برای ورود به کاون آرنوشا (مسائل احضار جن) کلیک کنید

فرم ارسال تجارب ماورایی شما برای انتشار در سایت

چرا مردان بهتر از زنان هستند؟

چرا مردان بهتر از زنان هستند؟

چرا مردان بهتر از زنان هستند؟

جدای از مباحث خیالی فمنیسم و اصرار بر برابری زنان و مردان میخوام در مورد ویژگی های روحی و ذهنی که باعث میشه مردان بهتر از زنان باشن صحبت کنم.

دلایلی که گفته میشه همگی دارای منبع هستند و میتونید در داخل سایت های خارجی هم سرچ کنید. بنابراین تعصب رو کنار بذارید و به صورت علمی و واقع گرایانه به این قضایا نگاه کنید.

اولین دلیل برتری مرد نسبت به زن: تجسم فضایی

به طور تکاملی مرد وظیفه شکار رو داشته و بنابراین بحث درک فاصله شکار و فضایی که اشغال کرده و همچنین فاصله خودش از اون بسیار مهم بوده و همین در طی هزاران سال باعث تغییراتی در سلولهای مغز آقایون شده و به همین جهت دید فضایی بهتری دارند. یکی از دلایل پارک دوبل بهتر آقایان هم همینه و بهتر میتونن فضای یک چیز رو بدون اندازه گیریش تشخیص بدن. بهترین معماران جهان هم آقا هستند و این رو مدیون این توانایی مغزی شون هستند.

دومین دلیل برتری مرد به زن: قدرت فیزیکی

به جهت پیشینه تکاملی، مرد همواره وظیفه جا به جایی های سخت و شکار و مبارزه در نبردها رو داشته و به نسبت زنها که در منزل میموندن و بچه داری میکردن طوری بدن اونها تکامل پیدا کرده که قدرت عضلانی اونها به طور عادی چندین برابر یک زن باشه. اگر عمده توده بدنی یک زن به سمت چربی هست برای مردان پروتئین هست. به خاطر همین چربی بالا در بدن زن هست که سینه و باسن برجسته تر و بازوهای کم عضله دارن.

سومین دلیل اینکه مردان بهتر از زنان هستند: ریسک های بزرگ

در طول تاریخ مردان به دلیل شهامت بالاتر و قدرت نقشه کشی بهتر ریسکهای زیادی رو متحمل شدن که همونها موجب پیشرفت بشر شده. برای مثال دانشمندانی که تمام ثروت و دارایی خودشون رو در راه فلان اختراع علمی گذاشتن (مثل آقای تسلا) ولی چنین چیزی در زنان به ندرت دیده میشه. همچنین این مردان خانواده هستن که تصمیمات جدی و ریسکهای بزرگی مثل فروش خانه و ساخت و ساز رو بر عهده دارن.

چهارمین دلیل برتری مرد بر زن: بیشینه IQ

هر چند که تحقیقات نشون داده که میزان IQ در زنان و مردان تقریبا برابر هست ولی پراکندگی IQ های خاص در مردان بیشتره و همون باعث شده که کارها و اختراعات بزرگ توسط اونها انجام بشه.

پنجمین دلیل برتری مرد بر زن:  حل مسائل پیشرفته

مردان در ارائه راهکار بسیار قوی تر عمل میکنن و ذهن منطقی فوق العاده ای تری رو نسبت به زنان که غالب تصمیمات اونها احساسی هست رو دارن. اگر مشکلی برای یک زن پیش بیاد ممکنه روزها گریه کنه و به اطرافیان گلایه کنه ولی برای یک مرد ممکنه همون لحظه ده ها راه حل برای برطرف کردن مشکلش پدیدار بشه.

ششمین دلیل اینکه مرد از زن برتر است:

مردها به طور تکاملی طوری تریبت پیدا کردن که دنبال زنی باشن که تنها اون حامل اسپرمهاشون باشه ولی ماده ها براشون فرقی نداره و عجیب نیست یک مرد چند تا زن داشته باشه. همین باعث ناهنجاری در برخی زنها شده. یک مرد کم پیش میاد دنبال زن شوهردار باشه چون شانس اینکه اسپرم اون به تخمک زنه برسه کمه و ممکنه طرف از شوهر خودش باردار شه. بنابراین سرمایه چندانی هم روش نمیذاره. ولی زنان ممکنه به راحتی جذب مردان زن دار بشن چون قطعا اسپرمی که به اونها میرسه خالص همون مرد هست و میتونن همون رو بچه کنن. البته شاید به حاملگی نرسه و اونم به خاطر تابوهای اجتماعی هست وگرنه در کشورهایی مثل عربستان که این کار آزاده ممانعتی نداره.

هفتمین دلیل اینکه چرا مرد از زن بهتر است: پیشرفت در علم ماورا

هر چند که گفته میشه زنان استعداد ماورایی بیشتری نسبت به مردان دارند ولی عموما مردان در این امور پیگیر تر هستند و مطالعات عمیقتری رو انجام میدن. خودمم در طول سالهایی که با افراد علاقه مند با ماورا سر و کار داشتم مشاهده کردم که مردان ظرفیت یادگیری و فهم و پشتکار بیشتری دارن ولی خانمها اوج هنرشون در گرفتن فال بوده و در چیزهای دیگه واقعا داغون عمل کردن.

در امور دیگه مثل تحصیل و کارهای فکری سخت شرکتها هم مسلما آقایون بهتر عمل میکنند و خانمها کارهایی در حد منشی گری رو خوب بلدن و البته ممکنه به طور استثنا تعدادیشون شغلهای خوب رو بگیرن که یا معمولا از راه منشی گری بوده و یا واقعا نابغه های عدیده بودن که باز هم تعدادشون واقعا کمه.

البته مقایسه زن و مرد اشتباه هست چون هر کدوم برای یک چیز تخصص پیدا کردن. منتها مشکل بشر امروزه این هست که به زور میخواد زنها رو وارد کارهای مردانه که هزاران سال برای جهشها و سازگارهای ژنتیکی انجام شده بکنه و بگه بله زن و مرد برابر هستند و یک توانایی رو دارن.

مسئله ای که داخل این پست هست کسر شان زن نیست و هر دو به یک اندازه ارزشمند هستند ولی در اموری فکری و جسمی جامعه قطعا مردان بهتر هستند و کافیه چشمانتون رو باز کنید و مشاهده کنید و یا به رفرنس ها مراجعه کنید.

زنان قطعا در یک سری چیزها از مردان بهتر هستن مثل تواناهایی های تکلمی (به خاطر همین برای شغلهای پاسخ دهی تلفن و منشی گری) بسیار مناسب هستند و یا انجام چند کار در یک زمان که مالتی تسکینگ بهش گفته میشه. که البته خیلی هم سودی برای بشریت نداشته.

زن از کودکی و ابتدای بلوغ دچار خونریزی ماهیانه میشه و نشانه ای هست از اینکه از اون زمان به بعد آماده مادر شدن هست. بدنش طوری شکل پیدا کرده که برای مرد جذاب باشه و همچنین بتونه به نوزادان شیردهی کنه. اینکه یک زن بخواد در توانایی تحلیلی و تجسمی با یک مرد رقابت کنه فقط داره وقت خودش رو تلف میکنه.

زن خوب زنی هست که در خدمت شوهرش باشه و خوب آرایش کنه و لباسهای جذاب بپوشه تا میل به تولید مثل افزایش پیدا کنه. جهاد زن خدمت به شوهر هست. اگر یک مرد باید داخل میدان جنگ بره و خونش ریخته شه تا جهاد کرده باشه یک زن همینکه در رخت خواب به شوهرش خدمت کنه همون ثواب رو داره.

زمانهای قدیم زنها جایگاه خودشون رو میدونستن و در خانه میموندن و کار نمیکردن و مفت میخوردن و میخوابیدن. الان زنها به زور میخوان سر کار برند و خودشون رو خسته کنند و هزار تا تیکه هم از کارفرماها و همکاران دریافت کنند. آیا این بشر ناقص العقل نیست؟ الان در کنار کارهایی که زن زمان قدیم انجام میداد مثل جارو زدن و بچه داری و غذا پختن، باید کار بیرون رو هم انجام بده. یعنی هم کار میکنه و پول در میاره هم کار خانه. در حالی که شوهرش یکی رو انجام میده. بعدم افتخار میکنن که حقوق زن و مرد برابر شده.

در مورد اهداف مرد و زن هم گفته میشه که اوج آرزوهای یک زن اینه که شوهر کنه. خودش رو شب و روز میکشه و ابرو برمیداره و آرایش میکنه تا بلکه یکی بگیرتش و باردار بشه و نسلش ادامه پیدا کنه. این یعنی یک زن. که البته برای ادامه نسل بشر اصلا هم چیز بدی نیست.

ولی مردان تازه آرزوها و اهدافشون شروع میشه و ازدواج پله نخستین برای پیشرفت های مادی و روانی اونهاست.

اینهایی که گفته شد در مورد مقایسه میانگین مردها و زنهاست. نیاید پسر چلاق و خل همسایه تون رو با ماری کوری مقایسه کنید و بگید که زن بهتر از مرده بلکه ما داریم میانگین کل مرد ها و زنهای جهان رو با هم مقایسه کنیم و این بحث در علم آمار، زیست شناسی، روانشناسی و جامعه شناسی به صورت تخصصی تری دنبال میشه.

تصویر پروفایل admin

درباره ردای سیاه (ادمین):

تمرین کننده و نشر دهنده علوم روحی


کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

 • avatar

 1. زهرا گفت:

  سلام می خواستم بدونم آیا هنگام آزاد شدن انرژی کندالینی به شخص لذت خاصی دست میده یا نه آگر جواب مثبته این لذت مشابه چه لذتیه؟ باتشکر

 2. Sara گفت:

  تعریفی که اینجا از زن ارائه شده ،تعریفیه که یک گوسفند نر درباره ی گوسفند ماده میتونه داشته باشه: دستگاه تولید مثل. این تعریفی نیست که آدم از حوا داره.
  برای همه ی دلایل میشه یک کتاب جواب نوشت که در این مقال نمیگنجد.
  ?
  درباره ی عکس میخواستم بگم اصلا چرا باید این دوتا باهم مقایسه بشن؟!!
  مثلا دوتا میوه مثل سیب و پرتغال چرا باید باهم مقایسه بشن؟هرکدوم ازین میوه ها ویژگی ها و خواص خودشونو دارن،زیبایی و عطر خودشونو دارن. مشخصه که مقایسشون خیلی بیهوده و بی معناست. همینطور زن و مرد هم نباید باهم مقایسه بشن و علامت کوچکتر بزرگتر نباید بینشون باشه علامت تساوی هم نباید باشه. اولین کسی که قیاس کرد شیطان بود که خودشو از انسان برتر دونست،قیاسش خیلی بیهوده و بی معنا بوده. و همین باعث طغیانش شد. حتی ما ادم ها نباید خودمونو با مورچه مقایسه کنیم. همه افریده ی خداییم. هرکس ویژگی های خودشو داره و از نظر خدا بهترینه. اگرهم ملاکی برای برتری میخوایم،کلام خدا ختم کلامهاست: ان اکرمکم عندالله اتقیکم.

  • امیر گفت:

   چه ربطی بینه پرتقال و سیبه آخه چه جوابیه شما گفتی که چیزی که گفته شده مثله فرق گوسفند نر با مادست
   ولی شما با پرتقال و سیب داری فرق بین بز کوهی با فیل میزاری مثلا که اصلا ربطی ندارد

   • Sara گفت:

    پرتقال و سیب هردو میوه هستن و خیلی خیلی شبیه هم هستن،برای من بز کوهی هم خیلی شبیه فیله فقط یکم ظاهرشون متفاوته ححححح
    خیلی واضح و ساده بود .نمیدونم چطوری باید ساده تر ازین بگم. منظورم این بود که هر چیزی ویژگی های خودشو داره و طبق اون ویژگی ها شرایط زندگی خودشو داره. نباید باهم مقایسه بشن،مثلا اگه قدرت فیزیکی برتریه،خیلی حیوانات از ادما هم قوی ترن.این برتری نیست،ویژگی یک مرد سالمه،همین! و طبق اون وظایف خودشو داره. و وظایفش هم ملاک برتریش نیست،چون وظیفه هم بخاطر ویژگیشه. یک مرد نباید فکر کنه بخاطر قدرت فیزیکیش یا کارهای سنگین از یه زن برتره.این درست مثل اینه که یه زن بخاطر ظرافت و لطافتش خودشو از مرد برتر بدونه ،
    یا اگه اقایان در مسایل ماورایی کوشاترن،شاید این کوشایی ناپسند هم باشه. شاید بخاطر وجود حس قدرت طلبی درونشونه.یا بخاطر نیازهایی که بخاطر مرد بودن متحمل میشن.واقعا چند نفر فقط و فقط دنبال آزادی روحشون هستن؟!!حتی دنبال بهشت هم نباشن !!
    بیشتر دلیلاش مثل قدرت فهم و…ارزش بحث نداره.
    سهراب سپهری میگه،گل شبدر چه کم از لاله ی قرمز دارد،و چرا در قفس هیچ کسی کرکس نیست… واگر کرم نبود،دنیا چیزی کم داشت… حتما میگی اینم بی ربطه،ولی برای من اینا همش بهمدیگه وصله.

