قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
مدیتیشن
مدیتیشن یک دقیقه ای برای تمرکز فکر
فروردین ۲۶, ۱۳۹۸
خود هیپنوتیزم
روش ۳-۲-۱ برای خود هیپنوتیزم
فروردین ۲۶, ۱۳۹۸

نحوه تعامل با افراد منفی گر

افراد منفی

نحوه تعامل با افراد منفی گر

همه ما در اطراف خود کسانی را سراغ داریم که بیشتر صحبت های آنها در مورد شکایت از اوضاع زندگی، جامعه و غیبت کردن و افترا زدن به دیگران است. حتی چند دقیقه بودن در کنار آنها می تواند حال ما را تا آخر روز خراب کند. ممکن است دوست، همکار، فامیل و حتی عزیزترین کسان شما در زمره این افراد باشند و با حرف های منفی خود شما را در دام دیدگاه های پر از ناامیدی، خشم و غصه قرار دهند.

چگونه از آسیب های روحی روانی و انرژیکی که این افراد به ما وارد می کنند در امان باشیم؟ اصلا چگونه این افراد را تشخیص داده و ضررهایی که به سلامتی ما وارد می کنند را بدانیم؟

۱- از عنوانی که استفاده می کنید مطمئن شوید

یک فرد منفی نگر و سمی کسی نیست که مدام ناله و شکایت کند. همچنین کسی نیست که نامزد قبلی شما را دزدیده و یا با شما رقابت دارد. گاهی افراد شکایات و حرف های به ظاهر منفی را در قالب شوخی و طنز بیان می کنند و به نوعی کمدین هستند. اینها افراد بیماری زا و آزار دهنده نیستند.

طبق نظر دکتر گیل، افراد مسموم کننده و منفی کسانی هستند که در زندگی خود بنا به دلایلی عمیقا زخم خورده و احساسات آنها شدیدا جریحه دار شده. این افراد خود را قربانی شرایط می دانند و یا نظرات ایده آل گرایانه دارند و از اوضاع موجود ناراضی هستند.

۲- افراد منفی گرا برای سلامتی شما مضر هستند

تحقیقات جدید در آلمان نشان داده است که افراد در معرض محرک هایی که می تواند احساسات منفی زیادی برانگیزاند (مانند صحبت با افراد منفی گرا و مسموم کننده) می تواند باعث واکنش های شدید استرسی از سوی مغز آنها شود. مطالعه ۱۰۰۰۰ نفر در طول ۱۲ سال نشان داده است که اگر فردی در رابطه با فردی منفی گرا باشد خطر ابتلا به مشکلات قلبی در او بیشتر است.

۳- بسیاری از افراد منفی گرا از لحاظ کلینیکی افسرده هستند

گاهی اوقات وجود افسردگی در یک شخص باعث می شود که همیشه نیمه خالی لیوان را نگاه کرده و به اتفافات خوب اطراف خود بی اعتنا باشد. همیشه نباید بلافاصله این افراد را از زندگی خود حذف کنید بلکه پس از نشان دادن مراتب دلسوزی خود نسبت به آنها، تشویقشان کنید که به روانکاو و امثالهم مراجعه کند.

۴- اقدامات شما

اگر شما فردی خجالتی و ترسو هستید و یا همیشه به دنبال راضی کردن سایرین هستید در این صورت به راحتی اجازه می دهید که افراد منفی گرا سموم ذهنی خود را روی شما تخلیه کنند.

راه های مختلفی برای ایجاد حد و مرز بین خود و این افراد و همچنین خنثی کردن نظرات سمی آنها وجود دارد:

– از آنها بپرسید: خب اگر اوضاع بد است راه حل چیست؟ چگونه می توان این وضعیت را تغییر داد؟ من بیشتر به شنیدن راه حل ها علاقه دارم…

– وقتی شروع به شکایت ها و ناله کردن ها افتادند با تعجب به آنها بگویید: آیا حالت خوب است؟ انگار لحظات سختی داری.

– راه حل دیگر کج کردن مسیر حرف آنها به سمت طنزآمیز کردن سخنان آنها و مثبت کردن جو است.

– اگر با فرد صمیمیت بیشتری دارید به او گوشزد کنید که علاقه ای به این سخنان ندارید چون حالتان را بد می کند و نمی خواهید به این مباحث بپردازید.

 

 

نیلوفر
نیلوفر
- دانشجوی روانشناسی بالینی و مترجم. - وظایف: مشارکت در ترجمه مقالات ماورایی و روانشناسی برای سایت - علایق: علوم ماورا و مراقبه، روانشناسی بالینی، فلسفه، روانشناسی عمومی، قانون جذب، شمنیسم، عرفان و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار