قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
هیپنوتیزم و چشم سوم
هیپنوتیزم و چشم سوم
تیر ۲۷, ۱۳۹۷
قانون جذب
در کجاها مثبت اندیشی، ابلهانه است؟ | از دیگر نقاط ضعف قانون جذب
تیر ۲۷, ۱۳۹۷

هیپنوتیزم زوری

هیپنوتیزم زوری

هیپنوتیزم زوری

قبلا گفته شد که نمی توان کسی را به زور هیپنوتیزم کرد و باید با میل و اراده خودش باشد. این وقتی است که بخواهید توسط روش های آرام و مسالمت آمیز و توسط جملات تلقینی فردی را وارد حالت خلسه کنید.

اما گاهی می توان فردی سرکش که به هیچ وجه نمی خواهد هیپنوتیزم شود و فقط می خواهد با لجاجت خود صحنه هیپنوتیزم نمایشی شما را خراب کند را وارد شرایطی مشابه خلسه کرد و حتی کاری کرد در چند لحظه بر روی زمین بیافتد.

از آنجا که این روش کمی خطرناک است و نباید توسط افراد عادی انجام شود بنابراین روش کامل آن را توضیح نمی دهم و فقط اشاره کوتاهی به آن می شود. اساس این روش کاهش خونرسانی به مغز سوژه و افزایش میزان کربن دی اکسید در آن است که خود به خود منجر به حالت شبیه بیهوشی و گیجی می شود. از آنجا که ممکن است در حین آن از عبارات تلقینی به خواب رفتن نیز استفاده شود بنابراین اطرافیان تصور می کنند سوژه به میل خودش هیپنوتیزم شده. پس از آن می توان به او تلقینات مورد نظر را وارد کرد و واقعا هم در او اثر می کند و مطیع می شود و دیگر مقاومت نمی کند.

ابداع کننده این کار دکتر کیو است و بیشتر برای هیپنوتیزم نمایشی استفاده می شود چون در علم هیپنوتیزم درمانی نباید از این کارهای زوری و خشن استفاده کرد و همه چیز باید در نهایت رضایت و آرامش، ایمنی و احترام باشد.

مشابه روش بالا (که البته به خود مراحل روش اشاره نشد چون کاری خطرناک است) در برخی از انواع روش های ایجاد خلسه به منظور برون فکنی و پرواز روح نیز مشاهده می شود به طوری که فردی که در رفتن به حالت خلسه مشکل دارد می تواند روش مربوطه را به کمک فردی که در علم پزشکی مهارت دارد انجام دهد تا کمی افکار او آرام شود. سپس توسط روش های عمیق تر کردن خلسه، واقعا وارد حالت خلسه می شود.

بهتر است چنین روشی خیلی محدود استفاده شود و وقتی فرد دچار گیجی و سپس توسط تلقینات بعدی، وارد خلسه شد توسط تلقینات بعد هیپنوتیزمی به او دستور داد که از این به بعد با فلان روش دیگر (که مسالمت آمیزتر است) به راحتی هیپنوتیزم می شود و به خلسه عمیق وارد می شود. بنابراین دیگر نیازی به این روش خطرناک نخواهید داشت.

در هیپنوتیزم های نمایشی از روش های زوری دیگر نیز برای خواب کردن افراد استفاده می شود که یکی از آنها استفاده از داروی هوشبری است که توسط یک لوله و پمپ به طور مخفیانه از آستین هیپنوتیزور خارج شده و به طرف سوژه می رود. ممکن است در آن حین از عود و بوی عطر استفاده شود تا بوی بیهوش کننده از بین برود و کسی متوجه آن نشود. البته این نوع ماده موجب بیهوشی کامل نمی شود و خطری هم ندارد و بیشتر برای سستی و کاهش مقاومت سوژه استفاده می شود.

از همین دستگاه هوشبری برای هیپنوتیزم حیوانات و گیاهان در صحنه نمایش نیز استفاده می شود. گیاهان وقتی تحت تاثیر ماده بیهوشی قرار گیرند سریعا پژمرده می شوند و انگار که به خواب رفته اند.

admin
admin
درباره ردای سیاه (ادمین): تمرین کننده و نشر دهنده علوم روحی و روانشناسی (بیشتر)

25
دیدگاه بگذارید

avatar
11 Comment threads
14 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 نظر دهندگان
Amir مهدی سینا علی خانی (پاسخگوی نظرات) اللهم عجل لویلک الفرج نظردهندگان اخیر
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی ترین
اطلاع از
unlimited
مهمان
unlimited

سلام استاد من یه مدتی بین دو ماهه که تمرینات برون فکنی میکنم صددرصد اول باید از چاکرا ها شروع کرد خوب اینطوری بود که من برای هر چارکرا بین پانزده دقیقه وقت گذاشتم فروتنی هم کامل احساس میکردم و موقع انجام برون فکنی در سرم گرما احساس میکردم خلاصه در این بین اون موقع ها بین دو روز یه صدای صوت مانند میشنیدم و هر جا میرفتم پوست تنم با سرم یه جوری میشد انگار یه چیزی واردش میشه پوست تنم هم سیخ میشد با اینکه ترسی نداشتم حالا چند روزه بخودم تلقین میکنم که از اطراف زمین و… بیشتر »

علی خانی (تیم مدیریت)
ادمین

با سلام. اگر انرژی زیادی در بدن شما جمع شده آنها را از بدن خارج کنید (یا از سر یا پا) آن هم به صورت ذهنی. همیشه گرفتن انرژی برای ما خوب نیست و گاهی باید اضافی آن را به زمین بدهیم تا تعادل سیستم انرژی ما به هم نخورد. صدای سوت معمولا در حالت تمرکز بیشتر می شود (برای همه اتفاق نمی افتد) و مشکلی ندارد. ولی اگر به خاطر گرفتگی گوش و یا بالا رفتن فشار خون باشد حتما باید توسط پزشک معاینه شوید. در کنار تمرین چاکراها، تمرین مدیتیشن هم برای برون فکنی لازم است و آن… بیشتر »

اللهم عجل لویلک الفرج
مهمان
اللهم عجل لویلک الفرج

سلام، ببخشید روش کشف در حالت خلسه را همین جا توضیح میدهید ؛ مطلبی بود در باره اش اما هیچ توضیحی نداشت برای روشش

علی خانی (تیم مدیریت)
ادمین

با سلام. به عنوان موضوعات پیشنهادی به سایت، به ادمین فرستاده خواهد شد.

سینا
مهمان
سینا

هیپنوتیزم زوری کار القای فکر رو میکنه؟؟

علی خانی (تیم مدیریت)
ادمین

هیپنوتیزم زوری فرقی با هیپنوتیزم های دیگر ندارد و فقط روش القای اولیه آن تفاوت دارد.

سینا
مهمان
سینا

شما میدونین که کجا میتونم اطلاعاتی درباره قدرت نامرئی شدن به دست بیارم؟؟

علی خانی (تیم مدیریت)
ادمین

با سلام. خیر چون پدیده خیلی متحیری العقولی است و تا به حال به دنبال آن نبوده ام.

سینا
مهمان
سینا

هیپنوتیزم زوری رو از کجا میشه یاد گرفت میشه؟ روشش رو توضیح بدید

علی خانی (تیم مدیریت)
ادمین

با سلام. اطلاع ندارم چون ادمین در این نوشته تذکر داده این روش خطرناک است و نباید آموزش داد.

مهدی
مهمان
مهدی

میشه در سایت اطلاعاتی درباره دکتر کیو بزارید یا که مطالب در مورد بیوگرافی دکتر کیو باشه؟
یا بگین کجا میتونم این اطلاعات رو پیدا کنم؟

علی خانی (تیم مدیریت)
ادمین

با سلام. درخواست شما به ادمین و گروه ترجمه فرستاده شد.

سینا
مهمان
سینا

هیپنوتیزم زوری رو کجا میشه یاد گرفت؟
آیا به چاکرا ها ربط داره؟ اگه داره باید کدوم چاکرا رو فعال کنیم؟

علی خانی (تیم مدیریت)
ادمین

با سلام. اطلاع ندارم. هیپنوتیزم معمولا به چاکرا ارتباط ندارد. موفق باشید

مهدی
مهمان
مهدی

هیپنوتیزم زوری با مانیه تیزم فرقی دارد؟

علی خانی (تیم مدیریت)
ادمین

بله اولی توسط شناخت آناتومی بدن و دومی به وسیله انرژی ها است.

مهدی
مهمان
مهدی

سلام.به جز این دیگه فرقی ندارند؟

علی خانی (تیم مدیریت)
ادمین

با سلام. هیپنوتیزم مطمئن تر است چون پیامها را به طور مستقیم به شخص می گویید ولی در القای ذهنی چون از کلمات استفاده نمیشود سخت تر و درجه اطمینان پایین تری دارد.

Amir
مهمان
Amir

سلام.
الان حدودا دوسال تمام روش های رفتن به خلسه رو امتحان کردم اما واردخلسه نمیشم میشه روشی قدرتمند رو معرفی کنین ؟ البته چند بار به طور ناخوداگاه وارد شدم به خلسه سبک
روشی بگید. واقعا جواب بده

علی خانی (تیم مدیریت)
ادمین

با سلام. اگر امکانش است شرحی از روشهای قبلی خود حتی حالت نشستن یا خوابیدنتان حین تمرین را هم بگویید

Amir
مهمان
Amir

روش بادکنک روش شمردن اعداد برعکس. امواج هماهنگ کننده الفا. تلقین کردن. و تجسم برای سبک و شل کردن عصلات. و…(به طور خوابیده روی زمین بدون حرکت)

دست و پاهام سبک میشن. چند بار هم سبک شد و من گفتم تلقین ککم که بدنم حرکت نکنه و خشک میشه اما هیچ اتفاقی نمی افته نمیدونم شاید شاید وارد خلسه سبک میشم. و من.نمیتونم خلسه رو عمیق کنم

علی خانی (تیم مدیریت)
ادمین

اگر این کارها را به همراه خودهیپنوتیزم انجام دهید بهتر است. تمرین را موقع صبح و چند ساعت بعد بیداری (ولی نه بیداری کامل) روی صندلی امتحان کنید تا به خاطر خواب آلودگی خوابتان نرود. روشهای عمیق تر کردن خلسه را هم انجام دهید.

Amir
مهمان
Amir

خوبه. ممنون

Amir
مهمان
Amir

خواستم بدونم برای تقویت مانیتیزم روش و تمرین خاصی در نظر دارین ؟

علی خانی (تیم مدیریت)
ادمین

با سلام. قرار است مقاله ای نوشته شود

رفتن به نوارابزار