قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

کاهش ارتباط با افراد ناخواسته، باعث احیای انرژی شما می شود

تجربه ماورا
تجربه ماورایی – نجات پسرم از شیطان پرستی (نوشته محمود)
خرداد ۹, ۱۳۹۸
تجربه ماورا
تجربه ماورا – چشم زخم (نوشته آرامش)
خرداد ۱۰, ۱۳۹۸

کاهش ارتباط با افراد ناخواسته، باعث احیای انرژی شما می شود

کاهش ارتباط با افراد ناخواسته

کاهش ارتباط با افراد ناخواسته، باعث احیای انرژی شما می شود

اگر دلیل خاصی برای کمبود انرژی فیزیکی و روانی پیدا نمی کنید ممکن است به خاطر ارتباطات بیش از حد شما با افرادی که نیازی به گفتگو با آنها نیست باشد.

البته ارتباطات و گفتگو بدون شک بسیار مهم و مفید است.

جلسات اداری، مهمانی ها و گشت و گذار با افراد همگی باعث اتصال ما به جهان می شوند. اما ارتباطات بیش از حد می تواند باعث خستگی روحی و جسمی ما شده و تاثیرات منفی بر سلامت، کار و انرژی ما بگذارد.

هر بار که با فردی صحبت می کنیم باعث صرف انرژی عاطفی می شود. وقتی با افرادی که ما را می شناسند صحبت می کنیم راحت تر هستیم چون آنها به خوبی شخصیت، عادات و رفتارهای ما را شناخته و نیازی به تلاش بیش از حد ما نیست.

با افراد غریبه هر چند اگر مردم خوبی باشند سعی بیشتری را برای داشتن یک ارتباط بهینه می کنیم. این نوع ارتباطات می توانند انرژی ما را بگیرند چون تلاش زیادی برای حفظ حالت بدن، درست صحبت کردن و مودب بودن و توجه صبورانه به صحبت های آنها و پاسخدهی دقیق به سوالات آنها داریم.

البته فقط این نوع ارتباطات باعث خستگی و هدر روی انرژی ما نمی شوند. هر نوع صحبت با دیگری هر چند کوتاه، مقداری از انرژی و قدرت ما را می گیرد. تلفن همراهی که مدام زنگ بزند و یا پیام بدهد هم واقعا اوضاع را وخیم تر می کند و مجموع این فشارها می تواند باعث افسردگی شود.

ملاقات هایی که نفعی به شما نمی رسانند، صحبت های کوتاه بی پایان، صحبت در مورد اینکه چه کسی به چه چیزی علاقه دارد و … باعث می شود که در آخر روز به طرز وحشتناکی احساس خستگی کنید. حتی اگر کار خاصی هم انجام ندهید و فقط صحبت کنید همین هم می تواند انرژی شما را تحلیل ببرد.

بنابراین خستگی های ساده تبدیل به خستگی های مزمن و شدید می شوند و شدیدا با ارتباطات و مکالمات بیش از حد مسموم شده اید. راه درمان این است که از مکالمات و صحبت های اضافه با دیگران کم کنید و وقت بیشتری به خودتان اختصاص دهید.

البته این بدین معنی نیست که در کنفرانس های اجباری که حس خوبی به آن ندارید نروید بلکه به جاهایی نروید که هیچ منفعتی برای شما ندارد.

کاهش ارتباطات غیر ضروری سریعا می تواند انرژی شما را احیا کند. معمولا افرادی که از انرژی های شما تغذیه می کنند کسانی هستند که به محض دوری از آنها سریعا به شما زنگ می زنند و یا پیام می دهند و از حال شما خبر می گیرند. این افراد را زودتر از بقیه کنار بگذارید.

در عوض زمان بیشتری را با دوستان نزدیک، افراد خردمند و همچنین خودتان صرف کنید. این به شما کمک می کند تا انرژی های جسمی و روانی خود را احیا کرده و تعادل خود را به دست آورید.

 

 

نیلوفر
نیلوفر
- دانشجوی روانشناسی بالینی و مترجم. - وظایف: مشارکت در ترجمه مقالات ماورایی و روانشناسی برای سایت - علایق: علوم ماورا و مراقبه، روانشناسی بالینی، فلسفه، روانشناسی عمومی، قانون جذب، شمنیسم، عرفان و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار