قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

چرا به شخص خاصی فکر می کنیم؟ (دلایل ماورایی)

غمگین
باورهای ذهنی مخرب و از بین برنده خوشحالی
خرداد ۱۷, ۱۳۹۸
تجربه ماورا
تجربه ماورا – قدرت های ماورایی یا فراآگاهی؟ (نوشته آرامش)
خرداد ۱۹, ۱۳۹۸

چرا به شخص خاصی فکر می کنیم؟ (دلایل ماورایی)

فکر کردن به کسی

چرا به شخص خاصی فکر می کنیم؟ (دلایل ماورایی)

برای بسیاری از افراد پیش آمده که در برهه هایی از زندگی خود به طور وسواس گونه به شخص خاصی فکر کنند. آنها شب و روز به یاد آن فرد هستند و در کنار کارهای روزانه و در پس زمینه ذهن خود هم به یاد آن شخص هستند و لحظه ای از فکر او خارج نمی شوند. معمولا این حالت بین افراد عاشق پیشه رخ می دهد ولی غیر از آن هم می تواند باشد.

برای بررسی علل این حالت هم دلایل روانشناسی و هم ماورایی وجود دارد که قصد داریم در این پست به نوع دوم این علل اشاره کنیم.

 

فکر کردن به کسی

 

چرا ما به کسی فکر می کنیم؟

در بیشتر اوقات وقتی به کسی فکر می کنیم منشا و دلایل آن روحانی است تا چیزهای مادی و دنیوی.

اما این دلایل معنوی و روحی چه هستند؟

۱- ارتباط روحی بین شما و آن شخص

وقتی ما بدون هیچ دلیل خاصی یاد یک نفر می افتیم می توانیم آن را به ارتباط روحی مشترک نسبت دهیم. هر چه قدر مدت زمان این فکر کردن طولانی تر باشد امکان این اشتراک و ارتباط روحی بیشتر است.

ممکن است با هر بار ارتباط روحی، پیام های تله پاتی هم بدون آنکه عمدی باشد بین شما و او رد و بدل شود. اینها مکالمات غیر کلامی هستند که وابسته به ارتعاشات روحی و چیزی فراتر از ماده اند.

این ارتباط تله پاتی به ندرت شدید و قابل کنترل است مگر در افرادی که جفت روحی هستند و یا رابطه عاطفی خیلی نزدیک دارند.

بنابراین وقتی به فردی فکر می کنیم ممکن است به خاطر این باشد که به صورت تله پاتی با ما در ارتباط هستند. پیام می تواند هر چه باشد حتی احساسات شدید.

۲- راهنمایان روحی

دلیل دیگر اینکه چرا به یک نفر فکر می کنیم می تواند این باشد که قرار است او در مرحله بعدی پیشرفت روحی، نقش مهمی برای ما داشته باشد. در این حالت منشا فکر از ناحیه راهنمایان روحی ما است. آنها قصد دارند به ما بفهمانند شخصی که در مورد آن زیاد فکر می کنیم قرار است تغییرات زیادی در زندگی ما پدید بیاورد.

در این حالات باید مطابق حس شهود خود، این افکار را بررسی کرده و طبق آنها رفتار کنیم. در اینجا حس شهودی بسیار مهم است. اگر از فکر کردن به شخص حس معنوی خوبی می گیرید می تواند نشانه این باشد که باید رابطه خود را با او عمیق تر کنید ولی اگر این حس، منفی و بی ثمر باشد در این صورت لازم است که فاصله خود را از آن بیشتر کنید.

اگر این حس ها برای شما مبهم است می توانید مراقبه کنید و یا از راهنمایان روحی خود بخواهید که شفاف سازی های بیشتری کنند.

اگر عاشقانه تمام مدت به شخصی فکر کنیم یعنی او هم ما را دوست دارد؟

الزاما این طور نیست. وقتی شما فردی را دوست دارید در طول زمان، ارتباط عمیق عاطفی با او برقرار می کنید و به فکر کردن به او معتاد می شوید. وقتی در کنار او هستید ممکن است رفتارهای احمقانه انجام دهید چون دست پاچه هستید و هنوز آماده ابراز حس واقعی خود نیستید. حتی ممکن است طناب های انرژیکی یک طرفه بین شما و او ایجاد شود و وابستگی شما را به او بیشتر کند.

البته همیشه وقتی نمی توانید از فکر کردن به آن شخص دست بردارید نشانه عشق واقعی نیست و می تواند یک حس گذرا باشد. اما چگونه فرق بین آن دو را بفهمیم؟

وقتی شما واقعا عاشق فردی باشید از فکر کردن مداوم به او خوشحال می شوید و حس ارتباط فکری و روحی را کاملا احساس می کنید. در مواردی ممکن است بدون آنکه چیزی بگویید شخص مقابل هم از شما خوشش بیاید.

