قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

چاکرای ششم | باز کردن چاکرای ششم و چشم سوم

آیا می شود همه را راضی کرد؟
آیا می شود همه را راضی کرد؟
مرداد ۲۲, ۱۳۹۷
تله پاتی
چه پیامهای ذهنی برای تله پاتی راحت تر اند؟ | مراحل تله پاتی موثر
مرداد ۲۳, ۱۳۹۷

چاکرای ششم | باز کردن چاکرای ششم و چشم سوم

چشم سوم

چاکرای ششم | باز کردن چاکرای ششم و چشم سوم

ششمین چاکرا از هفت مرکز انرژی بدن، چاکرای آجنا می باشد. این چاکرا مرکز شهود و روشن بینی بوده و تخیل و تصویرسازی بر روی آن اثرگذار است.

محل چاکرای ششم در بین دو ابرو است. اگر چشم سوم را معادل همه چاکرای ششم فرض کنیم در این صورت معادل یکدیگر می باشند. اشتباها تصور می شود این چاکرا در وسط پیشانی است ولی دقیقا در جایی که دو ابرو به هم می رسند (اندکی بالاتر از فرورفتگی بینی در محل دو ابرو) است.

چاکرایی که در وسط پیشانی است یک نوع چاکرای فرعی به نام چشم پنجم می باشد و با چشم سوم فرق دارد.

 

چشم سوم

 

چاکرای چشم سوم باعث رهایی آگاهی از منیت و دوگانگی خود و جهان می شود. وقتی فردی بتواند از پنج چاکرای قبلی عبور کند و به چشم سوم برسد حالت فراآگاهی را تجربه می کند.

رنگ چاکرای ششم صورتی مایل به آبی یا ارغوانی است و هاله ای از صورتی هم ممکن است در اطراف آن مشاهده شود.

چاکرای چشم سوم با غده پینه آل در ارتباط بوده و از همین رو می تواند در فعالیتهای بیوریتمیک مثل زمان خواب و بیداری موثر باشد. اعصاب چشم هم تحت تاثیر آن نقطه از مغز بوده و به محرکهای بینایی و تغییرات نور حساس است.

وظایف چاکرای ششم یا چشم سوم:

– شهود

– بصیرت

– درک انرژی های ظریف و جهانهای درونی

– توانایی های مربوط به غیب بینی و روشن بینی

– به دست آوردن اطلاعات سری

– ارتباط با خرد و بصیرت

– تقویت الهام و خلاقیت

– ایجاد تمرکز فکر و قوای ذهنی

چاکرای ششم به دلیل توانایی درک انرژی های ظریف می تواند آگاهی شما را به جهانهای ظریف تر که به طور فیزیکی قابل لمس نیستند ببرد.

تصاویری که با چشم سوم دریافت می شوند کم رنگ تر از دید عادی هستند و معمولا تار و ابرگونه هستند ولی در مراحل پیشرفته می توانیم با آنها تصاویر واضح و آینه ای ببینیم.

چشم سوم موجب می شود ما چیزها را فرای سراب و توهمات مشاهده کنیم و به معنای دقیق چیزها برسیم. دنیای مربوط به چشم سوم، قلمروی روح و یکپارچگیست.

 

علائم نامتعادل بودن چاکرای چشم سوم

– عدم آینده نگری و نداشتن قدرت حل مشکلات توسط خرد درونی

– حس گیر کردن در مشکلات و عجز در چاره جویی

– اگر چاکرای چشم سوم بدون حمایت چاکراهای دیگر دچار بیش فعالی شود ممکن است شخص را به توهم و خیال بافی های شفاف و واضح بکشاند و حالتی مثل اسکیزوفرنی ایجاد شود.

– عدم درک مسائل ماورایی و رد کردن ماورا بنابراین به شدت مادی گرا می شود

– عدم توانایی در دیدن حقایق بزرگتر

– افکار ناواضح

 

یک سری علائم در فعالیت بیش از حد چشم سوم مشاهده می شوند مانند:

– غرق شدن در فانتزی های ذهنی

– سردردهای بدون علت

– بمباران شدن توسط اطلاعات شهودی و سردرگمی

– دیدن مناظر اختری و ترس از آنها

– احساس جدایی از واقعیت و غرق شدن در خیالات خود

– جریان غیرکنترل قابل افکار

– سختی در تصمیم گیری حتی برای چیزهای ساده که به خاطر عدم قدرت قضاوت، نداشتن تمرکز فکر و عدم تمایز واقعیت از خیال رخ می دهد.

