قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
تجربه ماورا
تجربه ماورایی – سگ عجیب (نوشته علی)
مرداد ۲۷, ۱۳۹۷
سن شروع تمرینات ماورایی
سن شروع تمرینات ماورایی
مرداد ۲۷, ۱۳۹۷

چاکرای هفتم | باز کردن چاکرای تاج

چاکرای هفتم | باز کردن چاکرای تاج

چاکرای هفتم | باز کردن چاکرای تاج

هفتمین یا آخرین چاکرا از سیستم هفتگانه چاکراها، تاج نام دارد و موجب اتصال ما با آگاهی جهانی و برتر می شود. نام دیگر آن ساهاسرارا می باشد.

محل چاکرای هفتم در بالای سر است و رنگ آن صورتی یا سفید است. گاهی هاله ای از رنگ طلایی و سفید براق هم آن را احاطه می کند.

نمادی که مربوط مربوط به چاکرای هفتم میشود شامل یک دایره و هزار گلبرگ است. رنگ گلبرگها متفاوت بوده و دایره را نشانی از کره ماه می دانند.

غده هیپوفیز و کمی هم غده پینه آل و هیپوتالاموس با چاکرای تاج در ارتباط هستند. از آنجا که این چاکرا در سر واقع شده با مغز و شبکه عصبی آن در ارتباط بوده و بر آن تاثیر می گذارد.

 

چاکرای هفتم | باز کردن چاکرای تاج

 

وظایف چاکرای هفتم:

– خرد
– آگاهی برتر
– اتصال به آگاهی جهانی
-درک و رهایی از محدودیت های فردی و احساس اتصال با جهان هستی
– تمرکز و حضور
– حس آرامش درونی
– دریافت الهامات
– گذر از الگوهای کهنه ذهنی
– ارتباط بیشتر با خود برتر

با باز کردن چاکرای هفتم به طور کامل، پدیده های متضاد در کنار هم قابل درک می شوند و هر دو یکی می شوند. همه چیز با هماهنگی و یکسانی و اتحاد دیده می شود.

فردی با چاکرای هفتم فعال، بدون دلیل بیرونی، در حال تجربه لذت درونی است و خوشی معنوی شدیدی را تجربه می کند.

اگر بخواهید با کائنات در ارتباط باشید در این صورت لازم است از دریچه این چاکرا با آگاهی جهان تبادل انرژی و اطلاعات کنید. زیرا فردیت در شما از بین رفته و مرزی بین شما و جهان وجود ندارد به همین دلیل ممکن است به اطلاعاتی دست پیدا کنید که در حالت عادی قادر به فهمیدن آنها نبوده اید.

 

چاکرای هفتم | باز کردن چاکرای تاج

 

علائم بسته یا نامتعادل بودن چاکرای هفتم:

– عدم ارتباط با معنویات
– خرافی پنداشتن مقدسات
– احساس جدایی از جهان و موجودات دیگر و گیر کردن در انزوای روحی شخصی
-البته اگر چاکرای هفتم بیش از حد فعال شود ممکن است حس ارتباطتان با جسم کمتر شود و مسائل مادی اصلا برای شما مهم نمی باشند و مدام غرق در مسائل معنوی می شوید. بنابراین همیشه تعادل را رعایت کنید.
– با بسته بودن این چاکرا شما احساس تنهایی و جدایی از سایرین را دارید.
– گم کردن هدف معنوی در زندگی و عدم توانایی در تصمیم گیری و پیگیری آن
– این احساس جدایی در مورد معنویات هم مشاهده می شود و فردی شدیدا مادی می شوید.

روش های باز کردن چاکرا هفتم:

– بهترین روش، مدیتیشن منظم است و آن را در معرض ورود مستقیم پرانا قرار می دهد.

– تصور ورود سفید یا صورتی به چاکرای تاج و برطرف کردن انرژی های گرفته آن (این کار را می توان با دم و بازدم هم انجام داد).

 

چاکرای هفتم | باز کردن چاکرای تاج

 

– تصور شعله ور شدن نور صورتی با هاله طلایی به شکل تاج در بالای سر

– استفاده و پوشیدن چیزهایی که هم رنگ این چاکرا است.

– تکرار مانترای اوم

– انجام مراسم عبادی

– استفاده از روش تصویرسازی ذهنی منبسط شدن چاکرای هفتم به صورت تدریجی به گونه ای که کل جهان را فرا بگیرد و تبادلات عاطفی و آگاهی و اطلاعاتی رخ بدهد.

