قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
منشا رویاها | چرا انسان خواب می بیند؟
منشا رویاها | چرا انسان خواب می بیند؟
تیر ۷, ۱۳۹۷
احساس گناه افراطی
رهایی از احساس گناه افراطی | فرق عذاب وجدان و احساس گناه
تیر ۷, ۱۳۹۷

ویژگی های تمرکز فکر بالا

ویژگی های تمرکز فکر بالا

ویژگی های تمرکز فکر بالا

اگر شما هم ویژگی های زیر را دارید نشان می دهد که قدرت تمرکز فکر شما بالا است وگرنه لازم است که با روشهایی چون مراقبه، قدرت تمرکز فکر خودتون را بهبود ببخشید.

۱- فراموش کردن محیط اطراف:

حتما برایتان پیش آمده است که وقتی در خیابان شدیدا مشغول یک فکر خاص هستید و در اعماق آن چیز فرو رفته اید، مسیر خانه تان را گم می کنید و از آن رد می شوید. یا مثلا وقتی شدیدا مشغول خواندن بخش های هیجان انگیز یک کتاب هستید اصلا از شلوغی های اطرافتان باخبر نمی شوید و حتی اگر نام شما را هم صدا بزنند متوجه نمی شوید. این نشان می دهد که شما دارای تمرکز فکر بالایی در آن حوزه هستید.

۲- از بین رفتن فردیت:

وقتی شما شدیدا روی یک موضوع تمرکز می کنید ممکن است دیگر خودتان را فراموش کنید. برای مثال روی سناریو یک داستان در حال فکر کردن هستید. دیگر انگار خودتان وجود ندارید و در مضمون فکر محو شده اید و فقط افکار پیش رویتان را می بینید.

۳- ارادی بودن تمرکز:

شخص می تواند روی هر چیزی که دلش بخواهد (ولو خسته کننده ترین موضوعات) تمرکز فکر کند و هر زمان خودش بخواهد تمرکز را ایجاد و قطع می کند.

۴- افزایش میزان تلقین پذیری:

شخص وقتی وارد حالت تمرکز فکر بالا می شود ممکن است کمی وارد حالت خلسه شده و نوعی هیپنوتیزم خودکار رخ دهد. بنابراین تلقین پذیری فرد بالا می رود. اگر تلقینات مثبت باشد که چه بهتر ولی اگر تلقینات منفی و ناامید کننده باشد در این صورت برای فرد مضر است.

۵-کاهش فعالیت های حیاتی بدن

فردی که در حالت تمرکز فکر ارادی قرار دارد معمولا ضربان قلب و سرعت تنفس او پایین بوده و در حالت آرامش قرار دارد.

۶- یکی شدن با چیزی که بر آن تمرکز فکر کرده:

در مراحل پیشرفته تمرکز، شخص به قدری محو آن چیز می شود که فاصله خودش با موضوع تمرکز از میان رفته و انگار خود و آن چیز، یک وجود واحد هستند.

admin
admin
درباره ردای سیاه (ادمین): تمرین کننده و نشر دهنده علوم روحی و روانشناسی (بیشتر)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از
رفتن به نوارابزار