 

چشم سوم

 

روش باز کردن چاکرای ششم یا چشم سوم

– تمرینات تصویرسازی ذهنی

– مدیتیشن رنگ ارغوانی. یعنی با جریان تنفس شما، رنگ ارغوانی به چشم سوم شما وارد و سپس خارج شود.

– بستن چشمها و تصور دیدن اتاق از پشت پلکها

– تصور کنید چشم سوم شما پلک دارد و می خواهید این پلک را با فشار اراده باز کنید

– انجام مدیتیشن روزانه

– تنفس سایشی

– تمرکز بر فضای خالی بین چیزها

 

درمان چشم سوم بیش از حد فعال

– درخواست کمک از خود برتر برای کاهش بمباران اطلاعات شهودی.

– اتصال خود با زمین توسط راه رفتن در طبیعت و انجام مراقبه هایی که چاکرای اول شما را فعال کرده و به زمین ارتباط می دهد.

– باز کردن چاکراهای پایینی و بالاتر از چاکرای ششم برای خروج انرژی های اضافه و تعادل انرژیکی در آن

 

از چشم سوم باز شده چه انتظاری داشته باشیم؟

وقتی چشم سوم باز شود شما قادر به دیدن چیزها به صورت روشن و دقیق هستید. افکار شما آمیخته به شهود و خرد است. قدرت دریافت الهام در شما افزایش پیدا می کند و معنای آنها را بهتر درک می کنید.

 

– موسیقی باز کردن چشم سوم:

 

– موسیقی باز کردن چشم سوم توسط هماهنگ کننده امواج مغزی

 

 

نیلوفر
نیلوفر
- دانشجوی روانشناسی بالینی و مترجم. - وظایف: مشارکت در ترجمه مقالات ماورایی و روانشناسی برای سایت - علایق: علوم ماورا و مراقبه، روانشناسی بالینی، فلسفه، روانشناسی عمومی، قانون جذب، شمنیسم، عرفان و ...

14
دیدگاه بگذارید

avatar
6 Comment threads
8 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 نظر دهندگان
AITD farzin علی خانی (تیم مدیریت) ماریا sniproducers نظردهندگان اخیر
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی ترین
اطلاع از
Squidward
مهمان
Squidward

با آرزوی بهترین ها برای شما ، من بعد از تمرین های فعال کردن چشم سوم اوقاتی نور های سیاه دایره مانند که تعدادشان همیشه ثابت نیست یا فقط یکی است را مشاهده میکنم , آیا توهم است یا این موجودات خطری برای من دارند؟ یک بار که خوابی دیدم که یادم نیست ولی متوجه شدم که خوابم تموم شده ولی متوجه هیچ چیز نیستم و سیاهی میبینم که سمت گوش چپم صدایی ترسناک گفت از این به بعد صدامو میشنوی ! و یک خوابی بعد ها دیدم که عجیب بود و به نظرم بهتر است در آن باره صحبت… بیشتر »

علی خانی (مسئول روابط عمومی)
ادمین

با سلام. اگر قرار بود توهم باشد پس از انجام تمرینات چشم سوم دیده نمی شدند. بهتر است روشهای دفاعی و ایجاد هاله دفاعی را انجام دهید تا دیگر مزاحمتی برای شما ایجاد نکنند و تجارب بهتری داشته باشید.

معین
مهمان
معین

سلام
چطور با خود برتر ارتباط برقرار کنیم

علی خانی (مسئول روابط عمومی)
ادمین

با سلام. به پست مراقبه ارتباط با خودتر مراجعه کنید.

sniproducers
مهمان
sniproducers

سلام من حدود یکسال پیش عطری خریدم که با زدنش انرژی زیادی احساس می کردم و همچنین ناحیه پیشانیم دچار درد زیادی می شد و حس می کردم که همه چی سریع میگذره و من می تونستم همه چیز را از قبل متوجه شوم اما وقتی که عطر تموم شد حال من بدتر شد و بیماری خیلی بدی گرفتم که شش ماه طول کشید و حتی از خدا برای عادی شدنم تقاضای شفا می کردم و چند هفته بعد متوجه شدم که چاکرای ریشه و دوم و سوم من بسته است اما با چند هفته تمرین همه ی انها رو… بیشتر »

علی خانی (مسئول روابط عمومی)
ادمین

با سلام. سعی کنید خودتان بدون آنها هم بتوانید انرژی را در چاکراهایتان به گردش در بیاورید و روزی نیم ساعت تمرین کنید تا به آنها وابسته نشوید و حالتان هم خوب بماند. برای کندالینی، فقط باز بودن چاکرا کافی نیست و ممکن است ده سال تمرین لازم باشد.