– می توانید تلقینات مربوط به چاکرای تاج را هم بگویید مانند: من با خرد جهانی در ارتباطم….من به معنویات اعتقاد دارم….من با خودبرترم در ارتباطم….من مسیر معنوی ام را می دانم و در راه آن حرکت می کنم….من با جهان اطرافم در ارتباط هستم…من به خوبی میدانم ورای همه چیزهای مادی، ابعاد روحانی و معنوی وجود دارد…

– موسیقی مراقبه چاکرای هفتم:

 

 

نیلوفر
نیلوفر
- دانشجوی روانشناسی بالینی و مترجم. - وظایف: مشارکت در ترجمه مقالات ماورایی و روانشناسی برای سایت - علایق: علوم ماورا و مراقبه، روانشناسی بالینی، فلسفه، روانشناسی عمومی، قانون جذب، شمنیسم، عرفان و ...

33 دیدگاه ها

 1. tanha گفت:

  سلام.خب حالا هر هفتاشون رو گفتید .مرسی.میشه در مورد چاکرا های فرعی و چاکرا های کالبد های دیگهمون هم بگین؟

 2. Salar گفت:

  من حدود ٢،٣ ماه هيت كه رو ي چاكراهاي اصلي كار ميكنم ولي جديدا وقتي مثلا روي چاكراي اول كار ميكنم تقريبا همه چاكرا ها شروع به ارتعاش ميكنن. دليلش چيه كه وقتي ميخوام رو يكيش كار كنم بقيه هم رو هم احساس ميكنم؟

  • با سلام. انرژی وقتی در یک چاکرا، اضافی وارد شود بقیه آن به چاکراهای بالایی میرسد. به همین خاطر است که گفته می شود همه چاکراها باید ابتدا به طور نسبی باز باشند تا اگر انرژی در یک چاکرا فوران کرد امکان انتقال به بالایی هایش را داشته باشد.

 3. Reza گفت:

  سلام.ببخشید استاد این چاکرا روی جسم فیزیکی نیست آیا اگه فعال بشهه ارتعاشش رومیشه حس کرد

 4. Reza گفت:

  ممنون ازپاسخگوییتون

 5. faty گفت:

  باسلام مرسی از توضیح هفت چاکرا …تو یک سایتی واسه باز کردن چاکرا گفتن ک تصور کنید نور سفیدی از بالا سرتون میاد و….تا به چاکرای ریشه بگذره و به زمین برسه….آیا این تمرین واقعا برا باز کردن چاکرا مفید و چرا این تمرین برعکس یعنی از چاکرای ریشه شروع نمیشه باید اونو از چاکرای هفتم شروع کنیم؟ممنون میشم ج بدین

 6. momo گفت:

  سلام استاد من جدیدان وقتی تمرکز میکنم حس میکنم بدنم جلو عقب ویا به چپ راست میره ویکسری حاله ها وخط های بنفش می بینم ممکنه که چاکرا تاج من باز شده باشه

 7. علیرضا گفت:

  سلام . من چندبار اصلا قبل اینکه بدونم چاکرا چیه … ضربان یا همون نبظ رو روی نقطه هایی از بدنم متمرکز کردمو حرکت دادم … امتحانم کردم وقتی بعضی موزیکارو گوش میکردم. بهتر میتونستم انجام بدم . یبار با خودم گفتم برا ریزش مو اگه نبظ رو روی سرم متمرکز کنم شاید درست بشه . چند روز اینکارو کردم دیدم فقط روی همون. بقول شما چاکرا هفتم میشه متمرکز کنم نبظمو. بعد از کنترلم خارج شد و نبظ شقیقم با سرعت شاید بگم ۲۰۰تا میزد بعد ترسیدم. دیگه نکردم . بعد دو سه روز توی خواب احساس کردم دوباره اونجوری شدم . انگار که آرنج میخوره به دیوار .همون جوری کل بدنم بی حس شد نمیتونستم تکون بخورم. به زحمت حرف میزدم شاید بگم پنج شیش دقیقه اینجوری بودم بد ترسیده بودم . احتمال داره من به خودم آسیب جدی زده باشم …. چون الان ی چند وقته مشکلات جدی دارم … واقعا حالم خوب نیست از لحاظ روحی . اصلا همه جوره …
  ببخشید پر چونگی کردم ولی اتفاقی با این چاکرا و این چیزا آشنا شدم خیلی به دلم نشسته … اگه بشه میخوام. زیر نظر مربی کار کنم

 8. مرتضی م گفت:

  با عرض سلام و ادب. ببخشید آیا همیشه این تجربه های دینی و ماورایی، واقع نما هستند یا ممکن است توهم باشد؟
  مخصوصا همین احساس یگانگی که به وسیله چاکرای تاج حاصل می شود.
  خواهش می کنم لطفا در مورد واقعیت داشتن یا توهمی بودن خصوص این احساس یگانگی بیشتر توضیح بدهید. آیا امکانش هست که این تجربه احساس یگانگی، واقع نما نباشه و به جاش همون احساس ظاهری مون که همچی جدا از هم و متفاوت از هم می باشه، درست باشه؟