 3. محسن گفت:

  سلام استاد
  جدا از مباحث فمینیستی، که متاسفانه در جامعه ما خیلی داره جاباز می کنه، این جانب در دانشگاه فردوسی مشهد، مقطع کارشناسی ام را گذراندم و برایم ثابت شد که اساتید دانشگاه مون که خانم هستند، تسلط علمی پائین تری دارند نسبت به اساتید آقا.
  البته بصورت کلی منظورم هستش. شاید یک خانم نابغه پیدا بشه. اما در کل اساتیدمون که خانم بودند، تحلیل خوبی نداشتند، طوطی وار درس می دادند، یا اگر تحلیل می کردند، تحلیل درس اون ها محدود بود. اما آن اساتید مون که مرد بودند، انصافا مسلط تر بودند.
  همچنین اساتید خانم، به علت مشکلات ماهیانه شون، بطور ثابت در یک روزهایی عصبی و پرخاشگر می شدند، تا اون جا که یکی از دوستانم که بسیار زیرک بود، روزهای پرخاشگر شدن اساتید خانم در دانشگاه مون را به دقت زیر ذره بین گرفته بود و معتقد بود چون با پریود شدن اون ها در هر ماه ارتباط داره لذا برای ماه های بعدی، روزهای مهم را پیش بینی می کرد. مثلا می گفت فلان استاد خانم، این موقع پریود شده، لذا ماه بعد، حدود این ایام دوباره عصبی خواهد بود و بهش نزدیگ نشید یا درخواست نمره ازش نکنید که عصبی هستش.

 4. محمد گفت:

  مردها در کارهای زیادی از زنها برتر بودند معماران بزرگی بودند بیشتر دانشمندان در تاریخ از آنها هستند شکارچیان بزرگ وکشاوز های بهتری اند و… ولی دارد اوضاع کم کم فرق میکند امروزه زن هایی مبینیم که شب وروز کار علمی میکنند ،محققین یا پزشکان خوبی هستند یا پرورش دهنده ی گیاهان یا دامدارهای موفقی هستند ، خلاصه خیلی ها دیگه فقط گوشه خانه کارهای پیش پا افتاده ای مثل ظرف شستن وبچه داری و…. انجام نمیدهند.
  راستش وقتی حرفهای مثل حرف های بالا را میشنوم میگویم خوب ظرف شستن و نهار درست کردن ممکنه کارهای پیش پا افتاده ای باشند ولی تربیت یک بچه نه بی هیچ کم ارزش نیست زن ها میتوانند نقش مهمی در بزرگ کردن یک انسان داشته باشند یعنی یک کار سخت ومهم ما میبینیم صرفا برای اینکه یک بچه سالم بماند چه قدر باید زحمت کشید گاهی باید هر لحظه مراقب بود تا چیزی را آتش نزد خودش را از بلندی پایین نیندازد ، یا جایی را به گند نکشد همه این ها غیر از این است که کسی بلد باشد آن را تربیت هم بکند و بی تربیت بارش نیاورد .
  متاسفانه معمولا وقتی یک بنای باشکوه را میبینیم توجه ما به معمارش جلب میشود ولی وقتی انسان بزرگی را میبینیم به تربیت کننده اش توجه نمیکنیم ، اگر بخواهیم توجه کنیم بعضی از انسان های بزرگ مادرشان ماه ها قبل از تولدشان در تمام ابعاد از او مراقبت میکردند . نمی خواهم بگویم در تربیت یه نفر فقط مادر نقش دارد اما معمولا مهمترین نقش را دارد
  زن به خاطر ویژگی هایش میتواند مادر باشد یعنی یک انسان را از ناچیز ترین شکل آن بپذیرد و او را در تمام ابعادش ، اگر بلد باشد ، بزرگ کند و از همه ی وجودش برای این کار مایه بگذارد
  به نظر شما اگر کسی توانست از استعداد خاصش استفاده کند ومادر باشد و انسانی را بزرگ کند یعنی سازنده ی انسانی بزرگ، از سازنده ی بنایی باشکوه یا مخترع یک ماشین، کارش مهمتر نیست ؟ پس یا من هیچ نمیفهمم یا واضح است که اگر کار او بالاتر نباشد پایینتر نیست .
  این هم به عنوان یک نمونه ببینید ، داستان همسر عمران ، آل عمران آیه ۳۵به بعد ، وقتی گفت میخواهم بچه ای که به دنیا میاید را وقف معبد کنم ، پس باید فرزندش پسر میبود . ولی وقتی به دنیا آمد گفت خدایا این بچه دختر است ، بعد خدا وند میگوید خدامند داناتر بود که او چه به دنیا آورده ، جمله ی بعدی آیه را برخی اینگونه معنا کرده اند ، و پسر مانند این دختر نیست . بالاتر از اینکه او به جایی رسید که حتی به معلمش زکریاهم میتوانست درس بدهد ، او مادر عیسی بود از بزرگترین وتاثیر گذارترین انسانهای تاریخ و بعید میدانم اگرکسی چو مریم نمی بود کسی دیگر میتوانست آن روح بزرگ به این عالم بیاورد و آن فرزند را بپذیرد .

