قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
تجربه ماورا
تجربه ماورایی – سگ عجیب (نوشته علی)
مرداد ۲۷, ۱۳۹۷
سن شروع تمرینات ماورایی
سن شروع تمرینات ماورایی
مرداد ۲۷, ۱۳۹۷

چاکرای هفتم | باز کردن چاکرای تاج

چاکرای هفتم | باز کردن چاکرای تاج

چاکرای هفتم | باز کردن چاکرای تاج

هفتمین یا آخرین چاکرا از سیستم هفتگانه چاکراها، تاج نام دارد و موجب اتصال ما با آگاهی جهانی و برتر می شود. نام دیگر آن ساهاسرارا می باشد.

محل چاکرای هفتم در بالای سر است و رنگ آن صورتی یا سفید است. گاهی هاله ای از رنگ طلایی و سفید براق هم آن را احاطه می کند.

نمادی که مربوط مربوط به چاکرای هفتم میشود شامل یک دایره و هزار گلبرگ است. رنگ گلبرگها متفاوت بوده و دایره را نشانی از کره ماه می دانند.

غده هیپوفیز و کمی هم غده پینه آل و هیپوتالاموس با چاکرای تاج در ارتباط هستند. از آنجا که این چاکرا در سر واقع شده با مغز و شبکه عصبی آن در ارتباط بوده و بر آن تاثیر می گذارد.

 

چاکرای هفتم | باز کردن چاکرای تاج

 

وظایف چاکرای هفتم:

– خرد
– آگاهی برتر
– اتصال به آگاهی جهانی
-درک و رهایی از محدودیت های فردی و احساس اتصال با جهان هستی
– تمرکز و حضور
– حس آرامش درونی
– دریافت الهامات
– گذر از الگوهای کهنه ذهنی
– ارتباط بیشتر با خود برتر

با باز کردن چاکرای هفتم به طور کامل، پدیده های متضاد در کنار هم قابل درک می شوند و هر دو یکی می شوند. همه چیز با هماهنگی و یکسانی و اتحاد دیده می شود.

فردی با چاکرای هفتم فعال، بدون دلیل بیرونی، در حال تجربه لذت درونی است و خوشی معنوی شدیدی را تجربه می کند.

اگر بخواهید با کائنات در ارتباط باشید در این صورت لازم است از دریچه این چاکرا با آگاهی جهان تبادل انرژی و اطلاعات کنید. زیرا فردیت در شما از بین رفته و مرزی بین شما و جهان وجود ندارد به همین دلیل ممکن است به اطلاعاتی دست پیدا کنید که در حالت عادی قادر به فهمیدن آنها نبوده اید.

 

چاکرای هفتم | باز کردن چاکرای تاج

 

علائم بسته یا نامتعادل بودن چاکرای هفتم:

– عدم ارتباط با معنویات
– خرافی پنداشتن مقدسات
– احساس جدایی از جهان و موجودات دیگر و گیر کردن در انزوای روحی شخصی
-البته اگر چاکرای هفتم بیش از حد فعال شود ممکن است حس ارتباطتان با جسم کمتر شود و مسائل مادی اصلا برای شما مهم نمی باشند و مدام غرق در مسائل معنوی می شوید. بنابراین همیشه تعادل را رعایت کنید.
– با بسته بودن این چاکرا شما احساس تنهایی و جدایی از سایرین را دارید.
– گم کردن هدف معنوی در زندگی و عدم توانایی در تصمیم گیری و پیگیری آن
– این احساس جدایی در مورد معنویات هم مشاهده می شود و فردی شدیدا مادی می شوید.

روش های باز کردن چاکرا هفتم:

– بهترین روش، مدیتیشن منظم است و آن را در معرض ورود مستقیم پرانا قرار می دهد.

– تصور ورود سفید یا صورتی به چاکرای تاج و برطرف کردن انرژی های گرفته آن (این کار را می توان با دم و بازدم هم انجام داد).

 

چاکرای هفتم | باز کردن چاکرای تاج

 

– تصور شعله ور شدن نور صورتی با هاله طلایی به شکل تاج در بالای سر

– استفاده و پوشیدن چیزهایی که هم رنگ این چاکرا است.

– تکرار مانترای اوم

– انجام مراسم عبادی

– استفاده از روش تصویرسازی ذهنی منبسط شدن چاکرای هفتم به صورت تدریجی به گونه ای که کل جهان را فرا بگیرد و تبادلات عاطفی و آگاهی و اطلاعاتی رخ بدهد.

