قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

منشا برخی اعتقادات خرافه گونه | نمونه هایی از خرافات های عجیب در جهان

اختلال شخصیت اسکیزوتایپال
فرق یک فرد ماورایی با فرد مبتلا به اختلال شخصیت اسکیزوتایپال
مهر ۱۶, ۱۳۹۷
تجربه ماورا
تجربه ماورایی – کندالینی یوگا (نوشته سام)
مهر ۱۸, ۱۳۹۷

منشا برخی اعتقادات خرافه گونه | نمونه هایی از خرافات های عجیب در جهان

خرافات

منشا برخی اعتقادات خرافه گونه | نمونه هایی از خرافات های عجیب در جهان

معمولا چیزی را به عنوان خرافات می شناسیم که مربوط به یک باور بدون اساس و منطق و برگرفته از افسانه ها و جادوهای دروغین باشد و نیروهای ماورایی شناخته نشده ای را هم برای آن در نظر بگیریم.

البته خرافه با مباحث ماورایی متفاوت است و ماورا شامل چیزهای حقیقی فراتر از علم و دانش بشر می شود و نیروهایی را به کار می گیرد که برای ما شناخته نشده اند مثل نیروهای روانی که باعث تله کینزی می شوند. این نیروی روانی چیست؟ کسی نمی داند ولی خرافات هم نیست.

در ادامه به تعدادی از باورهای خرافه ملت ها (که البته شاید واقعا خرافات هم نباشند) اشاره می شود:

– زدن به تخته

وقتی کسی در کاری موفق می شود و یا ویژگی خوبی دارد احتمال می دهیم که او را چشم می زنیم و به تخته می زنیم. این باور در کشورهای غربی هم وجود دارد. آنها هنگامی که نزدیک بدبیاری هستند برای دور کردن شانس بد و انرژی های منفی، به تخته می زنند و یا آن را لمس می کنند. منشا این باور چیست؟

در زمان های باستان، روحانیون محلی ای وجود داشتند که با ضربه زدن به چوب درختان، فرشته نگهبان آن را متوجه خود می کردند تا بدشگونی را دور کند. این باور به زمانهای حال هم رسیده و اگر شما هم در این جور مواقع تخته می زنید ممکن است موجودی باستانی را به سمت خود متوجه کنید.

 

خرافات

 

– پوشاندن آینه ها در شب

در برخی نقاط جهان هنوز هم رسم پوشاندن آینه ها در شب انجام می شود. زیرا باور دارند شبها دریچه آینه ها به سمت عالم اختری باز است. وقتی به خواب می روید و روح شما از بدن خارج می شود ممکن است به داخل آینه نگاه کند و به جهان های ترسناک اختری رود و یا به طرز مخوفی به جسم شما بازگردد.

– شبدر چهار برگ

ایرلندی ها خرافه عجیبی را به جهان معرفی کرده اند و آن ارتباط بین شبدر چهاربرگ و شانس و ثروت است. گفته می شود اگر کسی بتواند شبدر چهاربرگ را پیدا کند و از آن استفاده کند می تواند به شانس و موفقیت و ثروت زیاد برسد.

 

خرافات

 

– سیر

اگر کسی در خانه خود سیر نگه دارد نه تنها انرژی های منفی را دور می کند بلکه چون به سیاره مریخ مرتبط است می تواند روح های شریر را هم دور کرده و باعث افرایش خوش شانسی نیز می شود.

– گربه یا پرنده سیاه

در برخی کشورهای غربی و خاورمیانه و حتی کره جنوبی، وجود حیوانات سیاه رنگ می تواند نشانه بدشانسی و بدشگونی باشد. برای مثال اگر گربه سیاه از مسیر شما رد شد یعنی آن روز را بد می آورید. یا اگر کلاغ سیاهی در اطراف شما بال زد نشانه بدشانسی و حتی مرگ است.

 

خرافات

 

– نشستن در گوشه میز

این خرافه که بیشتر از کشور روسیه منشا می گیرد به این اشاره می کند که نشستن در گوشه میز می تواند موجب بدشانسی شود و حتی تا هفت سال هم این بدبیاری باقی بماند.

– آب را به سلامتی کسی نوشیدن

یکی از خرافه های عجیبی که از کشور آلمان بر می خیزد این است که اگر می خواهید کسی بمیرد هنگام نوشیدن آب، آب را به سلامتی او بنوشید. به همین دلیل در داخل یک جمع، آب را با مراسم به سلامتی گفتن نمی نوشند چون ممکن است باعث مرگ حضار شود.

– شکستن آینه

در بسیاری از فرهنگ ها، شکستن آینه نشانه نحسی و بدبیاری است و گاهی تا هفت سال دچار نحسی می شوند. گاهی حتی فراتر رفته و می گویند اگر در هنگام شکستن آینه، انعکاس خود را در آن ببینند بخشی از روح آنها در آینه گیر می افتد.

 

خرافات

 

– زودتر تبریک گفتن تولد

خرافه عجیبی که از کشور روسیه بر می خیزد می گوید که اگر به کسی زودتر از موعد، تولد را تبریک بگویی دچار بدشانسی می شود.

– قرار دادن دو آینه رو به روی هم

در کشورهایی چون مکزیک، قرار دادن دو آینه رو به روی هم ممنوع شمرده می شود چون عقیده دارند با این کار دروازه هایی به سمت شیاطین باز می شود و به خانه راه پیدا می کنند.

– نرفتن به خانه بعد از تشییع جنازه

در برخی کشورها، مردم از رفتن مستقیم به خانه بعد از آمدن از قبرستان خودداری می کنند و ابتدا به جایی مثل رستوران می روند تا ارواح بدی که آنها را دنبال کرده اند به همراه آنها به خانه نیایند.

 

خرافات

 

– سوت زدن و احضار شیطان

در کشور لیتوانی، سوت زدن در داخل خانه ممنوع شمرده می شود زیرا عقیده دارند این کار روشی برای احضار شیطان به داخل خانه است.

– خارش دست و پول

طبق یک خرافه ترکیه ای، اگر دست راست شما خوارید یعنی قرار است پولی به شما برسد و اگر دست چپ شما خوارید یعنی قرار است پولی از دست بدهید.

– گفتن یک کلمه به طور همزمان

از خرافات جالب کشور ایتالیا این است که اگر دو نفر یک کلمه را به طور همزمان بگویند نشانه خوبی نیست و باعث می شود هیچ وقت ازدواج نکنند. برای رفع این حالت باید فورا به بینی خود دست بزنند.

– آواز نخواندن سر میز غذا

از خرافه های هلندی این است ک کسی سر میز غذا نباید آواز بخواند. اگر موقع غذا خوردن، آهنگ مورد علاقه خود را خواند یعنی شیطان را برای غذا خوردن دعوت کرده است.

– مخفی کردن انگشت شست

یکی از خرافات عجیب کشور ژاپن، مخفی کردن انگشت شست هنگام عبور از قبرستان است. اگر این کار را کنند والدین آنها از مرگ محافظت پیدا می کنند و دیرتر فوت می کنند.

– نخوابیدن زیر پنکه روشن

مردم کره جنوبی اعتقاد دارند که خوابیدن زیر پنکه روشن مرگ آور است و برای اجتناب از آن باید پنجره را باز گذاشت.

نیلوفر
نیلوفر
- دانشجوی روانشناسی بالینی و مترجم. - وظایف: مشارکت در ترجمه مقالات ماورایی و روانشناسی برای سایت - علایق: علوم ماورا و مراقبه، روانشناسی بالینی، فلسفه، روانشناسی عمومی، قانون جذب، شمنیسم، عرفان و ...

2
دیدگاه بگذارید

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 نظر دهندگان
شب زنده دار جهانگرد نظردهندگان اخیر
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی ترین
اطلاع از
جهانگرد
مهمان
جهانگرد

هه اینا با این کارا چی جوری زندگی می کنن؟!؟!!!!

شب زنده دار
مهمان
شب زنده دار

من یکی از رفقام وقتی یکی یه طوری بهش نگاه میکنه سریع میگه گوشتو بکش! چشمت نزنه!😅

رفتن به نوارابزار