 5. Sara گفت:

  چرا برتری یک زن رو در این میبینید که مثل یک مرد باشه؟شماها پایه های فکری تون مشکل داره. و تا اون حل نشه،آب در هاون کوبیدن است.
  مثل اینه که مردی کارهای زنانه انجام بده و بخاطر همین تعریف و تمجید بشه،ایا این بشر که همچین فکری داره،اصلا عقل هم داره؟!
  اگه مردی در کارش بهترینه،نسبت به مردهای دیگه ،و فقط در اون حیطه،برتری داره.پس به فکر کاستی ها و کم کاریهای خودتون باشین. یکم ازین مردها که مثال میزنین یاد بگیرین.
  درضمن بهترین کشاورزا و بهترین معمارها و بهترین پزشکان فقط برای مرفهان خوبن.برا فقرا چه نفعی دارن؟ یکم عمیق و وسیع ببینید و فکر کنید.از نظر فقرا خیلی هم به درد نخورن و بود و نبودشون یکسانه.
  حالا جمعیت فقرا و ثروتمندا رو خودتون مقایسه کنید.

 6. Sara گفت:

  اندیشه ی انسان امروز دقیقا مثل دوران جاهلیته ولی خوب بلده خودشو فریب بده و از تمدن دم بزنه

  کاربرانی که این دیدگاه را پسندیده اند:

 7. محمد اشکان گفت:

  تفسیر جالبی بود … درسته برتری جنس نر نسبت به ماده اما باید کاربرد های هر کدام را در حوزه خود هم بنگریم اما دلیل اصلی این تفاوت به عنصر وجودی مرد است… زن ها ماده هستند و عناصر ماده در طبیعت جزو عناصر سرد و سنگین است که طبیعتا عناصر سرد قدرت صعود کمتری دارند مثل برف و باران که بر زمین میایند ولی طبیعت نر گرم است و گرما به دلیل سبکی ذرات همواره قدرت بالار روندگی بیشتری دارد مث اتش و و این مسله موجب تفاوت بین قدرت زن و مرد در طبیعت است ولی بازم تاکید کنم ابن دلیلی بر نگاه بهتر طبیعت به جنس نر نیست بلکه کاربردها متفاوت است همانگونه که مردها از نظر احساس ، عاطفه ، و عشق درک کمتری نسبت به این پدیده ها دارند و در واقع این تفاوت نیست بلکه مکملی برای هم هستند هیچ تضادی در جهان وجود ندارد الا انکه یک نقطه مکمل نقطه روبه رویش باشد …. سپاسگذارم

 8. محدثه گفت:

  یه زن وقتی ناقص العقل شد که موجود نفرت انگیزی مث شماها رو تو خودش پرورش داد عمر وجونیش رو گذاشت که بزرگ بشید بعد بهشون بگید ناقص العقل .مثال داریم که پشت یه مرد موفق یه زنه که همیشه حامیش بوده شماهای که میگید زن ناقص العقله در مورد خواهر ومادر خودتونم این حرف رو میزنید یکم از اون مغز متفکرتون کار بکشید بعد دهنتون رو باز کنید اه

 9. ErFaN گفت:

  زن ب دلایل مختلفی استعداد روحی بیشتری دارد:۱٫بانوان از دغدغه های دنیوی و مادیات دور ترند و این باعث ازادی فکر و اندیشه در اونها میشه

 10. ErFaN گفت:

  ۳٫مهمترین عامل اینه ک یه زن در برهه هایی از زندگی اش شاهد تجلی روحی جدید در کالبدشه و در اون زمان ها حامل دو روح در بدنشه (دوران مقدس حاملگی)

 11. ErFaN گفت:

  در این دوره میزان انرژی حیاتی یا کندالینی ب طور ناگهانی افزایش می یابد و باعث افزایش سطح عمومی ارتعاشات کالبد انها میشود

 12. تصویر پروفایل Emad Emad گفت:

  بحث کردن یکی از بزرگترین عوامل دفع انرژی از بدنه, به جای اینکه با هم بحث کنیم که کی بدتره و کی بهتر, خودمونو بهتر کنیم, اخه واقعا به من ارتباطی نداره که خانم ها از من بهترن یا بدتر, باید خودمو روز به روز کامل تر کنم?

دیدگاهتان را بنویسید

رفتن به نوارابزار