قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

نتیجه تحقیقی علمی: شکست یا موفقیت می تواند ارثی باشد

مقابله با ترس
کنار آمدن با انرژی ترس
دی ۱۹, ۱۳۹۷
تجربه ماورا
تجربه ماورایی – تجربه رویابینی با مکمل ها (نوشته میثم)
دی ۲۲, ۱۳۹۷

نتیجه تحقیقی علمی: شکست یا موفقیت می تواند ارثی باشد

شکست یا موفقیت می تواند ارثی باشد

نتیجه تحقیقی علمی: شکست یا موفقیت می تواند ارثی باشد

آیا تا به حال از خود پرسیده اید که چرا فلان فرد نسل اندر نسل موفق بوده ولی دوستی دیگر با همان مشکلاتی دست و پنجه نرم می کند که والدین یا اجداد او داشته اند؟ بخشی از آن می تواند به نحوه تربیت افراد از سنین کودکی توسط همان والدین بازگردد ولی تحقیقات جدید علمی نشان داده است که برخی ترسها و شکست ها و البته صفات خوب رفتاری و موفقیت در امور می تواند در DNA فرد تغییراتی ایجاد کرده و به نسل های بعد انتقال دهد.

برای اثبات این موضوع، آزمایشی به نام شکوفه گیلاس در دانشگاه اموری صورت گرفت. در طی این تحقیق، تعدادی موش نر را توسط شوک الکتریکی از شکوفه گیلاس ترساندند. نتیجه این شد که این موش ها نسبت به ترس از این شکوفه ها و بوی آنها ترسو شدند. این موش های نر با موش های ماده جفتگیری کردند و فرزندان آنها تا زمان بلوغ کامل، در معرض شکوفه های گیلاس نبوده است.

بلاخره وقتی به فرزندان نسل موش قبلی، شکوفه های گیلاس نشان داده شد آنها هم ترس از شکوفه ها را از خود بروز دادند با اینکه خودشان هیچ وقت در معرض آنها نبوده و فقط پدر آنها تجربه ترس از آنها را داشته. آنها حتی از بوی شکوفه ها هم می ترسند و به طریقی از آن دوری می کردند.

این آزمایش نشان می دهد که برخی رفتارهای شرطی شده می تواند به نسل بعد از طریق DNA منتقل شود.

ارتباط نتیجه این آزمایش با انسانها

طبق گفته های قبل شاید عجیب به نظر برسد که بگوییم اگر یک خانواده راه های کسب ثروت را می دانند به خاطر این است که پدر آنها پولدار بوده و این راه ها را به خوبی یاد گرفته و به فرزندان خود انتقال داده است. ولی متاسفانه یا خوشبختانه این موضوع صحت دارد. حالا فرض کنید تصور اجداد شما از داشتن یک زندگی خوب به اندیشه های غلط آلوده بوده و کسب موفقیت را سخت می دانسته اند بنابراین ژن آنها هم تحت تاثیر این رفتارها قرار گرفته است و چنین ژن هایی به شما هم منتقل شده است. بنابراین تا حدودی باورهای شما نسبت به کسب موفقیت و ثروت همراه با ترس و نگرانی است.

خوشبختانه این اطلاعات با به کار گیری روش هایی که تحت عنوان آموزشهایی که نام یکی از آنها Recode Your DNA For Wealth است شناخته می شوند قابل تغییر بوده و می توان مجددا DNA خود را برای کسب موفقیت و ثروت تغییر داد.

 

نیلوفر
نیلوفر
- دانشجوی روانشناسی بالینی و مترجم. - وظایف: مشارکت در ترجمه مقالات ماورایی و روانشناسی برای سایت - علایق: علوم ماورا و مراقبه، روانشناسی بالینی، فلسفه، روانشناسی عمومی، قانون جذب، شمنیسم، عرفان و ...

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از
رفتن به نوارابزار