– می توانید تلقینات مربوط به چاکرای تاج را هم بگویید مانند: من با خرد جهانی در ارتباطم….من به معنویات اعتقاد دارم….من با خودبرترم در ارتباطم….من مسیر معنوی ام را می دانم و در راه آن حرکت می کنم….من با جهان اطرافم در ارتباط هستم…من به خوبی میدانم ورای همه چیزهای مادی، ابعاد روحانی و معنوی وجود دارد…

– موسیقی مراقبه چاکرای هفتم:

 

 

نیلوفر
نیلوفر
- دانشجوی روانشناسی بالینی و مترجم. - وظایف: مشارکت در ترجمه مقالات ماورایی و روانشناسی برای سایت - علایق: علوم ماورا و مراقبه، روانشناسی بالینی، فلسفه، روانشناسی عمومی، قانون جذب، شمنیسم، عرفان و ...

19
دیدگاه بگذارید

avatar
9 Comment threads
10 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 نظر دهندگان
Sahar مرتضی م مرتضی علی خانی (مسئول روابط عمومی) علیرضا نظردهندگان اخیر
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی ترین
اطلاع از
tanha
مهمان
tanha

سلام.خب حالا هر هفتاشون رو گفتید .مرسی.میشه در مورد چاکرا های فرعی و چاکرا های کالبد های دیگهمون هم بگین؟

علی خانی (مسئول روابط عمومی)
ادمین

با سلام. پست چاکراهای فرعی ایجاد شده.

Salar
مهمان
Salar

من حدود ٢،٣ ماه هيت كه رو ي چاكراهاي اصلي كار ميكنم ولي جديدا وقتي مثلا روي چاكراي اول كار ميكنم تقريبا همه چاكرا ها شروع به ارتعاش ميكنن. دليلش چيه كه وقتي ميخوام رو يكيش كار كنم بقيه هم رو هم احساس ميكنم؟

علی خانی (مسئول روابط عمومی)
ادمین

با سلام. انرژی وقتی در یک چاکرا، اضافی وارد شود بقیه آن به چاکراهای بالایی میرسد. به همین خاطر است که گفته می شود همه چاکراها باید ابتدا به طور نسبی باز باشند تا اگر انرژی در یک چاکرا فوران کرد امکان انتقال به بالایی هایش را داشته باشد.

Reza
مهمان
Reza

سلام.ببخشید استاد این چاکرا روی جسم فیزیکی نیست آیا اگه فعال بشهه ارتعاشش رومیشه حس کرد

علی خانی (مسئول روابط عمومی)
ادمین

با سلام. چاکراها فیزیکی نیستند و در کالبد های دیگر ما هستند ولی چون این کالبدها با بدن فیزیکی در ارتباط هستند و با هم همپوشانی دارند ارتعاش آنها را در بدن فیزیکی هم حس می کنیم.

Reza
مهمان
Reza

ممنون ازپاسخگوییتون

faty
مهمان

باسلام مرسی از توضیح هفت چاکرا …تو یک سایتی واسه باز کردن چاکرا گفتن ک تصور کنید نور سفیدی از بالا سرتون میاد و….تا به چاکرای ریشه بگذره و به زمین برسه….آیا این تمرین واقعا برا باز کردن چاکرا مفید و چرا این تمرین برعکس یعنی از چاکرای ریشه شروع نمیشه باید اونو از چاکرای هفتم شروع کنیم؟ممنون میشم ج بدین

علی خانی (مسئول روابط عمومی)
ادمین

با سلام. هر دو مسیر در کتاب های مختلف معرفی شده ولی بهتر است از پایین به بالا باشد چون جهت جریان عادی انرژی این گونه است.

momo
مهمان
momo

سلام استاد من جدیدان وقتی تمرکز میکنم حس میکنم بدنم جلو عقب ویا به چپ راست میره ویکسری حاله ها وخط های بنفش می بینم ممکنه که چاکرا تاج من باز شده باشه

علی خانی (مسئول روابط عمومی)
ادمین

با سلام. ممکن است به حالت خلسه وارد شده باشید و بدن اختری شما کمی از بدن جدا شده باشد. مورد دوم هم بیشتر به چاکرای ششم مربوط است.

