روش های ذهن خوانی استفاده کنید.

رفتن به نوارابزار