قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

چگونه مورد سوء استفاده قرار گرفتن باعث افزایش حس ششم می شود؟

تجربه ماورا
تجربه ماورایی – قانون جذب و همسر (نوشته مریم)
فروردین ۳, ۱۳۹۸
تجربه ماورایی – اثر دستان ناشناس
تجربه ماورایی – اثر دستان ناشناس (ترجمه شده)
فروردین ۵, ۱۳۹۸

چگونه مورد سوء استفاده قرار گرفتن باعث افزایش حس ششم می شود؟

سوء استفاده

چگونه مورد سوء استفاده قرار گرفتن باعث افزایش حس ششم می شود؟

تحقیقات گوناگونی در مورد افزایش قدرت حس ششم در افرادی که قربانی سوء استفاده های مختلف (از مالی و جانی گرفته تا تجاوزات جنسی) قرار گرفته  انجام شده و هدف این بوده است که ببینند آیا این صدمات روحی و جسمی می تواند با تغییر در سطح هوشیاری و قرار دادن انسان در موقعیت همیشه بیدار ذهنی موجب افزایش قدرت شهود آنها برای جلوگیری از سوء استفاده های بعدی شود؟

همه انسان ها دارای حس ششم و قدرت شهود هستند ولی شاید اینها برای حفظ حیات آنها اهمیتی نداشته باشد بنابراین توجهی هم به این توانایی ها نمی کنند و فراموششان می کنند. ولی بیشتر افرادی که تحت سوء استفاده های مختلف و غافل گیرانه قرار گرفته اند به خاطر نیاز خود به داشتن امنیت بیشتر، دچار حساسیت های روحی بالاتری شده و به طور ناخودآگاه یاد می گیرند که انرژی و احساسات موجود در افراد سوء استفاده گر و یا محیط هایی که احتمال خطر زیاد است را حس کنند. بیشترین توانایی ماورایی که در این راستا مورد استفاده می گیرد حس غیب لمسی و حس غیب دانی است.

 

سوء استفاده

 

برای مثال خانمی وارد یک اتاق می شود که یک مرد به ظاهر محترم در آن است. آن خانم به طرز عجیبی احساس دل درد و تهوع می کند و استرس زیادی او را آزار می دهد. او احساس می کند آن مرد انرژی هایی شبیه مردی که قبلا به او آسیب زده است دارد. او بدون هیچ دلیلی اتاق را ترک می کند. ممکن است بعدا از همکاران خود بشنود که آن مرد یک سوء استفاده گر است.

برای استفاده از قدرت شهودی حتما نیازی به داشتن شرایط آرام و روشن کردن شمع نیست. اتفاقا در موقعیت های خطرزا حس ششم قوی تر می شود تا از ما محافظت کند. حیوانات هم دارای چنین حسی هستند و به همین خاطر ممکن است ببینید بی دلیل از کسی دور می شوند و یا در حضور آن فرد واکنش های منفی نشان می دهند.

بنابراین استفاده از حس ششم در وضعیت هایی که خطرناک هستند یک توانایی غریزی است تا به نجات ما کمک کند.

شکوفایی توانایی های ماورایی به تمرین نیاز دارد و از آنجا که افراد قربانی و تحت سوء استفاده مدام از این حس ها استفاده می کنند و به حس ششم خود اعتماد می کنند پس به رشد بیشتر این توانایی ها نیز کمک می کنند. وقتی شخصی عاجزانه راهی جز توسل به ندای درونی ندارد و نمی خواهد تجارب تلخ خود را که تقصیری در وقوع آنها نداشته تکرار کند بنابراین خود به خود تمرین کننده بهتری برای پرورش حس های درونی خود می شود. این افراد به این موضوع پی برده اند که همیشه نمی توان از روی منطق و فکر تصمیم گرفت چون موقعیت های غافل گیر کننده از قبل اطلاعی نمی دهند.

اتفاق دیگری که در افراد قربانی ممکن است رخ دهد این است که آنها به جای آنکه به دنیای بیرونی و نصیحت افراد اعتماد کنند به خود برترشان تکیه می کنند. خود برتر آنها به صورت یک ندای درونی آنها را از موقعیت های نامناسب آگاه کرده و اجازه نمی دهد فرد آسیب دیده باز هم دچار بحران روحی شود.

شاید افرادی را بشناسید که با یک نگاه می توانند حس کنند که فلان شخص چه جور آدمی است و چه نیتی دارد. به احتمال زیاد خود او قبلا قربانی چنین افرادی بوده بنابراین به راحتی می تواند انرژی شوم آن اشخاص را حس کند هر چند که شاید چیز بدی در ظاهر آنها دیده نشود.

البته حالات گفته شده را نباید با اختلال روانی پارانویید اشتباه گرفت. زنی که از یک مرد کچل زخم خورده ممکن است بعد از آن، همه مردهای کچل را آدم های بدی بداند و یا به طور کل از همه مردها گریزان شود و به شدت به آنها بدبین شود و فکر کند همه مردان قصد آزار او را دارند. این فرد یک بیمار است و باید معالجه شود. او نه به حس ششم خود بلکه به بدبینی و تجارب تلخ خود و تعمیم دادن آن به افراد دیگر تکیه می کند تا دوباره دچار آسیب نشود غافل از اینکه بیهوده خودش را آزار داده و در مورد دیگران خیال های منفی می کند.

 

 

نیلوفر
نیلوفر
- دانشجوی روانشناسی بالینی و مترجم. - وظایف: مشارکت در ترجمه مقالات ماورایی و روانشناسی برای سایت - علایق: علوم ماورا و مراقبه، روانشناسی بالینی، فلسفه، روانشناسی عمومی، قانون جذب، شمنیسم، عرفان و ...

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از
رفتن به نوارابزار