Nassim
مهمان
Nassim

منم موقع مراقبع اینطوری میشم:/ فقط مالع انرژیه چاکراها با تمرکزع خالی فک نکنم باز بشن

مرتضی
مهمان
مرتضی

تبریک میگم بهت چاکرای هفتمت باز شده ، خطهای بنفش بیشتر از دوسه تا هستند که به صورت افقی در حال رقص و ارتعاشن درسته ؟

علیرضا
مهمان
علیرضا

سلام . من چندبار اصلا قبل اینکه بدونم چاکرا چیه … ضربان یا همون نبظ رو روی نقطه هایی از بدنم متمرکز کردمو حرکت دادم … امتحانم کردم وقتی بعضی موزیکارو گوش میکردم. بهتر میتونستم انجام بدم . یبار با خودم گفتم برا ریزش مو اگه نبظ رو روی سرم متمرکز کنم شاید درست بشه . چند روز اینکارو کردم دیدم فقط روی همون. بقول شما چاکرا هفتم میشه متمرکز کنم نبظمو. بعد از کنترلم خارج شد و نبظ شقیقم با سرعت شاید بگم ۲۰۰تا میزد بعد ترسیدم. دیگه نکردم . بعد دو سه روز توی خواب احساس کردم دوباره… بیشتر »

علی خانی (مسئول روابط عمومی)
ادمین

با سلام. ممکن است مربوط به حالت برون ریزی چاکرا باشد. اگر قبلا روی چاکراها کار نکرده اید نباید یک مرتبه سراغ چاکراهای بالایی بروید. می توانید برای کار کردن اصولی بر چاکراها، دوره رایگان آموزش باز کردن چاکراها را دانلود و تمرین کنید.

مرتضی م
مهمان
مرتضی م

با عرض سلام و ادب. ببخشید آیا همیشه این تجربه های دینی و ماورایی، واقع نما هستند یا ممکن است توهم باشد؟
مخصوصا همین احساس یگانگی که به وسیله چاکرای تاج حاصل می شود.
خواهش می کنم لطفا در مورد واقعیت داشتن یا توهمی بودن خصوص این احساس یگانگی بیشتر توضیح بدهید. آیا امکانش هست که این تجربه احساس یگانگی، واقع نما نباشه و به جاش همون احساس ظاهری مون که همچی جدا از هم و متفاوت از هم می باشه، درست باشه؟

علی خانی (مسئول روابط عمومی)
ادمین

با سلام. بهتر است به سبک زندگی خود هم توجه کنید. آیا یگانگی را در تمام سطوح با دیگران حس می کنید و حاضرید برای هم نوعان خود در لحظات سخت هم از خود گذشتگی کرده و یا احساس هم دردی کنید؟ آیا رنج دیگران در آن طرف دنیا باعث رنج و دلسوزی شما هم می شود یا خیر؟ آیا موفقیت رقیبانتان باعث شادی شما هم می شود؟ چون قاعدتا باید آنها را بخشی از خود بدانید. امکان توهم در هر قدرت ماورایی وجود دارد که البته با امتحان کردن خود و قضاوت بی طرفانه می توان تا حد زیادی… بیشتر »

Sahar
مهمان
Sahar

سلام.خسته نباشید.من سحرهستم ۲۷ساله.چندوقته برروی آجنا تحقیق کردم و مطلب زیادخوندم.چندبار هم چشم سوم رو با ماساژ و پلک زدن سعی به تحریکش داشتم اما مدت زمان زیادی نیست.الان که درمورد چاکراها خوندم و همشونو شناختم اول ازچاکرا تاج شروع کردم.این موسیقی روکه گذاشتم وبه حالت یوگا نشستم چشمامو بستم و حس میکردم بدنم در تلاطم هست و تکون میخورم حس میکردم دستام رو زانوهام نیست و احساس بی وزنی داشتم.همزمان تمام چاکراهامو تو ذهنم باچشم بسته مورد بررسی قرار میدادم و بدنم دچار لرزش کوچیک شده بود.اینا نشونه نزدیک شدن به اهدافم هست؟ و سوال دیگه ای که داشتم… بیشتر »

علی خانی (مسئول روابط عمومی)
ادمین

با سلام.
بهتر است ابتدا از چاکرای اول شروع کنید. نشانه های فعال شدن یک چاکرا در بعد اتری احساس ارتعاش و گرما در آن است و در بعد اختری و ذهنی ظاهر شدن کیفیت های خاص هر چاکرا است.
موفق باشید

رفتن به نوارابزار