  • با سلام. بهتر است به سبک زندگی خود هم توجه کنید. آیا یگانگی را در تمام سطوح با دیگران حس می کنید و حاضرید برای هم نوعان خود در لحظات سخت هم از خود گذشتگی کرده و یا احساس هم دردی کنید؟ آیا رنج دیگران در آن طرف دنیا باعث رنج و دلسوزی شما هم می شود یا خیر؟ آیا موفقیت رقیبانتان باعث شادی شما هم می شود؟ چون قاعدتا باید آنها را بخشی از خود بدانید.
   امکان توهم در هر قدرت ماورایی وجود دارد که البته با امتحان کردن خود و قضاوت بی طرفانه می توان تا حد زیادی پرده از واقعیت آن برداشت. مثلا کسی که ادعا می کند جنیان به او اخبار را می رسانند می تواند در مورد صحت آن اخبار تحقیق کند در غیر این صورت ممکن است صداها زایده ذهن او باشند.

   موفق باشید

 9. Sahar گفت:

  سلام.خسته نباشید.من سحرهستم ۲۷ساله.چندوقته برروی آجنا تحقیق کردم و مطلب زیادخوندم.چندبار هم چشم سوم رو با ماساژ و پلک زدن سعی به تحریکش داشتم اما مدت زمان زیادی نیست.الان که درمورد چاکراها خوندم و همشونو شناختم اول ازچاکرا تاج شروع کردم.این موسیقی روکه گذاشتم وبه حالت یوگا نشستم چشمامو بستم و حس میکردم بدنم در تلاطم هست و تکون میخورم حس میکردم دستام رو زانوهام نیست و احساس بی وزنی داشتم.همزمان تمام چاکراهامو تو ذهنم باچشم بسته مورد بررسی قرار میدادم و بدنم دچار لرزش کوچیک شده بود.اینا نشونه نزدیک شدن به اهدافم هست؟ و سوال دیگه ای که داشتم از کجا بفهمم چاکرا تاج بازشده؟؟ ممنون ازراهنماییاتون

 10. ala77 گفت:

  سلام خسته نباشید
  موسیقی که برای چاکراها گذاشته شده قابلیت دانلوده ندارن
  ؟

 11. بهاره گفت:

  سلام روزتون بخیر یه سوال داشتم فعال کردن این چاکراها باعث میشه از خدا دور بشی یانه تاثیری در دین و اعتقادات نداره

 12. darya گفت:

  هنگام گفتن مانترای چاکرا های ششم و هفتم دچار سرگیجه میشم . خواهشمندم رسیدگی کنید.

 13. علی گفت:

  سلام
  ببخشید یه سوال داشتم آیا افسردگی مربوط به نامتعادل بودن این چاکرا دارد؟
  ممنون میشم پاسخ بدید.

 14. مصطفی گفت:

  سلام، چند وقت پیش در حال فکر کردن رو موضوعی بودم که بعد از ادراکش تو نقطه بالای سرم(جایی که گفته میشه چاکرای هفتمه) احساس عجیبی کردم، مثل باز شدن، خلاصی و…
  بعد از اون راحت تونستم تمام و کمال خطوط اثر انگشت و… رو ببینم، برام جالب بود، الان هم چند وقته به این نتیجه رسیدم که میتونم همه عادات رو کنترل کنم،
  مثلا یکی از عادتای بدم تو این ۴ سال شب بیداریه که با این قابلیت تو یه شب تونستم مشکلی رو که با قرص خواب هم نتونستم حلش کنم حل کنم و جالب اینه که وقتی تصمیم میرم بخوابم و میگم فلان ساعت بیدار شم زود خوابم میبره و حتی اغلب اوقات نیم ساعت تا یه ساعت زود تر بیدار میشم،
  ممنون میشم اگر بدونید این بر اثر چیه و بهم بگید، و آیا چه قابلیتای دیگه داره که هنوز نفهمیدم

  • با سلام.
   این حالات بیشتر به چاکرای ششم مربوط می شود مخصوصا قسمت اراده و مشاهده چیزهای غیبی و تاثیر بر غده پینه آل برای تنظیم خواب. در مورد ارتباط آنها با چاکرای هفتم متاسفانه اطلاعی ندارم.
   با تقویت و انرژی دهی بیشتر به چاکرای ششم و هفتم می توانید تاثیر این امورات را بیشتر کنید قدرت های مثل غیب بینی، غیب دانی و حس اتصال به کائنات و دریافت های جدید.
   موفق باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوار ابزار