ماریا
مهمان
ماریا

سلام. سپاس از سایت عالیتون. ببخشید من یه ماهی هست تمرین تنفس سایشی و خیره شدن به نقطه ی سفید رو انجام میدم. اما یه هفته است همش توی چشم چپم یه نقطه ی سیاه میبینم و گفتم مشکل چشم هست حتما. دیشب هم بعد از اینکه تنفس سایشی رو انجام دادم به سقف نگاه میکردم باز اون لکه ی های سیاه در دیدم بودن و گفتم حتما چشممه و مشکل بینایی پیدا کردم به خاطر تمرین نقطه سفید و فشاری که به چشم اومده و لی سیاهی های روی سقف خیلی سریع حرکت میکردن و دایره های بزرگتری هم… بیشتر »

علی خانی (مسئول روابط عمومی)
ادمین

با سلام برای تشخیص مشکل چشم باید توسط چشم پزشک معاینه شید و اگر مواردی مثل آب مروارید و … دارید مشخص میشه. اگر در هر صورت تمرین خیره شدن به نقطه شما رو اذیت میکنه اون رو انجام ندید و به جاش فقط تنفس سایشی انجام بدید که خطری ندارد. علایمی مثل دیدن نقاط سفید درخشان و حرکت کردنشان در فضا بعد از زمان شروع تمرین از علائم باز شدن چشم سوم است. برای دیدن اشکال رنگی تر، تمرین هاله بینی رو هم انجام بدید.

farzin
مهمان
farzin

سلام من در یک مراقبه نور سفید رو از چاکرا ۷ وارد کردم و به چاکرا ۶ انتقال دادم و از دو طرف انرژي سفید رو وارد چاکرا ۶ کردم (می خواستم این مسیر رو ادامه بدم تا از ‍پا خارج کنم ) بعد که به ۶ وارد شد از ۲ طرف وارد کردم و یه سرگیچه شدید گرفتم حالت بدنم به صورت خوابیده بود بعد به ۵ وارد کردم و بعد یک هاله دفاعی درست کردم و بقیش یادم نیست الان تمامه حالت هام عوض شده قبلا انرژی رو در چاکرا ۶ احساس میکردم خیلی زیاد و اطراف سرم… بیشتر »

علی خانی (مسئول روابط عمومی)
ادمین

با سلام. تجارب مختلف می آیند و می روند و ممکن است دیگر تکرار نشوند بنابراین خیلی به خود چیزهایی که می بینید و دیگر نمی بینید توجه نکنید. تمرکز زیاد بر چاکرای ششم باعث بی خوابی و بالا رفتن میزان فکر و در نتیجه کاهش تمرکز فکر می شود و حالت بیش فعالی چاکرا به وجود می آید. توصیه می شود از چاکرای اول شروع کنید و به سمت بالا بروید تا انرژی شما هم تحلیل نرود چون چاکراها معمولا انرژی خود را از چاکراهای پایین تر می گیرند.

farzin
مهمان
farzin

سپاسگزارم
چطوری انرژیمو برگردونم قبلا مثلا اگه انرژیم ۱۰ بود الان ۱ هستش و تمرکز لازم رو هم ندارم و فکر میکنید چقدر طول میکشه . مثلا روش خاصی نیست که سریعتر ریکاوری بشه ؟

علی خانی (مسئول روابط عمومی)
ادمین

با سلام. پست روش های افزایش ارتعاشات را مطالعه نمایید. همچنین گرفتن انواع روزه مثل روزه آب هم می تواند سریعا انرژی شما را جبران کند (روزه تا سه روز)

AITD
مهمان
AITD

سلام. من وقتی عنوان پست رو دیدم بعدش تصویر پست، یهویی چشم سومم تحریک شد و بدنم مورمور شد. دلیلش چیه؟ ممکنه با دیدن تصور چاکرا تحریک بشه؟

علی خانی (مسئول روابط عمومی)
ادمین

با سلام. شاید به خاطر تداعی ذهنی و حرکت انرژی به چاکرای ششم بوده. البته اگر رنگ چاکرا در نماد به کار رفته باشد می تواند باعث تحریک آن شود.

رفتن به نوارابزار