قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

چاکرای پنجم یا چاکرای گلو | باز کردن چاکرای گلو

هیپنوتیزم
فایل صوتی هیپنوتیزم برای موفقیت تحصیلی و کنکور
مرداد ۱۸, ۱۳۹۷
داستان ماورایی
داستان ماورایی (گوی اسرارآمیز) – قسمت ۳ – نوشته محمد
مرداد ۲۰, ۱۳۹۷

چاکرای پنجم یا چاکرای گلو | باز کردن چاکرای گلو

چاکرای گلو

چاکرای پنجم یا چاکرای گلو | باز کردن چاکرای گلو

پنجمین چاکرا، چاکرای گلو است و با نام ویشودهی شناخته می شود. این چاکرا حدواسط بین تنه و سر است و وظیفه اصلی آن بیان خود و ابراز حقیقت درونی است.

محل چاکرای پنجم در مرکز گلو می باشد. البته چون چند بعدی است بنابراین اگر در مقاله ای مشاهده کردید که محل آن کاملا در جلو و بیرون گردن است تعجب نکنید.

 

چاکرای گلو

چاکرای گلو

 

رنگ متناظر با آن آبی است و ممکن است به همراه هاله ای صورتی رنگ هم باشد. عنصر مربوطه اش صدا است. صدا نوعی ارتعاش است که نه تنها با گوش دریافت می شود بلکه بر کل بدن اثرگذار است.

چاکرای پنجم بر روی غده تیروئید اثرگذار است و از طریق آن بر متابولیسم، تامین انرژی و رشد موثر است.

وظایف چاکرای پنجم یا چاکرای گلو:

– مسئول گفتار شما و بیان حقیقت و ابراز خود واقعی شماست.
– ارتباطات بیرونی و داخلی
– ارتباط با انرژی های ظریف و توانایی های ماورایی همچون غیب شنوایی
– ایده سازی و تبدیل آن به واقعیت
– خوش زمانی
– شناخت اهداف و وظایف صحیح شما

 

چاکرای گلو

 

اگر چشم سوم مربوط به مشاهده اختری می شود چاکرای گلو به شنیدن اصوات غیبی اختصاص دارد. بنابراین یک شخص می تواند این قدرتها را جداگانه داشته باشد. اگر بخواهید صدای اختری رو بشنوید باید لایه اختری چاکرای گلو را فعال کنید.

وظیفه مشترک این چاکرا با چاکرای دوم، داشتن خلاقیت است. خلاقیت در چاکرای دوم شکل می گیرد و توسط چاکرای گلو وارد جهان می شود و به حقیقت می پیوندد.

وقتی چاکرای گلو متعادل باشد به راحتی می توانید عقاید و نظرات خود را ابراز کنید و به دیگران بفهمانید که چه حس یا فکری دارید. از طرفی اگر چاکرای پنجم شما نامتعادل باشد علائم زیر مشاهده می شود:

– حس گره یا عقده در گلو و عدم توانایی مکالمه و گفتن نظرات خود

– برعکس مورد بالا، اگر چاکرای گلو بیش از حد فعال باشد حالت پرحرفی و وراجی و غیبت کردن و از دست دادن کنترل ایجاد می شود. همچنین سخنان شخص منظوردار و تلخ می شود.

– گوش ندادن به سخنان دیگران

– ترس شدید از حرف زدن

– عدم توانایی در راز نگهداری

– صدای نارسا و غیرگیرا

– خجالت بیش از حد و درون گرایی

– دروغ گفتن

– نداشتن هدف در زندگی

روش های باز کردن چاکرای گلو

لزوم باز بودن چاکراهای پایین از چاکرای گلو را می دانید. بنابراین کار کردن انحصاری روی چاکرای گلو و عدم توجه به چاکراهای دیگر توصیه نمی شود.

از آنجا که رنگ مربوط به این چاکرا آبی است بنابراین برای باز کردن بیشتر این چاکرا در دکوراسیون خانه خود از رنگ آبی زیاد استفاده کنید. از لباس ها و جواهرات و سنگهای آبی رنگ هم می توانید استفاده کنید.

انجام مراقبه رنگ آبی و تصور ورود نور آبی به چاکرای پنجم با هر بار تنفس هم می تواند روش خوبی برای متعادل کردن چاکرای پنجم باشد.

نوشیدن آب در طی روز می تواند به بهبود جریان انرژی در چاکرای گلو کمک کننده باشد به شرطی که در حین نوشیدن، توجه بر محل این چاکرا باشد.

 

چاکرای گلو

 

سعی کنید از این به بعد با صداقت بیشتری با دوستان خود صحبت کنید و از صمیم قلب با بقیه ارتباط برقرار کنید. البته همیشه نزاکت را رعایت کنید. با دانستن اصول اجتماعی می توانید منتقدانه ترین حرفها را به شیوه مودبانه ادا کنید بنابراین صادق بودن را با بی پردگی و رک بودن اشتباه نگیرید.

روش دیگری که به باز کردن چاکرای پنجم شما کمک می کند نوشتن افکار و سخنان درونی آن هم بدون سانسور و ادیت کردن است. این شیوه برای نوشتن سخنانی که هیچگاه نمی توان آنها را با کسی در میان گذاشت ولی همچنان بر چاکرای پنجم سنگینی می کند بسیار مفید است.

آواز خواندن از روش های دیگر بیان حرفهای درونی و فعال کردن چاکرای گلو است. اگر خجالتی هستید می توانید این کار را در زمانی که کاملا تنها هستید انجام دهید.

توجه کنید که اگر چاکرای گلو به خوبی متعادل باشد شما نه کم حرف می شوید و نه وراج بلکه سخنان شما از روی پختگی و دانش خواهد بود. هرگونه کم حرفی و یا پرحرفی و سخنان توهین آمیز می تواند نشانه نامتعادل بودن این چاکرا باشد. پس هدف اصلی رسیدن به تعادل می باشد.

موسیقی برای باز شدن چاکرای پنجم یا گلو با فرکانس ۱۹۲ هرتز

 

 

نیلوفر
نیلوفر
- دانشجوی روانشناسی بالینی و مترجم. - وظایف: مشارکت در ترجمه مقالات ماورایی و روانشناسی برای سایت - علایق: علوم ماورا و مراقبه، روانشناسی بالینی، فلسفه، روانشناسی عمومی، قانون جذب، شمنیسم، عرفان و ...

2 دیدگاه ها

  1. صاعقه گفت:

    باسلام
    من از وقتی که می خواستم چاکرای پنجم رو باز کنم سرفه های زیاد و در برخی موارد شدید می کنم. به‌نظر شما مشکل چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

رفتن به نوارابزار