ولی اگر فقط به این دلیل به آن شخص فکر می کنید که تنها هستید و در موقعیت بدی گیر کرده اید و می خواهید وقت کشی کنید و معمولا هم وقتی تنها هستید به یاد او می افتید در این صورت عاشق نیستید و فقط یک کراش کوچک نسبت به او دارید.

ولی اگر شخصی را دوست نداشته باشیم چه؟

گاهی هم ممکن است مدام به فکر کسی باشید که از او متنفر هستید مثلا حس تنفر به یکی از خویشاوندان یا رئیس ظالم خود و اینکه چه کارهای بدی در حق شما کرده اند.

این افکار بیشتر در ذهن خود شما می چرخند چون هنوز نتوانسته اید آنها را هضم کنید. این فکرهای منفی می توانند سلامت روان، جسم و سطح ارتعاشات شما را پایین بیاورند.

گاهی شخصی که مدام نسبت به او افکار تنفرآمیز دارید او هم چنین انرژی را حس کرده و یک نوع تله پاتی منفی دو طرفه رخ می دهد و هر بار بدون آنکه کلمه ای بین شما رد و بدل شود خود به خود از یکدیگر دور می شوید.

در این حالت بهتر است به خاطر سلامت خودتان هم که شده آن فرد را مورد بخشش قرار دهید و کارهای بد او را فراموش کنید و در عوض آرزوی تغییر و تحول روحی برای او داشته باشید. در این صورت احساس آزادی و شادمانی می کنید و می توانید فضای ذهنی خود را با افکار بهتری اشغال کنید.

 

 

نیلوفر
نیلوفر
- دانشجوی روانشناسی بالینی و مترجم. - وظایف: مشارکت در ترجمه مقالات ماورایی و روانشناسی برای سایت - علایق: علوم ماورا و مراقبه، روانشناسی بالینی، فلسفه، روانشناسی عمومی، قانون جذب، شمنیسم، عرفان و ...

6
دیدگاه بگذارید

avatar
2 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 نظر دهندگان
Mahtab علی خانی (مسئول روابط عمومی) حمید نظردهندگان اخیر
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی ترین
اطلاع از
حمید
مهمان
حمید

باسلام، میشه لطفاً راهنمایی کنید؟
بنده مجرد هستم و یک مدت هست توهمات احمقانه ازدواج با دختری را در ذهن دارم که :۱- اختلاف عقیده داریم ۲-باید قدرت داشته باشم تا آن دختر را بگیرم چون شخصیت اجتماعیش چند برابر بالاتر از منه،
هر کاری میکنم بهش فکر نکنم نمیشه، عجیب فکرم را مشغول کرده ، این را هم بگم اون شخص منو ندیده و نمیشناسه و فقط من دیدمش، آیا این توهمات احمقانه هست یا یک سرّی دارد؟( تشکر میکنم جواب بدید.)

علی خانی (مسئول روابط عمومی)
ادمین

با سلام.
اگر او شما را نمی شناسد و موقعیت خیلی بالاتری دارد احتمالا فقط یک حس یک طرفه است. عاشقی حالتی مشابه وسواس فکری پدید می آورد و فرد بدون اراده خود شب و روز به معشوقه فکر می کند. امیدوارم این توجه شما به او باعث شود که قدم های لازم برای رسیدن به او را هم بردارید و در کنار هم خوشبخت زندگی کنید.
موفق باشید

حمید
مهمان
حمید

گرچه علاقه من به او، علاقه پاک هست و به نیت ازدواج هست، ولی(نمیخوام) بهش فکر بکنم ، آیا راه حل منطقی دارید؟( با تشکر از جوابتون)

علی خانی (مسئول روابط عمومی)
ادمین

با سلام.
در این مورد سعی می شود مطلبی نوشته شود.
موفق باشید

Mahtab
مهمان
Mahtab

با سلام خسته نباشید من دختری مجرد و ۲۴ ساله هستم با اینکه از نظر ظاهری خانواده تحصیلات و بقیه موارد میشه گفت مشکلی ندارم و حالا به گفته خیلیاا از بیشتر دخترا بالاترم( البته به حساب تعریف نزارین) ولی نمیتونم چرا هیچ وقت به پسری علاقه مند نشدم و نمیشم حس عشقی که همه میگن در دوره بلوغ یا بعدش کلاا برام بیگانست مرد ها هم زیاد سمتم نمیان با اینکه به راحتی دوست میشم منظورم دوست معمولیه ولی نمیتونم رابطه ای عاطفی برقرار کنم راستش همیشه یکی تو ذهنمه از بچگی بود که انگار یه جا منتظرمه و… بیشتر »

علی خانی (مسئول روابط عمومی)
ادمین

با سلام.
ابتدا به مشاور مراجعه کنید ولی اگر مشکل شما حل نشد شاید تجاربی که در پست دختران طلسم شده نوشته به شما دید بهتری دهد.
موفق باشید

رفتن به نوارابزار